Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Plastyka SP 4 Podr. WSIP, Stanisław Krzysztof Stopczyk
25 reviews

Podręcznik Plastyka gromadzi materiał nauczania przewidziany do realizacji na 30 godzinach lekcyjnych w 4 klasie szkoły podstawowej i propozycje lekcji dodatkowych z dziejów sztuki - są to dwie lekcje o sztuce prehistorycznej. Podręcznik eksponuje się obszernymi kolorowymi ilustracjami - reprodukcjami, rysunkami, infografikami. Jest napisany językiem prostym - ,,gawędziarskim". Zagadnienia plastyczne są wprowadzane stopniowo - od kropki i kreski do bardziej skomplikowanych.Podręcznik jest wpisany do wykazu podręczników MEN dopuszczonych do korzystania szkolnego, asygnowanych do kształcenia ogólnego, przypasowanych do wieloletniego użytku zgodnie z nowelizowaną w 2014 r. Ustawą o systemie oświaty.Struktura podręcznika:● działy, a w nich rozdziały dzielące materiał nauczania - każdy rozdział stanowi jednostkę lekcyjną;● przed każdym działem na stronie działowej umieszczono spis zagadnień i umiejętności, które pozna uczeń w tym dziale (w punktach);● treści teoretycznej lekcji towarzyszy ćwiczenie plastyczne, wprowadzające w praktyce przekazane zagadnienia, inspirujące do twórczości, aktywizujące ucznia - autorką ćwiczeń jest Barbara Neubart;● po każdym rozdziale - pytania i polecenia ,,Pomyśl i odpowiedz" z wyróżnieniem trudniejszych poleceń ,,gwiazdką";● uzupełniające lekcje o sztuce prehistorycznej w formie mozaiki ilustracji z niewielkim tekstem, osią czasu i dużą infografiką;● indeks pojęć plastycznych na końcu podręcznika.

12.28 PLN
Jaguar PROSIACZEK FRYDERYK WIELKA WOJNA O IMBRYK TW, oprawa twarda
25 reviews

Na farmę państwa Beanów przybywa młodszy kuzyn Fryderyka, prosiaczek imieniem Weedly. Młodzieniec jest, jak na świnkę, szalenie nieśmiały. Jinx, kot, który nader niejednokrotnie myli odwagę z brawurą, postanawia zaopiekować się gościem i wyleczyć go z nieśmiałości. Kot jako wychowawca prosiaczka nie sprawdza się jednak najlepiej... Niezwykła, zaliczana do klasyki literatury dziecięcej, powstająca w latach 1927-1958 i zupełnie nieznana w Polsce, linia o prosiaczku Fryderyku. Porównywany do Kubusia Puchatka proces opowiada o farmie państwa Bean - miejscu, które według Adama Hochschilda, znanego krytyka New York Timesa, było "moralnym centrum wszechświata" dla dzieci z jego pokolenia.Głównym bohaterem linii jest prosiaczek Fryderyk, obdarzony darem mowy, umiejący czytać i pisać "najmniejszy i najmądrzejszy prosiaczek na farmie". W kolejnych tomach Fryderyk wciela się w zróżnicowane role - jest detektywem, pilotem, dziennikarzem, sportowcem, a choćby bankierem. Obdarzony ogromnym sercem, wielką inteligencją i wyobraźnią poety, prosiaczek przekazuje młodym czytelnikom ponadczasowe prawdy o przyjaźni, szczerości i odwadze.Autorem książek o Fryderyku jest Walter R. Brooks, twórca postaci niezapomnianego Eda - konia, który mówi. Przesycone humorem, ciepłe i mądre historie o mówiących zwierzętach były szczególnie popularne aż do lat ‘60 XX wieku. Później popadły w zapomnienie. Dopiero inicjatywa sympatyków Fryderyka, a także bibliotekarzy zmuszonych do kserowania zniszczonych książek, sprawiła, że prosiaczek znowu trafił na półki księgarń.teraz Brooks doczekał się jeszcze wydania w Polsce. Opatrzone oryginalnymi obrazkami Kurta Wiese, wielokrotnie nagradzanego pisarza i ilustratora, książki ukazują się w oryginalnej szacie graficznej.Zdaniem Rogera Sale, krytyka literackiego, Prosiaczek Fryderyk i dzięcioły zainspirowały Orwella do napisania Folwarku zwierzęcego. Zauważa także, iż książka Brooksa jest udoskonalona i bardziej delikatna aniżeli Folwark.Proza Brooksa jest głęboka i wielowymiarowa. Autor odwołuje się do czegoś, co bliskie jest każdemu dziecku - intuicyjnego pragnienia sprawiedliwości i robi to bez zbędnego moralizatorstwa. Adam Hochschild, New York TimesProsiaczek Fryderyk to jeden z najwspanialszych bohaterów literatury dziecięcej! School Library Journal

22.37 PLN
Mocne plecy (128 str.)
25 reviews

Czy cierpisz z powodu bólu pleców? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dwie prawidłowe wiadomości. Pierwsza z nich: nie jesteś jedyna! Druga: oto książka właśnie dla ciebie! Dzięki niej dowiesz się, jak zadbać o plecy, stosując proste ćwiczenia i adekwatnie się ruszając. Istnieje dużo sposobów na to, jak się schylać, jak wstawać, jaką postawę przyjąć przed komputerem, jak uprawiać sport czy unosić ciężkie przedmioty (i dzieci), aby nie nabawić się uciążliwych kłopotów z kręgosłupem. Gdy już poznasz i wprowadzisz w życie dobre, a nieznaczne nawyki, będziesz ćwiczyć, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Twoje plecy ci za to podziękują!

Bolą cię plecy lub szyja? Czy wiesz,niejednokrotnie sami jesteśmy
odpowiedzialni za tego typu dolegliwości? Ten zabawny przewodnik
francuskiego fizjoterapeuty pokaże ci na co zwrócić uwagę w pracy
i w domu, a także jak ćwiczyć, aby nie zrobić sobie krzywdy i mieć konkretne plecy. Autor w krystalicznej i lekkiej formie demonstruje aktualne wiadomości z zakresu ergonomii pracy i czynności dnia codziennego. Czytając tę książkę, będziesz się równocześnie korzystnie bawić i zdobywać cenne wiadomości. To lektura obowiązkowa dla każdej osoby zmagającej się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa lub chcącej takich dolegliwości uniknąć.
mgr Andrzej Rudawski
kierownik zespołu fizjoterapeutów
w Columna Medica
Dolegliwości i schorzenia kręgosłupa są zjawiskiem dotykającym coraz młodszych ludzi. Jest to następstwem współczesnego stylu życia, w którym przeważają: spędzanie czasu na siedząco, śladowa intensywność fizyczna, nawyki niezgodne z zasadami ergonomii i stres. Równocześnie autor poradnika, jak i ilustratorka w sposób wyjątkowo dostępny i zrozumiały przekazują wiedzę na temat bezpiecznego dla kręgosłupa nowoczesnania w rutynowych czynnościach. To perfekcyjna, merytoryczna książka dla każdego, komu nieobojętne jest jego zdrowie. Gorąco polecam wszystkim jej przeczytanie, a zwłaszcza skorzystanie z zawartych w niej porad. Pozwoli to utrzymać kręgosłup
w dobrej formie i uniknąć bólu.
prof. Dr hab. N. Med. Marek Zawirski
członek honorowy Polskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego
wieloletni kierownik Kliniki i Katedry Neurochirurgii
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

13.39 PLN