Laptopy

Lenovo 80NV006FUK

Lenovo

pokrywa w tym laptopie do złudzenia przypomina nam obudowę poprzedniego modelu z roku 2015 Y50. Pomimo wizualnego podobieństwa pokrywa została jednak zmodernizowana. Najważniejszą zmianą...

Cena:

Zobacz SWIAT-LAPTOPOW.PL
Dostępność w sklepach


pokrywa w tym laptopie do złudzenia przypomina nam obudowę poprzedniego modelu z roku 2015 Y50. Pomimo wizualnego podobieństwa obudowa pozostała jednak zmodernizowana. Najważniejszą zmianą wprowadzoną w tym modelu, to gruntowne przemodelowanie układu chłodzenia, poprawiono kanał odprowadzający ciepłe powietrze na zewnątrz obudowy. Zmodyfikowano także położenie głośnika niskotonowego - subwoofera, który w modelu Y50 znajdował się w rogu obudowy, a teraz został umieszczony centralnie na środku. Kolejną zmianą w stosunku do modelu Y50 - to możliwość podpięcia dysku SSD w standardzie M.2.

Górna i dolna obudowa zrobiona jest z szczotkowanego aluminium, sprawia wrażenie szczególnie potężnej. Otwarcie ekranu jedna ręką nie powoduje problemów, klapa jest niesprężysta, maksymalny kąt odchylenia to 130 poziomów. Matryca w tym modelu schowana jest za szybą, która może utrudniać pracę w bardzo nasłonecznionych miejscach. Producent dla tego modelu przewidział dwa warianty matryc w zależności od wyboru konfiguracji. Matryca IPS FullHD o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, którą możemy spotkać w większości konfiguracji, a także matryca 4K UHD o rozdzielczości 3840 x 2160.

producent w tym modelu Lenovo Y700-15 niestety nie przewidział otworów serwisowych na spodzie notebooka. Rozbudowa pamięci operacyjnej RAM lub zamiana dysku na prędki dysk SSD scala się odkręceniem kilkunastu śrubek. Na płycie głównej producent umieścił dwa gniazda SODIMM DDR4 z możliwością rozbudowy do 16GB. Pamięć DDR4 na razie współpracuje jedynie z platformą LGA2011-v3 oraz procesorami Intel Haswell-E. Choć dobór zestawów DDR4 na chwile obecną nie jest spory, a koszt całej platformy jest ogromny, atuty Haswelli-E mogą namawiać do przesiadki i zakupu nowego sprzętu.

W modelu Lenovo Y700-15 znajdziemy podstawowe porty które w pełni zaspokoją każdego użytkownika. Znajdziemy trzy porty USB, z których dwa są w standardzie 3.0. Port HDMI, gniazdo audio, w którym zawarto, port słuchawkowy i mikrofon. Gniazdo sieciowe RJ445 i czytnik kart pamięci SD. Wielkim plusem jest umiejscowienie tych gniazd w tylniej części bocznych ścianek obudowy.

Klawiatura w lenovo Y700-15 jest prawie identyczna jak klawiatura w modelu Y50. Jedyną różnicą która rzuca mi się w oczy to energiczności podświetlenia klawiszy. Podświetlenie ma dwa tryby dynamiczności świecenia w zależności od upodobania użytkownika. Dłuższa praca nie powoduje problemów, na klawiaturze pisze się komfortowo. Klawiatura jest pełnowymiarowa łącznie z klawiaturą numeryczna i strzałkami. Poniżej klawiatury znajduje się touchpad w którym pozostały zintegrowane przyciski. Technika ta ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Mnie osobiście to nie przeszkadza, a wręcz jestem zwolennikiem takiego rozwiązania gdyż żadne okruszki albo nieduże śmieci przenoszone na dłoniach nie wpadają pod przyciski.

firma do tego modelu przewidział tylko jeden procesor Intel Core i7-6700HQ. Jest to procesor, który w głównej mierze możemy spotkać w laptopach multimedialno - gamingowych. Procesor należy do rodziny Skylake, charakteryzują go cztery rdzenie, które dzięki technologii HT zezwalają na jednoczesną pracę na ośmiu wątkach. Podstawowa częstotliwość taktowania procesora wynosi 2,6 GHz, a maksymalne Turbo do 3,5 GHz. Ten model procesora posiada zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 530, który wyśmienicie sobie radzi z podstawowymi zadaniami. Zastosowanie tego układu graficznego pozwala istotnie wydłużyć pracę na baterii, a gdy zachodzi potrzeba pracy na grafice nie zintegrowanej laptop bardzo efektywnie przełącza się pomiędzy nimi.

Karta graficzna GeForce GTX 960M ma 640 rdzeni CUDA. Bazowe taktowanie GPU to 1097 MHz a maksymalne wynosi 1176 MHz (rozszerzenie zegara rdzenia odbywa się samoczynnie dzięki funkcji GPU Boost). Taktowanie pamięci (4GB GDDR5) to 2500 MHz. Magistrala informacji jest 128-bitowa.Lenovo Y700-15 pozostał wyposażony w komplet głośników 2+1 dedykowany logo JBL. Jakość i głośność dźwięku jest na szczególnie wysokim poziomie. Głośnik nisko tonowy wyjątkowo dobrze sobie radzi z niskimi tonami a jakość dźwięku, która z niego się wydobywa naprawdę może zadziwić niejednego melomana.

W programie Battery Eater pozostał przeprowadzony test baterii tego modelu i muszę powiedzieć ze jak na notebook gamingowy test wypadł świetnie. 14 godzin pracy na akumulatorze w trybie oszczędzania energii, co daje rezultat dwa razy lepszy aniżeli w modelu lenovo Y50. Czas pracy podczas oglądania stron internetowych z ekranem rozjaśnionym do 75% wyniósł ponad pięć godzin.

Lenovo Y700 w wersji 15 calowej to naprawdę idealny notebook. Idealnie dopasowany stosunek ceny do jakości sprzętu że już mało zamożny gracz może radować się już wysokimi parametrami w ustawieniach gier. Świeże udoskonalone chłodzenie dobrze korelujące z procesorem Intela charakteryzuje się niskimi temperaturami pracy przy największym obciążeniu. Wysoka jakość matrycy oraz bardzo prawidłowe głośniki to naprawdę idealne zestawienie o którym może marzyć już młody gracz.