Nikon Nikon D5300
25 reviews

Rozwiń swoją kreatywność z intuicyjnym aparatem D5300.

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi i modułowi GPS ten imponujący aparat formatu DX o rozdzielczości 24,2 megapikseli nie tylko pozwala na uchwycenie magii otaczającego świata z niewiarygodną ilością detalów,ponadto pozwala się nią podzielić.

Funkcja Wi-Fi pozwala na bezpośrednie połączenie aparatu z urządzeniem inteligentnym i udostępnianie zdjęć zaraz po ich wykonaniu. Dzięki współpracy z siecią GPS do zdjęć dodawane są informacje o położeniu, co usprawnia dodawanie fotografii do map świata i dzielenie się fotografiami z podróży.

spory ruchomy wyświetlacz upraszcza wykonywanie zdjęć i kręcenie filmów z nowych ekscytujących perspektyw, a genialna czułość przy słabym oświetleniu (choćby do ISO 25600) zezwala na uzyskanie znacznych fotografii, gdy jest ciemno.

Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli
choćby najdrobniejsze szczegóły są rejestrowane z niezwykłą ostrością.

wbudowana sieć Wi-Fi
Przesyłaj fotografie bezpośrednio z aparatu D5300 na smartfon albo tablet, żeby dzielenie się nimi było prostsze. Starczy pobrać na urządzenie inteligentne* gratisowy program Wireless Mobile Utility.

zaimplementowany odbiornik GPS
Dodaj do swych fotografii istotnik geograficzny zawierający dokładne dane o lokalizacji. To nieprzeciętny sposób, by przygotować zdjęcia z podróży do udostępniania!

wielki ruchomy ekran
Nadaj zdjęciom i filmom zagadkowy charakter. Fotografuj i filmuj pod nietypowymi kątami, korzystając z przegubowo obracanego monitora

Wysoka czułość ISO (od 100 do 12800, z możliwością powiększenia do odpowiednika ISO 25600)
Wykorzystaj nieprzeciętną czułość przy słabym oświetleniu, by wykonywać detalowe fotografie w ciemnym otoczeniu i nierozmyte zdjęcia momentalnie poruszających się obiektów.

EXPEED 4
Dzięki szybkiemu i skutecznemu procesorowi przetwarzania obrazu firmy Nikon możesz radować się nad wyraz prędkim działaniem, istotnie widocznymi zdjęciami z wspaniałą reprodukcją oraz ulepszonym nagrywaniem filmów.

Filmy D-Movie
Nagrywaj płynne, pełne detalów filmy w rozdzielności Full HD, którymi z ochotą się pochwalisz (o maksymalnej liczbie klatek na sekundę wynoszącej 50p/60p). Dzięki ciągłemu autofokusowi w trybie podglądu na żywo można zachować ostrość obiektów na obrazie, nawet jeśli szybko się poruszają.

Pełna 24,2-megapikselowa moc: matryca aparatu D5300 została pozbawiona optycznego filtru dolnoprzepustowego (OLPF) i maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, gwarantując ostrość i wyrazistość najsubtelniejszych tekstur i zapisując obrazy z niesamowitą szczegółowością.

39-polowy AF: dzięki 39 polom AF, w tym dziewięciu polom krzyżowym pośrodku, autofokus aparatu D5300 jest wyjątkowo dokładny. Nowoczesna funkcja trójwymiarowego śledzenia obiektów utrzymuje raz ustawioną ostrość choćby na najmniejszych i nieprzewidywalnie poruszających się obiektach.

2016-pikselowy czujka pomiaru światła RGB: istotnie staranny czujka pomiaru ekspozycji aparatu D5300 gwarantuje dokładne pomiary ekspozycji i przekazuje informacje do systemu rozpoznawania scenerii, który optymalizuje samoczynne ustawienia ekspozycji, autofokusa i balansu bieli, żeby uzyskać lepsze wyniki naświetlania.

Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 5 kl./s: fotografuj wydarzenia z prędkością pięciu klatek na sekundę – uchwyć ulotne ruchy i mimikę we właściwym momencie.

znaczny wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości: sprawdź każdy detal zdjęć i filmów dzięki pokaźnemu wyświetlaczowi LCD o przekątnej 8,1 cm (3,2 cala), szerokim kącie oglądania i wysokiej rozdzielczości 1 037 000 punktów. Równocześnie podczas ujęć w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz można precyzyjnie kadrować albo przeglądać ujęcia i stosować efekty specjalne.

Wyjście HDMI: podłącz aparat bezpośrednio do telewizora HD,radować się filmami i zdjęciami w najwyższej rozdzielczości. Dzięki kompatybilności z funkcją HDMI-CEC (Consumer Electronics Control) aparat zezwala na nawet sterowanie odtwarzaniem przy pomocy pilota do telewizora.

Wysoka jakość dźwięku: nagrywaj filmy, które nie tylko korzystnie wyglądają, lecz także nieprzeciętnie brzmią. Dzięki zaimplementowanemu w aparat mikrofonowi stereofonicznemu i kompatybilności z zewnętrznym mikrofonem stereofonicznym ME-1 producenta Nikon można prosto nagrać materiały z wiernym i czystym dźwiękiem.

Tryb efektów: wykonuj rewelacyjne zdjęcia i nagrywaj filmy przy użyciu zróżnicowanych efektów specjalnych. Można wyeksponujeć poszczególne barwy, wykonywać zdjęcia czarno-białe, wypróbować efekt retro lub sprawić, iż budynki będą wyglądały jak miniaturowe makiety. W trakcie fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przypasować jego intensywność.

16 programów tematycznych: dzięki różnorodnym programom tematycznym, w tym zdjęcia sportowe, Plaża i Śnieg, możesz błyskawicznie robić znakomite ujęcia. Wystarczy wybrać program odpowiadający fotografowanemu obiektowi albo sytuacji. Aparat automatycznie zoptymalizuje czas otwarcia migawki, czułość ISO i przysłonę, żeby uzyskać najkorzystniejsze efekty na zdjęciu.

adekwatny poziom szczegółowości w warunkach oświetlenia o wysokim kontraście: dwa programy umożliwią uchwycenie detalów jednocześnie w ciemnych, jak i jasnych obszarach kadru podczas fotografowania przy konkretnym oświetleniu albo pod światło. Funkcja HDR (wysoki zakres dynamiki) nadzwyczajnie pasuje do wykonywania fotografii nieruchomym obiektom, a intensywna funkcja D-Lighting – do fotografowania poruszających się obiektów. Oba tryby wybór poziomu intensywności.

Inteligentna kompozycja: wielki ekran LCD i nieznaczny, lekki korpus powodują, że fotografowanie aparatem D5300 jest prawdziwą przyjemnością. Nieszablonowa ergonomia znamionująca sprzęt firmy Nikon, czytelne menu i przyciski bezpośredniego dostępu do używanych funkcji, na przykład nagrywania filmów D-Movie i podglądu na żywo, zezwalają na szybką i luźną obsługę.

rodzaj Cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa
Mocowanie obiektywu Mocowanie F producenta Nikon (ze stykami AF)
skuteczny kąt widzenia Kąt widzenia odpowiada obiektywowi o ogniskowej 1,5 x dłuższej w porównaniu do formatu FX
Rozdzielczość 24,2 mln pikseli
Matryca typu CMOS, 23,5 x 15,6 mm
całkowita ilość pikseli 24,78 mln
System usuwania kurzu Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga opcjonalnego programu Capture NX-D)

Wielkość obrazu (w pikselach) 6000 x 4000 (obfite). 4496 x 3000 (średnie). 2992 x 2000 (niewiele znaczące)
Format zapisywanych plików NEF (RAW): 12- albo 14-bitowy z kompresją. JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia kompresji: Fine (około 1:4), Normal (około 1:8) i Basic (około 1:16). NEF (RAW)+JPEG: każde zdjęcie zapisywane równocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG
Ustawienia Picture Control standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret i Krajobraz; możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control, przechowywanie osobistych ustawień Picture Control
Zapis danych Karty pamięci SD (Secure Digital), a także SDHC i SDXC zgodne ze standardem UHS-I
System plików standard DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, kanon DPOF (Digital Print Order Format), Exif (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras) 2.3, PictBridge
Pokrycie kadru Około 95% w poziomie i 95% w pionie
powiększenie Około 0,82x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; korekcja dioptrażu –1 dioptria)

Dystans widzenia całej matówki 18 mm (–1 dioptria; od okularu wizjera)
Korekcja dioptrażu Od –1,7 do +1 dioptrii
Matówka BriteView Clear Matte Mark VII typu B
Lustro Szybkopowrotne
Przysłona obiektywu automatyczna, sterowana elektronicznie

Współpracujące obiektywy Funkcja autofokusa jest przystępna jedynie w sytuacji obiektywów AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest przystępna z innymi obiektywami rodzaju G i D, obiektywami AF (nie można używać obiektywów IX NIKKOR ani obiektywów do aparatu Nikon F3AF) i obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, lecz nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo większym.

rodzaj migawki Sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości
Czasy otwarcia migawki Od 1/4000 do 30 s w krokach co 1/3 albo 1/2 EV, czas B, ustawienie T
Czas synchronizacji błysku X=1/200 s; synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/200 s albo dłuższego
Tryby wyzwalania migawki Pojedyncze zdjęcie, zdjęcia seryjne wolne, fotografie seryjne szybkie, cicha migawka, samowyzwalacz, zdalne z opóźnieniem (ML-L3), natychmiastowe zdalne wyzwolenie (ML-L3), fotografowanie z interwalometrem

Częstotliwość zdjęć Seryjne wolne: maks. 3 kl./s. Seryjne szybkie: maks. 5 kl./s (JPEG i 12-bitowe NEF/RAW) lub 4 kl./s (14-bitowe NEF/RAW). Uwaga: przekazana ilość klatek na sekundę zakłada korzystanie z trybu ciągłego AF, trybu manualnego lub trybu automatyki z preselekcją czasu przy czasie otwarcia migawki 1/250 s albo krótszym, wyborze migawki w ustawieniu osobistym a1 (Priorytet w trybie AF-C) i domyślnych wartościach innych ustawień.
Samowyzwalacz 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1–9 zdjęć
Pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL korzystający z 2016-pikselowego czujnika pomiaru ekspozycji RGB
Sposób pomiaru ekspozycji Pomiar matrycowy: 3D Color Matrix II (obiektywy rodzaju G, E i D); Color Matrix II (pozostałe obiektywy z procesorem). Pomiar centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 8 mm na środku kadru. Pomiar punktowy: pomiar z obszaru o średnicy 3,5 mm (około 2,5% powierzchni kadru) na środku wybranego pola AF
Zakres pomiaru ekspozycji Pomiar matrycowy albo centralnie ważony: 0–20 EV. Pomiar punktowy: 2–20 EV
Sprzeżenie światłomierza Procesor

Tryby automatyczne (automatyczny; automatyczny (błysk wyłączony)), automatyka programowa z fleksją programu (P), automatyka z preselekcją czasu (S), automatyka z preselekcją przysłony (A), tryb manualny (M), programy tematyczne (portret, krajobraz, dziecko, fotografie sportowe, makro, portret nocny, krajobraz nocny, przyjęcie/wnętrza, plaża/śnieg, zachód słońca, zmierzch/świt, portret zwierzaka, lśnienie świec, kwiaty, barwy jesieni, żywność), tryby efektów specjalnych (noktowizor, szkic kolorowy, efekt aparatu zabawkowego, efekt miniatury, odcień selektywny, sylwetka, rozjaśnienie, przyciemnienie, malowanie HDR)

Kompensacja ekzpocyji Regulacja w zakresie od –5 do +5 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV w trybach P, S, A i M
Braketing ekspozycji Braketing ekspozycji: 3 zdjęcia z krokiem 1/3 lub 1/2 EV. Braketing balansu bieli: 3 fotografie w krokach co 1. Braketing energicznej funkcji D-Lighting: 2 fotografie
Blokada ekspozycji Blokada zmierzonej jasności przyciskiem AE-L/AF-L
Czułość ISO Od ISO 100 do ISO 12800 w krokach co 1/3 EV. Można w dodatku ustawić na około 0,3, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 25600) powyżej ISO 12800; przystępny samoczynny wybór ISO
aktywna funkcja D-Lighting samoczynna, niezwykle wysoka, Wysoka, Normalna, Niska, Wyłączona
Autofokus Moduł autofokusa Nikon Multi-CAM 4800DX z detekcją fazową TTL, 39 polami AF (w tym 9 polami krzyżowymi) i diodą wspomagającą AF (zasięg około 0,5–3 m)

Zakres detekcji Od –1 do +19 EV (ISO 100, 20°C)
Napęd AF obiektywu Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S); tryb ciągłego AF (AF-C); samoczynny dobór AF-S/AF-C (AF-A); wyprzedzające śledzenie ostrości włączane automatycznie przy zmianie stanu fotografowanego obiektu. Ręczne ustawianie ostrości (MF): możliwość użycia wskaźnika ustawienia ostrości
Pola AF Możliwość wyboru jednego z 39 lub 11 pól AF
Tryb pól AF Jednopolowy AF, 9-, 21- lub 39-polowy AF z energicznym wyborem pola, śledzenie 3D, samoczynny wybór pola AF
Blokada AF Ustawienie ostrości można zablokować, naciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF) lub naciskając przycisk AE-L/AF-L
wbudowana lampa błyskowa samoczynny, portret, dziecko, makro, portret nocny, przyjęcie/wnętrza, portret zwierzaka, szkic barwny, efekt aparatu zabawkowego: automatyczny tryb pracy z samoczynnym podnoszeniem lampy. P, S, A, M, żywność: ręczne podnoszenie lampy przy pomocy przycisku

Kompensacja mocy błysku Od –3 do +1 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV
Wskaźnik gotowości do błysku Świeci po pełnym naładowaniu zastosowanej albo opcjonalnej lampy błyskowej, błyska po wyzwoleniu błysku z pełną mocą
Stopka mocowania akcesoriów typowe gniazdo „gorącej stopki" ISO 518 ze stykami synchronizacji i oraz blokadą zabezpieczającą

Kreatywny System Oświetlenia Nikon Obsługa zaawansowanego bezprzewodowego systemu oświetlenia w sytuacji wykorzystania lampy błyskowej SB-910, SB-900, SB-800 albo SB-700 jako lampy sterującej albo wyzwalacza SU-800 w roli sterownika; informowanie o temperaturze barwowej błysku obsługiwane w przypadku wszystkich lamp błyskowych zgodnych z systemem CLS

Gniazdo wyzwalania błysku Adapter z gniazdem synchronizacyjnym AS-15 (sprzedawany oddzielnie)
Balans bieli automatyczny, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 wariantów), światło słoneczne, lampa błyskowa, pochmurno, cień, pomiar manualny (wszystkie oprócz pomiaru manualnego z dokładną regulacją).

AF w podglądzie na żywo Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S), tryb ciągłego AF (AF-F). Ręczne ustawianie ostrości (MF)
Tryby pól AF w podglądzie na żywo AF z priorytetem ostrości twarzy, obszerne pole AF, normalne pole AF, AF ze śledzeniem obiektu
AF w podglądzie na żywo AF z detekcją kontrastu w dowolnej części kadru (aparat samoczynnie wybiera pole AF po włączeniu opcji AF z priorytetem ostrości twarzy albo AF ze śledzeniem obiektu)
automatyczny dobór programu tematyczego w podglądzie na żywo przystępne w trybach automatyki i automatyki z wyłączonym błyskiemy
Filmy - pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy
Filmy - sposób pomiaru ekspozycji Pomiar matrycow

Filmy - wielkość klatki (w pikselach) i częstotliwość klatek 1920 x 1080, 60p (nowoczesnie)/50p/30p/25p/24p, wysoka/normalna. 1280 x 720, 60p/50p, wysoka/normalna. 640 x 424, 30p/25p, wysoka/normalna. Szybkości 30p (rzeczywista prędkość 29,97 kl./s) oraz 60p (rzeczywista prędkość 59,94 kl./s) są dostępne w trybie video NTSC. Prędkości 25p i 50p są przystępne w trybie video PAL. Rzeczywista liczba klatek na sekundę przy ustawieniu 24p wynosi 23,976 kl./s.

Filmy - format plików MOV
Filmy - kompresja video H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding)
Filmy - format zapisu dźwięku Liniowy PCM
Filmy - sposób zapisu dźwięku zaimplementowany mikrofon albo zewnętrzny mikrofon stereofoniczny; możliwość dostosowywania czułości
Filmy - czułość ISO ISO 100–12800. Można dodatkowo wybrać wartość pokaźniejszą o około 0,3; 0,7 albo 1 EV od ISO 12800 (odpowiednik ISO 25600).

