K.E.Liber ZNISZCZ TEN DZIENNIK KREATYWNA DESTRUKCJA (9788364853005)
25 reviews

"ZNISZCZ TEN DZIENNIK (WRECK THIS JOURNAL) - światowy beststeller, którego nakład przekroczył już ponad 2 mln egzemplarzy! To książka inna niż wszystkie, które dotąd widzieliście. To dziennik który pozwala przekształcić destrukcję w kreację, uruchomić wyobraźnię i wyrazić swoje emocje! Wykorzystując pomysłowo, lecz osobliwie zilustrowane szablony, lubiana artystka Keri Smith namawia do dokonywania aktów destrukcji i eksperymentów w dzienniku, żeby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia. Ideą dziennika jest jego kreatywne "zniszczenie", "pobrudzenie", "postarzenie" poprzez dowolną, nad wyraz osobistą, czasem abstrakcyjną,za każdym razem twórczą interpretację zadań zaproponowanych na jego stronach. Polecenia te mogą wydawać się niekonwencjonalne: dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika pod prysznic - nie należy jednak rozumieć ich zbyt dosłowniewyłącznie jako podpowiedzi mające na celu wykorzystanie własnej wyobraźni do zróżnicowanych form artystycznego wyżycia się i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Każdy dziennik jest niepowtarzalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości. W trakcie TWORZENIA DZIENNIKA UBRUDZISZ SIĘ. TWOJE odzież POKRYJE SIĘ FARBĄ ALBO INNYMI DZIWNYMI SUBSTANCJAMI. ZAMOCZYSZ SIĘ. BĘDZIESZ PROSZONY O ZROBIENIE RZECZY, KTÓRE BĘDZIESZ PODDAWAĆ W WĄTPLIWOŚĆ. BĘDZIESZ UBOLEWAĆ, że KSIĄŻKA ZNAJDUJE SIĘ W OPŁAKANYM STANIE. ZAMIENISZ DESTRUKCJĘ, KTÓRA CIĘ OTACZA, W KREACJĘ I ZACZNIESZ ŻYĆ TWÓRCZO! "

18.22 PLN
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Alles Klar Neu 1. Język Niemiecki. Ćwiczenia. Szkoła Ponadgimnazjalna. Zakres Podstawowy (96 str.)
25 reviews

Podręcznik Punkt 4 składa się z czterech rozdziałów i części dopełniającej o zwyczajach świątecznych w Niemczech. W poszczególnych rozdziałach znajdują się przeróżne ćwiczenia, a także jeszcze przystępne, poprzedzone przykładami komentarze gramatyczne i krótkie dane realioznawcze, które urozmaicą lekcje i zachęcą uczniów do poznawania języka niemieckiego. Podręcznik posiada zabawne ilustracje, piosenki, rymowanki, zabawy językowe i prace projektowe, doskonale dobrane do poziomu rozwoju i zainteresowań dzieci w klasie 4, dzięki czemu uczniowie są zmotywowani do nauki.

Tematyka podręcznika odpowiada realiom współczesnego, bliskiego dzieciom świata, dzięki czemu jest niebanalna dla uczniów. Rozdział Wie geht’s? wprowadza leksykę i konstrukcje językowe niezbędne do nawiązywania kontaktów towarzyskich oraz do podtrzymywania prostej rozmowy. Rozdział drugi Familie und Freunde jest poświęcony tematyce związanej z życiem prywatnym: rodzinnym i towarzyskim, umożliwiającej przedstawienie siebie, swych bliskich, znajomych, przyjaciół i upodobań: swoich i innych osób. Rozdział kolejny Schule stanowi wprowadzenie do tematu edukacja: uczenie się, przybory szkolne, przedmioty nauczania i zajęcia pozalekcyjne. Rozdział czwarty Ich habe immer viel zu tun rozwija znajomość środków językowych związanych z umiejętnościami i zainteresowaniami. Każdy rozdział kończy słowniczek tematyczny ułatwiający samodzielne powtórki i przygotowanie do sprawdzianu.

Podręcznik mieści cztery moduły powtórzeniowe Das kannst du schon!, które zezwalają na sprawdzenie postępów w nauce słuchania, czytania, pisania i mówienia, a także przygotowanie do testu sprawdzającego: Teste dich selbst!. Część uzupełniająca Frohes Fest! obejmuje tematykę związaną ze świętami i uroczystościami (adwentem, Bożym Narodzeniem i sporanocą) w Niemczech, która pomaga rozbudzić w uczniach zainteresowanie językiem niemieckim. Na końcu podręcznika uczniowie znajdą zestawienie najważniejszych zagadnień gramatycznych, a także słownik wszystkich wyrazów z książki, {pomocn|przydatn)e w samodzielnej nauce.

19.29 PLN