Laptopy

HP P1R01EA

HP

HP 15-ac to grupa notebooków asygnowanych do użytkowników domowych. Genialna równowaga pomiędzy wzornictwem, produktywnością, mobilnością i produktywnością. Żywe, a także teksturowana,...

Cena:

Zobacz SWIAT-LAPTOPOW.PL
Dostępność w sklepach


HP 15-ac to grupa notebooków asygnowanych do użytkowników domowych. Znakomita równowaga pomiędzy wzornictwem, wydajnością, mobilnością i efektywnością. Żywe , a także teksturowana, zapobiegająca powstawaniu odcisków palców powierzchnia zapewnią Ci nad wyraz stylowy wygląd. Notebook powstał z myślą o ludziach młodych, choć wynajdzie zapewne swoich fanów wśród starszego grona odbiorców.Wybierz jeden odcień z bogatej palety kolorów i przekonaj się, jak zmieni się Twoje życie. Producent przewidział cztery kolory obudów, srebrny, niebieski, czerwony i fioletowy. Notebooki z linii HP 15-ac to grupa notebooków z matrycą 15,6" i rozdzielczością 1366 x 768. Wyświetlacz ma przekątną 39,6cm i jest wytworzony w technice BrightView udoskonalającą jasność i gwarantującą większą głębię kolorów.

nowe materiały i nie duża matryca powodująnotebook jest znacznie lżejszy od swych poprzedników i waży zaledwie 2,19 kg. Dla tej wielkości znajdziemy również pełną gamę toreb i pokrowców, 15.6" to najszczególniej lubiana wielkość matrycy zapraszamy do działu akcesoria aby dobrać kolorystycznie pasujące akcesoria.

Wszystkie notebooky tej serii mają zainstalowane najnowsze procesory firmy Intel. Podstawowa konfiguracja stanowią procesory Intel Pentium 3825U, są to procesory dwurdzeniowe z bazowym taktowaniem procesora 1.9 GHz i zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics. Najmocniejszą konfigurację tworzą zaś notebooky wyekwipowane w procesory szóstej generacji Intel i7, są to także procesory dwu rdzeniowe z taktowaniem od 2.5 GHz do 3.1 GHz.

Wszystkie procesory stosowane w tym modelu są zaliczane do grupy procesorów ultramobilnych, ich główna zaletą jest niski zużycie mocy a co za tym idzie wydają mniej ciepła. Procesory takie można spotkać jeszcze w ultrabookach które nie wymagają nieprzystępnego chłodzenia układu graficznego jak i procesora.

notebook HP 15-ac posiada pełnowymiarową klawiaturę wyspową, z odizolowaną klawiaturą numeryczną. Na wbudowanej klawiaturze pisze się niezwykle komfortowo. Klawiatura numeryczna nad wyraz pomaga w pracach biurowych, usprawnia pisanie jak i wypełnianie nieprzystępnych arkuszy kalkulacyjnych. W laptopie znajduje się też touchpad z obsługą gestów i stuknięć.

W najnowszych systemach operacyjnych windows 8 / 10 gestami które głównie wykorzystujemy to przewijanie, rozszerzanie czy obracanie które wykonujemy dwoma palcami, jeden palec pozostaje w rogu touchpada a drugim wykonujemy ruch okręgu po touchpadzie to naprawdę proste i skuteczne rozwiązanie pozwala na odczuwanie obszerniejszego komfortu przy pracach z laptopami HP wyposażonymi w powyższą funkcjonalność.

Porty w które HP 15-ac jest zaopatrzony to trzy USB gdzie dwa porty to USB 2.0 i jeden port USB 3.0. Port USB 3.0 pozwala na szybką transmisję między dwoma urządzeniami.

Port USB 3.0 jeszcze pokaźniejsze natężenie prądu w stosunku do gniazda USB 2.0 co sprawi, że w przyszłości nie będzie niezbędne wyposażanie niektórych maszyn, np. Twardych dysków USB 3.0, w zewnętrzne zasilacze ani w specjalne kable USB z dwoma wtyczkami, które zajmują aż dwa porty USB w komputerze, aby zapewnić wystarczające zasilanie potężnego urządzenia.

Port HDMI przy pomocy którego możemy podłączyć laptop do telewizora albo rzutnika i cieszyć się swoją prezentacją na wielkim ekranie.

laptop HP 15-ac posiada jedno gniazdo mini-Jack które w zależności od potrzeb zmienia się z słuchawek na mikrofon, gniazdo sieciowe RJ45,, a także czytnik kart pamięci z obsługą podstawowych formatów SD, SDHC, SDXc.

Za dźwięk w laptopie odpowiedzialne są dwa zaimplementowane głośniki stereo z systemem DTS Studio Sound. W zależności od konfiguracji modelu HP 15-ac posiada już wbudowaną technologie bezprzewodowego przesyłania plików medialnych przy pomocy modułu Bluetooth. Technologia ta pozwala na zamianę plików z innymi urządzeniami bezprzewodowo do odległości 10m. Technika powyższa korzysta z fal radiowych w paśmie ISM 2,4 GHz, zaś szybkość przesyłania danych zależy od typu nadajnika i tak moduły Bluetooth w wersji 4.0 mogą przesyłać pliki z prędkością do 1 Mb/s.

pokrywa laptopa HP 15-ac łączy w sobie dwa rodzaje powierzchni. Powierzchnia pulpitu roboczego jest gładka co bardzo upraszcza w utrzymaniu czystości. Jest w kolorze obudowy zewnętrznej,drobny wzór białej kraty również na touchpadzie który jest niepodzielną częścią pulpitu. Pokrywa zewnętrzna jest karbowana co polepsza trzymanie w chwili przenoszenia. Laptop godny polecenia dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości, niezwykle dla użytkowników domowych i uczniów.