Monitor wyświetlacz LCD o przekątnej 8,1 cm (3,2 cala), o proporcjach 3:2, około 1 037 000 punktów (720 x 480 x 3 = 1 036 800 punktów), ruchomy ekran z matrycą TFT o kącie oglądania 170°, niemal stuprocentowe pokrycie kadru, regulacja jasności

Odtwarzanie Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 12 albo 80 oraz kalendarz), rozszerzenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmu, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, obszary prześwietlone, automatyczny obrót zdjęć, ocena fotografie i wprowadzanie komentarzy do fotografii (o maksymalnej długości 36 znaków)
USB Interfejs Hi-Speed USB
Wyjście video NTSC, PAL
Wyjście HDMI Złącze mini HDMI (typu C)
Gniazdo akcesoriów Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10 (sprzedawane oddzielnie). Kabel zdalnego sterowania: MC-DC2 (sprzedawany oddzielnie). Moduły GPS: GP-1/GP-1A (sprzedawane oddzielnie)
Wejście Audio Wtyczka stereo mini (średnica 3,5 mm); współpracuje z opcjonalnym mikrofonem stereofonicznym ME-1

Zgodność ze standardami IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Protokoły komunikacyjne IEEE 802.11b: DSSS/CCK. IEEE 802.11g: OFDM
Częstotliwość pracy 2412–2462 MHz (kanały 1–11)
Zasięg Wi-Fi w linii prostej (bezprzewodowy LAN) Około 30 m (przy braku zakłóceń; zasięg zależy od siły sygnału i obecności przeszkód)
prędkości przesyłu danych Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) 54 Mb/s. Maksymalna prędkość przesyłania danych według standardu IEEE. Rzeczywista prędkość może być inna.
Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) Uwierzytelnianie: system otwarty, WPA2-PSK. Szyfrowanie: AES
Protokoły komunikacji Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) Zgodność ze standardem WPS
Protokoły dostępu Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) Infrastruktura
Bateria Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL14a
Zasilacz Zasilacz sieciowy EH-5b (wymaga sprzedawanego oddzielnie złącza zasilania EP-5A)
Gniazdo statywowe 1/4 cala (ISO 1222)
rozmiary (S x W x G) Około 125 x 98 x 76 mm

1739 PLN
Nikon Nikon D3300
25 reviews

Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR

Uwiecznij atmosferę ważnych chwil aparatem D3300.

znikoma i lekka lustrzanka cyfrowa z matrycą o rozdzielczości 24,2 mln pikseli, łącząca wysoką jakość zdjęć
i filmów, a także dostatek funkcji z ergonomicznością i nad wyraz łatwą obsługą.

duża matryca znacznie rejestruje nawet najdrobniejsze detaly, a znakomite parametry pracy
w słabym świetle (czułość do ISO 12800) pozwalają na robienie znacznych zdjęć w ciemnych sceneriach.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z lustrzankami cyfrowymi albo chcesz uzyskać więcej informacji,
tryb podręcznika proponuje detalową pomoc. Podłączenie opcjonalnego przenośnego adaptera bezprzewodowego firmy Nikon
upraszcza przesyłanie fotografii
do ulubionych serwisów za pośrednictwem urządzenia inteligentnego.

Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli

Rejestruj niezapomniane zdjęcia o wysokiej rozdzielczości.
Możesz przyciąć zdjęcie bez utraty jakichkolwiek detalów lub zwiększyć je w celu uzyskania rewelacyjnego wydruku.

Fotografowanie lustrzanką cyfrową to dla Ciebie nowość? Tryb podręcznika

W trybie podręcznika prezentowane są szczegółowe instrukcje i przykładowe zdjęcia, które krok po kroku pokazują,
jak rejestrować wspaniałe zdjęcia i filmy.

Adapter bezprzewodowy

Dziel się wysokiej jakości zdjęciami, które będą się uwydatniać na tle fotek z telefonów!
wystarczy podłączyć opcjonalny( nie jest dodawany do zestawu) mobilny adapter bezprzewodowy Nikon WU-1a,
żeby przesyłać zdjęcia z aparatu D3300 za pośrednictwem smartfonu albo tabletu.

perfekcyjne wyniki nawet przy słabym świetle

Rób widoczne zdjęcia niezależnie od oświetlenia. Zakres czułości ISO od 100 do 12800 (powiększalny do odpowiednika ISO 25600)
zezwala na uchwycenie wszelkich szczegółów choćby w ciemnych sceneriach.

EXPEED 4

szybki i zaawansowany procesor przetwarzania obrazu firmy Nikon błyskawiczne działanie
i udoskonaloną redukcję szumów, pozwalając cieszyć się genialnie istotnymi zdjęciami o realistycznych kolorach w każdym świetle.

Tryb zdjęć seryjnych z prędkością 5 kl./s

Fotografuj wydarzenia z prędkością pięciu klatek na sekundę,
żeby uchwycić ulotne ruchy i mimikę w doskonałym momencie.

Pełna moc 24,2 mln pikseli

Matryca aparatu D3300 została specjalnie pozbawiona optycznego filtra dolnoprzepustowego
i maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, gwarantując ostrość i wyrazistość najsubtelniejszych tekstur
i zapisując obrazy z wyjątkową detalowością.

Efekty specjalne: dzięki 13 efektom specjalnym aparatu D3300 z łatwością nadasz zdjęciom i filmom artystyczny szlif.
wystarczy wybrać tryb efektów i przed zrobieniem fotografie wybrać żądany efekt. Wypróbuj efekt Pop,rozświetlić kolory.
Zmieść cały widok na jednym zdjęciu dzięki funkcji przystępna panorama
lub uzyskaj klimat retro dzięki efektowi aparatu zabawkowego.

nad wyraz staranny 11-polowy AF: aparat D3300 skutecznie utrzymuje ustawioną ostrość, choćby gdy obiekt porusza się błyskawicznie
lub w sposób nieprzewidywalny. Niezwykle skrupulatny 11-polowy autofokus z centralnym czujnikiem krzyżowym prędko identyfikuje
obiekt i utrzymuje jego ostrość nawet wtedy, gdy jest on poza środkiem kadru, błyskawicznie się porusza
lub po prostu zachowuje się nieprzewidywalnie.

Kręć filmy w jakości Full HD: użyj funkcji nagrywania filmów D-Movie, by rejestrować filmy, którymi warto się pochwalić.
Filmy w jakości Full HD (1080p) można nagrywać w każdym oświetleniu
z liczbą klatek na sekundę do 50p/60p i ciągłym autofokusem.
Uzyska się wówczas płynne nagrania nawet dynamicznej akcji z wyjątkową ostrością i wyrazistością.

znaczny wyświetlacz LCD: by model D3300 stał się tak samo łatwy w obsłudze, jak aparat kompaktowy lub smartfon,
wystarczy włączyć tryb podglądu na żywo i rejestrować , a także filmy przy użyciu znacznego monitora LCD
o przekątnej 7,5 cm (3 cale). Wielki kąt oglądania i rozdzielczość 921 tys. Punktów wyraźny obraz
w trakcie komponowania ujęć, oglądania fotografii i użytkowania efektów specjalnych.

intuicyjna obsługa: osobne przyciski funkcji nagrywania filmów D-Movie i podglądu na żywo prędki dostęp
jednym dotknięciem. Przycisk i umieszczony z tyłu aparatu pozwala prędko zmieniać ustawienia podczas fotografowania
bez konieczności korzystania z menu głównego. W czasie fotografowania z użyciem wizjera można wybrać między
konwencjonalnym interfejsem a interfejsem graficznym z animacją ustawień, dzięki któremu łatwiej zorientować się
w realizowanych operacjach.

Wizjer optyczny: spory i znaczny wizjer optyczny aparatu D3300 upraszcza wykonanie zdjęcia w perfekcyjnym momencie,
niezwykle w trakcie fotografowania prędko poruszających się obiektów z większej odległości.

nieduże rozmiary: korpus aparatu D3300 waży zaledwie 410 g. Aparat jest dostarczany w zestawie z kompaktowym,
chowanym obiektywem, dzięki czemu tę lustrzankę cyfrową można komfortowo nosić przy sobie.
Pomimo niewielkich wymiarów korpusu obfity i komfortowy uchwyt ułatwia stabilne trzymanie aparatu,
dzięki czemu można uwieczniać ważne chwile w dowolnym miejscu.

Obiektywy NIKKOR: dzięki uwielbianym obiektywom NIKKOR formatu DX można w pełni zastosować wysoką rozdzielczość aparatu D3300.
Ciesz się zdjęciami i filmami o żywej kolorystyce, efektownym kontraście i pokaźnych detalach.
Jasne obiektywy stałoogniskowe pozwalają wykonywać wyjątkowe portrety, obiektywy do makrofotografii to najkorzystniejsze
rozwiązanie do zbliżeń w rzeczywistej wielkości, a teleobiektyw istotnie przybliży odległe obiekty.

typ Cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa

Mocowanie obiektywu
Mocowanie F producenta Nikon (ze stykami AF)

wydajny kąt widzenia
Format Nikon DX; kąt widzenia odpowiada obiektywowi o ogniskowej 1,5 x dłuższej w porównaniu do formatu FX

Rozdzielczość 24,2 mln pikseli

Matryca typu CMOS, 23,5 x 15,6 mm

całkowita liczba pikseli 24,78 mln

System usuwania kurzu
Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga opcjonalnego programu Capture NX-D)

Wielkość obrazu (w pikselach)

Tryb nieskomplikowana panorama: 4800 x 1080 (normalna, poziomo); 1632 x 4800 (normalna, pionowo); 9600 x 1080 (wielka, poziomo);
1632 x 9600 (spora, pionowo). Inne tryby: 6000 x 4000 (znaczna); 4496 x 3000 (średnia); 2992 x 2000 (minimalna)

Format zapisywanych plików
NEF (RAW): 12-bitowy z kompresją. JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia kompresji:
Fine (około 1:4), Normal (około 1:8) i Basic (około 1:16). NEF (RAW) + JPEG: każde zdjęcie zapisywane równocześnie
w formatach NEF (RAW) i JPEG.

zwiększenie

Około 0,85 x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; korekcja dioptrażu –1,0 dptr.)
Dystans widzenia całej matówki
18 mm (–1 dioptria; od okularu wizjera)

Korekcja dioptrażu

Od –1,7 do +0,5 dioptrii

Matówka

BriteView Clear Matte Mark VII typu B

Lustro Szybkopowrotne

Czasy otwarcia migawki 1/4000–30 s w krokach co 1/3 EV, czas B, ustawienie T

Czułość ISO
ISO 100–12800 w krokach co 1 EV. Można też ustawić czułość o ok. 1 EV powyżej ISO 12800 (odpowiednik ISO 25600);
przystępny automatyczny dobór ISO

Balans bieli
automatyczny, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 rodzajów), światło słoneczne, lampa błyskowa,
pochmurno, cień, pomiar manualny (wszystkie oprócz pomiaru manualnego z dokładną regulacją)

AF w podglądzie na żywo
Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S), tryb ciągłego AF (AF-F). Ręczne ustawianie ostrości (MF)

Tryby pól AF w podglądzie na żywo
AF z priorytetem twarzy, szerokie pole AF, normalne pole AF, AF ze śledzeniem obiektu

Filmy - wielkość klatki (w pikselach) i częstotliwość klatek

1920 x 1080, 60p (postępowie)/50p/30p/25p/24p,
wysoka/normalna. 1280 x 720, 60p/50p, wysoka/normalna. 640 x 424, 30p/25p, wysoka/normalna.
szybkości 30p (rzeczywista szybkość 29,97 kl./s) oraz 60p (rzeczywista prędkość 59,94 kl./s)
są przystępne w trybie video NTSC. Prędkości 25p i 50p są dostępne w trybie wideo PAL.
Rzeczywista liczba klatek na sekundę przy ustawieniu 24p wynosi 23,976 kl./s.

Monitor
ekran LCD z matrycą TFT o przekątnej 7,5 cm (3 cale) o rozdzielczości ok. 921 tys. Punktów (VGA)
z kątem oglądania 170°, ok. 100-procentowym pokryciem kadru i regulacją jasności

Dostarczane akcesoria
Akumulator jonowo-litowy EN-EL14a (z pokrywką styków), ładowarka MH-24,
gumowa muszla oczna DK-25, pokrywka bagnetu korpusu BF-1B, pasek AN-DC3,
kabel USB UC-E17, kabel audio-video EG-CP14, płyta CD-ROM z oprogramowaniem ViewNX 2 i instrukcją

1419 PLN
Panasonic Panasonic Lumix DMC-GX7 Dostawa GRATIS!
25 reviews

Lumix GX7 Nowy czujnik Live MOS detektor w aparacie LUMIX GX7 wszedł w nowy etap rozwoju. Radykalnie ulepszono jakość obrazu, nie przez zwiększenie samej liczby megapikseli, ale dzięki wzmocnieniu szczegółowości i precyzji każdego pojedynczego piksela, co uzyskano dzięki większej i produktywniejszej strefie obioru światła. Prowadzi to do obszerniejszego nasycenia odcieni i dynamiki scen w zapierających dech zdjęciach. Nowy procesor obrazu Venus Engine Szybszy i bardziej sprawny silnik w LUMIX GX7 zapewnia znakomite możliwości przetwarzania obrazu. Szybsze fotografowanie powoduje, że już nigdy nie przegapisz żadnego ujęcia, podczas gdy tekstury i trójwymiarowe perspektywy są uchwycone, jak nigdy wcześniej. Powiększona szybkość przetwarzania oznacza na dodatek brak czekania na wyświetlenie zdjęć na ekranie, a wyniki pojawiają się natychmiast. Uchylny wizjer Live View Finder Odchylany w zakresie 90 poziomów wizjer Live View Finder szczyci się najwyższą rozdzielczością, jaką może posiadać aparat. Zagwarantuje fotografie tak bliskie pułapu rzeczywistości, którego wcześniej nie można było osiągnąć. Niezależnie od tego czy fotografujesz z wysokości ziemi, poziomu oczu czy powyżej przedmiotu, 2.7 millionów pikseli i blisko 100% odwzorowanie kolorów gwarantuje, że to, co widzisz, jest dokładnie tym, co otrzymasz. Uchylny ekran ze sterowaniem dotykowym Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz gromadzi w sobie szereg zalet wyróżniających go na tle konkurencji. Nie mniej ważne jest to,zezwala na natychmiastowe skupienie się na przedmiocie, zwolnienie migawki, a nawet zrobienie obu tych czynności w tym samym czasie. Co więcej, nowa technologia dotykowego ekranu LCD (In Cell Touch LCD) - gwarantuje czułość, która była dostępna dotąd tylko w smartfonach - radykalnie redukuje refleksy, dając pokaźniejszą transparentność, bez względu na pogodę. Cichy tryb fotografowania Kiedy fotografowanie wymaga delikatności - a nawet całkowitego milczenia, cichy tryb fotografowania w aparacie LUMIX GX7 przychodzi nam z pomocą. Pozwala na wyłączenie jednego albo wszystkich dźwięków ogniskowania, robienia fotografii czy odgłosu spustu migawki, dając pewność, iż nie będą przeszkadzać gdy chcesz pozostać niezauważony. Zastosowany stabilizator obrazu Pierwszy aparat z serii LUMIX G integrujący funkcję stabilizacji, model GX7 pozwala włączyć tryb stabilizacji dla każdego obiektywu, którego używasz. W głównej mierze, wykryje czy obiektyw, z którego korzystasz ma system stabilizacji, a jeśli go nie ma, wykorzysta własny. Oznacza to,nawet tradycyjne i starsze modele obiektywów mogą korzystać z funkcjonalności i z zalet stabilizacji obrazu. Wyjątkowy wygląd i budowa pokrywa aparatu LUMIX GX7 wykonana jest z lekkiego stopu magnezu i pozostała specjalnie zaprojektowana, w celu maksymalizacji komfortu i wygody trzymania jednocześnie w trakcie robienia, jak i oglądania fotografii. Bez względu na walory funkcjonalności czy estetyki, każda część aparatu jest bezkompromisowo wytworzona, tak żeby osiągać stałą, wysoką jakość i skuteczność. Szybki, skrupulatny AF Uchwyć dynamiczne chwile z krystalicznością i precyzją, dzięki autofokusowi Light Speed, który działa w zniewalającym czasie 0.06 sekundy. Funkcje Full-Area Touch AF i Touch AE Ustawienie ostrości i ekspozycji jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki funkcjom Full-Area Touch Auto-Focus (ostrość uruchamiana dotykiem w całym polu widzenia) i Touch Auto-Exposure (samoczynna ekspozycja ustawiana dotykiem), możesz dzisiaj wybrać najlepsze parametry ujęcia, prostym ruchem - choćby podczas korzystania z uchylnego wizjera o wysokiej rozdzielczości. Funkcja Pinpoint AF ekran Picture-in-Picture Funkcja autofokusa pin-point (rozszerza obszar sąsiadujący z wybranym punktem powiększając precyzyjność ustalenia punktu ustawiania ostrości) robi jeszcze pokaźniejsze wrażenie, kiedy skorzystamy z możliwości ustawienia rozszerzenia wszędzie od 3 do 10x, przy użyciu gradientów jedynie 0.1x. Można choćby korzystać z automatycznej regulacji ostrości w trybie ręcznego ustawiania ostrości. To oznacza, że możesz samemu ocenić końcowe cechy ustawienia ostrości po tym, jak autofocus wykonał swe zadanie. Co więcej, tryb Picture-in-Picture daje jeszcze obszerniejszą swobodę w trakcie komponowania ujęcia, pozwalając dokonać widocznych korekt do ostrości, bez utraty widoku z szerszej perspektywy. Funkcja Manual Focus Peaking Dla bardziej funkcjonalnej kontroli nad ostrością, aparat LUMIX GX7 wbudowaną funkcję Focus Peaking, demonstrująca staranne zakresy ostrości. Poziom wykrywania może być ustawiony na `wysoki` albo `niski`, a komponenty fotografowanego otoczenia znajdujące się w danym zakresie zostają podświetlone kolorem. W trybie `wysokim` mogą być wybrane odcienie błękitny, żółty czy zielony, w trybie `niskim`- niebieski, pomarańczowy bądź biały. Funkcja Low-Light AF LUMIX GX7 posiada szereg funkcji i innowacji, które umożliwiają uchwycenie idealnych ujęć w każdej sytuacji i o każdej porze dnia i nocy. Funkcja low-light Auto-focus (do fotografowania w słabym oświetleniu) jest jedną z nich i pozwala ekspresowo iskoncentrować się na mocnej, wybranej przez Ciebie części kompozycji nawet wtedy, kiedy ekspozycja wynosi -4EV. Migawka 1/8000s Niewiarygodna szybkość 1/8000 sekundy otwarcia migawki w aparacie LUMIX GX7 nigdy nie pozostawi Cię w tyle za wydarzeniami. To zezwala na zatrzymanie choćby najkrótszej chwili z idealną przejrzystością i zapierającymi dech w piersiach szczegółami. Otwiera to też szereg kreatywnych możliwości, umożliwiając robienie zdjęć z płytką głębią ostrości, choćby przy znacznym nasłonecznieniu. Fotografie seryjne 5fps Jeśli chcesz wybrać najkorzystniejsze ujęcie w momentalnie zmieniającej się scenie, fotografie seryjne pozwalają na wykonanie do 5 klatek na sekundę - lub do 40 klatek, przy użyciu elektronicznej migawki. Każde pojedyncze ujęcie z kolekcji zachowuje niezwykłą 16 megapikselową wysoką rozdzielczość i przejrzystość, które w głównej mierze uzyskujesz przy pojedynczym zdjęciu. Czas reakcji LUMIX GX7 jest gotowy do robienia zdjęć w ciągu 0,5 sekundy od momentu naciśnięcia przycisku zasilania. Ale to nie wszystko. Kompatybilność z ultraszybkimi kartami pamięci oznacza, iż Twoje fotografie i materiały video mogą być zapisywane i zachowane w ułamku sekundy - choćby w trybie zapisu RAW. Korekta krzywej Gamma The GX7 is the first LUMIX camera to include a gradation curve. This can be used to individually tune the contrast behaviour of the camera. Highlights and shadows are adjusted, allowing you to either select one of three presets or even create your own unique look using the touchscreen or front and rear dials. This can then be stored on one of three custom settings. Filtry Historycznie popularną cechę czarno białej fotografii, zdolność do tworzenia pełnej emocji atmosfery, LUMIX GX7 wniósł do współczesnych kolorowych filtrów. Dla przykładu, czerwony filtr tworzy nastrojowe niebo w fotografii krajobrazowej, zaś zielony filtr wyróżnia portrety. Czerń i biel Wyraź autentyzm i atmosferę archiwalnych fotografii, albo wzmocnij dramatyzm czarno białych ujęć używając jednego z monochromatycznych filtrów w LUMIX GX7, takich jak efekt ziarnistości lub wygładzenia. Możesz też przyciemniać czarno białe zdjęcia w dowolnym miejscu wzdłuż żółto-niebieskiej osi. Tryb miniatury Obiektywy Tilt-shift są drogie i niejednokrotnie zbyt skomplikowane, aby z powodzeniem działać. Tryb Miniatury w aparacie LUMIX GX7 znakomicie odtwarza efekt Scheimpfluga, dając możliwość tworzenie ładnie zmienionego krajobrazu, który ma wygląd miniaturowego świata - znakomity dla bardziej kreatywnego i pomysłowego fotografa.

