Nikon Nikon D5300
25 reviews

Rozwiń swoją kreatywność z intuicyjnym aparatem D5300.

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi i modułowi GPS ten imponujący aparat formatu DX o rozdzielczości 24,2 megapikseli nie tylko pozwala na uchwycenie magii otaczającego świata z niewiarygodną ilością detalów,ponadto pozwala się nią podzielić.

Funkcja Wi-Fi pozwala na bezpośrednie połączenie aparatu z urządzeniem inteligentnym i udostępnianie zdjęć zaraz po ich wykonaniu. Dzięki współpracy z siecią GPS do zdjęć dodawane są informacje o położeniu, co usprawnia dodawanie fotografii do map świata i dzielenie się fotografiami z podróży.

spory ruchomy wyświetlacz upraszcza wykonywanie zdjęć i kręcenie filmów z nowych ekscytujących perspektyw, a genialna czułość przy słabym oświetleniu (choćby do ISO 25600) zezwala na uzyskanie znacznych fotografii, gdy jest ciemno.

Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli
choćby najdrobniejsze szczegóły są rejestrowane z niezwykłą ostrością.

wbudowana sieć Wi-Fi
Przesyłaj fotografie bezpośrednio z aparatu D5300 na smartfon albo tablet, żeby dzielenie się nimi było prostsze. Starczy pobrać na urządzenie inteligentne* gratisowy program Wireless Mobile Utility.

zaimplementowany odbiornik GPS
Dodaj do swych fotografii istotnik geograficzny zawierający dokładne dane o lokalizacji. To nieprzeciętny sposób, by przygotować zdjęcia z podróży do udostępniania!

wielki ruchomy ekran
Nadaj zdjęciom i filmom zagadkowy charakter. Fotografuj i filmuj pod nietypowymi kątami, korzystając z przegubowo obracanego monitora

Wysoka czułość ISO (od 100 do 12800, z możliwością powiększenia do odpowiednika ISO 25600)
Wykorzystaj nieprzeciętną czułość przy słabym oświetleniu, by wykonywać detalowe fotografie w ciemnym otoczeniu i nierozmyte zdjęcia momentalnie poruszających się obiektów.

EXPEED 4
Dzięki szybkiemu i skutecznemu procesorowi przetwarzania obrazu firmy Nikon możesz radować się nad wyraz prędkim działaniem, istotnie widocznymi zdjęciami z wspaniałą reprodukcją oraz ulepszonym nagrywaniem filmów.

Filmy D-Movie
Nagrywaj płynne, pełne detalów filmy w rozdzielności Full HD, którymi z ochotą się pochwalisz (o maksymalnej liczbie klatek na sekundę wynoszącej 50p/60p). Dzięki ciągłemu autofokusowi w trybie podglądu na żywo można zachować ostrość obiektów na obrazie, nawet jeśli szybko się poruszają.

Pełna 24,2-megapikselowa moc: matryca aparatu D5300 została pozbawiona optycznego filtru dolnoprzepustowego (OLPF) i maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, gwarantując ostrość i wyrazistość najsubtelniejszych tekstur i zapisując obrazy z niesamowitą szczegółowością.

39-polowy AF: dzięki 39 polom AF, w tym dziewięciu polom krzyżowym pośrodku, autofokus aparatu D5300 jest wyjątkowo dokładny. Nowoczesna funkcja trójwymiarowego śledzenia obiektów utrzymuje raz ustawioną ostrość choćby na najmniejszych i nieprzewidywalnie poruszających się obiektach.

2016-pikselowy czujka pomiaru światła RGB: istotnie staranny czujka pomiaru ekspozycji aparatu D5300 gwarantuje dokładne pomiary ekspozycji i przekazuje informacje do systemu rozpoznawania scenerii, który optymalizuje samoczynne ustawienia ekspozycji, autofokusa i balansu bieli, żeby uzyskać lepsze wyniki naświetlania.

Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 5 kl./s: fotografuj wydarzenia z prędkością pięciu klatek na sekundę – uchwyć ulotne ruchy i mimikę we właściwym momencie.

znaczny wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości: sprawdź każdy detal zdjęć i filmów dzięki pokaźnemu wyświetlaczowi LCD o przekątnej 8,1 cm (3,2 cala), szerokim kącie oglądania i wysokiej rozdzielczości 1 037 000 punktów. Równocześnie podczas ujęć w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz można precyzyjnie kadrować albo przeglądać ujęcia i stosować efekty specjalne.

Wyjście HDMI: podłącz aparat bezpośrednio do telewizora HD,radować się filmami i zdjęciami w najwyższej rozdzielczości. Dzięki kompatybilności z funkcją HDMI-CEC (Consumer Electronics Control) aparat zezwala na nawet sterowanie odtwarzaniem przy pomocy pilota do telewizora.

Wysoka jakość dźwięku: nagrywaj filmy, które nie tylko korzystnie wyglądają, lecz także nieprzeciętnie brzmią. Dzięki zaimplementowanemu w aparat mikrofonowi stereofonicznemu i kompatybilności z zewnętrznym mikrofonem stereofonicznym ME-1 producenta Nikon można prosto nagrać materiały z wiernym i czystym dźwiękiem.

Tryb efektów: wykonuj rewelacyjne zdjęcia i nagrywaj filmy przy użyciu zróżnicowanych efektów specjalnych. Można wyeksponujeć poszczególne barwy, wykonywać zdjęcia czarno-białe, wypróbować efekt retro lub sprawić, iż budynki będą wyglądały jak miniaturowe makiety. W trakcie fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przypasować jego intensywność.

16 programów tematycznych: dzięki różnorodnym programom tematycznym, w tym zdjęcia sportowe, Plaża i Śnieg, możesz błyskawicznie robić znakomite ujęcia. Wystarczy wybrać program odpowiadający fotografowanemu obiektowi albo sytuacji. Aparat automatycznie zoptymalizuje czas otwarcia migawki, czułość ISO i przysłonę, żeby uzyskać najkorzystniejsze efekty na zdjęciu.

adekwatny poziom szczegółowości w warunkach oświetlenia o wysokim kontraście: dwa programy umożliwią uchwycenie detalów jednocześnie w ciemnych, jak i jasnych obszarach kadru podczas fotografowania przy konkretnym oświetleniu albo pod światło. Funkcja HDR (wysoki zakres dynamiki) nadzwyczajnie pasuje do wykonywania fotografii nieruchomym obiektom, a intensywna funkcja D-Lighting – do fotografowania poruszających się obiektów. Oba tryby wybór poziomu intensywności.

Inteligentna kompozycja: wielki ekran LCD i nieznaczny, lekki korpus powodują, że fotografowanie aparatem D5300 jest prawdziwą przyjemnością. Nieszablonowa ergonomia znamionująca sprzęt firmy Nikon, czytelne menu i przyciski bezpośredniego dostępu do używanych funkcji, na przykład nagrywania filmów D-Movie i podglądu na żywo, zezwalają na szybką i luźną obsługę.

rodzaj Cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa
Mocowanie obiektywu Mocowanie F producenta Nikon (ze stykami AF)
skuteczny kąt widzenia Kąt widzenia odpowiada obiektywowi o ogniskowej 1,5 x dłuższej w porównaniu do formatu FX
Rozdzielczość 24,2 mln pikseli
Matryca typu CMOS, 23,5 x 15,6 mm
całkowita ilość pikseli 24,78 mln
System usuwania kurzu Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga opcjonalnego programu Capture NX-D)

Wielkość obrazu (w pikselach) 6000 x 4000 (obfite). 4496 x 3000 (średnie). 2992 x 2000 (niewiele znaczące)
Format zapisywanych plików NEF (RAW): 12- albo 14-bitowy z kompresją. JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia kompresji: Fine (około 1:4), Normal (około 1:8) i Basic (około 1:16). NEF (RAW)+JPEG: każde zdjęcie zapisywane równocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG
Ustawienia Picture Control standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret i Krajobraz; możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control, przechowywanie osobistych ustawień Picture Control
Zapis danych Karty pamięci SD (Secure Digital), a także SDHC i SDXC zgodne ze standardem UHS-I
System plików standard DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, kanon DPOF (Digital Print Order Format), Exif (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras) 2.3, PictBridge
Pokrycie kadru Około 95% w poziomie i 95% w pionie
powiększenie Około 0,82x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; korekcja dioptrażu –1 dioptria)

Dystans widzenia całej matówki 18 mm (–1 dioptria; od okularu wizjera)
Korekcja dioptrażu Od –1,7 do +1 dioptrii
Matówka BriteView Clear Matte Mark VII typu B
Lustro Szybkopowrotne
Przysłona obiektywu automatyczna, sterowana elektronicznie

Współpracujące obiektywy Funkcja autofokusa jest przystępna jedynie w sytuacji obiektywów AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest przystępna z innymi obiektywami rodzaju G i D, obiektywami AF (nie można używać obiektywów IX NIKKOR ani obiektywów do aparatu Nikon F3AF) i obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, lecz nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo większym.

rodzaj migawki Sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości
Czasy otwarcia migawki Od 1/4000 do 30 s w krokach co 1/3 albo 1/2 EV, czas B, ustawienie T
Czas synchronizacji błysku X=1/200 s; synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/200 s albo dłuższego
Tryby wyzwalania migawki Pojedyncze zdjęcie, zdjęcia seryjne wolne, fotografie seryjne szybkie, cicha migawka, samowyzwalacz, zdalne z opóźnieniem (ML-L3), natychmiastowe zdalne wyzwolenie (ML-L3), fotografowanie z interwalometrem

Częstotliwość zdjęć Seryjne wolne: maks. 3 kl./s. Seryjne szybkie: maks. 5 kl./s (JPEG i 12-bitowe NEF/RAW) lub 4 kl./s (14-bitowe NEF/RAW). Uwaga: przekazana ilość klatek na sekundę zakłada korzystanie z trybu ciągłego AF, trybu manualnego lub trybu automatyki z preselekcją czasu przy czasie otwarcia migawki 1/250 s albo krótszym, wyborze migawki w ustawieniu osobistym a1 (Priorytet w trybie AF-C) i domyślnych wartościach innych ustawień.
Samowyzwalacz 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1–9 zdjęć
Pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL korzystający z 2016-pikselowego czujnika pomiaru ekspozycji RGB
Sposób pomiaru ekspozycji Pomiar matrycowy: 3D Color Matrix II (obiektywy rodzaju G, E i D); Color Matrix II (pozostałe obiektywy z procesorem). Pomiar centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 8 mm na środku kadru. Pomiar punktowy: pomiar z obszaru o średnicy 3,5 mm (około 2,5% powierzchni kadru) na środku wybranego pola AF
Zakres pomiaru ekspozycji Pomiar matrycowy albo centralnie ważony: 0–20 EV. Pomiar punktowy: 2–20 EV
Sprzeżenie światłomierza Procesor

Tryby automatyczne (automatyczny; automatyczny (błysk wyłączony)), automatyka programowa z fleksją programu (P), automatyka z preselekcją czasu (S), automatyka z preselekcją przysłony (A), tryb manualny (M), programy tematyczne (portret, krajobraz, dziecko, fotografie sportowe, makro, portret nocny, krajobraz nocny, przyjęcie/wnętrza, plaża/śnieg, zachód słońca, zmierzch/świt, portret zwierzaka, lśnienie świec, kwiaty, barwy jesieni, żywność), tryby efektów specjalnych (noktowizor, szkic kolorowy, efekt aparatu zabawkowego, efekt miniatury, odcień selektywny, sylwetka, rozjaśnienie, przyciemnienie, malowanie HDR)

Kompensacja ekzpocyji Regulacja w zakresie od –5 do +5 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV w trybach P, S, A i M
Braketing ekspozycji Braketing ekspozycji: 3 zdjęcia z krokiem 1/3 lub 1/2 EV. Braketing balansu bieli: 3 fotografie w krokach co 1. Braketing energicznej funkcji D-Lighting: 2 fotografie
Blokada ekspozycji Blokada zmierzonej jasności przyciskiem AE-L/AF-L
Czułość ISO Od ISO 100 do ISO 12800 w krokach co 1/3 EV. Można w dodatku ustawić na około 0,3, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 25600) powyżej ISO 12800; przystępny samoczynny wybór ISO
aktywna funkcja D-Lighting samoczynna, niezwykle wysoka, Wysoka, Normalna, Niska, Wyłączona
Autofokus Moduł autofokusa Nikon Multi-CAM 4800DX z detekcją fazową TTL, 39 polami AF (w tym 9 polami krzyżowymi) i diodą wspomagającą AF (zasięg około 0,5–3 m)

