ORGANON N.V. MULTILOAD CU 375 Wkładka domaciczna 1 szt.
25 reviewsSKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA:


Roczny wskaźnik sprawności antykoncepcyjnej wkładki Cu 375 to mniej niż jeden na 100, w zakresie zakładanych i wstrzykiwanych środków antykoncepcyjnych oraz chirurgicznej sterylizacji. Stosując wkładkę CU 375 ryzyko ciąży pozamacicznej jest najmniejsze i wynosi 0,25 - 0 na 1000 pań rocznie.


zalety:


nie wymaga codziennej uwagi
natychmiastowa produktywność
długa używalność
wygodna
98% - 99% skuteczności
potwierdzone bezpieczeństwo stosowania
możliwa do używania poprzez kobiety karmiące piersią
płodność powracająca natychmiast po wyjęciu wkładki w środkumacicznej
nie gromadzi hormonów
może być stosowana poprzez kobiety, które nie mogą stosować pigułek antykoncepcyjnych zawierających estrogenyOKRES produktywnOŚCI:


Skuteczność antykoncepcyjna zwartego w wkładce w środkumacicznej Cu 375 ładunku miedzi wynosi 5 lat.


MOMENT ZAŁOŻENIA:


Wkładka w środkumaciczna Cu 375 może być założona w jakimkolwiek czasie w ciągu procesu menstruacyjnego, pod warunkiem, że kobieta nie jest w ciąży i stale stosowała produktywne środki antykoncepcyjne od ostatniej menstruacji. Wielu lekarzy preferuje zakładanie wkładki wewnątrzmacicznej w ciągu siedmiu dni od rozpoczęcia menstruacji ponieważ wówczas szyjka macicy jest trochę bardziej powiększona usprawniając tym samym założenie wkładki a ciąża jest wyjątkowo niewiele prawdopodobna. Ponad to, zakładanie wkładki w tym czasie może wywoływać mniejszy dyskomfort, mniejsze skurcze oraz plamienie u pacjentki. Wkładka we wnętrzumaciczna Cu 375 może być założona już po pierwszym trymestrze od poronienia bez komplikacji lub wywołanej aborcji. Osoba zakładająca powinna przeprowadzić trafny wywiad, a także badanie pod kątem obecności chorób przenoszonych drogą płciową.


POWSZECHNOŚĆ stosowanIA:


Na całym świecie wkładka w środkumaciczna jest najbardziej powszechnie wykorzystywanym odwracalnym środkiem antykoncepcyjnym. Używanie wkładki we wnętrzumacicznej jest najróżniejsze w zależności od kraju odzwierciedlając różnice kulturowe, dostępność, dobór środków antykoncepcyjnych, stosunek i znajomość osób zakładających oraz cele pań. W Skandynawii, 20 do 40 % osób stosujących środki antykoncepcyjne używa wkładek wewnątrzmacicznych, a z kolei w Chinach wkładki we wnętrzumaciczne stosuje 60 milionów pań.


POWRÓT PŁODNOŚCI:


Efekt antykoncepcji oferowany przez wkładkę w środkumaciczną Cu 375 jest odwracalny po jej usunięciu. Wskaźnik zajścia w ciążę po usunięciu wkładki w celu planowanej ciąży jest normalny, a długość wykorzystywania wkładki nie wpływa na wskaźnik produktywnej zaplanowanej ciąży. Wkładki wewnątrzmaciczne pokryte miedzią mogą zmienić kolorówę w sterylnym opakowaniu, lecz nie jest to powodem do niepokoju. Miedź matowieje, ponieważ powietrze przechodzi poprzez sterylne opakowanie wkładki wewnątrzmacicznej powodując tworzenie się na powierzchni powłoki tlenkowej albo siarczkowej. Opakowanie wkładki w środkumacicznej musi być przepuszczalne, aby móc sterylizować wkładkę. Jeżeli opakowanie nie jest uszkodzone a data ważności nie upłynęła, wówczas wkładka wewnątrzmaciczna pozostaje sterylna choćby jeśli miedź na wkładce pokryta jest nalotem. Badania laboratoryjne pokazują, iż zmatowienie nie wpływa na bezpieczeństwo ani skuteczność wkładki we wnętrzumacicznej.