2189 PLN
Canon Canon EOS 77D
25 reviews

Canon eos 77D z obiektywem canon 18-135 Lustrzanka dla ambitnych fotoamatorów oczekujących wysokiej jakości obrazu oraz prędkości działania w komplecie z uniwersalnym obiektywem Aparat Canon EOS 77D prędkość, celność, niezawodność innowacyjny autofokus dokładnie śledzi ruchome obiekty, gwarantując niezwykłą ostrość obrazu - bez względu na to, czy korzystasz z wizjera aparatu EOS 77D czy ekranu dotykowego z podglądem Live View. Canon EOS 77D to także aparat, który dzięki prędkiemu trybowi seryjnemu 6kl./s pozwoli Ci rozwijać umiejętności i sprawdzić się w wymagających dziedzinach fotografii, na przykład sportu i przyrody. Matryca wysokiej jakości i nowoczesne algorytmy czujnik nowej generacji o rozdzielczości 24.2 MP gwarantuje obrazy pełne detalów - gotowe do edycji, kadrowania lub prezentacji. Progresywna technologia pomiaru ekspozycji zapewnia doskonale wyglądające obrazy bezpośrednio w aparacie, nawet w złożonych warunkach oświetleniowych. Najszybszy* na świecie autofokus AF w trybie Live View efektywnie ustawia ostrość choćby przy słabym oświetleniu. *) Wśród aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami, matrycami w wymiarze APS-C i układem AF z detekcją fazy w płaszczyźnie obrazu; według stanu na 14 lutego 2017 roku i na podstawie badań przeprowadzonych przez firmę Canon. Ergonomia i wygoda Gdy uniesiesz model EOS 77D, zauważysz, jak naturalnie wszystkie komponenty sterujące trafiają pod palce, umożliwiając zmianę ustawień bez odrywania aparatu od oka. Odchylany wyświetlacz dotykowy zezwala na obsługę zbliżoną do sterowania smartfonem i korzystanie z alternatywnych kątów fotografowania. Podziel się swoją wizją świata Zestawienie technologii Wi-Fi, Bluetooth i NFC pozwala tworzyć połączenia bezprzewodowe ze zgodnymi urządzeniami mobilnymi z systemem iOS i Android łatwiej aniżeli kiedykolwiek - z myślą o zdalnym sterowaniu aparatem i udostępnianiu obrazów. Aplikacja Canon Camera Connect pozwala na przesyłanie obrazów z urządzenia do chmury w celu udostępnienia ich w serwisach społecznościowych. Podejdź kreatywnie także do filmów Aparat EOS 77D usprawnia kreatywne filmowanie. Lubiana technologia Dual Pixel CMOS AF śledzi ruchome obiekty bez opóźnień i zakłóceń. W dodatku umożliwia płynną zmianę punktu ostrości jednym naciśnięciem ekranu dotykowego, co pozwala uzyskiwać fachowe efekty zmiany obszaru wyostrzenia. Fotografuj, łącz się, udostępniaj Łączność NFC i Wi-Fi pozwala łatwo przesyłać zdjęcia i filmy do kompatybilnych urządzeń mobilnych lub urządzenia Canon Connect Station. Z kolei technologia Bluetooth pozwala na przeglądanie zdjęć bez wyjmowania aparatu z torby, a także zdalne sterowanie za pomocą smartfona lub nowego pilota BR-E1. Obiektyw Canon 18-135 IS USM Nano Wszechstronność Uniwersalny obiektyw rodzaju zoom dedykowany do aparatów z matrycą APS-C. Zaopatrzony w innowacyjny system ustawiania ostrości Nano USM gwarantujący szybką i cichą pracę systemu AF zarówno w trakcie filmowania jak i fotografowania. Dodatkowo dzięki współpracy z adapterem Power Zoom PZ-E1 realna jest zmiana ogniskowej za pomocą dedykowanego przycisku na adapterze. Obiektyw genialnie stanie na wysokości zadania wśród osób, które używają lustrzanki zarówno do fotografowania jak i filmowania i wszystkich, którzy chcą posiadać uniwersalny obiektyw na każdą sytuację. Najważniejsze atrybuty obiektywu uniwersalny zakres ogniskowych 18-135 mm mocowanie APS-C cichy i szybki silnik Nano USM jasność f:/3.5-5.6 4 stopniowa stabilizacja obrazu kompaktowe wymiary

3599 PLN
Panasonic Panasonic Lumix DMC-LX100
25 reviews

Zaprojektowany, aby inspirować kreatywność LX100 łączy przetwornik Micro 4/3 z prędkim obiektywem 24mm Leica DC Vario-Summilux i trybem sterowania ręcznego. Oferuje on poziom kreatywnej kontroli, który przeważnie znaleźć można jedynie w bardziej złożonych systemach aparatów. Niewiarygodny zakres dynamiki, poprawiona przezroczystość obrazu W samym sercu LX100 znajduje się 12,8-Mpix przetwornik MOS Micro 4/3 - ten sam rodzaj można znaleźć w bardziej złożonych systemach aparatów. Dzięki jego powierzchni, która jest siedem razy pokaźniejsza niżeli w konwencjonalnych aparatach kompaktowych, LX100 poprawił produktywność w słabym oświetleniu, nasycenie i uzyskiwanie efektu rozmytego tła. Większy przetwornik i dedykowany przełącznik formatu pozwala momentalnie wybrać zróżnicowane współczynniki proporcji - w tym 16:9 dla kombinacji szerokokątnych. Prędki, szerokokątny obiektyw Leica Z jednym z najszerszych obiektywów w aparatach o pokaźnej matrycy, LX100 z obiektywem 24-75mm Leica DC VARIO-Summilux proponuje większą elastyczność i kreatywność. Zakres F1,7-2,8 lepszą pracę przy słabym oświetleniu i poprawioną redukcję rozmycia. Oryginalna kompozycja optyczna zapewnia taką samą sprawność jak obiektyw aparatu systemowego, przy połowie długości ogniskowej. Dziewięć listków przysłony zagwarantuje obszerniejszą płynność gradacji rozmycia tła. Ręczne sterowanie inspirowane konwencjonalnym wzornictwem Środowisko kontroli analogowej oparte na ustalonej konstrukcji aparatu. LX100 przeznaczony pierścień przysłony, pierścień ostrości, pokrętło czasu otwarcia migawki i kompensacji ekspozycji. Kontrola tych ustawień jest komfortowa, instynktowna i instynktowna. Z LX100 masz większą swobodę podejmowania szybkich, rozciągliwych decyzji twórczych z jeszcze pokaźniejszą skrupulatnością. Wysoka rozdzielczość wizjera (LVF) dla staranniejszych detali LX100 dysponuje wizjerem 2.764K wysokiej rozdzielczości. Umożliwia to pokaźniejszą kontrolę w trakcie kadrowania ujęć i scala manualną kontrolę ostrości z reakcją autofocusa w instynktowny i sprężysty sposób. Wizjer proponuje zwiększenie trafne dla formatu 35mm. Instynktowna kontrola ostrości Dla fotografowania w przeróżnych środowiskach, LX100 wyposażony jest w szereg narzędzi, które pomogą Ci uchwycić wysokiej jakości, bogate obrazy. Korzystanie z funkcji wykrywania mikro kontrastu, funkcja Focus Peaking proponuje instynktowne graficzne przedstawienie w czasie rzeczywistym obszarów ogniskowych. MF Assist zapewnia do 10-krotnego rozszerzenia obrazu o gwarantowanej wyraźności, a Pinpoint AF pozwalawyodrębnić określone punkty ogniskowe w warunkach słabego oświetlenia. Ciesz się bogactwem detali z video 4K LX100 nagrywa filmy w 4K. Rozdzielczość ta daje obszerniejszą krystaliczność, detalowość i głębię koloru uchwyconą u źródła i pozwala na obszerniejszą elastyczność podczas edytowania. Techniki takie jak stabilizacja i obroty mogą być wykorzystywane dla nagrań bez utraty jakości przy eksporcie do Full HD. Nagrywanie filmów z szybkością 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K zezwala na wyodrębnienie każdej z klatek jako obraz o rozdzielczości 8MP, więc nigdy nie przegapisz żadnego momentu. RAW: bogaty jak negatyw LX100 może robić fotografie w formacie RAW, zachowując je przy minimum przetwarzania. Informacje o odcieniu i naświetleniu oraz meta informacje, pochodzą bezpośrednio z przetwornika MOS Micro 4/3, żeby umożliwić obszerniejszą elastyczność w trakcie odtwarzania i edycji zdjęć. Ręczny pierścień regulacji ostrości Użyj ostrości aby dodać wagi obrazom. Pierścień manualnej kontroli ostrości nieskomplikowane podejmowanie kreatywnych decyzji. Ręczne wspomaganie pozwala błyskawicznie ocenić ostrość optyczną zwiększając część swej kompozycji nawet do 10x. Eksperymentowanie z głębią ostrości może dodać charakteru i wyrazu twojej wyobraźni. LX100 oferuje sporo różnych ustawień - w tym tryb analogowy (zarówno migawki i przysłony ustawionej na A), priorytet przysłony i migawki oraz całkowitą manualną kontrolę. Pokrętło korekcji ekspozycji za pomocą kontroli ekspozycji, można dokonać niewiele znaczących korekt w celu przypasowania nietypowych warunków oświetlenia, filtrów obiektywu, a nawet dla efektu celowo prześwietlić albo niedoświetlić fotografie.

2645 PLN
Olympus Olympus Tough TG-4
25 reviews

Olympus Tough TG-4 to model wyrożniający się najwyższym poziomem bezawaryjności, uniwersalnością zastosowań oraz nieprzeciętną jakością obrazu. Niezależnie od tego czy szukasz aparatu do nurkowania, sportów zimowych, czy codziennego fotografowania TG-4 sprosta Twoim oczekiwaniom. Nawet jeśli fotografujesz w słabym oświetleniu, jego jasna optyka i dodatkowe oświetlenie pozwola na wykonanie niecodziennych fotografii każdego dnia. Nieszablonowa niepodatność na zgniatanie parametry i korzyści wspaniała jakość zdjęć w każdych warunkach W aparacie TG-4 wykorzystano obiektyw o bardzo dużej jasności f/2.0. Przekłada się to na pokaźniejszą ilość światła jaka wpada na matrycę a więc możliwość fotografowania w słabszym oświetleniu lub na niskich czułościach zachowując najwyższą jakość obrazu. W połączeniu z uniwersalnym zakresem ogniskowych od 25-100 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm) jest narzędziem wyjątkowo wszechstronnym sprawdzającym się równocześnie przy fotografii portretowej, reporterskiej, czy wakacyjnej. Choćby jeśli fotografie wykonywane są o zmroku albo w głebinach oceanu. W celu uniknięcia poruszeń użyto stabilizację matrycy. Wysokiej jakości zdjęcia w trybie JPG albo RAW wykorzystanie matrycy CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz niezwykle sprawnego procesora TruePic VII zagwarantuje wysoką wydajność i stosunkowo niski poziom szumu choćby przy czułości 64000 ISO. Fotografie wytwarzane w trybie RAW można ponadto poddać bezstratnej obróbce wyciągając każdy szczegół. Jest to wyjątkowo widoczne przy zdjęciach realizowanych w słabym świetle albo pod wodą. Progresywne video Full HD 1920x1080 Oprócz wysokiej jakości zdjęć aparat pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD 1920x1080. Podczas filmowania dostępne są filtry efektowe, które pozwalają uatrakcyjnić Twoje klipy. Podczas filmowania rejestrowany jest dźwięk w formacie stereo. Tryb filmów poklatkowych, tzw. Time lapse, zezwala na nagrywanie obiektów w przyśpieszonym tempie. Rozkwitające kwiaty, mknące chmury albo obiekty astronomiczne są do tego perfekcyjne! Zapis danych o położeniu, wysokości i ciśnieniu Jak na aparat przeznaczony do zadań specjalnych przystało TG-4 oprócz rejestracji obrazu i dźwięku zezwala na zapis detalowych danych GPS, a także ciśnienia, wysokości czy głębokości. Takie funkcje docenią zwłaszcza osoby nurkujące lub wykonujące sporty ekstremalne. Dla ułatwienia wędrówek można skorzystać z kompasu, nawet wtedy gdy aparat jest wyłączony. Dzięki instalacji aplikacji OI.Track na smartfonie, możesz dodawać do publikowanych fotografii informacje dotyczące pozycji. Dzięki czemu nigdy nie zapomnisz, gdzie dana fotografia pozostała wykonana. Bezprzewodowe sterowanie aparatem zastosowany w aparat moduł Wi-Fi oraz bezpłatna aplikacja Olympus Ol.Share pozwolą użyć Twój smartfon albo tablet (urządzenia Android i iOS) jako urządzenie sterujące zoomem i ustawianiem ostrości ze zdalnym podglądem na żywo. Szybkie przesyłanie i udostępnianie Dzięki Wi-Fi możesz tez błyskawicznie przesłac zrobione zdjęcia do smartfona albo tabletu i dzielić się nimi ze znajomymi w serwisach społecznościowych. Uatrakcyjnij zdjęcia i filmy za pomocą filtrów Ttryb kreatywnej kontroli zastosowany w menu aparatu składa się 7 efektów barwnych dodających artystycznego wyrazu do , a także filmów wideo. Funkcja automatycznej panoramy umożliwia tworzenie intensywnych panoram w układzie pionowym i poziomym. Starczy jeden ruch aparatu wzdłuż sceny, którą chcesz utrwalić. Specjalistyczne wykorzystania aparatu TG-4 wykorzystania stomatologiczne i dermatologiczne. Dzięki zaawansowanemu trybowi makro aparat można zastosować w fotografii uzębienia jak i detalowych zdjęć skóry. Wyposażając aparat w dodatkową przystawkę kierującą światło Olympus LG-1 uzyskamy doskonałe podświetlenie, a także bardzo ostry obraz w szerokim zakresie. Makrofotografia owadów i przedmiotów użytkowych Połączenie pokaźnej skali odwzorowania w trybie makro z funkcją Focus Stacking czyli łączeniem kilku fotografii pozwala na uzyskanie obrazu o wyjątkowo znacznym przybliżeniu z zachowaniem pełnej głębi ostrości. Takie rozwiązanie znakomicie spełni oczekiwania przy fotografowaniu biżuterii do sklepów internetowych czy katalogów, fotografii owadów z starannością mikroskopową czy czystej fotografii dla przyjemności. Aparat zaopatrzono w 4 tryby makro Fotografia podwodna Specjalny tryb zdjęć podwodnych można dodatkowo rozszrzyć o uzupełniające funkcje, takie jak podwodne HDR, podwodne makro czy zdjęcia migawkowe. Tak by każde z produkowanych pod wodą fotografii było perfekcyjne. Dopełniające akcesoria opcjonalne Jeśli chcesz wyciągnąć z aparatu jeszcze więcej możesz go wyposażyć w szereg akcesoriów opcjonalnych. Nasadka na lampę LG-1 - przystawka kierująca światło do równomiernego oświetlania obiektów przy zdjęciach makro, uniemożliwiający niepożądanym cieniom Telekonwerter TCON-T01 - dla arcytrudnych zbliżeń, równocześnie pod wodą jak i na lądzie Konwerter Rybie Oko FCON-T01 - dynamiczne, szerokokątne ujęcia w każdych warunkach, także pod wodą Sport Holder (CSCH-123) - zabezpiecz swój aparat, przytwierdzając go pewnie do uprzęży albo paska plecaka. Wyposażony jest w sprężynową linkę, karabinek i mechanizm prędkiego uwalniania, dające obszerna uniwersalność. Silikonowy pokrowiec CSCH-122 - dla ochrony przed zarysowaniami Twarde etui CSCH-107 - gwarantuje ochronę aparatu w kontakcie z innymi elementami wyposażenia, posiada karabinek do zamocowania Niezatapialny pasek CHS-09 - w widocznym z daleka czerwonym odcieniu, chroniący Twój aparat przed utonięciem Silikonowe Etui (CSCH-124) - asygnowane etui upraszcza trzymanie aparatu i jeszcze bardzie zabezpiecza go przed niespodziewanymi wypadkami. Etui pozwala na korzystanie z LCD, przedniego przycisku i obu gniazd montażu statywu. Miękki Pokrowiec (CSCH-121) - stylowy pokrowiec na każde warunki, wyposażony w karabinek, został zaprojektowany w sposób ułatwiający wentylację i odprowadzenie wody, dzięki temu aparat wyschnie dużo szybciej. Przystępny w kolorach czarnym, niebieskim i czerwonym. Pasek pływający (CHS-09) - szykowny czerwony pasek, który ułatwi odzyskanie aparatu, jeśli upuścimy go do wody. Obudowa Podwodna (PT-056) - rygorystycznie przetestowana pod kątem robienia zdjęć na głębokości do 45 m. Przedni przycisk może być przypisany do szerokiego kąta lub ustawień makro i można wygodnie obsługiwać go poprzez obudowę, nawet w rękawiczkach. Dopełniające 6 miesięcy gwarancji Na aparaty Olympus udzielana jest 24 miesięczna gwarancja. Może ona zostać przedłużona o uzupełniające 6 miesięcy po rejestracji w serwisie MyOlympus.