Zakres detekcji Od –1 do +19 EV (ISO 100, 20°C)
Napęd AF obiektywu Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S); tryb ciągłego AF (AF-C); samoczynny dobór AF-S/AF-C (AF-A); wyprzedzające śledzenie ostrości włączane automatycznie przy zmianie stanu fotografowanego obiektu. Ręczne ustawianie ostrości (MF): możliwość użycia wskaźnika ustawienia ostrości
Pola AF Możliwość wyboru jednego z 39 lub 11 pól AF
Tryb pól AF Jednopolowy AF, 9-, 21- lub 39-polowy AF z energicznym wyborem pola, śledzenie 3D, samoczynny wybór pola AF
Blokada AF Ustawienie ostrości można zablokować, naciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF) lub naciskając przycisk AE-L/AF-L
wbudowana lampa błyskowa samoczynny, portret, dziecko, makro, portret nocny, przyjęcie/wnętrza, portret zwierzaka, szkic barwny, efekt aparatu zabawkowego: automatyczny tryb pracy z samoczynnym podnoszeniem lampy. P, S, A, M, żywność: ręczne podnoszenie lampy przy pomocy przycisku

Kompensacja mocy błysku Od –3 do +1 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV
Wskaźnik gotowości do błysku Świeci po pełnym naładowaniu zastosowanej albo opcjonalnej lampy błyskowej, błyska po wyzwoleniu błysku z pełną mocą
Stopka mocowania akcesoriów typowe gniazdo „gorącej stopki" ISO 518 ze stykami synchronizacji i oraz blokadą zabezpieczającą

Kreatywny System Oświetlenia Nikon Obsługa zaawansowanego bezprzewodowego systemu oświetlenia w sytuacji wykorzystania lampy błyskowej SB-910, SB-900, SB-800 albo SB-700 jako lampy sterującej albo wyzwalacza SU-800 w roli sterownika; informowanie o temperaturze barwowej błysku obsługiwane w przypadku wszystkich lamp błyskowych zgodnych z systemem CLS

Gniazdo wyzwalania błysku Adapter z gniazdem synchronizacyjnym AS-15 (sprzedawany oddzielnie)
Balans bieli automatyczny, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 wariantów), światło słoneczne, lampa błyskowa, pochmurno, cień, pomiar manualny (wszystkie oprócz pomiaru manualnego z dokładną regulacją).

AF w podglądzie na żywo Autofokus (AF): pojedynczy AF (AF-S), tryb ciągłego AF (AF-F). Ręczne ustawianie ostrości (MF)
Tryby pól AF w podglądzie na żywo AF z priorytetem ostrości twarzy, obszerne pole AF, normalne pole AF, AF ze śledzeniem obiektu
AF w podglądzie na żywo AF z detekcją kontrastu w dowolnej części kadru (aparat samoczynnie wybiera pole AF po włączeniu opcji AF z priorytetem ostrości twarzy albo AF ze śledzeniem obiektu)
automatyczny dobór programu tematyczego w podglądzie na żywo przystępne w trybach automatyki i automatyki z wyłączonym błyskiemy
Filmy - pomiar ekspozycji Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy
Filmy - sposób pomiaru ekspozycji Pomiar matrycow

Filmy - wielkość klatki (w pikselach) i częstotliwość klatek 1920 x 1080, 60p (nowoczesnie)/50p/30p/25p/24p, wysoka/normalna. 1280 x 720, 60p/50p, wysoka/normalna. 640 x 424, 30p/25p, wysoka/normalna. Szybkości 30p (rzeczywista prędkość 29,97 kl./s) oraz 60p (rzeczywista prędkość 59,94 kl./s) są dostępne w trybie video NTSC. Prędkości 25p i 50p są przystępne w trybie video PAL. Rzeczywista liczba klatek na sekundę przy ustawieniu 24p wynosi 23,976 kl./s.

Filmy - format plików MOV
Filmy - kompresja video H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding)
Filmy - format zapisu dźwięku Liniowy PCM
Filmy - sposób zapisu dźwięku zaimplementowany mikrofon albo zewnętrzny mikrofon stereofoniczny; możliwość dostosowywania czułości
Filmy - czułość ISO ISO 100–12800. Można dodatkowo wybrać wartość pokaźniejszą o około 0,3; 0,7 albo 1 EV od ISO 12800 (odpowiednik ISO 25600).

Monitor wyświetlacz LCD o przekątnej 8,1 cm (3,2 cala), o proporcjach 3:2, około 1 037 000 punktów (720 x 480 x 3 = 1 036 800 punktów), ruchomy ekran z matrycą TFT o kącie oglądania 170°, niemal stuprocentowe pokrycie kadru, regulacja jasności

Odtwarzanie Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 12 albo 80 oraz kalendarz), rozszerzenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmu, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, obszary prześwietlone, automatyczny obrót zdjęć, ocena fotografie i wprowadzanie komentarzy do fotografii (o maksymalnej długości 36 znaków)
USB Interfejs Hi-Speed USB
Wyjście video NTSC, PAL
Wyjście HDMI Złącze mini HDMI (typu C)
Gniazdo akcesoriów Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10 (sprzedawane oddzielnie). Kabel zdalnego sterowania: MC-DC2 (sprzedawany oddzielnie). Moduły GPS: GP-1/GP-1A (sprzedawane oddzielnie)
Wejście Audio Wtyczka stereo mini (średnica 3,5 mm); współpracuje z opcjonalnym mikrofonem stereofonicznym ME-1

Zgodność ze standardami IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Protokoły komunikacyjne IEEE 802.11b: DSSS/CCK. IEEE 802.11g: OFDM
Częstotliwość pracy 2412–2462 MHz (kanały 1–11)
Zasięg Wi-Fi w linii prostej (bezprzewodowy LAN) Około 30 m (przy braku zakłóceń; zasięg zależy od siły sygnału i obecności przeszkód)
prędkości przesyłu danych Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) 54 Mb/s. Maksymalna prędkość przesyłania danych według standardu IEEE. Rzeczywista prędkość może być inna.
Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) Uwierzytelnianie: system otwarty, WPA2-PSK. Szyfrowanie: AES
Protokoły komunikacji Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) Zgodność ze standardem WPS
Protokoły dostępu Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) Infrastruktura
Bateria Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL14a
Zasilacz Zasilacz sieciowy EH-5b (wymaga sprzedawanego oddzielnie złącza zasilania EP-5A)
Gniazdo statywowe 1/4 cala (ISO 1222)
rozmiary (S x W x G) Około 125 x 98 x 76 mm

2049 PLN
Panasonic Panasonic Lumix DMC-G6
25 reviews

Panasonic Lumix G6 wyekwipowany pozostał w przetwornik obrazu Live MOS o rozdzielczości 16 megapikseli. Dzięki silnikowi programowemu Venus, oraz wieloprocesowemu układowi redukcji szumów, użytkownik otrzymuje zdjęcie o wspaniałej jakości, z trafnym stopniem redukcji szumów, który zagwarantuje fotografie odszumione, bez widocznej ingerencji algorytmów, co gwarantuje równocześnie wyrazistość zdjęć, oraz dobrą jakość nawet przy pokaźnych wartościach ISO. Czułość obrazu można regulować w zakresie od 160 do 12800 ISO gwarantuje perfekcyjną jakość w każdych warunkach oświetleniowych - nawet w nad wyraz słabym świetle. Funkcja Light Speed AF daje możliwość skrupulatnego i prędkiego ustawienia ostrości ekspresowo poruszających się obiektów. Aparat i obiektyw przetwarza sygnał cyfrowy z maksymalną wartością 240 kl/s. Żeby zminimalizować czas skupienia.. DMC-G6 pozwala na wykonywanie fotografii seryjnych z wysoką szybkością do 7 kl/s. W pełnej rozdzielczości. Funkcja AF Tracking pozwala na także fotografowanie seryjne obiektów znajdujących się w ruchu z szybkością 5 kl/s. Aparat pozwala nagrywać filmy video w jakości Full HD (1920x1080) ze stereofonicznym dźwiękiem zapewnianym przez wbudowany mikrofon Dolby Digital albo przez zewnętrzny mikrofon. Pliki zapisywać można w formacie AVCHD Progressive i MP4, a tryb P/A/S/M będzie wiernie odzwierciedlać Twoje zamierzenia, dając Ci szeroką gamę obrazów video. Panasonic Lumix G6 wyposażony został w elektroniczny wizjer o rozdzielczości 1 440 000 pikseli który gwarantuje wygodny podgląd scenerii. Osoby ze słabym wzrokiem mogą skorzystać z korekcji dioptrii,wygodnie pracować z aparatem. Dotykowy ekran LCD również zagwarantuje komfortowy podgląd zdjęć. Rozdzielczość 920 tysięcy pikseli zezwala na komfortowe oglądanie zdjęć i filmów, i wstępną selekcję jeszcze poprzez kopiowaniem plików do komputera. Dzięki łączności Wi-Fi z technologią NFC, możesz skonsolidować swój aparat ze smartfonem, bądź tabletem gdziekolwiek jesteś, dzięki czemu dzielenie się zdjęciami stanie się jeszcze prostsze. Osiągalne jest też użycie smartfonu albo tabletu jako wielofunkcyjnej, zdalnej migawki z podglądem. Przy użyciu funkcji natychmiastowego transferu, zdjęcia są samoczynnie wysyłane na smartfona/ tablet, zaraz po ich zrobieniu. Z drugiej strony, jednocześnie fotografie jak i filmy mogą być zarchiwizowane na komputerze za pośrednictwem punktu dostępu bezprzewodowego (routera) w domu. Funkcja Creative Control z 19 efektami filtrów pozwala przekształcić codzienne sytuacje w pełne magii kadry. Funkcja Creative Panorama pozwala na zastosowanie kreatywnych filtrów w obrazie panoramicznym (pionowym i poziomym), afunkcja Stop Motion Animation pozwala na produkcję animacji poklatkowej dzięki sekwencyjnym zdjęciom, które robione są podczas przesuwania obiektów. Funkcja Clear Retouch zezwala na eliminowanie niechcianych obiektów czy postaci przez wskazanie ich na ekranie palcem. W zestawie z aparatem znajdują się dwa obiektywy: LUMIX G VARIO 14-42mm / F3.5-5.6 ASPH MEGA O.I.S. I LUMIX G VARIO 45-150mm / F4.0-5.6 ASPH MEGA O.I.S. Aparat zasilany jest bateriami Li-Ion które umożliwiają wykonanie do 350 fotografii. Wymiary 122.45 x 84.6 x 71.4 mm i wagę 390 gram.

2299 PLN
Nikon Nikon D7500
25 reviews

Nikon D7500 - fachowe rozwiązania w kompaktowej obudowie Aparat fabrycznie nowy, posiadający zastępcze opakowanie. Obowiązuje na niego pełna gwarancja producenta. Nikon D7500 to aparat w którym użyto większość rozwiązań z wyższej półki zamknięty w mniejszej, bardziej kompaktowej obudowie.

wyróżnia się rewelacyjną szybkostrzelnością 8kl/s, ogromnym zakresem czułości ISO i filmowaniem w jakości 4K. Całość dopełnia 51 polowy AF, a także uszczelniana pokrywa. Nadzwyczajnie stanie na wysokości zadania jednocześnie w fotografii reporterskiej jak i podróżniczej.

Co podkreśla aparat Nikon D7500? Rozwiązania z flagowego modelu D500. W aparacie Nikon D7500 wykorzystano większość rozwiązań z modelu D500, w tym na dodatek tą samą matrycę o rozdzielczości 20.9 mln pikseli.

dzięki temu aparat ten pozwala na tworzenie obrazów o płynnych przejściach tonalnych i stanowczo niskim poziomie szumu, nawet przy szczególnie wysokich czułościach. Nieprzeciętnie sprawdza się równocześnie przy zdjęciach jak i filmie.

Przykładowe fotografie zrobione aparatem Nikon D7500 zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych Ogromny zakres czułości ISO 100-51200 z możliwością powiększenia do ISO 1.640.000 sprawia,bez problemu możesz robić fotografie niemal w całkowitej ciemności.

Bez konieczności używania statywu z powodzeniem wykonasz zdjęcia w mroku. Zastosowanie procesora EXPEED 5 zagwarantuje wyjątko niski poziom szumu, nawet przy najwyższych przystępnych czułościach. Uchwyć każdy szczegół.

znakomite rozpoznawanie obiektów. Staranne ustalanie ekspozycji choćby przy energicznych ujęciach. Współdziałanie czujnika pomiaru ekspozycji RGB o 180 tys. Pikseli z zaawansowanym systemem rozpoznawania scenerii zagwarantuje realizowanie udanych fotografii w każdej sytuacji - nawet jeśli kadr obejmuje nieznaczne albo błyskawicznie poruszające się obiekty.

w sytuacji scenerii o wysokim kontraście nowa metoda pomiaru broniąca jasne obszary przed prześwietleniem będzie nadawać priorytet najjaśniejszym obiektom występującym w kadrze,zapobiegać ich prześwietleniu.

za każdym razem ostro. Niezwykle staranny AF. Niezależnie od tego, co fotografujesz, 51-polowy AF momentalnie ustawi ostrość na wskazanym obiekcie i już jej nie straci. Nawet gdy jedynym źródłem światła jest Księżyc.