właściwości:


Boczne ramiona wkładki Cu375 są sprężyste i ukształtowane w taki sposób,skrupulatnie przylegać do dna macicy, jednocześnie nie powodując rozciągania jamy macicy lub nie dotykać.
Stosując wkładkę Cu 375 stopień ciąży pozamacicznej jest najmniejszy ze wszystkich innych wykorzystywanych wkładek wewnątrzmacicznych i wynosi 0.25-0 na 1000 kobiet rocznie.
Wkładka w środkumaciczna Cu 375 jest szczególnie komfortowym, w 98 -99% skutecznym, potwierdzonym jako bezpieczny i z łatwością odwracalnym środkiem antykoncepcyjnym, który może być używany aż do 5 lat albo usuniętym w każdym momencie. Ponieważ powyższa wkładka maciczna nie gromadzi hormonów, nie występują żadne skutki uboczne wynikające ze używania hormonów.
Wkładka w środkumaciczna Cu 375 jest zalecana dla pań, które mają co najmniej jedno dziecko (ciążą rozciąga macicę i tym samym obniża ryzyko wydalenia wkładki), żyją w monogamicznym związku i nie miały zapalenia macicy lub nie mogą stosować antykoncepcji hormonalnej.


rozmiar: uniwersalny
wymiary: szer. 18 mm, dł. 36 mm
Termin Ważności: 5 lat od daty produkcji
Okres antykoncepcji: 5 lat (okres polecany)


Multiload zbudowana jest z polietylenu z drutem miedzianym nawiniętym wokół trzonu. Giętkie ramiona boczne gwarantują wysokie położenie wkładki w dnie macicy.

Model Cu 375

modna wkładka we wnętrzumaciczna,

szybka i nieskomplikowana aplikacja,


Informacja dodatkowa:

Ten towar wysyłamy wyłącznie za pośrednictwem kuriera GLS

79 PLN
SCHERING-PLO Wkladka Nova T 380
25 reviews


NovaT
jest miedzianą spiralą (wkładką domaciczną) wyprodukowaną z obojętnego
dla organizmu ludzkiego tworzywa nienaturalnego (polietylen) i drucika
miedzianego nawiniętego na spiralny rdzeń (dynamiczna powierzchnia
pełna 380 mm2). W dolnej części spirali znajdują się nitki służące
do jej usunięcia lub kontroli.


NovaT należy do nowej generacji miedzianych spirali domacicznych o
pokaźniejszej powierzchni miedzianej i jest jednym z najbezpieczniejszych
środków antykoncepcyjnych jakie są przystępne. Zakrojone na szeroką skalę
badania wykazały, iż ryzyko zajścia w ciążę w trakcie roku jej wykorzystywania
wynosi 1 na 200 przypadków, co w praktyce - w połączeniu z pigułką
antykoncepcyjną - zagwarantuje dużą efektywność. NovaT nie broni przed
chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wyodrębnione jest uzupełnienie jej
prezerwatywą w trakcie kontaktu z nowym partnerem. Po jej wyjęciu można
zajść w ciążę.

Skład:

Miedź, srebro, polietylen, baru siarczan, żelaza tlenek.

rozmiary:

dostępne są trzy (3) wymiary umożliwiające dobranie najszczególniej trafnej wkładki dla kobiety:- MINI dla pań o głebokości macicy 6 - 7,5 mm. Rozmiar wkładki: 24 mm x 30 mm

- NORMAL dla pań o głebokości macicy 7 - 8,5 mm. Rozmiar wkładki: 31 mm x 33 mm

- MAXI dla kobiet o głebokości macicy 8 - 9 mm. Wymiar wkładki: 36 mm x 38 mm

Prosimy o podanie wymiaru wybranej wkładki w trakcie składania zamówienia w polu komentarz.


Przeciwwskazania:

Ciąża lub podejrzenie ciąży, pokaźne ryzyko wystąpienia zapalenia narządu
rodnego albo trwanie tego zapalenia, zapalenie macicy w okresie trzech
miesięcy po porodzie lub zabiegu usunięciu ciąży, krwawienie z pochwy
bez ustalonej przyczyny. Szerokie miesiączki, anemia lub mięśniaki macicy
mogą stanowić przeciwwskazanie do wykorzystania spirali miedzianej.