1469 PLN
Panasonic Panasonic Lumix DMC-TZ100
25 reviews

Panasonic LUMIX DMC-TZ100

to sprzęt dla osób dynamicznych, które nie chcą rozstawać się z aparatem. W kompaktowej obudowie zamknięto dużą, 1-calową matrycę o rozdzielczości 20,1 megapikseli, a także obiektyw Leica o 10-krotnym zoomie optycznym.

Jakość zdjęć

szerokie piksele matrycy Panasonica LUMIX DMC-TZ100 wychwytują więcej światła dzięki temu realne jest uzyskanie ostrych i pokaźnych zdjęć. Procesor Venus Engine gwarantuje żywe i naturalne barwy nawet podczas użytkowania wysokich czułości ISO.

Wartą omówienia funkcją jest Post-Focus, polega ona na wybraniu punktu, na którym ustawiona jest ostrość… po zrobieniu fotografie! Dzięki niej najważniejszy fragment zdjęcia za każdym razem będzie idealnie ostry.

zwykle długie ogniskowe wymagają użycia statywu w celu uzyskania nieporuszonych zdjęć. Pięcioosiowa optyczna stabilizacja obrazu HYBRID O.I.S. Wykorzystana w apracie LUMIX DMC-Z80 pozwala na fotografowanie z długimi czasami naświetlania bez konieczności użytkowania uzupełniającego sprzętu. Doceni to każdy kto lubi spacerować cały dzień z aparatem.

Uchwyć najważniejszy moment

Wyobraź sobie możliwości jakie ma aparat z matrycą o rozdzielczości 8MPx z trybem seryjnym 30 kl./s to właśnie potrafi omawiany aparat dzięki funkcji 4K Photo. Nieważne czy fotografujesz drapieżne zwierzęta, sportowców czy rodzinne spotkanie. 4K Photo zawsze da ci możliwośc wyboru najkorzystniejszego ujęcia.

Filmowanie w 4K

Najwyższa realna rozdzielczość obrazu- 4K (3840x2160 przy 25 kl./s), 4 razy obszerniejszej od FullHD sprawi, że oglądając filmy nagrane LUMIXem DMC-TZ100 na nowo odkryjesz miejsce swej ostatniej podróży i ponownie przeżyjesz wszystkie doświadczone emocje. Oczywiście dostępna jest ponadto rozdzielczość Full HD (1920x1080 przy 50kl./s).

Nieograniczona kreatywność

Przyciski i funkcje aparatu Panasonic LUMIX DMC TZ-100 zaprojektowano tak, by osiągnąć jak największą wykorzystaneczność i wszechstronność. Elektroniczny wizjer (Live View Finder- LVF) ma rozdzielczość 1166 tysięcy punktów, natomiast autofocus wykrywa

Podziel się wspomnieniami

Interfejs WiFi, a także kody QR zezwalają na podłączenie aparatu to innych urządzeń, np. Smartfona lub tabletu, poprzez które możesz prawie od razu umieścić fotografie i filmy na portalach społecznościowych

2899 PLN
Nikon Nikon Coolpix A10
25 reviews

Nikon COOLPIX A10

Dzięki nietrudnej i intuicyjnej obsłudze aparat COOLPIX A10 daje mnóstwo frajdy w trakcie robienia perfekcyjnych fotografii.

komfortowy uchwyt i praktyczny układ przycisków gwarantują łatwość obsługi. Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym doskonale pasuje zarówno do zbliżeń twarzy, jak i szerokokątnych ujęć grupowych.

wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala (6,7 cm) usprawnia kadrowanie, a funkcja samoczynnego wyboru programu dobiera program tematyczny najlepiej odpowiadający warunkom fotografowania. Jedno naciśnięcie przycisku umożliwia rozpoczęcie nagrywania filmów HD, a funkcja redukcji rozmycia zniża wpływ drgań aparatu, co pozwala uzyskać wyraźne filmy i fotografie. Dodatkową zaletą jest zasilanie bateriami typu AA – dostępnymi w każdym zakątku świata.
Dzięki aparatowi COOLPIX A10 z matrycą o rozdzielczości 16,1 mln pikseli z łatwością uchwycisz ważne chwile.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI I ROZDZIELCZOŚĆ 16,1 MLN PIKSELI
Dzięki łatwości obsługi i nieszablonowej matrycy o rozdzielczości 16,1 mln pikseli uzyskiwanie idealnych zdjęć o wysokiej rozdzielczości daje mnóstwo frajdy.

komfortowY UCHWYT I użytecznY UKŁAD PRZYCISKÓW
wygodny uchwyt pozwala na stabilne trzymanie aparatu, dzięki czemu zdjęcia są bardziej istotne, a klarowny i użyteczny układ przycisków zapewnia nieszablonową łatwość obsługi.

OBIEKTYW NIKKOR Z 5-KROTNYM ZOOMEM OPTYCZNYM
Uniwersalny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik zakresu 26–130 mm w formacie małoobrazkowym) wyśmienicie nadaje się równocześnie do szerokokątnych ujęć grupowych, jak i zbliżeń odległych obiektów – bez ryzyka uzyskania rozmytych zdjęć.

wyświetlacz LCD TFT O ROZDZIELCZOŚCI OKOŁO 230 000 PUNKTÓW I PRZEKĄTNEJ 2,7 CALA (6,7 CM)
spory i jasny wyświetlacz LCD upraszcza kadrowanie w trakcie filmowania i fotografowania i zapewnia wyraźny obraz w trakcie oglądania wyprodukowanych zdjęć.

automatycznY dobór PROGRAMU
Funkcja samoczynnego wyboru programu upraszcza fotografowanie dzięki samoczynnemu dopełnianiu najszczególniej stosownego programu tematycznego, takiego jak Krajobraz, Portret nocny lub Makro. Aparat oferuje 15 trybów tematycznych, które można dobrać do warunków fotografowania. Każdy program optymalizuje ustawienia aparatu pod kątem jak najkorzystniejszej ekspozycji w danej sytuacji, co pozwala uzyskać wyśmienite fotografie choćby w nieprzystępnych warunkach.

NAGRYWANIE FILMÓW HD (720p)
Uwiecznij radosne chwile spędzane z przyjaciółmi i rodziną dzięki funkcji nagrywania filmów w jakości HD, którą można łatwo aktywować przy pomocy specjalnego przycisku.

REDUKCJA ROZMYCIA
Fotografujesz poruszające się obiekty, takie jak dzieci albo zwierzęta? Dzięki funkcji redukcji rozmycia, eliminującej wpływ drgań aparatu i ruchu fotografowanych obiektów, uzyskasz wyraźniejsze fotografie.

EFEKTY SPECJALNE
Wygląd wykonywanych zdjęć można zmienić za pomocą rozmaitych efektów, takich jak Odbicie lustrzane (połączenie na jednym zdjęciu fotografowanego obiektu i jego lustrzanego odbicia), odcień selektywny (wyróżnienie wybranego koloru na monochromatycznym zdjęciu) czy Monochromatyczny wysoki kontrast (nadanie zdjęciom specyficznego nastroju). Wykaż się pomysłowością w swej fotograficznej ekspresji.

szybkiE EFEKTY
Chcesz zmienić wygląd produkowanego zdjęcia? Aparat oferuje funkcję prędkie efekty, obejmującą takie efekty jak Rybie oko, Efekt miniatury, Efekt aparatu zabawki czy Krosowanie, które pozwalają nadać zdjęciom nieszablonowy wygląd.

TRYB PORTRET INTELIGENTNY
Dzięki samoczynnym procesom trybu Portret inteligentny prosto wykonać świetne zdjęcia portretowe. Funkcja wyzwalania uśmiechem wykonuje zdjęcie, gdy fotografowana osoba uśmiechnie się, a funkcja wykrywania mrugnięcia wyświetla komunikat ostrzegawczy, jeśli fotografowana osoba mrugnęła, dzięki temu możesz natychmiast podjąć kolejną próbę wykonania fotografie bez konieczności wyświetlania podglądu. Dzięki efektowi miękkiego odcienia skóry, usprawnionej funkcji wykrywania twarzy i efektywniejszemu ustalaniu ekspozycji pod kątem odcieni skóry osiągalne jest uzyskiwanie genialnych fotografii portretowych zawsze.

znikoma waga, kompaktowe wymiary i zasilanie bateriami rodzaju AA
Dzięki wadze wynoszącej zaledwie 160 g i niewielkim rozmiarom aparat można nosić w kieszeni albo torbie. Jest on zasilany bateriami typu AA przystępnymi w każdym zakątku świata, a dzięki czemu zawsze gotowy do uwieczniania ulotnych chwil.

wariant Kompaktowy aparat cyfrowy
Rozdzielczość 16,1 miliona (cykl przetwarzania obrazu może zmniejszyć liczbę efektywnych pikseli)
Matryca Matryca CCD o przekątnej 1/2,3 cala, pełna liczba pikseli: ok. 16,44 mln
Obiektyw Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym
Zakres ogniskowych 4,6–23,0 mm (kąt widzenia odpowiada zakresowi ogniskowych 26–130 mm w formacie małoobrazkowym)
Otwór względny f/3,2 do 6,5

budowa optyczna 6 soczewek w 5 grupach
powiększenie Maksymalnie 4-krotny (kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej około 520 mm w formacie małoobrazkowym)
Redukcja drgań Elektroniczna redukcja drgań (filmy)
Redukcja poruszenia w ruchu Elektroniczna redukcja drgań (zdjęcia)
Autofokus AF z detekcją kontrastu
Zakres ostrości [W]: od około 50 cm do nieskończoności, [T]: od około 80 cm do nieskończoności, tryb makro: od około 10 cm (przy ustawieniu szerokokątnym) do nieskończoności (wszystkie odległości mierzone od obiektywu)

Tryb pól AF Środek kadru, wykrywanie twarzy
Monitor wyświetlacz LCD typu TFT o przekątnej 2,7 cala (6,7 cm), około 230 000 punktów, wyświetlacz LCD w technice TFT z 5-stopniową regulacją jasności
Pokrycie kadru Około 98% w poziomie i w pionie (w porównaniu do rzeczywistego obrazu)
Pokrycie kadru (odtwarzanie) Około 100% w poziomie i w pionie (w kontraście do rzeczywistego obrazu)
Zapis danych Karta pamięci SD, SDHC, SDXC (maks. 128 GB), pamięć wewnętrzna (ok. 17 MB)
System plików Zgodny ze standardami DCF i Exif 2.3
Format zapisywanych plików zdjęcia: JPEG, filmy: AVI (wideo: zgodność z formatem Motion-JPEG, audio: dźwięk monofoniczny PCM)

Wielkość obrazu (w pikselach) 16 mln (wysoka jakość) [4608 x 3456 (Fine)], 16 mln [4608 x 3456], 8 mln [3264 x 2448], 4 mln [2272 x 1704], 2 mln [1600 x 1200], VGA [640 x 480], 16:9 [4608 x 2592]
Czułość ISO Od 80 do 1600
Pomiar ekspozycji Matrycowy, centralnie ważony (mniejszy aniżeli 2-krotny zoom cyfrowy), punktowy (co najmniej 2-krotny zoom cyfrowy)
Sterowanie ekspozycją Automatyka programowa i kompensacja ekspozycji (od -2,0 do +2,0 EV w krokach co 1/3 EV)
wariant migawki Mechaniczna i elektroniczna CCD
Czasy otwarcia migawki 1/2000–1 s; 4 s (program tematyczny nienaturalne ognie)
Samowyzwalacz Około 10 s
Przysłona Elektronicznie sterowany filtr ND (-2,7 EV)
Zakres przysłon 2 kroki (f/3,2 i f/8 [W])

zaimplementowana lampa błyskowa Tak
Zasięg błysku (przybliżony) [W]: 0,5–3,6 m, [T]: 0,8–1,7 m
Sterowanie błyskiem Błysk samoczynny TTL z przedbłyskami monitorującymi
USB Hi-Speed USB, obsługa standardu wydruku bezpośredniego (PictBridge), wykorzystywane także jako złącze wyjściowe audio-wideo (w przypadku sygnału wizji można wybrać system NTSC lub PAL)
Wejście Audio Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu)
Wyjście Audio Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm)

Źródła zasilania Dwie baterie alkaliczne LR6/L40 (typu AA), dwie baterie litowe FR6/L91 (typu AA), dwa akumulatory niklowo-wodorkowe EN-MH2 (dostępne oddzielnie), zasilacz sieciowy EH-65A (dostępny oddzielnie)
sprawność zasilania Około 200 zdjęć przy zastosowaniu baterii alkalicznych, około 730 fotografii przy zaimplementowaniu baterii litowych, około 500 fotografii przy zaimplementowaniu akumulatorów EN-MH2
sprawność zasilania dla filmów Około 1 godz. 25 min przy zastosowaniu baterii alkalicznych1, około 4 godz. 15 min przy zastosowaniu baterii litowych1, około 2 godz. 40 min przy zaimplementowaniu akumulatorów EN-MH21
Gniazdo statywowe 1/4 (ISO 1222)
wymiary (S x W x G) Około 96,4 x 59,4 x 28,9 mm (bez części wystających)
Masa Około 160 g (z bateriami/akumulatorami i kartą pamięci SD)

316 PLN
Nikon Nikon Coolpix A100
25 reviews

za każdym razem nieszablonowe zdjęcia dzięki matrycy CCD o rozdzielczości 20,1 mln pikseli i obiektywowi NIKKOR
z 5-krotnym zoomem optycznym (i maksymalnie 10-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom1),
który pozwala uzyskać efektowne zbliżenia rodziny i przyjaciół. Efekty specjalne znakomitą zabawę podczas fotografowania,
a funkcja szybkich efektów pozwala poprawić wygląd wyprodukowanych zdjęć.

Funkcja automatycznego wyboru programu optymalizuje ustawienia poprzez wybór trafnego programu tematycznego,
a tryb fotografii panoramicznych pozwala uwiecznić piękne krajobrazy podczas podróży.
wystarczy nacisnąć jeden przycisk, żeby rozpocząć nagrywanie filmów HD, a dzięki funkcji redukcji rozmycia obiektu
w ruchu fotografie są bardziej ostre.

Rejestruj ulotne chwile dzięki aparatowi COOLPIX A100.

SMUKŁY, STYLOWY WYGLĄD I PROSTOTA OBSŁUGI

Ten użyteczny aparat fotograficzny charakteryzuje się smukłym, stylowym wyglądem, a dzięki minimalnej wadze,
która z akumulatorem i kartą SD wynosi zaledwie 119 g, jego obecność w kieszeni albo torbie jest praktycznie nieodczuwalna.
ponadto dzięki prostocie obsługi jest za każdym razem gotowy do uwieczniania nieszablonowych chwil.

OBIEKTYW NIKKOR Z 5-KROTNYM ZOOMEM OPTYCZNYM
Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik zakresu 26–130 mm w formacie małoobrazkowym)
i maksymalnie 10-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom1 genialnie spełni oczekiwania
zarówno podczas wykonywania zdjęć grupowych,
jak i wyraźnych portretów. Dzięki niemu możesz być bliżej wydarzeń i z łatwością uwieczniać emocje.