System AF zawiera 15 środkowych czujników krzyżowych i zachowuje precyzję działania aż do imponującego poziomu -3 EV. Dzięki czemu można wykonywać fotografie nocne o doskonałej ostrości bez dopełniającego źródła światła.

Tryb wyboru pola AF z grupy upraszcza wykrywanie i śledzenie stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego lub rozpraszającego tła. Czas na film. Rejestrowanie tworzyw video w rozdzielczości 4K/UHD.

Możliwość rejestrowania materiałów w rozdzielczości 4K/UHD z prędkością 30p albo w rozdzielczości Full HD (1080p) z maksymalną szybkością 50p/60p. Aparat dostarcza czysty sygnał wyjściowy HDMI: może nawet przekazywać nieskompresowany sygnał HDMI jednocześnie do zewnętrznego urządzenia i do włożonej do aparatu karty pamięci SD.

Filmy można optymalizować pod kątem maszyn inteligentnych, nagrywając je w formatach MP4 i AAC. A opracowany poprzez markę Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań znacząco ogranicza wpływ drgania aparatu na filmy nagrywane z ręki w jakości Full HD.

Uwiecznij zmiany. Film poklatkowy. Przekształć miejskie scenerie i wschody słońca w sekwencje filmowe o pokaźnej prędkości odtwarzania przy pomocy zastosowanego interwalometru i funkcji nagrywania filmów poklatkowych w rozdzielczości 4K/UHD.

Łatwo stworzysz w aparacie filmy poklatkowe w rozdzielczościach 4K/UHD i Full HD. Funkcja wygładzania ekspozycji ograniczy niepożądane efekty migotania obrazu powstające przy korzystaniu z trybu automatyki ekspozycji, np.

z preselekcją przysłony. Uchwycisz każdą chwilę. Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 8 kl./s. Możliwość uzyskania nieprzeciętnego ujęcia choćby w sytuacji momentalnie rozgrywających się wydarzeń. Możliwość rejestrowania do 50 fotografii w formacie NEF (RAW) lub 100 fotografii JPEG w jednej serii.

Nigdy nie przegapisz najważniejszego momentu danego wydarzenia. Rejestrowanie do 50 fotografii z szybkością około 8 kl./s w skompresowanym, bezstratnym, 14-bitowym formacie RAW. Albo rejestrowanie do 100 dużych fotografii JPEG Fine w jednej serii.

Pełne śledzenie AF/AE w trakcie wykonywania fotografii seryjnych zapewnia,szybkość rejestracji nie jest osiągana kosztem precyzji obrazu. Zmień perspektywę. Odchylany ekran i dotykowe komponenty sterujące. Nieprzewidziane przygody mogą Cię spotkać wszędzie.

Za jednym dotknięciem wysmakowanego, odchylanego ekranu dotykowego ustawisz ostrość i zrobisz zdjęcie, trzymając aparat wysoko nad głową albo ustawiając go pod niecodziennym kątem. Odchylany ekran o przekątnej 8 cm (3,2 cala) zezwala na obsługę AF i spustu migawki za pośrednictwem dotykowych składników sterujących w trakcie fotografowania w trybie podglądu na żywo.

A wygodnie umieszczone pokrętło sterowania i wybierak wielofunkcyjny usprawniają zmianę ustawień podczas fotografowania. Wizjer optyczny o wysokiej rozdzielczości genialne zdjęcia wykonywane bez rozpraszania uwagi.

To możliwe dzięki wizjerowi optycznemu z pryzmatem pentagonalnym, który zapewnia niemal 100-procentowe pokrycie kadru. Układ optyczny wizjera gwarantuje niewiarygodną wyraźność obrazu oglądanego poprzez obiektyw.

Światło słoneczne, odblaski i drgania są eliminowane: widzisz starannie to, co zarejestrujesz. A jeśli używasz teleobiektywu, dzięki wizjerowi możesz trzymać aparat w sposób powiększający stabilność ujęć.

Dziel się emocjami. SnapBridge. Połącz aparat z urządzeniem inteligentnym przy pomocy technice SnapBridge. Możesz synchronizować zdjęcia w trakcie ich realizowania. Możesz fotografować zdalnie przy pomocy urządzenia inteligentnego.

Opracowana przez markę Nikon technologia SnapBridge gwarantuje stałą łączność aparatu D7500 z urządzeniem inteligentnym za pośrednictwem technologii Bluetooth low energy. Aparat może przesyłać wykonywane fotografie do urządzenia inteligentnego bez konieczności nawiązywania za każdym razem nowego połączenia.

Filmy można przesyłać ręcznie dzięki obsłudze łączności Wi-Fi poprzez aparat. Ponadto technika SnapBridge umożliwia zdalną obsługę aparatu za pomocą urządzenia inteligentnego. Szczególnie komfortowa konstrukcja aparatu Dzięki solidnie wyprofilowanemu uchwytowi model D7500 wydaje się być po prostu przedłużeniem ręki.

Jedno naładowanie akumulatora wystarcza na długi czas fotografowania. Potwierdzona testami solidność migawki aparatu wynosi 150 tys. Cykli. Korpus aparatu jest zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych, co uniemożliwia uszkodzeniu wewnętrznych układów elektronicznych poprzez drobiny kurzu albo krople wody.

Opis artykułu na polskiej stronie producenta Porównanie lustrzanek APS-C. Nikon D7500, D7200 i D500 - artykuł na Blog.cyfrowe.pl

5049 PLN
Canon Canon EOS 1300D
25 reviews

18-megapikselowy aparat EOS 1300D upraszcza realizowanie fotografii w jakości standardowej
dla lustrzanek cyfrowych i kinematograficznych filmów Full HD.
Natychmiastowe udostępnianie przy użyciu łączności Wi-Fi i proste połączenia z urządzeniami inteligentnymi dzięki funkcji NFC*.

 • Zgodne urządzenia z systemem Android i funkcją NFC

Przekonaj się, jak aparat EOS 1300D pomaga ukazać indywidualność fotografa

realizowanie standardowych, akcentujących się fotografii

Rejestrowanie nieprzeciętnych, detalowych obrazów dzięki dużej, 18-megapikselowej matrycy APS-C
Drukowanie obrazów w formatach do A2 albo twórcze kadrowanie bez utraty wspaniałej jakości.

Naturalnie wyglądające zdjęcia w słabym oświetleniu
Zakres czułości ISO 100–6400 (z możliwością rozszerzenia do ISO 12800)
ogranicza potrzebę stosowania lampy błyskowej i pozwala wykonywać warte zapamiętania, nastrojowe zdjęcia przy słabym oświetleniu.
dzięki temu można uchwycić naturalną atmosferę każdego wydarzenia.

błyskotliwe rozmycie tła minimalna głębia ostrości standardowa dla lustrzanek cyfrowych
podkreśla obiekt na pięknie rozmytym tle, dzięki czemu portrety wyglądają wyjątkowo efektownie.

wyśmienita szczegółowość i kolorystyka Procesor DIGIC 4+ pozwala wykonywać idealne zdjęcia,
których szczegółowość, kolorystyka i kontrast pokrywają się z tym, co zapamiętał fotograf.

Canon Connect Station CS100 Stacja Canon Connect Station CS100 umożliwia przesyłanie, przechowywanie i wyświetlanie fotografii i filmów,
które można udostępniać na telewizorze HD albo w serwisach społecznościowych i internetowych serwisach fotograficznych, takich jak irista.

Rozwijanie filmowej i fotograficznej kreatywności Filtry twórcze, takie jak Aparat-zabawka i Miniatura, nadają zdjęciom inną atmosferę i wyjątkowy wygląd.

Kinematograficzne filmy Full HD Kontrola nad głębią ostrości w lustrzance cyfrowej umożliwia wyostrzenie obiektu i niebanalne rozmycie tła,
a tym samym rejestrowanie wyjątkowo detalowych filmów Full HD o kinematograficznym wyglądzie.

Bezproblemowe rejestrowanie zadziwiających szczegółów Praca samoczynna albo ręczna Tryb Inteligentna scena auto wykonuje całą pracę, więc może rejestrować nadzwyczajne fotografie,
nie obawiając się o ustawienia; gdy użytkownik nabierze wprawy, może zacząć kreatywną pracę w trybie ręcznym.

Rejestrowanie energicznych wydarzeń Dzięki ekspresowo reagującemu i starannemu autofokusowi oraz seriom fotografii z prędkością 3 kl./s
w pełnej rozdzielczości uchwycisz najważniejszy moment.
idealne rozwiązanie do rejestrowania widocznych zdjęć sportowych i demonstrujących dynamiczne wydarzenia.

Łatwe komponowanie i przeglądanie fotografii Wizjer optyczny ułatwia komponowanie i kadrowanie fotografii, a nieskomplikowany w obsłudze,
znaczny ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. Punktów i przekątnej 7,5 cm (3 cale) zezwala na oglądania efektów pracy.

Łatwość obsługi niezależnie od obiektu zastosowany przewodnik po funkcjach upraszcza obsługę systemu menu aparatu
i umożliwia poznawanie progresywnych funkcji aparatu w miarę rozwijania umiejętności.

Początek fotograficznej podróży z firmą Canon szeroka oferta obiektywów EF i akcesoriów systemu EOS umożliwia rozbudowę zestawu w miarę rozwijania fotograficznej pasji.

Stylowe i bezpieczne przenoszenie aparatu EOS wraz z obiektywem Ten stylowy, wytrzymały i komfortowy plecak Canon BP100
o wysokiej jakości umożliwia bezpieczne przechowywanie i przenoszenie lustrzanki cyfrowej i obiektywu EF-S.

dane techniczne Matryca o rozdzielczości 18 MP
wielka, 18-megapikselowa matryca CMOS APS-C gwarantuje zadziwiająco szczegółowy obraz

Czułość ISO 6400
wspaniałe zdjęcia w słabym świetle

samoczynny wybór najlepszych ustawień
automatyczny dobór najkorzystniejszych ustawień

Do wyboru dużo punktów AF
wybór punktów AF zezwala na kreatywne kadrowanie

Serie zdjęć
kolekcja fotografii z maks. Szybkością 3 klatek na sekundę

sprawny procesor DIGIC
produktywny procesor DIGIC

duży, jasny ekran
duży, jasny ekran gwarantuje istotny obraz

Łatwość tworzenia pasjonującuch filmów
Łatwość tworzenia pasjonującuch filmów

stosowanie efektów twórczych
używanie efektów kreatywnych w obrazach

Kinematograficzne filmy o rozdzielczości 1080p
Kinematograficzne filmy o rozdzielczości 1080p

Przewodnik w aparacie
Przewodnik w aparacie pomaga w obsłudze

Eksperymentuj z systemem EOS
Eksperymentuj z systemem EOS

Wi-Fi
Udostępnianie fotografii i sterowanie aparatem poprzez Wi-Fi

NFC
Funkcja NFC upraszcza udostępnianie zasobów smartfona

Obiektyw EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Model EF-S 18-55 mm f/3,5-5,6 IS II to niedrogi, uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy.
4-stopniowy stabilizator obrazu pozwala uzyskiwać nieprzeciętne efekty w warunkach słabego oświetlenia.

Korzyści Lekka kompozycja o niewielkich wymiarach
Zakres ogniskowych od szerokiego kąta do krótkiego tele
Czterostopniowy stabilizator obrazu
Soczewki asferyczne redukujące zniekształcenia
fotografie zbliżeniowe od 0,25 m
warstwa Super Spectra
kolista przysłona
prędki system AF

parametry detalowe Niedrogi obiektyw zmiennoogniskowy wysokiej jakości Model EF-S 18-55 mm f/3,5-5,6 IS II to uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy o wysokiej jakości,
który przypadnie do gustu fotografom szanującym podróżować z niewielkim bagażem.
Dzięki odpowiednikowi ogniskowej 29–88 mm dla formatu 35 mm
obszerny zakres rozszerzeń obiektywu jest adekwatny dla większości zastosowań ogólnych.
Możliwość wykonywania zdjęć zbliżeniowych z odległości zaledwie 0,25 m (25 cm).

Stabilizator obrazu W celu zminimalizowania ryzyka rozmycia obrazu obiektyw EF-S 18-55 mm f/3,5-5,6 IS II
pozostał zaopatrzony w najnowszą technikę stabilizacji obrazu firmy Canon,
która zezwala na 4-stopniową kompensację czasu otwarcia migawki.
pozwala na to użycie choćby czterokrotnie dłuższych czasów otwarcia migawki bez widocznej utraty ostrości obrazu,
co jest wspaniałym rozwiązaniem w przypadku fotografowania w warunkach słabego oświetlenia.