Uwagi:

Wkładkę domaciczną zakłada położna albo lekarz. Spiralę można założyć w
którymkolwiek momencie cyklu miesiączkowego,głównie zabieg
przeprowadza się tydzień po zakończeniu menstruacji,mieć pewność,
że kobieta nie jest w ciąży.


W porozumieniu z lekarzem/położną zaleca się regularne podłoże. Należy
natychmiast skontaktować się z położną/lekarzem, jeżeli wystąpi jakiś z
przekazanych niżej objawów:

 • przypominające skurcze bóle w dole brzucha i przypadki zasłabnięcia,
 • jeżeli podejrzewasz infekcję. Może się objawiać bólem, gorączką i upławami,
 • menstruacja jest opóźniona albo podejrzewasz ciążę,
 • spirala przesunęła się albo wypadła, albo nie możesz wyczuć w
  pochwie nitek. Jeżeli wystąpią silne krwawienia i widocznie zmieni się
  przebieg miesiączki.
Informacja dodatkowa:

Ten towar wysyłamy wyłącznie za pośrednictwem kuriera GLS109.99 PLN
Elixir, Ukraina Psorilam Szampon na łuszczycę, łupież i przetłuszczanie 150ml
25 reviews

Dzięki niepowtarzalnemu połączeniu substancji dynamicznych (Ciclopirox + Octopirox®, Ester Kwasu Salicylowego, Cynk PCA, rumianek, rozmaryn) i regenerujących (Xylitol + Lactitol, mocznik, Vitamina PP, D-Panthenol) szampon jednocześnie niweluje objawy łupieżu i uniemożliwia ich nawrotom, a także znakomicie oczyszcza i odżywia skórę głowy, pielęgnując włosy. Sprawia, że są one lśniące i miękkie w dotyku. Aż 20mg substancji przeciwłupieżowych w 1 ml szamponu. Szampon Psorilam przeznaczony jest do mycia pielęgnacji skóry głowy wymagającej szczególnej opieki, ze zmianami skórnymi (łuszczyca, łojotok, łupież, swędzenie skóry). Ma działanie nawilżające, zapobiega złuszczaniu, łagodzi podrażnioną skórę. Dynamiczne elementy zawarte w szamponie „Psorilam” mają parametry, które ulepszają kondycję skóry głowy. Łuszczycy głowy towarzyszy świąd, wysypka, złuszczanie się, bolesne pękanie, krwawienie skóry. Elementy dynamiczne:
Ekstrakt z łopianu ma działanie ściągające, przeciwłupieżowe, hamuje wypadanie włosów.

Ekstrakt z uczepu trójlistnego pielęgnuje uszkodzoną powierzchnię skóry, antyalergicznie i kojąco. Ekstrakt z glistnika jaskółcze ziele normalizuje powłokę hydrolipidową skóry, uniemożliwia nadmiernym podziałom komórek. Ekstrakt z dziurawca działa regenerująco, ściągająco i kojąco. Dziegieć brzozowy działa tonizująco na podrażnioną skórę, normalizuje działanie gruczołów łojowych, obniża dyskomfort spowodowany przesuszeniem skóry. Ekstrakt z rumianku lekarskiego zmniejsza suchość skóry, sprawia, że włosy stają się błyszczące, zdrowe i lekkie. Kompleks Octopirox normalizuje wydzielanie sebum, działa hamująco na nadmierną utratę wody z powierzchni naskórka, zapobiega złuszczaniu i świądowi skóry. cechy:
działanie ściągające,
normalizuje metabolizm skóry głowy,
redukuje i normalizuje wydzielanie sebum, Sposób użycia:
Niewielką liczba szamponu nanieść na wilgotną skórę głowy, rozmasować, pozostawić na 5 minut i zmyć wodą. Przeciwwskazania:
Kobiety w ciąży, matki karmiące, dzieci do 7 lat, indywidualna nietolerancja składników. składniki (INCI):
aqua, lauretsulfat of sodium, glycerine, kokamidopropilbetain, lauretsulfosuktsinat dinatriya, kokamid DEA, tsentrimonium chloride, salicylic acid, extract of burdock, extract of camomile, extract of train, extract of celandine, extract of st-john`s-wort, culinary salt, oktopiroks, opacifier (40 % water dispersion of polymer), ksantanovaya kamed`, perfume, dioxide of the titan, polikvaternium – 10, PEG – 40 the hydrogenated castor oil, tar birch, preservative. Opakowanie:
150ml