MATRYCA CCD O ROZDZIELCZOŚCI 20,1 MLN efektywnYCH PIKSELI Dzięki obfitej liczbie pikseli matryca pozwala uzyskiwać stanowczo wyraziste fotografie o wysokiej rozdzielczości,
które wspaniale nadają się do powiększenia.

automatycznY wybór PROGRAMU Funkcja automatycznego wyboru programu upraszcza uzyskiwanie wyśmienitych zdjęć dzięki samoczynnemu kompletowaniu
najszczególniej optymalnego programu tematycznego, takiego jak Portret, Krajobraz nocny albo Makro.
Aparat oferuje 16 trybów tematycznych (takich jak fotografie sportowe, Plaża czy Portret zwierzaka),
które można dobrać do warunków fotografowania. Każdy program optymalizuje ustawienia aparatu pod kątem
jak najkorzystniejszej ekspozycji w danej sytuacji,
co pozwala uzyskać znaczne fotografie choćby w skomplikowanych warunkach.

fotografie PANORAMICZNE Funkcja fotografii panoramicznych, która z kilku fotografii kreuje jedną, niezwykłą panoramę,
pozwala uwiecznić malownicze krajobrazy z wakacyjnych podróży.

REDUKCJA ROZMYCIA Funkcja redukcji rozmycia, eliminująca wpływ drgań aparatu i ruchu fotografowanych obiektów,
pozwala uzyskiwać istotniejsze fotografie – choćby szybko biegających dzieci czy zwierzaków.

EFEKTY SPECJALNE Efekty specjalne pozwalają uwolnić własną kreatywność i doskonałą zabawę podczas fotografowania.
Wybierz jeden z 8 efektów, których można wykorzystać w trakcie robienia zdjęć.
dostępne efekty to m.in. Zmiękczenie, Nostalgiczna sepia czy odcień selektywny (wyróżnienie wybranego koloru
na monochromatycznym zdjęciu).

szybkiE EFEKTY Chcesz uwolnić swoją kreatywność, modyfikując właśnie wytworzone fotografie? Zmień wygląd swych fotografii przy pomocy jednego
z 6 szybkich efektów, takich jak Rybie oko, Efekt miniatury (który sprawia, że obiekty uwiecznione
na zdjęciu wydają się wyjątkowo drobne) lub Malowidło (który zmieni zdjęcie w obraz).

RETUSZ UPIĘKSZAJĄCY Twórz doskonałe portrety dzięki funkcji retuszu upiększającego obejmującej 12 najróżniejszych efektów –
możesz dodać makijaż dzięki efektom Cienie do powiek,
Tusz do rzęs i Puder lub ukryć worki pod oczami.

AF Z WYSZUKIWANIEM CELU szybki i precyzyjny autofokus, a także funkcja automatycznej identyfikacji fotografowanego obiektu
i ustawiania na nim ostrości upraszczają uzyskiwanie znacznych zdjęć.
Nagrywanie filmów HD (720p)

wystarczy nacisnąć specjalny przycisk, żeby rozpocząć filmowanie w jakości HD radosnych rodzinnych spotkań
i innych ważnych momentów.
Długi czas działania akumulatora

W pełni naładowany akumulator umożliwia wykonanie około 250 zdjęć lub zarejestrowanie około godziny filmu,
co zapewnia stałą gotowość do uwieczniania ważnych chwil.
Tryb Portret inteligentny

Dzięki samoczynnym funkcjom trybu Portret inteligentny uzyskiwanie wspaniałych fotografii portretowych
staje się dziecinnie proste. Funkcja wyzwalania uśmiechem wykonuje zdjęcie, gdy fotografowana osoba uśmiechnie się,
a funkcja wykrywania mrugnięcia wyświetla komunikat ostrzegawczy, jeśli fotografowana osoba mrugnęła,
więc możesz natychmiast zrobić kolejne zdjęcie bez konieczności wyświetlania podglądu.

wariant Kompaktowy aparat cyfrowy Rozdzielczość 20,1 miliona (proces przetwarzania obrazu może ograniczyć liczbę efektywnych pikseli)

Matryca

 • Matryca CCD o przekątnej 1/2,3 cala, pełna liczba pikseli: około 20,48 mln
Obiektyw

 • Obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym
Zakres ogniskowych

 • 4,6–23,0 mm (kąt widzenia odpowiada zakresowi ogniskowych 26–130 mm w formacie małoobrazkowym)
 • Otwór względny f/3,2 do 6,5
budowa optyczna

 • 6 soczewek w 5 grupach
zwiększenie

 • Maksymalnie 4-krotny (kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej około 520 mm w formacie małoobrazkowym)
Redukcja drgań

 • Elektroniczna redukcja drgań (filmy)
 • Redukcja poruszenia w ruchu
 • Elektroniczna redukcja drgań (zdjęcia)
Autofokus

 • AF z detekcją kontrastu
Zakres ostrości

 • [W]: Od około 50 cm do nieskończoności, [T]: od około 80 cm do nieskończoności, tryb makro:
od około 10 cm do nieskończoności, przy ustawieniu szerokokątnym (wszystkie odległości mierzone od obiektywu)
Tryb pól AF

 • Priorytet twarzy, centralny, wybór manualny z 99 polami ostrości, śledzenie obiektu w ruchu, AF z wyszukiwaniem celu
Monitor
 • wyświetlacz LCD rodzaju TFT o przekątnej 2,7 cala (6,7 cm), około 230 000 punktów, z 5-stopniową regulacją jasności
Pokrycie kadru

 • Około 98% w poziomie i w pionie (w kontraście do rzeczywistego obrazu)
Pokrycie kadru (odtwarzanie)

 • Około 98% w poziomie i w pionie (w porównaniu do rzeczywistego obrazu)
Zapis danych

 • Karty pamięci SD, SDHC, SDXC, pamięć wewnętrzna (ok. 25 MB)
System plików

 • Zgodny ze standardami DCF i Exif 2.3
Format zapisywanych plików

 • zdjęcia: JPEG, filmy: AVI (zgodność z formatem Motion-JPEG)
Wielkość obrazu (w pikselach)

 • 20 mln (wysoka jakość) [5152 x 3864 (Fine)], 20 mln [5152 x 3864], 10 mln [3648 x 2736], 4 mln [2272 x 1704], 2 mln [1600 x 1200], VGA [640 x 480], 16:9 (14 mln) [5120 x 2880], 1:1 [3864 x 3864]
Czułość ISO

 • ISO 80–1600, ISO 3200 (przystępne w trybie automatyczny)
Pomiar ekspozycji

 • Matrycowy, centralnie ważony (mniejszy aniżeli 2-krotny zoom cyfrowy), punktowy (co najmniej 2-krotny zoom cyfrowy)
Sterowanie ekspozycją

 • Automatyka programowa i kompensacja ekspozycji (od -2,0 do +2,0 EV w krokach co 1/3 EV)
wariant migawki

 • Mechaniczna i elektroniczna CCD
Czasy otwarcia migawki

 • 1/2000–1 s; 4 s (program tematyczny nienaturalne ognie)
Samowyzwalacz

 • dostępne opóźnienie: 10 s i 2 s
Przysłona

 • Elektromagnetyczny filtr ND (-2,6 EV)
 • Zakres przysłon 2 kroki (f/3,2 i f/8 [W])
 • zastosowana lampa błyskowa Tak
 • Zasięg błysku (przybliżony) [W]: 0,5–4,0 m [T]: 0,8–2,0 m
Sterowanie błyskiem

 • Błysk automatyczny TTL z przedbłyskami pilnującymi
USB
 • Hi-Speed USB, obsługa standardu wydruku bezpośredniego (PictBridge),
 • stosowane także jako złącze wyjściowe audio-video (w przypadku sygnału wizji można wybrać system NTSC lub PAL)
Wejście Audio

 • Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu)
Wyjście Audio

 • Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm)

385 PLN
Nikon Nikon Coolpix B500
25 reviews

Korzystaj z możliwości, jakie daje obiektyw NIKKOR z 40-krotnym zoomem optycznym

z możliwością uzyskania 80-krotnego zwiększenia przy pomocy funkcji Dynamic Fine Zoom1 – znajdź się w samym centrum akcji
i ciesz się idealną stabilnością obrazu dzięki bocznej dźwigni zoomu.
Dzięki odchylanemu wyświetlaczowi LCD o wysokiej rozdzielczości fotografuj i filmuj z rozmaitych perspektyw,
z łatwością uchwyć fotografowane obiekty dzięki przyciskowi zoomu krokowego i połącz aparat z urządzeniem inteligentnym
przy pomocy technologii SnapBridge. Instynktowna obsługa upraszcza fotografowanie,
pokrętło trybu pracy gwarantuje dostęp do użytkowanych funkcji,
a klasyczna stylistyka powoduje, że aparat komfortowo leży w dłoni.

wyekwipowany w 16-megapikselową matrycę aparat COOLPIX B500 pozwala uwieczniać sceny z życia z niezwykłej perspektywy.

PROSTA I intuicyjnA OBSŁUGA oraz genialnA JAKOŚĆ zdjęć

Ciesz się łatwością obsługi i gwarancją nieprzeciętnych fotografii, skupiając całą kreatywność na warstwie kompozycyjnej.
Pokrętło trybu pracy gwarantuje wygodny dostęp do użytkowanych funkcji,
a obszerny zakres opcji pozwala prosto nagrywać ładne filmy w jakości Full HD (1080p/60i)
i uzyskiwać niezwykłe fotografie podczas podróży lub oddawania się swojemu hobby (np. Obserwacji gwiazd albo ptaków).
perfekcyjna matryca CMOS w technice BSI (Back Side Illumination) o rozdzielczości 16 milionów pikseli zagwarantuje wysoką
jakość fotografii, a zasilanie dostępnymi na całym świecie bateriami rodzaju AA zagwarantuje możliwość wykonywania zdjęć podczas każdej podróży.

OBIEKTYW NIKKOR Z 40-KROTNYM ZOOMEM OPTYCZNYM

Dzięki obiektywowi NIKKOR z 40-krotnym zoomem optycznym z możliwością uzyskania 80-krotnego rozszerzenia
za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom1 łatwo uwiecznisz każde wydarzenie sportowe,
uzyskasz wyjątkowo detalowe fotografie odległych składników miejskiego krajobrazu
lub wykonasz szczególnie wyraźne zdjęcia Księżyca i nocnego nieba.
Dzięki szanowanej optyce NIKKOR ten kompaktowy aparat zagwarantuje wyjątkową jakość obrazu i zakres ogniskowych
wynoszący od 22,5 mm w ustawieniu szerokokątnym do 900 mm w ustawieniu teleobiektywu (w przeliczeniu na format małoobrazkowy).

SKUTECZNA REDUKCJA DRGAŃ (VR)

Stabilność aparatu ma kluczowe znaczenie dla ostrości zdjęć.
wydajny system redukcji drgań ogranicza poruszenie spowodowane drganiem aparatu,
gwarantując ostrość fotografii choćby przy 40-krotnym przybliżeniu.
Optyczny system redukcji drgań pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 3 stopnie
(zgodnie ze standardem stowarzyszenia CIPA przy ustawieniu najdłuższej ogniskowej),
a wygodny uchwyt pozwala na dodatek zwiększyć stabilność aparatu.

SnapBridge

technika SnapBridge gwarantuje stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) między aparatem a smartfonem lub tabletem,
ułatwiając zarządzanie twórczością fotograficzną.
Możesz dzisiaj ekspresowo przesyłać stworzone fotografie do urządzenia inteligentnego i udostępniać je w świetnej jakości.
Możesz dodatkowo sterować funkcjami aparatu z poziomu telefonu, aktualizować jego oprogramowanie
i korzystać z wielu innych możliwości.
Aplikacja na urządzenia z Androidem jest już przystępna.
Aplikacja na urządzenia z systemem iOS będzie dostępna w sklepie App Store® począwszy od lata 2016 roku.

POKRĘTŁO TRYBU PRACY

Spersonalizuj obsługę aparatu dzięki możliwości szybkiego wyboru ulubionych funkcji, takich jak tryb automatyczny, program tematyczny czy tryb zdjęć sportowych, za pomocą pokrętła trybu pracy w górnej części aparatu. Dzięki czemu zmiana ustawień staje się łatwa i intuicyjna,
a realizowanie fotografii – czystą przyjemnością.

NIEZWYKŁA JAKOŚĆ FILMÓW HD

Na zawsze zapomnij o niewyraźnych filmach i ciesz się zrównoważonym obrazem Full HD (1080p/60i)
uzyskiwanym dzięki 4-osiowej hybrydowej redukcji drgań, która za pomocą optycznego
i elektronicznego systemu kompensuje drganie aparatu i zapobiega rozmyciu obrazu – choćby przy pełnym,
40-krotnym zwiększeniu optycznym. Zaskocz znajomych istotnie wyraźnymi filmami z rodzinnych uroczystości,
koncertów, zwiedzania obiektów architektonicznych czy wypadów na łono natury,
bez względu na odległość od fotografowanego obiektu,
i korzystaj z możliwości realizowania fotografii podczas filmowania.

znaczny ODCHYLANY ekran O PRZEKĄTNEJ 7,5 CM (3 CALE) I ROZDZIELCZOŚCI 921 000 PUNKTÓW

Ciesz się łatwością realizowania fotografii dzięki odchylanemu wyświetlaczowi o szerokim kącie oglądania,
który ułatwia kreatywne tworzenie kompozycji i wyświetla skrupulatnie to, co zostanie uwiecznione na zdjęciu.
Rób zdjęcia i nagrywaj filmy w komfortowej pozycji dzięki szerokiemu zakresowi kątów zapewniającemu sprężystość
w sytuacji każdego typu obiektu. Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości cechuje się bardzo znikomym zużyciem energii, co przekłada się na możliwość wykonania pokaźniejszej liczby zdjęć. Dodatkowo gwarantuje staranne odwzorowanie barw i nadzwyczajną widoczność pod różnorodnymi kątami. Warstwa przeciwodblaskowa i akrylowa powłoka zapobiegająca pojawianiu się odcisków palców wyraźny obraz w każdej sytuacji,
a 5-stopniowa regulacja jasności zagwarantuje znakomitą widoczność wyświetlanych fotografii w słoneczne dni.

wygodnY UCHWYT, nieduże wymiary

Dzięki praktycznej konstrukcji aparat zapewnia pewny,
komfortowy chwyt mimo bardzo znikomych rozmiarów – ok. 113,5 (szer.) x 78,3 (wys.) x 94,9 mm (gł.).
na dodatek znamionuje się tradycyjną stylistyką, genialnymi parametrami i niewiele waży – ok. 542 g, łącznie z bateriami i kartą SD.

AF Z WYSZUKIWANIEM CELU

technika AF z wyszukiwaniem celu, która na podstawie analizy warunków fotografowania błyskawicznie identyfikuje obiekt,
ustawia ostrość w mgnieniu oka. Starczy skierować aparat w stronę fotografowanego obiektu, a system prędko odgadnie,
na który obszar ustawić ostrość. Aktywne pola ostrości są automatycznie dostosowywane do rozmiaru obiektu,
co zapewnia nadzwyczajną ostrość wszelkich zdjęć.
wydajność trybu AF z wyszukiwaniem celu jest taka sama w sytuacji obiektów
(też niewielkich, takich jak kwiaty czy potrawy) znajdujących się w centrum kadru, jak i na jego obrzeżach.