Asferyczne części obiektywu z warstwą Super Spectra powłoka Super Spectra pozwala uzyskać wierny balans odcieni i ostre obrazy o wysokim kontraście,
a ponadto eliminuje efekty zjawy i odbicia, pochłaniając światło,
które może odbijać się od wewnętrznych podzespołów obiektywu i detektorów aparatu cyfrowego.
Soczewka asferyczna pozwala uzyskać pokaźne i kontrastowe obrazy choćby w sytuacji kompletnie otwartej przysłony.

okrągła przysłona Przy szerokim otwarciu przesłony jej kolisty otwór pozwala uzyskać gładkie, równomierne rozmycie tła,
uwypuklić obiekty znajdujące się na pierwszym planie i odciągnąć uwagę od nieistotnych komponentów.

Szkło bezołowiowe W obiektywie EF-S 18-55 mm f/3,5-5,6 IS II zastosowano jedynie przychylne dla środowiska szkło bezołowiowe.

1325 PLN
Canon Canon EOS 750D
25 reviews

Canon EOS 750D + ob. 18-55 IS STM Nowy aparat Canon EOS 750D pozostał zaprojektowany by pomóc kreatywnym użytkownikom wkroczyć w w całości nowy poziom fotografii. Wyposażony został w 24.2-megapikselową matrycę CMOS i szybki procesor obrazu DIGIC 6. Dzięki takiemu połączeniu obrazy są szczególnie należycie odwzorowane, kolory żywe, a detale nadzwyczajnie ostre. Zakres czułości 100-12800 ISO obsługiwany poprzez aparat zezwala na rejestrowanie szczegółowych fotografii nawet we wnętrzach czy o zmierzchu - niezależnie od warunków oświetleniowych. Lustrzanka ta oferuje funkcję wykrywania migotania, Flicker Detection, której zadaniem jest możliwie najlepsza synchronizacja momentu wykonania fotografie z momentem największej jasności migoczącego światła. Ta, wykorzystana po raz pierwszy w aparacie EOS 7D Mark II technologia zapewni wyjątkowo spójne zdjęcia w każdej sytuacji. Tryb zdjęć seryjnych oferowany poprzez aparat pozwoli Ci uchwycić prawdziwą dynamikę wydarzeń z prędkością 5 kl./s, a o perfekcyjne ustawienie ostrości w każdej fotografii zadba 19-punktowy, krzyżowy autofokus. Spełni oczekiwania on zarówno w fotografii statycznej, jak i w trakcie rejestrowania intensywnych scenerii takich, jak wydarzenia sportowe, czy biegnące zwierzęta - jest po prostu idealny. Wszystkie najważniejsze wspomnienia uwiecznisz w postaci genialnych i kolorowych fotografii, ale także jako filmy Full HD. Aparat zarejestruje każdą scenę w nieprzeciętnej do oglądania na dużych telewizorach HD rozdzielczości 1920x1080 pikseli, a wynikowy format MP4 pozwoli Ci prosto udostępnić swoje dzieła w Internecie, bez konieczności przeprowadzania konwersji do innych formatów. Progresywny system Hybrid CMOS AF III daje możliwość śledzenia filmowanych obiektów, a z kolei zgodność z bezgłośnymi obiektywami zaopatrzonymi w silnik krokowy STM przekłada się na płynne ustawianie ostrości i szybką pracę zestawu. W trakcie filmowania kontrastowych scen stanie na wysokości zadania tryb HDR, który rejestruje detaly równocześnie w jasnych, jak i w ciemnych partiach obrazu, a funkcja miniatury umożliwi tworzenie efektów, do uzyskania których trzeba byłoby używać obiektywów tilt-shift. Lustrzanka Canon EOS 750D to pełna kontrola i kreatywne możliwości zawsze na wyciągniecie ręki uzyskane poprzez specjalnie zaprojektowane body i układ przycisków. Praktyczny grip i odchylany wyświetlacz LCD ułatwi fotografowanie z nietypowej perspektywy, na przykład ponad głowami. Dzięki zaimplementowaniu charakterystycznego dla aparatów linii EOS układu przycisków, a także inteligentnego wizjera każdy użytkownik zyska nieszablonową precyzję i wygodę fotografowania. Ekran w aparacie nadzwyczajnie stanie na wysokości zadania także podczas podglądu i kadrowania fotografii. Tryb automatyczny oferowany przez aparat sprawi, iż każdy, nawet najmniej doświadczony fotograf może śmiało rozpocząć swoją przygodę zaraz po uruchomieniu urządzenia. Lustrzanka automatycznie dopasuje niezbędne cechy obrazu w zależności od wykrytej scenerii i oświetlenia, a nieskomplikowane w użyciu filtry kreatywne przekształcą każdą fotografię w interesujące dzieło. Swymi dziełami błyskawicznie podzielisz się przy pomocy opcji łączności bezprzewodowej Wi-Fi i NFC, które pozwolą natychmiastowo udostępniać najkorzystniejsze ujęcia ze znajomymi i publikować je w Internecie. Bezproblemowo umieścisz swoje fotografie na portalach typu Facebook, Instagram czy Flickr oraz w usługach chmurowych do zarządzania zdjęciami jak np. Canon Irista, która zezwala na bezpośrednie przesyłanie plików i zarządzanie nimi. Moduł NFC natomiast pozwoli na synchronizację ze stacją dokującą Canon Connect Station również na przesyłanie zdjęć do smartfonów i tabletów zaopatrzonych w NFC.

2399 PLN
Nikon Nikon D5
25 reviews

Aparat NIKON D5 body(CF)

Dzięki możliwościom i precyzji lustrzanki D5, które pokonują konkurencję, fotografuj to, co nieuchwytne dla oczu.

zaopatrzona w niewiarygodny 153-polowy system autofokusa nowej generacji lustrzanka D5 skrupulatnie śledzi obiekty niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym czy na czerwonym dywanie. Autofokus proponuje także szczególnie szerokie pokrycie kadru, a nowy bufor umożliwia rejestrację nawet 200 fotografii w formacie NEF (RAW) w trakcie jednej kolekcji. Nowa matryca i sensor pomiaru światła nieprzeciętnie skrupulatne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Najwyższa zwiększona czułość w historii marki Nikon pozwala fotografować w warunkach od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch. Bezkompromisowych filmowców niewątpliwie zadowoli to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie zezwala na rejestrowanie aparatem materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

Pozostań w czołówce dzięki 153-polowemu autofokusowi nowej generacji i buforowi mieszczącemu 200 zdjęć w formacie NEF (RAW)

Pokonaj konkurencję dzięki nowemu, fenomenalnemu autofokusowi marki Nikon. Niewiarygodna ilość 153 pól AF i 99 pól krzyżowych sprawia, iż lustrzanka D5 proponuje wyjątkowo obszerne pokrycie. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym, czy na czerwonym dywanie, możesz zarejestrować praktycznie każdą sytuację. Niewiele znaczące, prędko poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją. Obiekty na krawędzi kadru są łatwo wykrywane, a fotografowanie w kadrze pionowym pozostało pokaźnie lepsze. Czułość autofokusa już od -4 EV (ISO 100, 20°C) zapewnia znakomite działanie w słabym świetle i ulepsza produktywność wszystkich trybów autofokusa. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru poprzez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8. Bufor aparatu o wysokiej pojemności: pozwala zarejestrować choćby 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) albo obfitych zdjęć JPEG w jednej prędkiej serii – to wystarczy, by sfotografować cały finał sprintu na 100 m bez zdejmowania palca ze spustu migawki.

Pokonaj konkurencję dzięki zwycięskiej kombinacji mocy i precyzji

Fenomenalne możliwości lustrzanki D5 to wszystko, czego potrzeba do rejestrowania mistrzowskich fotografii. Dzięki nowemu układowi ASIC dedykowanemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest zawsze kierowane do systemu AF. Bez względu na szybkość akcji aparat nigdy nie jest słabym ogniwem. Fotografuj z szybkością do 12 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF albo nawet 14 kl./s z podniesionym lustrem. Znacznie lepszo funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej albo dowolnych sytuacji, w których fotografowane poruszające się obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra istotnie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas prędkich kolekcji. W celu uzyskania najwyższej precyzji należy zamocować na korpusie aparatu D5 fachowy obiektyw NIKKOR zaopatrzony w tryb redukcji drgań SPORT, taki jak AF-S NIKKOR 600mm f/4E albo AF-S NIKKOR 500mm f/4E. Tryb redukcji drgań SPORT gwarantuje także jednostajny obraz w wizjerze w trakcie śledzenia prędkiego ruchu. Połącz lustrzankę D5 z jednym z tych obiektywów, by rejestrować prędko i nieprzewidywalnie poruszające się obiekty z niesłychaną płynnością.

Wyjdź przed szereg z nowym czujnikiem pomiaru światła i matrycą

Nieskrępowana moc obrazowania lustrzanki D5 to wyzwalające doświadczenie. Nowa matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 20,8 megapiksela i czujka pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli nieprzeciętnie precyzyjne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie detalów obrazu. Tym aparatem można fotografować nawet dynamiczne sporty halowe. Przejścia tonalne na zdjęciach są bogatsze i precyzyjniejsze. Model D5 zaopatrzono także w monitor LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2360 tys. Punktów, który oferuje obsługę dotykiem w trybie oglądania. Poziom reakcji porównywalny ze smartfonami powoduje, iż na tym ekranie o wysokiej rozdzielczości można błyskawicznie i z łatwością sprawdzać i wybierać kluczowe fotografie. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem zmieniać pola AF albo przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze pokaźniejszej kontroli program Picture Control 2.0 usprawnia definiowanie parametrów jednocześnie podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki i upraszcza późniejszą obróbkę, a ustawienie klarowność pozwala starannie dobrać poziom szczegółowości.

Od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch – fotografuj choćby to, czego nie dostrzeże oko

Lustrzanka D5 rozszerza możliwości fotografowania w słabym świetle z maksymalnie otwartą przysłoną. Dzięki typowemu zakresowi czułości ISO od 100 do 102400 i najwyższej rozszerzonej czułości w historii firmy Nikon możesz przekraczać granice. Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, iż w standardowym zakresie czułości ISO jakość zdjęć jest niezrównanie wysoka. Tak nadzwyczajna, pozbawiona szumów jakość jest możliwa dzięki systemowi przetwarzania sygnału zoptymalizowanemu na zapotrzebowania nowej matrycy liczącej 25% więcej pikseli. Nieznaczny szum pozostał ewidentnie zredukowany i choćby przycięte zdjęcia zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Niezwykłym osiągnięciem konstrukcyjnym jest przystępna aktualnie możliwość rozszerzenia czułości ISO do odpowiednika ISO 3280000 w ramach ustawienia Hi 5. Ta bardzo wysoka czułość ISO dedykowana do zastosowań specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona, pozwala rejestrować kolorowe zdjęcia bez zastosowania lampy podczas tzw. Zmierzchu astronomicznego, co odpowiada stanowczo niskiemu poziomowi oświetlenia wynoszącemu 0,001 luksa.

Osiągaj coraz więcej: filmy D-Movie o wysokiej rozdzielczości 4K

D5 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa marki Nikon rejestrująca filmy o wysokiej rozdzielczości 4K/UHD w aparacie, stanowczo przewyższająca filmowe możliwości modelu D4S. Filmy 4K (3840x2160 pikseli) można rejestrować z prędkością 30p/25p/24p z zachowaniem natywnych proporcji i najwyższej jakości obrazu. W trakcie filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować video z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. W trakcie filmowania w trybie M czułość dla wszelkich rozdzielczości wideo i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie automatyczny wybór ISO realne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5, przy czym można skonfigurować maksymalne ustawienie czułości ISO, które będzie wybierane. Aparat oferuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K można rejestrować na karcie pamięci w aparacie albo wysyłać bez kompresji poprzez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Wyjście HDMI jest dostępne dla wszystkich rozdzielczości filmów podczas fotografowania zdalnego.

