Gry komputerowe

The Sims 4 Zestaw (PC)

Electronic Arts

Wersja językowa: polska Wydanie: PL Nośnik: DVD / cyfrowy pakiet posiada: grę The Sims 4dodatek Sims 4 Psy i kotyThe Sims 4 zawartość Cyfrowej Edycji Specjalnej The Sims 4 to kolejna część kolekcji...

Cena:

Zobacz Media Expert
Dostępność w sklepach

Wersja językowa: polska

Wydanie: PL

Nośnik: DVD / cyfrowy


komplet zawiera:

  • grę The Sims 4
  • dodatek Sims 4 Psy i koty
  • The Sims 4 zawartość Cyfrowej Edycji Specjalnej

The Sims 4 to kolejna część linii modnych na całym świecie wirtualnych symulatorów życia. Podobnie jak w sytuacji poprzednich odsłon procesu za jego produkcję odpowiada amerykańskie studio Maxis. Pierwsze The Sims ukazało się jeszcze w 2000 roku. Jego pomysłodawcą był Will Wright, założyciel Maxis i twórca SimCity i innych pokrewnych mu gier z Sim w tytule, które święciły swoje największe sukcesy w latach 90. The Sims momentalnie przerosło popularnością pozostałe gry z katalogu dewelopera, stając się fenomenem i jedną z najpopularniejszych marek w branży elektronicznej rozrywki. Dzięki żywotności i popularności gry, od lat systematycznie ukazują się jej kolejne części oraz dziesiątki mniejszych i pokaźniejszych dodatków.

Czwarta część The Sims, podobnie jak poprzedniczki, unika bezprecedensowych zmian w modelu rozgrywki stawiając na powolną ewolucję sprawdzonych rozwiązań. Podczas gry nadal opiekujemy się więc rodziną wirtualnych simsów dbając o ich wszystkie potrzeby, równocześnie duchowe jak i materialne oraz zapewniając dach nad głową, projektując dom, a także ogród.

inicjując zabawę ponownie kreujemy swoich simów, tym razem jednak mamy do wyboru wyraźnie więcej modyfikatorów i opcji niżeli w trzeciej części cyklu. Wizualny edytor pozwala nam pokaźniej skrupulatniej określić wygląd postaci. Kompleksowo wpływamy na atrybuty takie jak sylwetka, wzrost, waga, zarys twarzy itd. Ogromne pokaźnie ma w dodatku charakter. Gracze wybierają jeden z kilku typów osobowości oraz długoterminowe cele bohatera, a także poziom jego determinacji w ich osiąganiu. Posiadają one wpływ na późniejsze zachowanie sima i są elementem poprawionego systemu nienaturalnej inteligencji wprowadzonego do gry. Simy zachowują się dzięki niemu naturalniej i w wyraźnie bardziej różny sposób reagują na zaistniałe wokół nich sytuacje. Nowinką są dodatkowo emocje odczuwane poprzez wirtualnych bohaterów. Wpływa na nie tylko poziom obecnie zaspokojonych potrzeb czy społeczne interakcje, ale także wykorzystywane sprzęty domowe czy noszone ubrania.

Od za każdym razem ważną częścią gry był edytor zezwalający nam tworzyć wymarzone rezydencje i domy. W The Simis 4 znowu wybierzemy jedną z kilku solidnie różniących się od siebie okolic, w których zbudujemy cztery kąty. Interfejs konstruktora został poprawiony i ulepszony, dzięki temu jest bardziej instynktowny i przyjemniejszy w użyciu. Co ważne, dzięki opcjom społecznościowym możemy dzisiaj dzielić się wyprodukowanymi poprzez nas domami z innymi graczami i komentować i oceniać ich dzieła. Nowym aspektem są również misje oraz osiągnięcia, za których wykonanie jesteśmy nagradzani meblami czy strojami.

Oprawa produkcji może zawieść wiernych fanów linii, którzy oczekiwali zasadniczej poprawy jakości modeli postaci oraz otoczenia czy wprowadzenia nowych efektów graficznych. The Sims 4 nie różni się znacząco pod tym względem od trzeciej części cyklu.