39.99 PLN
Fungi-Chem Siarczan miedzi 1 kg marki Fungi-chem
25 reviews

Siarczan miedzi (siny kamień) na gnijące strzałki w kopytach

Skład:
Pięciowodny siarczan miedzi

Siarczan miedzi jest to chemiczny związek nieorganiczny, który posiada silne cechy wysuszające.
użytkowany jest na gnijące strzałki w kopytach.
Siarczan wsypujemy w gnijący, oczyszczony rowek przystrzałkowy, następnie za pomocą kopystki wgniatamy w rowek watę, żeby zapobiec wypadaniu lekarstwa.
Inny sposób to zmieszanie siarczanu z tubką wazeliny (niektórzy stosują np. Krem Nivea) i dokladnie mieszamy. Otrzymaną pastę wciskamy w rowki strzałki i zatykamy watą

Przed zabiegiem kopyta powinny być oczyszcone i suche.

Zabieg należy powtarzać aż do uzyskania wyraźnej poprawy stanu kopyt.

Inne zastosowania siarczanu miedzi
jako fungicyd - zwalczanie grzybów atakujących rośliny
farbowanie i drukowanie
konserwacja drewna
farbowanie żelaza
wykrywanie wody w alkoholu (bezwodny reaguje z wodą i zabarwia roztwór na niebiesko)
grzybica skóry
dezynfekcja
jako środek odwaniający i grzybobójczy

cechy i działanie:
Niebieskie kryształki bez zapachu o srebrnym smaku.
Rozpuszcza się w 3 częściach wody i 4 częściach gliceryny.
W postaci stężonych roztworów lub substancji działa żrąco na powierzchnie ciała.
Wykazuje działanie przeciw-grzybicze.
Podawany doustnie sprawia silne podrażnienie błon śluzowych.
W roztworach rozcieńczonych działa ściągająco.


wykorzystywanie:
Do przyżegania owrzodzeń w jamie ustnej, na guzy promienicze,
do przyżegania spojówki i rogówki w zapaleniach wytwórczych.
1 % roztwór do zakrapiania oczu w coniunctivitis granularis.
1-3 % roztwory do pędzlowania w grzybicach skóry.
10 % roztwór - u przeżuwaczy sprawia reflektoryczne zwarcie rynienki przełykowej na okres kilkunastu sekund, co służy do podawania leków
do trawieńca.
10 % roztwór - u psów działa wymiotnie; podajemy w ilości 0,1 - 0,6 ml
na zwierzę.
1 % roztwór - u owiec i koni wykazuje działanie przeciwrobacze przeciw Haemonchus i Trichostrongylus: owce 3-miesięczne 20.0 ml, 6-miesięczne 40.0 ml, 1-roczne 70.0 ml, 1.5-roczne 85,0 ml, owce 2-letnie 95.0 ml.

szerokie użycie w dezynfekcji, jako środek odwaniający i grzybobójczy.
Odkażanie gnojówki – stosuje się 2.5 % roztwór w kompozycji z kwasem siarkowym w ilości 5-10 litrów obu komponentów na 1m3.
1 % roztwór - do odkażania w zakładach mięsnych ścian i podłóg i
kanałów powietrzno-chłodniczych, 3% roztwór - do zwalczania zagrzy-
bienia pomieszczeń.

Działanie niepożądane:
Nie podawać łącznie z alkaliami, węglanami, Liquor Ammonii caustici.

Przechowywanie:
Przechowywać w szczelnie zamkniętych naczyniach.

16 PLN
OLIMP LABORATORIES Olimp Omega 3 kapsułki miękkie, 60 kaps. (5901330013065)
25 reviews

Opis:
Gold Omega 3 1000 mg to suplement diety, który wspomaga regulację poziomu cholesterolu we krwi, a także unosi niepodatność organizmu.