Praca z turbodoładowaniem: szybka rejestracja fotografii i 4-krotnie szybszy transfer danych

Szybciej, ostrzej i łatwiej – ideą przewodnią modelu D5 jest produktywniejsze użytkowanie. Ten aparat, zaprojektowany z uwzględnieniem opinii fotografów agencyjnych, którzy robią fotografie całymi dniami, redukuje czynniki stresu nieodłącznie związane z oczekiwaniami fachowej fotografii. Z punktu widzenia ergonomii udoskonalenia obejmują przyciski z lepiej uwydatnionymi wypukłościami i krzywiznami, które umożliwiają bardziej intuicyjną obsługę, wyjątkowo podczas fotografowania z użyciem wizjera. Świeże, podwójne gniazdo kart pamięci XQD łatwo podoła niezwykłym możliwościom rejestracji przez lustrzankę D5 choćby 200 fotografii w formacie NEF (RAW) w jednej oraz zapewni natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną serią. Nowy port USB 3.0 umożliwia szybką transmisję obszernych ilości informacji, a połączenia sieci bezprzewodowej i Ethernet są obecnie dwukrotnie szybsze. Nie tylko rodzina korpusów marki Nikon rośnie w siłę – podobnie jest z kreatywnym systemem oświetlenia firmy Nikon, do którego dołączyła lampa błyskowa SB-5000. Ta nowa lampa błyskowa wykorzystuje komunikację radiową i ulepsza działanie systemu lamp błyskowych firmy Nikon w niełatwych warunkach.

25799 PLN
Nikon Nikon D5600
25 reviews

Nikon D5600 z funkcją stałej łączności – uwolnij swoją kreatywność.

Oddawanie spektakularna ulotnych chwil, tworzenie niezwykłych filmów poklatkowych,
zabawa cieniem w pełnym słońcu czy nagrywanie filmów z niezwykłej perspektywy – emocje towarzyszące tworzeniu obrazów,
które wzbudzą uznanie innych, nie mają sobie równych.
Nikon D5600, wyekwipowany w innowacyjne technologie przetwarzania obrazu opracowane przez markę Nikon,
pozwala uzyskać magiczne efekty. Dzięki niemu zrealizujesz wszystkie swoje pomysły.
Dostęp do szerokiej gamy legendarnych obiektywów NIKKOR oznacza nieograniczone możliwości kreatywnej ekspresji.
Opracowana przez producenta Nikon technologia SnapBridge pozwala na bieżąco umieszczać tworzone fotografie na urządzeniu inteligentnym
i w dowolnym momencie przesyłać nagrane filmy.

PORUSZ WYOBRAŹNIĘ – JAKOŚĆ fotografii LUSTRZANEK CYFROWYCH NIKON Dla fotografów, którzy dostrzegają to, co jest dla innych niewidoczne, jakość fotografii ma kluczowe znaczenie.
Model D5600 został wyekwipowany w dużą matrycę formatu DX o rozdzielczości 24,2 mln pikseli,
która z niezwykłą starannością odwzorowuje śladowe faktury i zapewnia najwyższą szczegółowość zdjęć.
Znajomi i osoby obserwujące Twój profil w sieciach społecznościowych zobaczą dokładnie to, co chcesz im pokazać – zawsze.
Zakres czułości ISO 100–25600 i powiększona czułość ISO 6400 w trybie Krajobraz nocny usprawniają fotografowanie w słabym oświetleniu.
Procesor przetwarzania obrazu EXPEED 4 wydajnie eliminuje szum nawet przy wysokiej czułości ISO.
fotografie cechujące się ładnym rozmyciem tła i bogatym kontrastem czekają na wykonanie
– pomoże Ci w tym spora gama wymiennych obiektywów NIKKOR.

EFEKTY, KTÓRYMI MUSISZ SIĘ PODZIELIĆ – ZACHOWAJ ŁĄCZNOŚĆ DZIĘKI technice SNAPBRIDGE wystarczy kilka sekund, aby udostępnić swoje zdjęcia nadzwyczajnej jakości i stać się dla innych źródłem inspiracji.
Opracowana przez firmę Nikon bezprecedensowa technologia SnapBridge, wykorzystująca kanon Bluetooth® low energy1,
zagwarantuje stałą łączność pomiędzy aparatem D5600 a obsługującym ją urządzeniem inteligentnym.
Połączenie aparatu z urządzeniem inteligentnym jest bardzo proste.
Po nawiązaniu łączności aparat może przesyłać tworzone fotografie do urządzenia inteligentnego
bez konieczności nawiązywania za każdym razem nowego połączenia.
Każde wyprodukowane zdjęcie jest błyskawicznie przesyłane do telefonu albo tabletu i staje się gotowe do udostępnienia.
W dowolnym momencie można także ręcznie przesłać nagrane filmy.
na dodatek technologia SnapBridge umożliwia zdalne obsługiwanie aparatu przy pomocy urządzenia inteligentnego.
Bez względu na to, w jaki sposób korzystasz z technologii SnapBridge,
nie ogranicza ona możliwości korzystania z urządzenia inteligentnego i nie obciąża zbytnio akumulatora aparatu.
Twoja perspektywa jest wyjątkowa – podziel się nią momentalnie dzięki technologii SnapBridge.

LUSTRZANKA CYFROWA NIKON – UCZUCIE OBCOWANIA Z PRAWDZIWĄ FOTOGRAFIĄ nieprzeciętna ergonomia bardzo ergonomicznego modelu D5600 pozwala prosto zagłębić się w świat fotografii.
Twórz przyciągające uwagę kompozycje dzięki wysokiej jakości wizjerowi optycznemu.
zapewnia on szczególnie istotny podgląd obrazu widzianego poprzez obiektyw i pomaga w pełni skupić się na fotografowanym obiekcie,
odcinając oko od promieni słonecznych i innych składników rozpraszających uwagę.
Aparat jest stabilniejszy w dodatku z podłączonym teleobiektywem.
wygodnie umiejscowione pokrętło sterowania i wybierak wielofunkcyjny ułatwiają zmianę ustawień w trakcie fotografowania.
dodatkowo funkcja dotykowego Fn pozwala dostosowywać ustawienia za pomocą pokaźnego ekranu dotykowego bez konieczności odrywania oka od wizjera.
nieduża masa korpusu (około 415 g)2 oraz monolityczna kompozycja umocniona włóknem węglowym sprawiają,
że aparat można z łatwością i bez obaw zabrać w każde miejsce. Gdy już chwycisz jego konkretnie wyprofilowany uchwyt
i zaczniesz robić fotografie – czy to podczas dalekich podróży, czy przemierzania ulic miast – nie zechcesz się z nim rozstać.

RUCHOMY wyświetlacz DOTYKOWY – POKAŻ INNYM SWÓJ PUNKT WIDZENIA Poznaj lustrzankę cyfrową, która widzi świat jednakowo jak Ty – nawet jeśli jest to zupełnie wyjątkowa perspektywa.
wystarczy przekręcić, pochylić lub obrócić obszerny ruchomy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 8,1 cm (3,2 cala),
aby uzyskać znakomite ujęcie i za każdym razem posiadać genialny podgląd kadru – bez względu na to,
czy trzymasz aparat wysoko nad głową, przy samej ziemi czy wyciągnięty przed siebie.
aby ustawić ostrość i zrobić zdjęcie, starczy dotknąć ekranu dotykowego – jak w smartfonie.
w trakcie fotografowania z zastosowaniem wizjera lub odtwarzania zdjęć można korzystać z funkcji sterowania dotykowego.
Funkcja dotykowego Fn to intuicyjne rozwiązanie stanowiące alternatywę dla obsługi aparatu przy pomocy pokrętła sterowania
albo wybieraka wielofunkcyjnego podczas korzystania z wizjera. Dzięki niej można teraz wybierać pola AF
i przystosowywać inne ważne atrybuty, takie jak wartość przysłony czy automatyczny wybór czułości,
za pomocą znacznego ekranu dotykowego. Znany z fachowych aparatów D5 i D500 marki Nikon
pasek przełączania zdjęć pozwala na ich szybkie przewijanie w trybie odtwarzania.
Zsuwając palce można zwiększyć zdjęcie i przyciąć je.

szybkośĆ I PRECYZJA, DZIĘKI KTÓRYM NIE ZMARNUJESZ ŻADNEJ OKAZJI NA świetnE UJĘCIE Jeśli należysz do tych, którym nic nie umknie, Ci potrzeba aparatu, który nie zawodzi.
Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w samym centrum wydarzeń, czy fotografujesz z pokaźnej odległości,
stanowczo skrupulatny system autofokusa modelu D5600 prędko ustawi ostrość na wyodrębnionym obiekcie i już jej nie straci.
System obejmuje 39 pól AF pokrywających znaczny obszar kadru, a 9 pól krzyżowych pośrodku gwarantuje jeszcze większą precyzję ustawiania ostrości.
w trakcie korzystania z trybu podglądu na żywo AF z detekcją kontrastu pozwala skoncentrować się na celu.
Gdy nieoczekiwanie pojawi się szansa na wyjątkowe zdjęcie,
możliwość fotografowania z szybkością pięciu klatek na sekundę pozwoli uwiecznić chwilę z najwyższą precyzją.

FILMY, KTÓRE BĘDĄ POWODEM DO DUMY – FUNKCJA NAGRYWANIA FILMÓW D-MOVIE I FILMY POKLATKOWE Nagrywaj płynne, stanowczo detalowe filmy Full HD, które mogą być powodem do dumy.
Funkcja nagrywania filmów D-Movie umożliwia rejestrowanie obrazu z maksymalną szybkością 50p/60p.
Dzięki ciągłemu autofokusowi w trybie podglądu na żywo (tryb ciągłego AF) można zachować ostrość obiektów na obrazie, nawet jeśli błyskawicznie się poruszają.
Dostarczany w zestawie obiektyw AF-P NIKKOR jest zaopatrzony w silnik krokowy,
dzięki któremu odgłos pracy mechanizmu ustawiania ostrości jest na filmach praktycznie niesłyszalny.
Funkcja nagrywania filmów poklatkowych, znana z innowacyjnych lustrzanek cyfrowych producenta Nikon,
pozwala przekształcić niezbyt dynamiczne sceny, takie jak powolne przemieszczanie się chmur czy ruch na zatłoczonej ulicy,
w sekwencje ekspresowo zmieniających się obrazów. Dzięki technologii łączności SnapBridge filmy nagrane aparatem D5600 można prosto udostępniać.

ARTYSTYCZNA EKSPRESJA – zaimplementowanE NARZĘDZIA KREATYWNE zastosowane narzędzia kreatywne pozwalają zaakcentujeć przekaz fotografii i filmów.
Dzięki szerokiej gamie efektów specjalnych można z łatwością wzmocnić odbiór obrazu.
Rezultat użycia wybranego efektu można zobaczyć i trafnie przypasować w trybie podglądu na żywo.
dodatkową kontrolę nad wyglądem i atmosferą uwiecznianych scen zapewniają ustawienia Picture Control,
pozwalające na precyzyjne ustawienie takich parametrów, jak kontrast czy nasycenie.
użycie ustawienia Picture Control Równomierne podczas nagrywania filmów upraszcza późniejszą obróbkę zarejestrowanego obrazu.
dodatkowo użytkownik może utworzyć i zapisać osobiste ustawienia Picture Control,
żeby nadać swym filmom unikalny charakter.
wielka gama efektów dostępnych w menu retuszu pozwalazaakcentujeć lub zmienić nastrój wykonanych fotografii – bezpośrednio z poziomu aparatu.
Dzięki technice łączności SnapBridge można wykorzystać w procesie twórczym smartfon albo tablet zaopatrzony w ulubione aplikacje.

OBIEKTYWY NIKKOR – LEGENDARNA JAKOŚĆ OPTYKI Aparat D5600 jest zgodny ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX.
Bez względu na to, jaką chcesz przyjąć perspektywę, bez wątpienia odszukasz obiektyw NIKKOR, który to umożliwi.
Używaj jasnych obiektywów stałoogniskowych w celu uzyskania atrakcyjnego rozmycia tła,
teleobiektywów do fotografowania odległych obiektów, a obiektywów szerokokątnych do uzyskania nieszablonowych kombinacji.
Możesz dodatkowo korzystać z szerokiej gamy obiektywów formatu FX.

Obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55MM F/3.5-5.6G VR znikomy, lekki obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX – idealny do codziennego fotografowania
Zakres ogniskowych od szerokokątnej do niedługiego teleobiektywu i kompaktowa budowa powodują,
że jest to świetny obiektyw uniwersalny. Dzięki niemu możesz w każdej chwili fotografować przeróżne tematy,
od fotografii miejskiej i pejzaży po rodzinne wydarzenia sportowe i pełne akcji filmy HD.
Niezależnie od fotografowanego obiektu funkcja Redukcja drgań producenta Nikon pozwala uzyskać ostry obraz choćby przy słabym oświetleniu.
Dzięki ulepszonej konstrukcji ten obiektyw jest niepokaźny i komfortowy w użyciu.

 • NA CO DZIEŃ: KOMPAKTOWY, LEKKI OBIEKTYW ZMIENNOOGNISKOWY Z ZOOMEM 3,1X
Obejmuje lubiany zakres ogniskowych 18–55 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 27–82,5 mm),
z otworem względnym f/3,5–5,6. Od portretów po krajobrazy – tym obiektywem można sfotografować wszystko.
wyśmienicie do nagrywania filmów HD.