Rozdzielczość 16 milionów (cykl przetwarzania obrazu może zniżyć liczbę efektywnych pikseli)

Matryca CMOS rodzaju 1/2,3 cala, kompletna ilość pikseli: ok. 16,76 mln

Obiektyw NIKKOR z 40-krotnym zoomem optycznym

Ogniskowa/Zakres ogniskowych 4,0–160 mm (kąt widzenia odpowiada zakresowi ogniskowych 22,5–900 mm w formacie małoobrazkowym)

Otwór względny f/3 do 6,5

kompozycja optyczna 12 soczewek w 9 grupach (3 soczewki ze szkła ED)

rozszerzenie

Maksymalnie 4x (kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej około 3600 mm w formacie małoobrazkowym)

Redukcja drgań

Optyczna redukcja drgań (fotografie), optyczna i elektroniczna redukcja drgań (filmy)

Autofokus AF z detekcją kontrastu

Zakres ostrości

[W]: od około 30 cm do nieskończoności, [T]: od około 3,5 m do nieskończoności,
tryb makro: od około 1 cm do nieskończoności, przy ustawieniu szerokokątnym (wszystkie odległości mierzone od obiektywu)

Tryb pól AF

Priorytet twarzy, dobór ręczny z 99 pól ostrości, środek, śledzenie obiektu w ruchu, AF z wyszukiwaniem celu
ekran LCD rodzaju TFT o przekątnej 7,5 cm (3 cale), około 921 000 punktów,
szeroki kąt oglądania, powłoka przeciwodblaskowa i 5-stopniowa regulacja jasności,
odchylany o około 85° w dół i około 90° w górę

Format zapisywanych plików

zdjęcia: JPEG, filmy: MP4 (video: H.264/MPEG-4 AVC, audio: stereo AAC)

Wielkość obrazu (w pikselach)

16 mln (High) [4608 x 3456 (Fine)], 16 mln [4608 x 3456], 8 mln [3264 x 2448], 4 mln [2272 x 1704], 2 mln [1600 x 1200],
VGA [640 x 480], 16:9 [4608 x 2592], 1:1 [3456 x 3456]

Czułość ISO

ISO 125–1600, ISO 3200, 6400 (dostępne w trybie samoczynnym)

Pomiar ekspozycji

Matrycowy, centralnie ważony (mniejszy niż 2-krotny zoom cyfrowy), punktowy (co najmniej 2-krotny zoom cyfrowy)

USB
Hi-Speed USB, obsługa standardu wydruku bezpośredniego (PictBridge),
złącze wyjściowe audio-video (można wybrać system NTSC albo PAL)
Wyjście HDMI
Złącze mikro HDMI (rodzaj D)

Wejście Audio

Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu)

Wyjście Audio

Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm)

Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN)

IEEE 802.11b/g (standardowy protokół bezprzewodowych sieci LAN)

Standardy Bluetooth

Specyfikacja Bluetooth – wersja 4.1

Dostarczane akcesoria

Pasek aparatu, cztery baterie alkaliczne LR6/L40 (typu AA)
(dołączone baterie są dedykowane jedynie do wypróbowania aparatu),
pokrywka obiektywu LC-CP31 (ze sznurkiem), przewód USB UC-E16

1043 PLN
FujiFilm FujiFilm FinePix XT20
25 reviews

FUJIFILM X System na miarę XXI wieku FujiFilm X to kompletny system zbudowany z aparatów bezlusterkowych, obiektywów i szeregu akcesoriów asygnowanych równocześnie do amatorów jak i zawodowców. Oryginalna pod względem budowy matryca w formacie APS-C wykorzystana w aparatach umożliwia nieprzeciętne połączenie niewielkich gabarytów z bezkompromisową jakością. System obejmuje też wysokiej klasy aparaty z zastosowanym na stałe obiektywem. Całość systemu eksponuje unikalna stylistyka. Wybrane aparaty kolekcji X przeciętnieformatowy aparat GFX 50s zaawansowana technologia Sercem aparatu jest 24,3 MP matryca APS-C X-Trans CMOS III z zaimplementowaną detekcją fazową. Obecność prążków mory i błędnego odwzorowania barw jest skutecznie ograniczane przez wykorzystanie losowego wzorca pikseli matrycy. Nie ma przy tym zapotrzebowania stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego. Jego brak zezwala na zastosowanie pełni możliwości optyki Fujinon. Matrycę wspiera unikatowy procesor obrazu X-Processor Pro, który gwarantuje istotnie prędki czas reakcji. Autofokus zwiększony obszar detekcji fazowej. Algortym wykorzystany w Fujifilm X-T20 daje szybkość AF wynosząca ok. 0,06 s, czas uruchamiania aparatu wynosi ok. 0,4 s, a opóźnienie migawki zaledwie 0,050 s. Aparat proponuje także możliwość wykonywania fotografii seryjnych z szybkością 5,0 kl./s z podglądem na żywo. Aparat posiada tryb symulacji filmu ACROS, który wykorzystuje innowacyjne cechy X-T20, w celu dostarczania oszałamiających obrazów czarno-białych, cechujących się płynnymi przejściami tonalnymi, głębokimi czerniami i atrakcyjnymi teksturami. W dodatku można użyć funkcję efektu ziarna, symulująca ziarno powstające w trakcie wykorzystywania światłoczułych tworzyw analogowych. Bezgłośna, elektroniczna migawka zezwala na ekspozycję z czasem do 1/32000 s. Funkcja ta pozwala na wyjątkowe zamrożenie ruchu, a także fotografowanie w pełnym słońcu przy maksymalnie otwartej przysłonie. Nieprzeciętna ostrość także przy zdjęciach obiektów w ruchu Fujifilm X-T20 ma wzbogacony tryb AF-C pozwalający na wybór spomiędzy 5 ustawień domyślnych tak,przystosować go do rodzaju ruchu jaki wykonuje fotografowany obiekt. Programy te standardowe śledzenie, ignorowanie przeszkód i kontynuowanie śledzenia, śledzenie obiektów przyspieszających albo zwalniających, śledzenie obiektów pojawiających się nagle w polu widzenia i śledzenie obiektów poruszających się chaotycznie. Płynne przemieszczanie się punktu ostrości sprawdzi się rewelacyjnie w trakcie rejestracji video, umożliwiając doskonałe śledzenie ruchomych obiektów. Powiększona liczba punktów ostrości, wynoszą obecnie 91, zapewnia optymalne dostosowanie parametrów. 40% obszaru obrazu pokrywają piksele detekcji fazowej AF. Aparat obsługuje takie tryby jak np. Jednopunktowy, strefowy i pokaźny/śledzenie. W dodatku aparat umożliwia ustawiania ostrości na oczach modela dzięki wykorzystaniu funkcji detekcji oczu. Funkcja samoczynnego włączania trybu makro likwiduje potrzebę użytkowania w tym celu przycisku, dzięki temu można do niego przypisać inną funkcję. Niesamowita jakość filmów, także w 4K Aparat obsługuje standard Full HD (1920 x 1080) i 4K (3840 x 2160). Uruchamianie trybu filmowego jest bardzo proste dzięki wykorzystaniu pokrętła. Filmy 4K są rejestrowane z częstotliwością bitów wynoszącą 100 Mbps. X-T20 pozwala na wykorzystanie zewnętrznego monitora. Starczy podłączyć go za pomocą złącza HDMI. Tryby symulacji filmu światłoczułego mają zastosowanie także w sytuacji nagrywania video. Użytkownik może nagrywać filmy choćby z szybkością 59,94 kl./s. Aparat daje dostęp do samodzielnego, manualnego ustawiania ekspozycji w trybie filmowym, co zezwala na przejęcie kontroli nad obrazem i zarejestrowanie filmów zgodnych z kryteriami. X-T20 to nie tylko znakomity aparat fotograficzny, to także perfekcyjne narzędzie dla filmowców. Kompaktowa, lekka i stylowa konstrukcja Fujifilm X-T20 genialny korpus, umożliwiający komfortową pracę. Obudowa aparatu cechuje się wszystkimi lubianymi cechami kolekcji X, a także sprawdzonymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w aparacie Fujifilm X-T10. W kontraście do poprzednika pokrętło Drive zostało wzbogacone o funkcje wideo. Pokrętło kompensacji ekspozycji pozostało uzupełnione o możliwość korekty w zakresie +/- 5 EV. Dotykowy, odchylany ekran LCD zezwala na instynktowną obsługę, także za pomocą gestów. Dźwignia trybu Auto pozwala na wybranie progresywnego trybu SR Auto. Wizjer z organicznym panelem EL o rozdzielczości 2,36 mln punktów szczególnie komfortową muszlę oczną. Jasność wizjera jest automatycznie dostosowywana zależnie od warunków otoczenia. Wizjer zagwarantuje luźne kadrowanie, a także dostęp do danych na temat parametrów i stanu aparatu. Pełna swoboda dzięki łączności bezprzewodowej Aparat ma zintegrowany moduł Wi-Fi umożliwiający m.in. Zdalną obsługę przy pomocy aplikacji FUJIFILM Remote Control. Dzięki temu można bezprzewodowo kontrolować działanie aparatu, wykorzystując do tego urządzenie mobilne. Rozwiązanie to jest szczególnie wygodne w trakcie wykonywania autoportretów, zdjęć grupowych, czy w sytuacji, gdy konieczne jest zachowanie dystansu pomiędzy fotografem a aparatem. Łączność bezprzewodowa pozwala na także nieskomplikowane przesyłanie multimediów do pamięci komputera albo sprzętów przenośnych, w tym także wykonanie backupu. Zdjęcia i filmy można jeszcze drukować bezpośrednio za pomocą drukarki Fujifilm Instax SHARE. 24 genialne obiektywy Fujinon i niebanalne akcesoria kolekcja obiektywów XF obejmuje 24 produkty, które mogą być zastosowane z aparatem Fujifilm X-T20. Obiektywy wykorzystujące bagnet X charaketryzują się perfekcyjnymi właściwościami optycznymi, nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i unikatową konstrukcją, takza każdym razem dostarczać użytkownikowi obrazy o niezwykłej jakości. Obszerna ilość obiektywów do wyboru sprawia, iż każdy fotograf odszuka coś dla siebie, od ultra szerokokątnych obiektywów do konstrukcji tele. Wśród akcesoriów przeznaczonych do aparatu Fujifilm X-T20 znaleźć można skórzany futerał BLC-XT10, uchwyt MHG-XT10, adapter mocowania M, lampy błyskowe, zewnętrzny mikrofon stereo MIC-ST1, filtry ochronne, złączkę DC CP WP-126, a także zasilacz sieciowy AC-9V. Obiektyw XF 16-50 mm F/3.5-5.6 FujiFilm Fujinon XC 16-50mm to obiektyw asygnowany do pracy z bezlusterkowymi aparatami wyekwipowanymi mocowanie FujiFilm X-mount. Jego uniwersalna ogniskowa, której ekwiwalent dla formatu 35mm wynosi 24-76mm powoduje, iż można nim fotografować przeróżne tematy, od szerokokątnych ujęć przyrodniczych, do portretów. Ważną cechą jest też wykorzystanie w konstrukcji optycznej stabilizacji obrazu, zezwalającej pokaźnie wydłwykorzystać czas naświetlania bez spadku jakości zdjęć. Układ stabilizujący działa skrupulatnie, a drgania rąk rekompensowane są natychmiastowo. Jest to istotnie przydatna funkcja w trakcie realizowania ujęć nocnych, lub fotografii o wielkiej głębi ostrości, wymagającej używania niewielkich otworów przysłony. Tor optyczny składa się z 12 soczewek podzielonych na 10 grup. Na szczególną uwagę zasługuje fakt wykorzystania aż 3 komponentów asferycznych, które eliminują aberracje chromatyczną. Na dodatek, soczewka ED (o niskiej dyspersji) jeszcze bardziej unosi jakość fotografii, powodując, iż są one wolne od jakichkolwiek niepożądanych efektów. Szybki układ autofocusa gwarantuje celność, i precyzję działania. Żeby jeszcze bardziej podnieść szybkość ustawiania ostrości, inżynierowie z FujiFilm zastosowali odciążoną przednią soczewkę, dzięki temu silnik układu AF potrafi ustawić ostrość w wybranym punkcie w mgnieniu oka. Obiektyw XF 50-230 F/4.5-6.7 OIS II Obiektyw typu tele zoom przeznaczony do bezlusterkowych kompaktów marki FujiFilm. Ekwiwalent ogniskowej wynoszący 76-350mm pozwala fotografować równocześnie portrety, jak także obiekty istotnie oddalone od użytkownika. Optyczna stabilizacja sprawia, że z optyki korzystać można nawet w pochmurne dni, bez konieczności stosowania statywu. Układ soczewek gromadzi 13 składników podzielonych na 10 grup. W konstrukcji użyto soczewkę asferyczną, która wyraźnie poprawia jakość fotografii. Dodatkowa soczewka ze szkła ED (extra-low dispertion - o niskiej dyspersji) powoduje, iż obraz pozbawiony jest aberracji chromatycznej, stanowczo wyróżniającej się w niskiej jakości obiektywach, w trakcie fotografowania kontrastowych scen. System stabilizacji o wydajności 3,5EV pozwala na uzyskanie ostrych fotografii przy fotografowaniu w sporym zbliżeniu i słabszym oświetleniu. Cichy silnik układu ustawiającego ostrość zapewnia dokładne ogniskowanie w krótkim czasie. Jego budowa sprawia, iż całość jest bardzo lekka oraz niezwykle cicha. Fujinon XC 50-230mm F/4.5-6.7 OIS II to obiektyw asygnowany dla osób pragnących uchwycić choćby niewiele znaczące detale, bez względu na odległość w jakiej znajdują się od tematu zdjęcia. Jest on niezwykle przydatny w trakcie podróży - zajmuje bardzo niewiele miejsca i potrafi wykorzystać 100% możliwości aparatów z mocowaniem Fujifilm X mount.

3899 PLN
Canon Canon EOS 800D
25 reviews

canon eos 800D z obiektywem 18-200 mm Lekka, ergonomiczna i uniwersalna lustrzanka dla ambitnych fotoamatorów w pakiecie z wszechstronnym obiektywem Aparat Canon EOS 800D świetny obraz w niemal każdych warunkach progresywny autofokus wydajnie śledzi ruchome obiekty, gwarantując ich ostrość - bez względu na to, czy korzystasz z wizjera aparatu EOS 800D czy ekranu dotykowego z podglądem Live View. Aparat EOS 800D jest także idealnym narzędziem dla filmowców. Materiał Full HD nieprzeciętnie się prezentuje równocześnie online, jak i na domowym telewizorze. Pozwól sobie na spontaniczność. Puść wodze wyobraźni zawsze gotowy utrwalić najważniejsze momenty w Twoim życiu aparat EOS 800D jest szybki i nieskomplikowany w obsłudze. Pozwala wykonywać serie zdjęć z prędkością do 6 klatek na sekundę. Spora matryca APS-C o rozdzielczości 24.2 megapiksela rejestruje dużą ilość szczegółów, choćby w warunkach wysokiego lub niskiego kontrastu i usprawnia generowanie niewiele znaczącej głębi ostrości, tak charakterystycznej dla fotografii robionych lustrzankami cyfrowymi. Wyraźny obraz Wybierz obiekt na ekranie dotykowym aparatu EOS 800D, a najszybszy na świecie autofokus w trybie Live View* będzie śledził obiekt w obrębie kadru, żeby zagwarantować jego wyostrzenie. W przypadku korzystania z 45 krzyżowych punktów AF dostępnych w wizjerze ostrość można ustawiać nawet przy świetle księżyca *) Wśród aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami, matrycami w rozmiarze APS-C i układem AF z detekcją fazy w płaszczyźnie obrazu; według stanu na 14 lutego 2017 roku i na podstawie badań przeprowadzonych poprzez firmę Canon. Proste, bezprzewodowe udostępnianie i sterowanie zawsze włączona i zużywająca niewiele energii funkcja Bluetooth łatwe połączenia Wi-Fi ze smartfonami i z tabletami. Pozwala na także zdalną obsługę aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego. Nieskomplikowane nagrywanie filmów Nagrane filmy Full HD będą prezentowały się wyśmienicie podczas odtwarzania online albo na ekranie domowego telewizora. Wbudowany 5-osiowy cyfrowy stabilizator obrazu niweluje efekt drgań w sytuacji kręcenia filmów z ręki, dzięki czemu obraz jest jednostajny niezależnie od zastosowanego obiektywu. Obiektyw Canon 18-200 mm f/3.5-5.6 EF-S IS Uniwersalność Po podłączeniu do lustrzanki z matrycą APS-C kąt widzenia odpowiada obiektywom o zakresie ogniskowych 29-320 mm przy klatce formatu 35mm. Jest to bardzo uniwersalny zakres pozwalający na sprawdzenie się w różnorodnych dziedzinach fotografii od krajobrazu, przez portret po fotografię sportową. Konstrukcja optyczna Obiektyw pozostał zbudowany z 16 części w 12 grupach. Tak skonstruowany obiektyw zezwala na ogniskowanie już z odległości 25 cm. Dodatkowo prawie kołowy otwór przysłony zezwala na uzyskanie naturalnie wyglądającej głębi ostrości. Zastosowanie zaawansowanych powłok antyrefleksyjnych Super-Spectra skutecznie broni przed powstawaniem odblasków na zdjęciach. Wszystko to zostało zamknięte w kompaktowej obudowie, dzięki czemu obiektyw jest idealnym wyborem na wakacyjne wyprawy. Skuteczna stabilizacja System stabilizacji obrazu IS wznosi prawdopodobieństwo wykonania ostrego zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych czy przy dłuższych ogniskowych. W sytuacji stosowania tego obiektywu czas naświetlania możemy wydłwykorzystać choćby 4-krotnie uzyskując nadal ostry i nie poruszony obraz. Oznacza to, że w wielu sytuacjach, na przykład w nocy wykonasz nieporuszone zdjęcie bez statywu!