Działanie i wykorzystanie:
Najwyższa jakość - koncentrat oleju rybiego o bardzo wysokim specyficznym na rynku stopniu skoncentrowania 65%. Gold Omega 3® Suplement diety zawierający kwasy tłuszczowe omega-3 w postaci kapsułek miękkich.
wysokojakościowy olej z ryb zimnowodnych, mianowany na 65% zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, uzupełniający dietę
w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Kwasy tłuszczowe
z rodziny omega-3 zalicza się do grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Określa się je mianem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), ponieważ muszą być bezwzględnie dostarczane
z diety. Wyniki wielu badań klinicznych dowodzą, iż przyjmowanie kwasów omega-3 wykazuje prawidłowy wpływ na utrzymanie dobrego funkcjonowania organizmu. Ponieważ trudno dostarczyć jest ich odpowiednią liczba wraz z pożywieniem, należy sięgać po trafne preparaty. Podaż tych komponentów z dietą bywa często niewystarczająca, wówczas najkorzystniejszym rozwiązaniem jest suplementacja odpowiednimi preparatami zawierającymi w składzie kwasy omega-3.
Kwasy Omega - 3 (DHA/EPA) pozytywnie wpływają na:

 • serce - kwas tłuszczowy omega-3 (DHA) wywiera dobry wpływ na układ sercowo-naczyniowy, przyczyniając się poprawnego funkcjonowania serca m.in. Przez utrzymanie korzystnego ciśnienia krwi. Kontroluje wraz z EPA poprawny poziom trójglicerydów we krwi. Kwas DHA wykorzystywany jest dla utrzymania dobrego rytmu serca
 • układ nerwowy - kwasy omega-3 są widocznym składnikiem wysoko aktywnej tkanki nerwowej i mózgu. Nad wyraz kwas DHA (dokozaheksaenowy) jest ważny dla rozwoju mózgu u płodu i dzieci karmionych piersią (a tym samymi jego właściwego funkcjonowania). Suplementacja kwasami tłuszczowymi omega-3 jest zalecana w czasie ciąży i laktacji
 • oczy - kwas DHA (dokozaheksaenowy) jest głównym składnikiem lipidów siatkówki oka. Odgrywa on ważną rolę rozwoju narządu wzroku u dzieci do 12 miesiąca życia
Witamina E pełni w organizmie funkcję przeciwutleniacza, przez co pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym (chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników). Przyczynia się także do ochrony lipidów błon komórkowych, białek, może ponadto uniemożliwiać uszkodzeniom DNA.

Skład:
1 kapsułka mieści
Olej rybi (65% kwasów tłuszczowych omega 3) - 1000 mg w tym:
 • 33% kwasu eikozapentaenowego (EPA) - 330 mg
 • 22% kwasu dokozaheksaenowego (DHA) - 220 mg
 • 10% inne kwasy omega-3 - 100 mg
witamina E - 12 mg (100%**)
**RWS – referencyjne wartości spożycia

komponenty: olej rybi (źródło kwasów omega-3), żelatyna, woda, glicerol, D-alfa tokoferol (wit. E).

Sposób wykorzystania i dawkowanie:
Zalecana dzienna porcja: 1-2 kapsułki dziennie przyjmowana doustnie.

Ostrzeżenia:
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut najróżniejszej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie gromadzi 60 kapsułek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, broniąc od światła i wilgoci.

27.79 PLN
ASTREX Tinnitus Masker. Szumy uszne
25 reviews

Płyta zawiera 21 trzydziestominutowych nagrań w formacie MP3, które usprawniają zasypianie, mogą być zastosowane jako naturalne tło dźwiękowe w terapii szumów usznych (TRT), a także do przykrycia/maskowania szumów usznych albo zewnętrznych dzwięków. Nagrane tematy dzwiękowe to pomiędzy innymi: szum biały, szum padajacego desczu, jadącego pociągu, wnętrze samolotu, wentylator, itd. Nagrania dostosowano tak, aby umożliwić względnie przystępny wybór tematu zarówno pod wzgledem rodzaju dźwieku jak w dodatku jego częstotliwości. Płyta TINNITUS MASKER stanowi genialne uzupełnie generatora dźwięków.

Uwaga:
Nagrana płyta nie jest płytą muzyczną CD

30 PLN