 • szybki, PŁYNNY AUTOFOKUS: SILNIK KROKOWY firmy NIKON
Nowy silnik krokowy firmy Nikon ekspresowo ustawia ostrość i wyśmienicie sprawdza się przy filmowaniu.
Dzięki nowemu silnikowi ten obiektyw charakteryzuje się cichszym i szybszym działaniem autofokusa niż jego poprzednik.
Zmieniając ogniskową, można natychmiast nad wyraz starannie ustawić ostrość na fotografowane obiekty.
podczas filmowania silnik pozwala na płynną zmianę ostrości z jednego obiektu na drugi, a odgłos jego pracy jest praktycznie niesłyszalny.

 • JAKOŚĆ OBRAZÓW typowA DLA producenta NIKON
Ten obiektyw formatu DX pozostał zaprojektowany tak, by w pełni użyć wysoką rozdzielczość
i nowoczesną technologię matrycy Twojej cyfrowej lustrzanki producenta Nikon.
Dwie soczewki asferyczne minimalizują aberrację sferyczną i dystorsję, dzięki czemu można uzyskać fotografie i filmy o wysokiej rozdzielczości,
żywych kolorach, z znakomitym kontrastem i wyjątkową szczegółowością.

 • REDUKCJA DRGAŃ (VR)
Przydatna funkcja Redukcja drgań firmy Nikon pozwala uzyskać ostry obraz choćby przy długim czasie migawki.
zagwarantuje ona obszerniejszą stabilność w trakcie fotografowania z ręki i pozwala na używanie czasów migawki dłuższych choćby o cztery poziomy.
Niezależnie od tego, czy robisz portrety, fotografie grupowe, czy również fotografujesz zachwycający krajobraz,
dzięki tej funkcji za każdym razem uzyskasz nieporuszone zdjęcie. Funkcję Redukcja drgań można włączać i wyłączać w menu aparatu.*

 • UPROSZCZONE STEROWANIE
Możliwość bezzwłocznego przełączania pomiędzy autofokusem a ręcznym ustawianiem ostrości oraz włączania
i wyłączania funkcji Redukcja drgań przy pomocy menu aparatu*.
Brak przełączników na obudowie obiektywu eliminuje ryzyko przypadkowej zmiany ustawień podczas robienia zdjęcia.

 • funkcjonalnY OBIEKTYW DO codziennyCH ZASTOSOWAŃ
Ultrakompaktowa i lekka budowa – doskonały obiektyw uniwersalny.
Obiektyw waży zaledwie 205 g i ma jedynie 62,5 mm długości po schowaniu, dzięki czemu można go komfortowoj zawsze nosić przy sobie.

AF-S VR ZOOM-NIKKOR 70-300MM F/4.5-5.6G IF-ED
 • Model AF-S VR 70–300 f/4,5–5,6G IF-ED to wysokiej klasy superteleobiektyw zmiennoogniskowy,
który zaprojektowano z myślą o spełnianiu wymagań użytkowników lustrzanek równocześnie cyfrowych, jak i analogowych.

 • znamionuje się on zoomem 4,3x w zakresie 70–300 mm (105–450 mm w przypadku lustrzanek producenta Nikon formatu DX).
 • pozostał wyekwipowany w części ze szkła o ultraniskiej dyspersji (ED), które zapewnia perfekcyjne parametry optyczne.
 • W modelu tym użyto drugą generację opracowanego poprzez markę Nikon mechanizmu redukcji wibracji (VR II),
który ułatwia fotografowanie bez użycia statywu, ponieważ stabilizuje obraz w sposób odpowiadający zastosowaniu
czasu otwarcia migawki krótszego o cztery poziomy w porównaniu ze zwykłymi obiektywami (zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez producenta Nikon).

 • Silnik SWM (ang. Silent Wave Motor) i wewnętrzne ogniskowanie szybkie i ciche ustawianie ostrości,
a dzięki dziewięciolistkowej przysłonie o okrągłym otworze nieostre obiekty gładko wtapiają się w otoczenie, wytwarzając naturalnie wyglądające, harmonijne tła.

 • wydajny obiektyw o 4,3-krotnym zoomie i zakresie ogniskowych 70–300 mm.
 • Odpowiednik w formacie DX cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej: 105–450 mm.
 • Cichy silnik falowy sprawia, iż autofokus działa bezgłośnie, a przełączanie pomiędzy autofokusem
i ręcznym ustawianiem ostrości jest szybkie i wygodne.

 • Wewnętrzne ustawianie ostrości (IF) zagwarantuje stałą długość obiektywu, przedni element obiektywu nie obraca się,
co zezwala na montowanie na obiektywie kołowych filtrów polaryzacyjnych i akcesoriów lampy błyskowej.

 • System redukcji drgań VR II zagwarantuje stabilność porównywalną z ustawieniem czasu otwarcia migawki krótszego o 2,5* stopnia.
 • Tryb Normalny uniemożliwia drganiom podczas fotografowania z ręki, a tryb aktywny redukuje drgania pochodzenia mechanicznego.
 • Dwie soczewki ze szkła ED minimalizują aberrację chromatyczną w całym zakresie ogniskowych, a także zapewniają udoskonaloną rozdzielczość i kontrast.
 • Opcje autofokusa: automatyczny z możliwością ustawienia ręcznego jedynie ręczne ustawianie ostrości.
 • Dziewięciosegmentowy zaokrąglony otwór przesłony pozwala uzyskać płynne przejścia składników poza zakresem ostrości oraz naturalne obrazy tła.
 • wymiar filtra (nieobracającego się): 67 mm.

3115 PLN
Panasonic Panasonic Lumix DMC-GX80
25 reviews

komplet zawierający aparat LUMIX DMC-GX80 i obiektywy LUMIX G VARIO 12-32 mm, a także LUMIX G VARIO 35-100 mm. Spełni oczekiwania w trakcie uwieczniania wakacyjnych podróży, tworzeniu kreatywnych portretów i fotografii sportu.

Aparat LUMIX DMC-GX80 Uniwersalność LUMIX DMC-GX80 to wielozadaniowy aparat. Za jakość obrazu odpowiada matryca o rozdzielczości 16 MPx pozwalająca na uchwycenie mnóstwa detalów ciekawego Cię tematu jednocześnie na zdjęciu jak i na filmie w rozdzielczości 4K.

Niezwykła jakość zdjęć Aparat wyposażono w czujnik o rozdzielczości 16 megapikseli oraz procesor Venus Engine, jest to duet zapewniający niezwykłą wyrazistość zdjęć, błyskotliwe odwzorowanie , a także niewielką liczba szumu, choćby na wysokich czułościach.

Do zadań procesora należy dostosowanie odcieni, nasycenia i jasności, powodując, że obrazy są wyśmienitym odzwierciedleniem wizji fotografa. Współpraca matrycy i procesora zaowocowała nie tylko zdjęciami nieszablonowej jakości,ponadto umożliwiła pierwsze w historii aparatów Lumix G usunięcie filtra dolnoprzepustowego, udoskonalając tym samym rozdzielczość aż o 10%!

Wartą omówienia funkcją jest Post-Focus, polegająca na wybraniu punktu, na którym ustawiona jest ostrośćhellip; po zrobieniu fotografie. Dzięki niej najważniejszy fragment zdjęcia zawsze będzie nadzwyczajnie ostry.

Pięcioosiowa optyczna stabilizacja obrazu HYBRID O.I.S. Wykorzystana w aparacie LUMIX DMC-GX80 pozwala na fotografowanie z długimi czasami naświetlania bez konieczności użytkowania dodatkowego sprzętu choćby przy użyciu teleobiektywu.

Doceni to każdy, kto lubi spacerować cały dzień z aparatem. Filmowanie w 4K istotnie wysoka rozdzielczość obrazu - 4K, 4 razy większa od FullHD sprawi, że oglądając filmy nagrane Lumixem DMC-GX80 na nowo odkryjesz miejsce swojej ostatniej podróży i ponownie przeżyjesz wszystkie doświadczone emocje.

użycie technologii 4K pozwala użytkownikom Lumixa skorzystać z funkcji 4K Photo przy 30 kl./s. Pozwala ona na wybranie pojedynczej klatki o rozdzielczości 8 megapikseli z sekwencji video, a następnie zapisanie jej w formacie JPEG.

Uwolnij swoją kreatywność LUMIX DMC-GX80 dużo artystycznych filtrów i funkcji, pozwalających nadać Twoim zdjęciom i filmom specyficzny charakter. Tryb Creative Control daje dostęp do 22 filtrów. Aparat wyekwipowano jeszcze w funkcję 4K Live Cropping ułatwiającą edytowanie nagrania w aparacie.

Gdy chcesz osiągnąć efekt panoramowania starczy ustawić kąt widzenia, a otrzymasz płynne panoramowanie bez konieczności wykorzystywania profesjonalnego sprzętu. Efekt zoomu można osiągnąć przez wybranie końcowego kadru, a aparat samoczynnie wykona zbliżenie.

Ponieważ w tym procesie obiektyw się nie porusza, a efekty są generowane cyfrowo, przetwarzanie jest płynne, dając zadowalające rezultaty za każdym razem. Za każdym razem w kontakcie zastosowanie modułu Wi-Fi zaowocowało dodatkowymi opcjami robienia zdjęć i możliwością udostępniania ich innym.

Połączenie aparatu ze smartfonem albo tabletem jest nad wyraz proste i umożliwia wysłanie zdjęcia i video do serwisów społecznościowych albo e-mailem niemal natychmiast po ich zapisie na karcie pamięci. Urządzenie mobilne może też posłwykorzystać do zdalnego sterowania aparatem Lumix DMC-GX80.

Obiektywy LUMIX G VARIO 12-32 mm, a także 35-100 mm Mobilność i wszechstronność Takie połączenie obiektywów pokrywa prawie cały zakres od 24 do 200 mm (ekwiwalent dla formatu 35 mm) tworząc kompleksowy komplet, który pozwoli Ci fotografować w wielu sytuacjach.

Obiektyw LUMIX G Vario 12-32 mm, dzięki szerokim kątom widzenia jest wręcz koniecznym obiektywem na codzień do np. Fotografii krajobrazowej lub ulicznej. Natomiast LUMIX G Vario 35-100 stanowi nad wyraz prawidłowy dobór do fotografii portretowej czy nawet sportowej.

Tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni zależy jak ich użyjesz i jakie efekty osiągniesz. Ostre zdjęcia z ręki Obiektywy zaopatrzono w system kompensacji drgań, dzięki czemu realne jest realizowanie ostrych, nieporuszonych zdjęć w niekorzystnych warunkach oświetleniowych bez zastosowania statywu.

wyśmienity wybór do filmów Obiektywy LUMIX G VARIO mogą posłużyć przy produkcji filmów wysokiej jakości za sprawą płynnie zmienianej przysłony, warto zaakcentujeć, iż zmiana odbywa się bez nagłych skoków ekspozycji, sprawiając, iż na filmie nie ma nieoczekiwanych zmian jasności.

Cicho działające komponenty zezwalają na nagrywanie scen bez zakłócania dźwięku, co znakomicie koresponduje ze śledzeniem obiektu, dzięki której ostrość znajduje się tam gdzie oczekuje jej twórca.

2449 PLN
Canon Canon EOS 200D
25 reviews

Przemyślana budowa

Model EOS 200D ma intuicyjne części sterujące, a także wyświetlacz dotykowy przypominający ekran smartfonu,
dzięki czemu od początku jest bardzo prosty w obsłudze.
Jasny wizjer optyczny przedstawia rzeczywisty obraz, a odchylany ekran z możliwością obracania pozwala fotografować ujęcia z nietypowej perspektywy.

fotografie, które będą cieszyć oczy przez długie lata
fotografie o rozdzielczości 24,2 megapiksela wyglądają rewelacyjnie bez dodatkowej obróbki w komputerze.

Są detalowe, posiadają dynamiczne barwy i wyśmienicie nadają się do tworzenia obfitych odbitek, fotoksiążek, galerii internetowych i fotograficznych opowieści.

Aparat EOS 200D ma procesor DIGIC 7, dzięki temu może robić udane zdjęcia w słabym oświetleniu.
technika Dual Pixel CMOS AF gwarantuje najszybszą na świecie regulację ostrości w trybie Live View*.

Fotografowanie z małą głębią ostrości
wielka matryca APS-C aparatu EOS 200D upraszcza fotografowanie z małą głębią ostrości, co rewelacyjnie sprawdza się w sytuacji zdjęć portretowych.