3549 PLN
Canon Canon EOS 750D
25 reviews

Canon EOS 750D + ob. 18-55 IS STM Nowy aparat Canon EOS 750D pozostał zaprojektowany by pomóc kreatywnym użytkownikom wkroczyć w w całości nowy poziom fotografii. Wyposażony został w 24.2-megapikselową matrycę CMOS i szybki procesor obrazu DIGIC 6. Dzięki takiemu połączeniu obrazy są szczególnie należycie odwzorowane, kolory żywe, a detale nadzwyczajnie ostre. Zakres czułości 100-12800 ISO obsługiwany poprzez aparat zezwala na rejestrowanie szczegółowych fotografii nawet we wnętrzach czy o zmierzchu - niezależnie od warunków oświetleniowych. Lustrzanka ta oferuje funkcję wykrywania migotania, Flicker Detection, której zadaniem jest możliwie najlepsza synchronizacja momentu wykonania fotografie z momentem największej jasności migoczącego światła. Ta, wykorzystana po raz pierwszy w aparacie EOS 7D Mark II technologia zapewni wyjątkowo spójne zdjęcia w każdej sytuacji. Tryb zdjęć seryjnych oferowany poprzez aparat pozwoli Ci uchwycić prawdziwą dynamikę wydarzeń z prędkością 5 kl./s, a o perfekcyjne ustawienie ostrości w każdej fotografii zadba 19-punktowy, krzyżowy autofokus. Spełni oczekiwania on zarówno w fotografii statycznej, jak i w trakcie rejestrowania intensywnych scenerii takich, jak wydarzenia sportowe, czy biegnące zwierzęta - jest po prostu idealny. Wszystkie najważniejsze wspomnienia uwiecznisz w postaci genialnych i kolorowych fotografii, ale także jako filmy Full HD. Aparat zarejestruje każdą scenę w nieprzeciętnej do oglądania na dużych telewizorach HD rozdzielczości 1920x1080 pikseli, a wynikowy format MP4 pozwoli Ci prosto udostępnić swoje dzieła w Internecie, bez konieczności przeprowadzania konwersji do innych formatów. Progresywny system Hybrid CMOS AF III daje możliwość śledzenia filmowanych obiektów, a z kolei zgodność z bezgłośnymi obiektywami zaopatrzonymi w silnik krokowy STM przekłada się na płynne ustawianie ostrości i szybką pracę zestawu. W trakcie filmowania kontrastowych scen stanie na wysokości zadania tryb HDR, który rejestruje detaly równocześnie w jasnych, jak i w ciemnych partiach obrazu, a funkcja miniatury umożliwi tworzenie efektów, do uzyskania których trzeba byłoby używać obiektywów tilt-shift. Lustrzanka Canon EOS 750D to pełna kontrola i kreatywne możliwości zawsze na wyciągniecie ręki uzyskane poprzez specjalnie zaprojektowane body i układ przycisków. Praktyczny grip i odchylany wyświetlacz LCD ułatwi fotografowanie z nietypowej perspektywy, na przykład ponad głowami. Dzięki zaimplementowaniu charakterystycznego dla aparatów linii EOS układu przycisków, a także inteligentnego wizjera każdy użytkownik zyska nieszablonową precyzję i wygodę fotografowania. Ekran w aparacie nadzwyczajnie stanie na wysokości zadania także podczas podglądu i kadrowania fotografii. Tryb automatyczny oferowany przez aparat sprawi, iż każdy, nawet najmniej doświadczony fotograf może śmiało rozpocząć swoją przygodę zaraz po uruchomieniu urządzenia. Lustrzanka automatycznie dopasuje niezbędne cechy obrazu w zależności od wykrytej scenerii i oświetlenia, a nieskomplikowane w użyciu filtry kreatywne przekształcą każdą fotografię w interesujące dzieło. Swymi dziełami błyskawicznie podzielisz się przy pomocy opcji łączności bezprzewodowej Wi-Fi i NFC, które pozwolą natychmiastowo udostępniać najkorzystniejsze ujęcia ze znajomymi i publikować je w Internecie. Bezproblemowo umieścisz swoje fotografie na portalach typu Facebook, Instagram czy Flickr oraz w usługach chmurowych do zarządzania zdjęciami jak np. Canon Irista, która zezwala na bezpośrednie przesyłanie plików i zarządzanie nimi. Moduł NFC natomiast pozwoli na synchronizację ze stacją dokującą Canon Connect Station również na przesyłanie zdjęć do smartfonów i tabletów zaopatrzonych w NFC.

2599 PLN
Nikon Nikon D5600
25 reviews

Nikon D5600 z funkcją stałej łączności – uwolnij swoją kreatywność.

Oddawanie spektakularna ulotnych chwil, tworzenie niezwykłych filmów poklatkowych,
zabawa cieniem w pełnym słońcu czy nagrywanie filmów z niezwykłej perspektywy – emocje towarzyszące tworzeniu obrazów,
które wzbudzą uznanie innych, nie mają sobie równych.
Nikon D5600, wyekwipowany w innowacyjne technologie przetwarzania obrazu opracowane przez markę Nikon,
pozwala uzyskać magiczne efekty. Dzięki niemu zrealizujesz wszystkie swoje pomysły.
Dostęp do szerokiej gamy legendarnych obiektywów NIKKOR oznacza nieograniczone możliwości kreatywnej ekspresji.
Opracowana przez producenta Nikon technologia SnapBridge pozwala na bieżąco umieszczać tworzone fotografie na urządzeniu inteligentnym
i w dowolnym momencie przesyłać nagrane filmy.

PORUSZ WYOBRAŹNIĘ – JAKOŚĆ fotografii LUSTRZANEK CYFROWYCH NIKON Dla fotografów, którzy dostrzegają to, co jest dla innych niewidoczne, jakość fotografii ma kluczowe znaczenie.
Model D5600 został wyekwipowany w dużą matrycę formatu DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli,
która z niezwykłą starannością odwzorowuje śladowe faktury i zapewnia najwyższą szczegółowość zdjęć.
Znajomi i osoby obserwujące Twój profil w sieciach społecznościowych zobaczą dokładnie to, co chcesz im pokazać – zawsze.
Zakres czułości ISO 100–25600 i powiększona czułość ISO 6400 w trybie Krajobraz nocny usprawniają fotografowanie w słabym oświetleniu.
Procesor przetwarzania obrazu EXPEED 4 wydajnie eliminuje szum nawet przy wysokiej czułości ISO.
fotografie cechujące się ładnym rozmyciem tła i bogatym kontrastem czekają na wykonanie
– pomoże Ci w tym spora gama wymiennych obiektywów NIKKOR.

EFEKTY, KTÓRYMI MUSISZ SIĘ PODZIELIĆ – ZACHOWAJ ŁĄCZNOŚĆ DZIĘKI technice SNAPBRIDGE wystarczy kilka sekund, aby udostępnić swoje zdjęcia nadzwyczajnej jakości i stać się dla innych źródłem inspiracji.
Opracowana przez firmę Nikon bezprecedensowa technologia SnapBridge, wykorzystująca kanon Bluetooth® low energy1,
zagwarantuje stałą łączność pomiędzy aparatem D5600 a obsługującym ją urządzeniem inteligentnym.
Połączenie aparatu z urządzeniem inteligentnym jest bardzo proste.
Po nawiązaniu łączności aparat może przesyłać tworzone fotografie do urządzenia inteligentnego
bez konieczności nawiązywania za każdym razem nowego połączenia.
Każde wyprodukowane zdjęcie jest błyskawicznie przesyłane do telefonu albo tabletu i staje się gotowe do udostępnienia.
W dowolnym momencie można także ręcznie przesłać nagrane filmy.
na dodatek technologia SnapBridge umożliwia zdalne obsługiwanie aparatu przy pomocy urządzenia inteligentnego.
Bez względu na to, w jaki sposób korzystasz z technologii SnapBridge,
nie ogranicza ona możliwości korzystania z urządzenia inteligentnego i nie obciąża zbytnio akumulatora aparatu.
Twoja perspektywa jest wyjątkowa – podziel się nią momentalnie dzięki technologii SnapBridge.

LUSTRZANKA CYFROWA NIKON – UCZUCIE OBCOWANIA Z PRAWDZIWĄ FOTOGRAFIĄ nieprzeciętna ergonomia bardzo ergonomicznego modelu D5600 pozwala prosto zagłębić się w świat fotografii.
Twórz przyciągające uwagę kompozycje dzięki wysokiej jakości wizjerowi optycznemu.
zapewnia on szczególnie istotny podgląd obrazu widzianego poprzez obiektyw i pomaga w pełni skupić się na fotografowanym obiekcie,
odcinając oko od promieni słonecznych i innych składników rozpraszających uwagę.
Aparat jest stabilniejszy w dodatku z podłączonym teleobiektywem.
wygodnie umiejscowione pokrętło sterowania i wybierak wielofunkcyjny ułatwiają zmianę ustawień w trakcie fotografowania.
dodatkowo funkcja dotykowego Fn pozwala dostosowywać ustawienia za pomocą pokaźnego ekranu dotykowego bez konieczności odrywania oka od wizjera.
nieduża masa korpusu (około 415 g)2 oraz monolityczna kompozycja umocniona włóknem węglowym sprawiają,
że aparat można z łatwością i bez obaw zabrać w każde miejsce. Gdy już chwycisz jego konkretnie wyprofilowany uchwyt
i zaczniesz robić fotografie – czy to podczas dalekich podróży, czy przemierzania ulic miast – nie zechcesz się z nim rozstać.

RUCHOMY wyświetlacz DOTYKOWY – POKAŻ INNYM SWÓJ PUNKT WIDZENIA Poznaj lustrzankę cyfrową, która widzi świat jednakowo jak Ty – nawet jeśli jest to zupełnie wyjątkowa perspektywa.
wystarczy przekręcić, pochylić lub obrócić obszerny ruchomy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 8,1 cm (3,2 cala),
aby uzyskać znakomite ujęcie i za każdym razem posiadać genialny podgląd kadru – bez względu na to,
czy trzymasz aparat wysoko nad głową, przy samej ziemi czy wyciągnięty przed siebie.
aby ustawić ostrość i zrobić zdjęcie, starczy dotknąć ekranu dotykowego – jak w smartfonie.
w trakcie fotografowania z zastosowaniem wizjera lub odtwarzania zdjęć można korzystać z funkcji sterowania dotykowego.
Funkcja dotykowego Fn to intuicyjne rozwiązanie stanowiące alternatywę dla obsługi aparatu przy pomocy pokrętła sterowania
albo wybieraka wielofunkcyjnego podczas korzystania z wizjera. Dzięki niej można teraz wybierać pola AF
i przystosowywać inne ważne atrybuty, takie jak wartość przysłony czy automatyczny wybór czułości,
za pomocą znacznego ekranu dotykowego. Znany z fachowych aparatów D5 i D500 marki Nikon
pasek przełączania zdjęć pozwala na ich szybkie przewijanie w trybie odtwarzania.
Zsuwając palce można zwiększyć zdjęcie i przyciąć je.

szybkośĆ I PRECYZJA, DZIĘKI KTÓRYM NIE ZMARNUJESZ ŻADNEJ OKAZJI NA świetnE UJĘCIE Jeśli należysz do tych, którym nic nie umknie, Ci potrzeba aparatu, który nie zawodzi.
Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w samym centrum wydarzeń, czy fotografujesz z pokaźnej odległości,
stanowczo skrupulatny system autofokusa modelu D5600 prędko ustawi ostrość na wyodrębnionym obiekcie i już jej nie straci.
System obejmuje 39 pól AF pokrywających znaczny obszar kadru, a 9 pól krzyżowych pośrodku gwarantuje jeszcze większą precyzję ustawiania ostrości.
w trakcie korzystania z trybu podglądu na żywo AF z detekcją kontrastu pozwala skoncentrować się na celu.
Gdy nieoczekiwanie pojawi się szansa na wyjątkowe zdjęcie,
możliwość fotografowania z szybkością pięciu klatek na sekundę pozwoli uwiecznić chwilę z najwyższą precyzją.

FILMY, KTÓRE BĘDĄ POWODEM DO DUMY – FUNKCJA NAGRYWANIA FILMÓW D-MOVIE I FILMY POKLATKOWE Nagrywaj płynne, stanowczo detalowe filmy Full HD, które mogą być powodem do dumy.
Funkcja nagrywania filmów D-Movie umożliwia rejestrowanie obrazu z maksymalną szybkością 50p/60p.
Dzięki ciągłemu autofokusowi w trybie podglądu na żywo (tryb ciągłego AF) można zachować ostrość obiektów na obrazie, nawet jeśli błyskawicznie się poruszają.
Dostarczany w zestawie obiektyw AF-P NIKKOR jest zaopatrzony w silnik krokowy,
dzięki któremu odgłos pracy mechanizmu ustawiania ostrości jest na filmach praktycznie niesłyszalny.
Funkcja nagrywania filmów poklatkowych, znana z innowacyjnych lustrzanek cyfrowych producenta Nikon,
pozwala przekształcić niezbyt dynamiczne sceny, takie jak powolne przemieszczanie się chmur czy ruch na zatłoczonej ulicy,
w sekwencje ekspresowo zmieniających się obrazów. Dzięki technologii łączności SnapBridge filmy nagrane aparatem D5600 można prosto udostępniać.

ARTYSTYCZNA EKSPRESJA – zaimplementowanE NARZĘDZIA KREATYWNE zastosowane narzędzia kreatywne pozwalają zaakcentujeć przekaz fotografii i filmów.
Dzięki szerokiej gamie efektów specjalnych można z łatwością wzmocnić odbiór obrazu.
Rezultat użycia wybranego efektu można zobaczyć i trafnie przypasować w trybie podglądu na żywo.
dodatkową kontrolę nad wyglądem i atmosferą uwiecznianych scen zapewniają ustawienia Picture Control,
pozwalające na precyzyjne ustawienie takich parametrów, jak kontrast czy nasycenie.
użycie ustawienia Picture Control Równomierne podczas nagrywania filmów upraszcza późniejszą obróbkę zarejestrowanego obrazu.
dodatkowo użytkownik może utworzyć i zapisać osobiste ustawienia Picture Control,
żeby nadać swym filmom unikalny charakter.
wielka gama efektów dostępnych w menu retuszu pozwalazaakcentujeć lub zmienić nastrój wykonanych fotografii – bezpośrednio z poziomu aparatu.
Dzięki technice łączności SnapBridge można wykorzystać w procesie twórczym smartfon albo tablet zaopatrzony w ulubione aplikacje.

OBIEKTYWY NIKKOR – LEGENDARNA JAKOŚĆ OPTYKI Aparat D5600 jest zgodny ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX.
Bez względu na to, jaką chcesz przyjąć perspektywę, bez wątpienia odszukasz obiektyw NIKKOR, który to umożliwi.
Używaj jasnych obiektywów stałoogniskowych w celu uzyskania atrakcyjnego rozmycia tła,
teleobiektywów do fotografowania odległych obiektów, a obiektywów szerokokątnych do uzyskania nieszablonowych kombinacji.
Możesz dodatkowo korzystać z szerokiej gamy obiektywów formatu FX.

Obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55MM F/3.5-5.6G VR znikomy, lekki obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX – idealny do codziennego fotografowania
Zakres ogniskowych od szerokokątnej do niedługiego teleobiektywu i kompaktowa budowa powodują,
że jest to świetny obiektyw uniwersalny. Dzięki niemu możesz w każdej chwili fotografować przeróżne tematy,
od fotografii miejskiej i pejzaży po rodzinne wydarzenia sportowe i pełne akcji filmy HD.
Niezależnie od fotografowanego obiektu funkcja Redukcja drgań producenta Nikon pozwala uzyskać ostry obraz choćby przy słabym oświetleniu.
Dzięki ulepszonej konstrukcji ten obiektyw jest niepokaźny i komfortowy w użyciu.

 • NA CO DZIEŃ: KOMPAKTOWY, LEKKI OBIEKTYW ZMIENNOOGNISKOWY Z ZOOMEM 3,1X
Obejmuje lubiany zakres ogniskowych 18–55 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 27–82,5 mm),
z otworem względnym f/3,5–5,6. Od portretów po krajobrazy – tym obiektywem można sfotografować wszystko.
wyśmienicie do nagrywania filmów HD.

 • szybki, PŁYNNY AUTOFOKUS: SILNIK KROKOWY firmy NIKON
Nowy silnik krokowy firmy Nikon ekspresowo ustawia ostrość i wyśmienicie sprawdza się przy filmowaniu.
Dzięki nowemu silnikowi ten obiektyw charakteryzuje się cichszym i szybszym działaniem autofokusa niż jego poprzednik.
Zmieniając ogniskową, można natychmiast nad wyraz starannie ustawić ostrość na fotografowane obiekty.
podczas filmowania silnik pozwala na płynną zmianę ostrości z jednego obiektu na drugi, a odgłos jego pracy jest praktycznie niesłyszalny.

 • JAKOŚĆ OBRAZÓW typowA DLA producenta NIKON
Ten obiektyw formatu DX pozostał zaprojektowany tak, by w pełni użyć wysoką rozdzielczość
i nowoczesną technologię matrycy Twojej cyfrowej lustrzanki producenta Nikon.
Dwie soczewki asferyczne minimalizują aberrację sferyczną i dystorsję, dzięki czemu można uzyskać fotografie i filmy o wysokiej rozdzielczości,
żywych kolorach, z znakomitym kontrastem i wyjątkową szczegółowością.

 • REDUKCJA DRGAŃ (VR)
Przydatna funkcja Redukcja drgań firmy Nikon pozwala uzyskać ostry obraz choćby przy długim czasie migawki.
zagwarantuje ona obszerniejszą stabilność w trakcie fotografowania z ręki i pozwala na używanie czasów migawki dłuższych choćby o cztery poziomy.
Niezależnie od tego, czy robisz portrety, fotografie grupowe, czy również fotografujesz zachwycający krajobraz,
dzięki tej funkcji za każdym razem uzyskasz nieporuszone zdjęcie. Funkcję Redukcja drgań można włączać i wyłączać w menu aparatu.*

 • UPROSZCZONE STEROWANIE
Możliwość bezzwłocznego przełączania pomiędzy autofokusem a ręcznym ustawianiem ostrości oraz włączania
i wyłączania funkcji Redukcja drgań przy pomocy menu aparatu*.
Brak przełączników na obudowie obiektywu eliminuje ryzyko przypadkowej zmiany ustawień podczas robienia zdjęcia.

 • funkcjonalnY OBIEKTYW DO codziennyCH ZASTOSOWAŃ
Ultrakompaktowa i lekka budowa – doskonały obiektyw uniwersalny.
Obiektyw waży zaledwie 205 g i ma jedynie 62,5 mm długości po schowaniu, dzięki czemu można go komfortowoj zawsze nosić przy sobie.

AF-S VR ZOOM-NIKKOR 70-300MM F/4.5-5.6G IF-ED
 • Model AF-S VR 70–300 f/4,5–5,6G IF-ED to wysokiej klasy superteleobiektyw zmiennoogniskowy,
który zaprojektowano z myślą o spełnianiu wymagań użytkowników lustrzanek równocześnie cyfrowych, jak i analogowych.