Wyostrzone twarze wyśmienicie prezentują się na interesująco rozmytym tle.
Z tej techniki korzystają profesjonalni fotografowie na całym świecie.

pokaźniejsza mobilność. Więcej fotografii. W pokaźniejszej liczbie miejsc
EOS 200D jest najlżejszą lustrzanką cyfrową z odchylanym ekranem1, zaprojektowaną z myślą o prostym przenoszeniu,
tak aby z zalet tej klasy maszyn można było korzystać w pokaźniejszej liczbie miejsc.

Można ją wziąć na wakacje, przyjęcie albo uroczystość, a nawet na spacer, gdy poczujemy artystyczną inspirację.

Jak zamierzasz fotografować?
Bez względu na to, jak korzystasz z aparatu EOS 200D, szybkość regulacji ostrości i pracy urządzenia jest na tym samym, wysokim poziomie.
Wizjer optyczny przedstawia rzeczywisty obraz, a odchylany ekran pozwala na obsługę zbliżoną do sterowania smartfonem.
Dodatkowym atutem jest najszybsza na świecie funkcja AF w trybie Live View*.

Nagrywanie filmów także jest nietrudne Urządzenie usprawnia nagrywanie rewelacyjnej jakości filmów Full HD, a technika Dual Pixel CMOS AF dba o stałą regulację ostrości.

Lekcja produktywnego fotografowania przystępny w aparacie EOS 200D interfejs z przewodnikiem ułatwia wybieranie adekwatnych ustawień pod kątem docelowego efektu.
Przewodnik pełni funkcję prywatnego korepetytora fotograficznego.

Współpraca z urządzeniami inteligentnymi zdjęcia zapisane w aparacie EOS 200D można oglądać, edytować i udostępniać w smartfonie albo tablecie2 – i to bez najmniejszego problemu.
Stale włączona, niskoenergetyczna łączność Bluetooth® gwarantuje dostęp do aparatu choćby wtedy, gdy znajduje się on w torbie.

EOS 200D + EF18-55 IS STM rewelacyjny pierwszy krok do świata lustrzanek cyfrowych Uniwersalny zakres zoomu 18–55 mm pozwala rejestrować najróżniejsze obiekty, od krajobrazów, poprzez portrety, aż po aktywne wydarzenia.
Lekka kompozycja sprawia, że obiektyw jest świetny do korzystania codziennego.
Wyższa ostrość dzięki stabilizatorowi obrazu, który pozwala na o 4 stopnie dłuższe naświetlanie

Optyczny stabilizator obrazu ogranicza zagrożenie ze strony drgań aparatu, co umożliwia fotografowanie z ręki w słabym oświetleniu bez lampy błyskowej.
Można korzystać z czasów naświetlania o 4 stopnie dłuższych aniżeli normalnie bez rozmycia spowodowanego ruchem aparatu.

Cicha, płynna regulacja ostrości w filmach technologia silnika STM zezwala na niemal bezgłośną regulację ostrości, dzięki czemu dźwięki obsługi nie zakłócają podkładu muzycznego filmu,
a regulacja podczas fotografii jest płynna i precyzyjna.

Z myślą o idealnych fotografiach Najkrótsza odległość ogniskowania wynosząca zaledwie 0,25 m pozwala ustawiać ostrość na śladowe obiekty.
Nieobrotowy przedni powoduje, iż korzystanie z filtrów jest proste, a pierścień ręcznej regulacji pozwala w każdej chwili dostroić ostrość ręcznie.

Zawartość pudełka Korpus aparatu cyfrowego EOS 200D

standardowy obiektyw zmiennoogniskowy do fotografowania najróżniejszych obiektów.EOS 200D + EF18-55 IS STM

Muszla oczna EF

Dekiel na korpus R-F-3

obszerny pasek EW-400D

Ładowarka LP-E17 (z pokrywą akumulatora)

Akumulator LP-E17E

przewód zasilający

24,2 megapiksela Rozdzielczość

Filmy EOS Full HD (60 kl./s)

Tryb Live View z technologią Dual Pixel CMOS AF

Wizjer optyczny 9-punktowy autofokus

Łącze bezprzewodowe Bluetooth®, NFC i Wi-Fi

Maks. Czułość ISO 25600 powiększana do ISO 51200

Procesor obrazu DIGIC 7

Matryca światłoczuła
wariant CMOS 22,3 mm x 14,9 mm

sprawna ilość pikseli około 24,20 megapiksela

Łączna ilość pikseli około 25,80 megapiksela

Współczynnik proporcji obrazu 3:2
Filtr dolnoprzepustowy zastosowany/stały
Czyszczenie matrycy wbudowany system czyszczący EOS
rodzaj filtra kolorowego odcień podstawowy

Obiektyw

Mocowanie obiektywu EF/EF-S
Ogniskowa Odpowiednik ogniskowej obiektywu 1,6x
Stabilizacja obrazu Optyczny stabilizator obrazu w zgodnym obiektywie

Czułość ISO

Auto (100–25600), 100–25600 (z przyrostem co cały stopień) ISO można powiększyć do H: 51200
w trakcie filmowania: Auto (100–12800), 100–12800 (z skrupulatnością do 1/3 lub do pełnego stopnia); ISO można zwiększyć do H: 256008

Balans bieli

rodzaj samoczynny balans bieli przy użyciu matrycy
Ustawienia
AWB (priorytet atmosfery/bieli), światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień, światło żarówki, biel
światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna, ustawienie temperatury barwowej
Korekcja balansu bieli:
1. Korekcja odcieni niebieski/bursztynowy +/-9 poziomów
2. Korekcja odcieni purpurowy/zielony +/-9 stopni

Wizjer
typ

Pentagonalny układ luster
Pole widzenia (pionowo/poziomo)

około 95%
zwiększenie

około 0,87x9
Punkt oczny

około 19 mm (od środka soczewki okularu)
Korekcja dioptrii

-3 do +1 m-1 (dioptria)
Matówka

Stała (półtransparentny ekran LCD z możliwością nakładania informacji)
Lustro

Szybko-powrotne lustro półprzepuszczalne (przesyłanie: współczynnik odbicia 40:60, brak winietowania w przypadku obiektywów EF 600mm f/4 IS USM albo krótszych)
dane w wizjerze

dane dot. AF: punkty AF, potwierdzenie ostrości, tryb wyboru obszaru AF
informacje o ekspozycji: czas otwarcia migawki, wartość przysłony, czułość ISO (za każdym razem wyświetlana),
blokada AE, poziom ekspozycji/kompensacji, krążek pomiaru punktowego, ostrzeżenie ekspozycji, AEB.
informacje o lampie błyskowej: gotowość lampy błyskowej, szybka synchronizacja, blokada FE,
kompensacja ekspozycji lampy błyskowej, światło redukujące efekt czerwonych oczu.
dane o obrazie: informacje o karcie, maks. Liczba zdjęć seryjnych (wskaźnik 1-cyfrowy), priorytet jasnych partii obrazu (D+)
informacje o kompozycji: siatka, format obrazu
Inne dane: ikona ostrzeżenia, detekcja migotania

Podgląd głębi ostrości
Tak, uruchamiany przyciskiem podglądu głębi ostrości.

Monitor LCD
typ

Odchylany, 3-calowy (7,7 cm) ekran dotykowy TFT Clear View II, proporcje obrazu 3:2, około 1,04 mln punktów sRGB
Pole krycia około 100 %
Kąt widzenia (poziomo/pionowo) około 170°
Regulacja jasności Siedem poziomów regulacji

Opcje wyświetlania

(1) ekran prędkich nastaw
(2) Ustawienia aparatu
Lampa błyskowa
wbudowana lampa błyskowa GN (ISO 100, metry) 9,8
Pokrycie zastosowanej lampy błyskowej

Maks. Ogniskowa 18 mm (odpowiednik formatu 35 mm: około 29 mm)
Czas ładowania zastosowanej lampy około 3 s
Tryby
samoczynny, błysk ręczny
Redukcja efektu czerwonych oczu Tak — za pomocą lampki do redukcji efektu czerwonych oczu
X-sync 1/200 s
Korekta ekspozycji lampy
+/- 2 EV, z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia

Sekwencja nastaw ekspozycji lampy błyskowej Tak, w sytuacji zgodnej zewnętrznej lampy błyskowej

Fotografowanie

Tryby

Inteligentna scena auto (zdjęcia i filmy), bez lampy błyskowej, twórcze auto,
SCN (portrety, krajobrazy, nieduże odległości, sport, zdjęcie grupowe, nocne portrety, zdjęcia nocne z ręki,
regulacja podświetlenia HDR, żywność, dzieci, światło świec), filtry twórcze, programowa AE, preselekcja czasu,
preselekcja przysłony, ręczny (zdjęcia i filmy), autoportret

Style obrazów

automatyczny, charakterystyczny, portrety, krajobrazy, szczegółowy, neutralny, staranny, monochromatyczny, zdefiniowany przez użytkownika (x3)
Przestrzeń barw sRGB i Adobe RGB

rodzaj filmu

MP4 (video: kompresja międzyklatkowa H.264; dźwięk: Linear PCM/AAC; możliwość ręcznej regulacji poziomu nagrywania)
MOV (video: H.264 All-I Full HD, brak dźwięku) – wyłącznie film poklatkowy

rozmiar filmu

1920 × 1080 (59,94, 50 kl./s), kompresja międzyklatkowa
1920 × 1080 (29,97, 25, 23,98 kl./s), kompresja międzyklatkowa
1920 × 1080 (29,97, 25 kl./s), niska kompresja międzyklatkowa
1280 × 720 (59,94, 50 kl./s), kompresja międzyklatkowa
1280 × 720 (29,97, 25 kl./s), niska kompresja międzyklatkowa
640 × 480 (29,97, 25), kompresja międzyklatkowa
640 × 480 (29,97, 25 kl./s), niska kompresja międzyklatkowa

Długość filmu Maks. Czas trwania: 29 min i 59 s

Interfejs
Komputer

USB Hi-Speed
Wi-Fi

Kanały Wi-Fi (2,4 GHz): IEEE802.11b, IEEE802.11g, IEEE802.11n

Zabezpieczenia sieci Wi-Fi

Punkt dostępu w aparacie: WPA2-PSK z szyfrowaniem AES lub system otwarty
Infrastruktura: klucz współdzielony, szyfrowanie WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK z szyfrowaniem TKIP/AES lub system otwarty
Bluetooth
BLE (technologia Bluetooth Low Energy)

NFC W komplecie
Inne
Wyjście wideo (PAL/ NTSC) (zintegrowane ze złączem USB), wyjście HDMI mini (zgodne z HDMI-CEC), mikrofon zewnętrzny (mini jack 3,5 mm stereo)