 • znamionuje się on zoomem 4,3x w zakresie 70–300 mm (105–450 mm w przypadku lustrzanek producenta Nikon formatu DX).
 • pozostał wyekwipowany w części ze szkła o ultraniskiej dyspersji (ED), które zapewnia perfekcyjne parametry optyczne.
 • W modelu tym użyto drugą generację opracowanego poprzez markę Nikon mechanizmu redukcji wibracji (VR II),
który ułatwia fotografowanie bez użycia statywu, ponieważ stabilizuje obraz w sposób odpowiadający zastosowaniu
czasu otwarcia migawki krótszego o cztery poziomy w porównaniu ze zwykłymi obiektywami (zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez producenta Nikon).

 • Silnik SWM (ang. Silent Wave Motor) i wewnętrzne ogniskowanie szybkie i ciche ustawianie ostrości,
a dzięki dziewięciolistkowej przysłonie o okrągłym otworze nieostre obiekty gładko wtapiają się w otoczenie, wytwarzając naturalnie wyglądające, harmonijne tła.

 • wydajny obiektyw o 4,3-krotnym zoomie i zakresie ogniskowych 70–300 mm.
 • Odpowiednik w formacie DX cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej: 105–450 mm.
 • Cichy silnik falowy sprawia, iż autofokus działa bezgłośnie, a przełączanie pomiędzy autofokusem
i ręcznym ustawianiem ostrości jest szybkie i wygodne.

 • Wewnętrzne ustawianie ostrości (IF) zagwarantuje stałą długość obiektywu, przedni element obiektywu nie obraca się,
co zezwala na montowanie na obiektywie kołowych filtrów polaryzacyjnych i akcesoriów lampy błyskowej.

 • System redukcji drgań VR II zagwarantuje stabilność porównywalną z ustawieniem czasu otwarcia migawki krótszego o 2,5* stopnia.
 • Tryb Normalny uniemożliwia drganiom podczas fotografowania z ręki, a tryb aktywny redukuje drgania pochodzenia mechanicznego.
 • Dwie soczewki ze szkła ED minimalizują aberrację chromatyczną w całym zakresie ogniskowych, a także zapewniają udoskonaloną rozdzielczość i kontrast.
 • Opcje autofokusa: automatyczny z możliwością ustawienia ręcznego jedynie ręczne ustawianie ostrości.
 • Dziewięciosegmentowy zaokrąglony otwór przesłony pozwala uzyskać płynne przejścia składników poza zakresem ostrości oraz naturalne obrazy tła.
 • wymiar filtra (nieobracającego się): 67 mm.

3248 PLN
Nikon Nikon Coolpix B700
25 reviews

Doceń niezwykłą precyzję systemu AF, a także jakość legendarnego obiektywu NIKKOR wyekwipowanego w soczewki ze szkła o superniskiej dyspersji ED i 60-krotny zoom optyczny (z możliwością uzyskania 120-krotnego powiększenia przy pomocy funkcji Dynamic Fine Zoom1), który pozwala na wykonywanie fotografii z niewiarygodnej odległości. Korzystaj z technologii przyszłości – filmowania w rozdzielczości 4K UHD – oraz formatu zdjęć RAW (NRW) zapewniającego wyśmienite możliwości obróbki fotografii. Optyczna redukcja drgań (VR)2 z podwójną detekcją o efektywności 5 poziomów ekspozycji i boczna dźwignia zoomu minimalizują drganie aparatu, a elektroniczny wizjer i ruchomy ekran LCD większą wygodę fotografowania i filmowania. Połącz aparat z urządzeniem inteligentnym za pomocą technologii SnapBridge.

Dzięki aparatowi Nikon COOLPIX B700 ciesz się transparentną wyrazistością fotografii i zasięgiem aż po horyzont.

OBIEKTYW NIKKOR Z 60-KROTNYM ZOOMEM OPTYCZNYM I SOCZEWKĄ ZE SZKŁA SUPER ED
Uzyskaj wspaniałe fotografie dzikiej przyrody z bezpiecznej odległości, sfotografuj gwiazdy na nocnym niebie lub uwiecznij wydarzenia sportowe dzięki obiektywowi NIKKOR z stanowczo znacznym, 60-krotnym zoomem optycznym z możliwością uzyskania 120-krotnego zwiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom1. Obiektyw proponuje zakres ogniskowych od 24 mm w ustawieniu szerokokątnym do 1440 mm w ustawieniu superteleobiektywu (w przeliczeniu na format małoobrazkowy), a dzięki niepokaźnej odległości ostrzenia wynoszącej zaledwie ok. 1 cm perfekcyjnie sprawdzi się w makrofotografii. Obiektyw NIKKOR z soczewką ze szkła Super ED to gwarancja najwyższej jakości. Dzięki nieszablonowym właściwościom soczewka ze szkła Super ED wydajnie eliminuje widma wtórne i perfekcyjnie koryguje aberrację chromatyczną.

MATRYCA CMOS O ROZDZIELCZOŚCI 20,3 MLN PIKSELI I perfekcyjnY AUTOFOKUS (AF) Wielomegapikselowa matryca CMOS odbiera więcej światła i gwarantuje wspaniałą detalowość zdjęć. Natomiast szczególnie prędki i wydajny system AF prędko ustawia ostrość na fotografowanym obiekcie, dzięki temu nigdy nie przegapisz ważnych momentów. Funkcja AF z wyszukiwaniem celu pozwala na bardziej rozciągliwe kadrowanie, dobierając wymiar i położenie pola ostrości do fotografowanego obiektu. Po skierowaniu aparatu w stronę fotografowanego obiektu system AF szybko przewiduje, na który obszar należy ustawić ostrość. Aktywne pole ostrości jest samoczynnie regulowane do wymiaru obiektu, co zagwarantuje wspaniałą ostrość wszystkich fotografii. Sprawność trybu AF z wyszukiwaniem celu jest taka sama w sytuacji obiektów znajdujących się w centrum kadru, jak i na jego obrzeżach, jednocześnie w przypadku niewielkich obiektów (takich jak kwiaty czy potrawy), jak i ludzi.

FILMY W JAKOŚCI 4K UHD/30P Z DŹWIĘKIEM STEREO Funkcja filmowania w rozdzielczości 4K Ultra High Definition (3840 x 2160/30p) pozwala rejestrować szczególnie płynne nagrania najwyższej jakości i przygotować się na dzień, w którym technologia 4K UHD stanie się standardem. W parze z rewelacyjnym obrazem idzie najwyższa jakość dźwięku rejestrowanego poprzez mikrofon z funkcją „zoom", która dopasowuje jego kierunkowość do ogniskowej obiektywu. Specjalny przycisk nagrywania filmu bezzwłoczne rozpoczęcie filmowania. Dzięki zgodności ze standardem HDMI osiągalne jest podłączenie aparatu do telewizora lub zewnętrznego monitora przy pomocy opcjonalnego kabla HDMI.

wbudowanY WIZJER ELEKTRONICZNY (EVF) Elektroniczny wizjer LCD (z funkcją korekcji dioptrażu) o przekątnej 0,2 cala i wysokiej rozdzielczości 921 000 punktów zapewnia pełne pokrycie kadru, dzięki temu zawsze wiesz, co zostanie uwiecznione na zdjęciu. Sensor zbliżenia oka wyłapuje przyłożenie oka do wizjera i automatycznie przełącza obraz z wyświetlacza na wizjer elektroniczny, umożliwiając płynne przechodzenie pomiędzy rozmaitymi stylami fotografowania. Fotografowanie z wykorzystaniem wizjera stanowi dużą zaletę w ograniczonej przestrzeni, a na dodatek pozwala przyjąć bardziej jednostajną pozycję, co ogranicza drgania aparatu.

RUCHOMY ekran LCD O ROZDZIELCZOŚCI 921 000 PUNKTÓW I PRZEKĄTNEJ 7,5 CM (3 CALE) pokaźny ruchomy ekran kreuje niezwykłe możliwości zmiany perspektywy – pozwala wykonywać fotografie nad tłumem na koncertach, fotografować przyrodę tuż nad ziemią,też architekturę albo krajobrazy pod niezwykłymi kątami. Ruchomy wyświetlacz upraszcza wykonywanie autoportretów i dodawanie komentarzy do nagrywanych filmów albo uwiecznianie pobytu w niezwykłym miejscu. Układ pikseli RGBW zapewnia rewelacyjną widoczność choćby w świetle słonecznym, a ponadto charakteryzuje się niskim zużyciem energii.

OPTYCZNA REDUKCJA DRGAŃ (VR) Z PODWÓJNĄ DETEKCJĄ O produktywnOŚCI 5 poziomów EKSPOZYCJI System redukcji drgań ogranicza wpływ drgań aparatu i pozwala uzyskać ostre fotografie z stosowną ekspozycją bez względu na warunki fotografowania. Optyczna redukcja drgań (VR)2 z podwójną detekcją o sprawności 5 stopni ekspozycji pozwala uzyskać efekt odpowiadający skróceniu czasu otwarcia migawki nawet o 5 stopni. Likwiduje to konieczność korzystania z krótszych czasów otwarcia migawki i tym samym zapobiega nieprawidłowej ekspozycji albo użyciu zbyt wysokiej czułości. Dzięki informacjom dotyczącym poruszenia aparatu rejestrowanym poprzez sensor prędkości kątowej, a także danym na temat kierunku i intensywności drgań (dane o wektorze ruchu) nowo opracowany algorytm redukcji drgań gwarantuje pokaźniejszą dokładność obliczeń stopnia poruszenia fotografie, co przekłada się na większą efektywność systemu redukcji drgań.

SnapBridge technika SnapBridge zapewnia stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) między aparatem a smartfonem albo tabletem, usprawniając zarządzanie twórczością fotograficzną. Możesz dzisiaj ekspresowo przesyłać produkowane zdjęcia do urządzenia inteligentnego i udostępniać je w perfekcyjnej jakości. Możesz także sterować funkcjami aparatu z poziomu telefonu, aktualizować jego oprogramowanie i korzystać z wielu innych możliwości.

BŁYSKAWICZNE URUCHAMIANIE, prędki AUTOFOKUS I niedługiE OPÓŹNIENIE WYZWOLENIA MIGAWKI Dzięki niezwykłej prędkości działania aparatu B700 możesz na nim polegać podczas uwieczniania unikalnych chwil. Niedługi czas uruchamiania wynoszący ok. 1,3 s, szybki system AF ustawiający ostrość z znakomitą precyzją w ok. 0,9 s oraz krótkie opóźnienie wyzwolenia migawki to parametry, które pozwolą momentalnie uwiecznić ulotne chwile. Już nigdy nie przegapisz wyjątkowych momentów.

zdjęcia W FORMACIE RAW (NRW) Możliwość fotografowania w formacie RAW marki Nikon (NRW) usuwa obawy o utratę jakości zdjęć. W trakcie zapisywania na karcie pamięci zdjęć w formacie NRW w plikach rejestrowane są też – w postaci kompletów instrukcji – informacje dotyczące kompensacji ekspozycji, balansu bieli, odcieni, tonów i wyostrzenia. Pakiet instrukcji dotyczących zdjęć można zmienić dowolną liczbę razy bez wpływu na oryginalne dane w formacie RAW.

wariant - Kompaktowy aparat cyfrowy

Rozdzielczość - 20,3 miliona (proces przetwarzania obrazu może ograniczyć rozdzielczość obrazu)

Matryca - Matryca CMOS typu 1/2,3 cala, całkowita liczba pikseli: ok. 21,14 mln

Obiektyw/Soczewka - Obiektyw NIKKOR z 60-krotnym zoomem optycznym

Ogniskowa/Zakres ogniskowych - 4,3–258 mm (kąt widzenia odpowiada zakresowi ogniskowych 24–1440 mm w formacie małoobrazkowym)

Otwór względny - f/3,3 do 6,5

kompozycja optyczna - 16 soczewek w 11 grupach (w tym 4 soczewki ze szkła ED i 1 soczewka ze szkła Super ED)

rozszerzenie - Maks. 4-krotne (kąt widzenia odpowiadający ok. 5760 mm w formacie małoobrazkowym); maks. 2-krotne w sytuacji wybrania opcji filmów 2160/30p albo 2160/25p (kąt widzenia odpowiadający ok. 2880 mm w formacie małoobrazkowym)

Redukcja drgań - Optyczna redukcja drgań (fotografie), optyczna i elektroniczna redukcja drgań (filmy)

Autofokus - AF z detekcją kontrastu

Zakres ostrości - [W]: od około 50 cm do nieskończoności, [T]: od około 2,0 m do nieskończoności; tryb makro: od około 1 cm do nieskończoności, przy ustawieniu szerokokątnym (wszystkie odległości mierzone od obiektywu)

Tryb pól AF - AF z wyszukiwaniem celu, priorytet twarzy, dobór ręczny (punktowy), wybór ręczny (zwykłe), wybór ręczny (pokaźne), śledzenie obiektów w ruchu

Wizjer - Wizjer elektroniczny, wyświetlacz LCD o przekątnej 0,5 cm i rozdzielczości odpowiadającej ok. 921 000 punktów, z funkcją korekcji dioptrażu (od -3 do +1 m-1)

Pokrycie kadru - Około 100% w poziomie i w pionie (w porównaniu do rzeczywistego obrazu)

Pokrycie kadru (odtwarzanie) - Około 100% w poziomie i w pionie (w kontraście do rzeczywistego obrazu)

Monitor - ekran LCD typu TFT o przekątnej 7,5 cm (3 cale), około 921 000 punktów (RGBW), szeroki kąt oglądania, warstwa przeciwodblaskowa i 6-stopniowa regulacja jasności, ruchomy

Zapis danych - SD, SDHC, SDXC

System plików - Zgodny ze standardami DCF i Exif 2.3

Format zapisywanych plików - fotografie: JPEG, RAW (NRW) (format własny firmy Nikon); filmy: MP4 (wideo: H.264/MPEG-4 AVC, audio: stereo AAC)

Wielkość obrazu (w pikselach) - 20 mln [5184 x 3888], 8 mln [3264 x 2448], 4 mln [2272 x 1704], 2 mln [1600 x 1200], 16:9 15 mln [5184 x 2920], 3:2 18 mln [5184 x 3456], 1:1 15 mln [3888 x 3888]

Czułość ISO - ISO 100–1600, ISO 3200 (przystępna w trybach P, S, A i M)

Pomiar ekspozycji - Matrycowy, centralnie ważony, punktowy

Sterowanie ekspozycją - Automatyka programowa ekspozycji z fleksją programu, automatyka z preselekcją czasu, automatyka z preselekcją przysłony, tryb ręczny, braketing ekspozycji, kompensacja ekspozycji (od -2,0 do +2,0 EV w krokach co 1/3 EV)

typ migawki - Mechaniczna i elektroniczna CMOS

Czasy otwarcia migawki - 1/4000–1 s, 1/4000–15 s (przy czułości ISO 100 w trybie M), 25 s (program tematyczny Smugi gwiezdne w Wielokr. Eksp. Jasno)

Samowyzwalacz - dostępne opóźnienie: 10 s i 2 s

Przysłona - Elektromagnetyczna sześciolamelkowa przysłona irysowa

Zakres przysłon - 8 wartości w krokach co 1/3 EV (W) (tryb A, M)

zaimplementowana lampa błyskowa - Tak

Zasięg błysku (przybliżony) - [W]: od około 0,5–7,0 m, [T]: od około 1,5–3,4 m

Sterowanie błyskiem - Błysk samoczynny TTL z przedbłyskami obserwującymi

Kompensacja ekspozycji - W krokach co 1/3 EV w zakresie od -2 EV do +2 EV

USB- Złącze mikro USB (nie należy używać kabla USB innego załączony kabel UC-E21), Hi-Speed USB z obsługą standardu wydruku bezpośredniego (PictBridge)

Wyjście HDMI - Złącze mikro HDMI (rodzaj D)

Wejście Audio - Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu)

Wyjście Audio - Stereofoniczne rodzaju minijack (średnica 3,5 mm)

Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - IEEE 802.11b/g (typowy protokół bezprzewodowych sieci LAN)

Częstotliwość działania Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - Od 2412 do 2462 MHz (kanały od 1 do 11)

Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) - Uwierzytelnianie: system otwarty, WPA2-PSK

Standardy Bluetooth - Specyfikacja Bluetooth – wersja 4.1

Języki menu - Angielski, arabski, bengalski, bułgarski, chiński (klasyczny i uproszczony), czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, marathi, niemiecki, norweski, perski, polski, portugalski (europejski i brazylijski), rosyjski, rumuński, serbski, szwedzki, tajski, tamilski, telugu, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski, włoski

Źródła zasilania - Akumulator jonowo-litowy EN-EL23 (dołączony), zasilacz sieciowy EH-67A (przystępny osobno)

Czas ładowania - Około 3 godz. (w przypadku zastosowania ładowarki EH-73P/EH-73PCH do naładowania kompletnie rozładowanego akumulatora)

sprawność zasilania - Około 420 zdjęć w przypadku korzystania z akumulatora EN-EL23

wydajność zasilania dla filmów - Około 1 godz. 30 min przy zaimplementowaniu akumulatora EN-EL23

Gniazdo statywowe - 1/4 (ISO 1222)

wymiary (S x W x G) - Około 125,0 x 85,0 x 106,5 mm (bez części wystających)

Masa - Około 570 g (z akumulatorem i kartą pamięci)

Zakres dozwolonych temperatur - Od 0°C do +40°C

Zakres dozwolonej wilgotności - Do 85% (bez kondensacji)

Dostarczane akcesoria - Pasek aparatu, pokrywka obiektywu LC-CP29 (ze sznurkiem), akumulator jonowo-litowy EN-EL23, ładowarka EH-73P (jeśli aparat zakupiono w kraju lub regionie, w którym jest to wymagane, w zestawie znajduje się adapter wtyczki, którego kształt zależy od kraju albo regionu zakupu), przewód USB UC-E21

1799 PLN