2199 PLN
Hama Hama slim 185phd (4047443280916)
25 reviews

Ramka cyfrowa do prezentacji fotografii albo filmów z tłem muzycznym. Wyświetlacz 47 cm (18,5") LED w formacie 16:9 Format. Pamięć wewnętrzna 4 GB. Czytnik kart pamięci SD/SDHC/MMC. Wejście USB (rodzaj A, 2.0 highspeed, Host). Łącze HDMI™-IN (typ-C). Obsługiwane formaty fotografii: JPEG. Obsługiwane formaty muzyki: MP3. Obsługiwane formaty video: (720p, 1080i, 1080p): AVI, DivX, MJPEG, H.264. Obsługiwane funkcje: pokaz slajdów (efekty przejściowe), odtwarzanie przypadkowe, Zoom, samoczynna funkcja wyłączenia, czas wyświetlania zdjęcia, format prezentacji, tryb katalogu, możliwość ustawienia tytułu, wielojęzyczne menu. Kalendarz/zegar. Potężnie wytwarzana pokrywa (lakier fortepianowy). Możliwość montażu na ścianie. Kontrast: 500:1. Materiał: acryl. Sterowanie: pilot i przyciski. VESA: 100x100. Rozmiary: 530 x 80 x 450 mm. Waga: 3970 g. Liczba baterii w pilocie: 1 CR2025. Zasilanie ramki: zasilacz 230V. Rozdzielczość: 1366 x 768. Napięcie: 12 V. Jasność: 200 cd/m². Maks. Pobór prądu: 13,5 W.
parametry:
SimpleXMLElement Object ( [UDX.ELECTRO.PROMOTION_TEXT] => SimpleXMLElement Object ( ) [UDX.ELECTRO.TECH_DETAILS] => - Interfejs USB: rodzaj A-USB 2.0 (Host) - Interfejs video: HDMI - Złącze 2: /Karta SD - Kontrast: 500:1 - Materiał ramki: Akryl - Sterowanie: Pilot & przyciski - Wewnętrzna pamięć: 4096 MB - Waga: 3970 g - ilość baterii do pilota: 1 - typ baterii do pilota: Bateria CR 2025 - Źródło zasilania: Zasilacz - Maks. Pobór mocy: 13,5 W - Moc światła: 200 cd/m² - Rozdzielczość: 1366 x 768 Pixel - Kolor: Czarny - seria: Premium [UDX.ELECTRO.DELIVERY_SCOPE] => SimpleXMLElement Object ( ) [UDX.ELECTRO.USE_CASE] => SimpleXMLElement Object ( ) [UDX.ELECTRO.WARRANTY] => 0 [UDX.ELECTRO.LAST_MODIFICATION] => 10.10.17 [UDX.ELECTRO.BRAND_NAMEREF] => Hama [UDX.ELECTRO.STOCK_IDREF] => 16 [UDX.HAMA.ARTICLETYPEGROUP_NAMEREF] => Digital Photoframe [UDX.HAMA.ARTICLETYPE_NAMEREF] => Cyfrowe ramki do zdjęć [UDX.HAMA.FEATURES] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.FEATURE_REF] => Array ( [0] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Głębokość [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 38 mm ) [1] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => liczba baterii do pilota [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 1 ) [2] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Interfejs USB [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => rodzaj A-USB 2.0 (Host) ) [3] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Interfejs video [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => HDMI ) [4] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Klasa wydajnosci energii [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => A ) [5] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => kolor [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => Czarny ) [6] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Kontrast [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 500:1 ) [7] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Maks. Pobór mocy [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 13,5 W ) [8] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Materiał ramki [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => Akryl ) [9] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Moc światła [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 200 cd/m² ) [10] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Napięcie zasilania [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => ca. 12 mm V ) [11] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Źródło zasilania [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => Zasilacz ) [12] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Rozdzielczość [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 1366 x 768 Pixel ) [13] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => kolekcja [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => Premium ) [14] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Sterowanie [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => Pilot & przyciski ) [15] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => wariant baterii do pilota [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => Bateria CR 2025 ) [16] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Uchwyt ścienny [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => Lochösen ) [17] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Uchwyt ścienny [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => VESA Standard100x100 ) [18] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Waga [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 3970 g ) [19] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Wewnętrzna pamięć [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 4096 MB ) [20] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => rozmiary ekranu [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 47,0 cm (18,5") ) [21] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Wysokość [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 325 mm ) [22] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Złącze 2 [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => Karta SD ) [23] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => Złącze 2 [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => SDHC-Karte ) [24] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => SimpleXMLElement Object ( ) [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => Eurostecker, wariant C (CEE 7/16) ) [25] => SimpleXMLElement Object ( [UDX.HAMA.ATTRIBUTE_NAMEREF] => SimpleXMLElement Object ( ) [UDX.HAMA.VALUE_NAMEREF] => 185PHD ) ) ) )

929 PLN
Sony Sony SLT-A99
25 reviews

Sony A99 to pierwszy na świecie aparat wyposażony w technologię półtransparentnego lustra SLT i matrycę pełnoklatkową (35mm). Łączy w sobie niezwykłą prędkość Autofocusa z wysoką jakością obrazu fotograficznego i filmowego. Dzięki zaimplementowaniu progresywnych technice udało się w dodatku zminimalizować jego wagę do zaledwie 733g. Aparat Sony A99 otrzymał prestiżową nagrodę EISA 2013-2014. Informacja prasowa Niecierpliwie wyczekiwany model "alfa"99, będący następcą flagowej lustrzanki cyfrowej "alfa"900, to pierwszy aparat Sony z półtransparentnym lustrem, w którym zastosowano pełnoklatkowy (35mm) przetwornik obrazu. Aparat "alfa"99, którego potężny korpus zaprojektowano z myślą o pracy w niełatwych warunkach, wyznacza świeże standardy obrazowania, twórczych możliwości, ergonomii i bezawaryjności. Niezrównana prędkość i jakość obrazowania Wyróżnikiem modelu "alfa"99 jest nowo opracowany, pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor o efektywnej rozdzielczości 24,3 megapiksela. Konstruktorzy aparatu zjednoczyli go z wysoce zaawansowaną wersją procesora obrazu BIONZ, co zagwarantowało niesłychane dotąd właściwości obrazu - równocześnie fotograficznego, jak i filmowego. Do poprawy zdolności rozdzielczej pełnoklatkowego przetwornika przyczynia się nowo opracowany, wielosegmentowy, optyczny filtr dolnoprzepustowy. Szybkie przetwarzanie znacznych ilości informacji z matrycy Exmor CMOS to domena procesora BIONZ, opartego na nowym układzie scalonym o obszernej skali integracji. Za bogate przejścia tonalne i niski poziom szumów w 14-bitowych danych wyjściowych RAW odpowiada dodatkowo nowy, wydajny algorytm redukcji szumów w poszczególnych strefach. Zmodernizowany procesor BIONZ pozwolił na powiększenie maksymalnego poziomu czułości (w trybie zwiększonej czułości). W rezultacie, zakres dostępnych czułości wynosi aktualnie od ISO 50 do 25600 i stanowi odpowiednik 9 stopni przysłony. Dzięki nieprzeciętnej przedtem efektywności procesora, aparat "alfa"99 pozwala na zdjęcia seryjne z szybkością do 6 klatek na sekundę - lub do 10 klatek na sekundę w trybie fotografii seryjnych Tele-zoom. Po raz pierwszy w historii 19-polowy system AF z 11 czujnikami krzyżowymi został uzupełniony wielopolowym czujnikiem AF opartym na wykrywaniu fazy i umieszczonym w płaszczyźnie ogniskowej. Ten dodatkowy czujnik, nałożony na główny przetwornik obrazu, liczy sobie 102 pola ostrości. Powstały w ten sposób unikatowy system Dual AF zezwala na szybkie, staranne nastawianie ostrości oraz jej śledzenie nawet wówczas, gdy obiekt opuści strefę pokrywaną przez system 19-polowy. Kolejnym prekursorskim rozwiązaniem w aparacie "alfa"99 jest zaawansowany tryb ciągłej automatyki ostrości AF-D, szczególnie sprawny przy zdjęciach ruchomych obiektów. 19-polowy system AF dostarcza skrupulatnych informacji o odległości od obiektu, w trakcie gdy uzupełniający go 102-polowy czujka AF oparty na wykrywaniu fazy i umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej prosto radzi sobie z obiektami, które poruszają się w poprzek kadru. W chwili wprowadzenia na rynek nowy tryb AF-D będzie współpracował z obiektywami SAL2470Z, SAL2875, SAL50F14, SAL300F28G2, SAL70400G i SAL500F4G. Zgodność z dalszymi obiektywami zostanie zapewniona przez przyszłe aktualizacje wewnętrznego oprogramowania. Kolejnym poprawęm automatyki ostrości jest nowa funkcja sterowania zakresem AF, służąca do definiowania zakresu odległości rozpoznawanych przez system AF. Znacznie ułatwi ona na przykład nastawianie ostrości na zmagania sportowe w trakcie zdjęć poprzez siatkę. Dla filmowców Model "alfa"99 dziedziczy kinowe DNA fachowych kamer kinowych i innowacyjnych kamer wideo producenta Sony. Nieprzeciętna zdolność rozdzielcza i czułość pełnoklatkowej matrycy idzie więc w parze z zaawansowanymi funkcjami, zoptymalizowanymi pod kątem profesjonalnych produkcji video. SLT-A99, akcesoria do filmowania Zawodowych filmowców zainteresuje na pewno możliwość nagrywania filmów w nowoczesnym formacie Full HD 50p/25p (z możliwością przełączenia na 60p/24p), zgodnym ze specyfikacją AVCHD 2.0. O płynne, ciągłe śledzenie ostrości przy filmowaniu ruchomych obiektów zadba ciągła automatyka ostrości, wprowadzona po raz pierwszy w modelu "alfa"77. Warto jeszcze wspomnieć o kilku innych rozwiązaniach usprawniających filmowanie, takich jak reprodukcja sygnału wideo w czasie rzeczywistym poprzez łącze HDMI czy ciągłość zapisu przy wykorzystaniu obu gniazd na karty pamięci. Aby maksymalnie ułatwić nagrywanie filmów, konstruktorzy umieścili z przodu aparatu nowy, cicho działający komponent sterujący, będący połączeniem pokrętła sterującego z przyciskiem. Można go używać do płynnego, bezgłośnego nastawiania ekspozycji, czułości ISO, sposobu pomiaru jasności, czasu migawki, przysłony i stopni nagrywania dźwięku. Nowy, oferowany oddzielnie uchwyt do zdjęć w układzie pionowym VG-C99AM (opisany w dalszej części) pozwala na zainstalowanie trzech akumulatorów - i na trzykrotne powiększenie czasu pracy. Użytkownik może choćby wymieniać akumulatory w locie , bez zatrzymywania nagrywania. SLT-A99, pokrętło wspomagające filmowanie Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodowych videofilmowców, istotnie rozszerzono możliwości związane z dźwiękiem. Aparat umożliwia wyświetlanie poziomu dźwięku i regulację stopni nagrywania. Jest także wyekwipowany w gniazdo słuchawkowe, które zezwala na skrupulatne kontrolowanie dźwięku na planie. Oferowany oddzielnie komplet adaptera XLR-K1M posiada ponadto monofoniczny mikrofon kierunkowy o wysokiej jakości, a także pozwala na przyłączanie sprzętów z profesjonalnymi złączami XLR (Cannon). Doskonała wygoda obsługi dla wymagających fotografików szczegółowy podgląd ujęcia pozwala na wizjer XGA OLED Tru-Finder. Obraz w wizjerze pokrywa 100% klatki i odznacza się wyjątkową jasnością, kontrastem, czystością i rozdzielczością. Podgląd pełnego kadru na całym ekranie uzyskuje się nawet przy korzystaniu z obiektywów DT, przeznaczonych do współpracy z aparatami z matrycą o wymiarze APS-C. Korekta kąta widzenia następuje samoczynnie i dotyczy jednocześnie zapisu, jak i wyświetlania obrazu. SLT-A99, wizjer elektroniczny Uzupełnieniem wizjera Tru-Finder jest trójprzegubowy wyświetlacz XtraFine LCD o rozdzielczości 1,229 mln punktów (odpowiednik VGA). Wykorzystana w nim technika WhiteMagic powiększa czytelność ekranu w plenerze. Mimo swoich mistrzowskich parametrów i możliwości, aparat "alfa"99 jest najlżejszym na świecie aparatem cyfrowym z wymiennymi obiektywami wyposażonym w pełnoklatkowy przetwornik obrazu. Wynoszącą zaledwie 733 g wagę korpusu (bez obiektywu i akumulatora) uzyskano dzięki zaimplementowaniu technologii półprzejrzystego lustra (Translucent Mirror Technology) i korpusu ze stopu magnezu, łączącego lekkość z dużą wytrzymałością. Korpus aparatu uszczelniono tak, aby zapewnić ochronę przed pyłem i wilgocią w niesprzyjających warunkach pogodowych. Z myślą o wieloletnim, bezproblemowym użytkowaniu wykorzystano także usztywnione przyciski i komponenty sterujące. O bezusterkowości aparatu dobitnie świadczy w dodatku zmodernizowany, obliczony na około 200000 cykli blok migawki, którego odporność potwierdziły testy. W trosce o wygodę i produktywność pracy poprawiono także ergonomię aparatu. Na nowo zaprojektowano uchwyt i zróżnicowano kształty przełączników i przycisków, żeby umożliwić ich dotykowe rozpoznawanie - bez odrywania wzroku od ujęcia. Do nowości należy także blokada pokrętła trybu ekspozycji, uniemożliwiająca przypadkowej zmianie położenia. Dzięki nowemu systemowi obsługi QuickNavi Pro, stanowiącemu rozwinięcie rozwiązań z szanowanych modeli "alfa"700 i "alfa"900, użytkownik może prędko i instynktowne zmieniać atrybuty ujęcia, używając do tego tylko jednej ręki. Aparat można także obsługiwać zdalnie, z podłączonego komputera. Dostępne są wówczas takie funkcje, jak przełączanie między trybami fotografii/filmu i automatyczne przesyłanie fotografii z aparatu do komputera, upraszczające pracę w warunkach studyjnych.

14799 PLN
Sony Sony Alpha A6000
25 reviews

ILCE6000LB Najszybszy na świecie system AF. Najnowszy przetwornik obrazu Sony Exmor® APS HD CMOS o rozdzielczości 24,3 megapiksela, progresywny system Fast Hybrid AF, wizjer Tru-Finder SVGA. W komplecie zmiennoogniskowy obiektyw 16 – 50 mm z elektryczną regulacją zoomu. 24,3-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor® APS HD CMOS zaawansowany system Fast Hybrid AF Wizjer OLED SVGA Tru-Finder™ Przetwornik obrazu APS-C o rozdzielczości 24,3 megapiksela Nowo opracowany przetwornik obrazu APS-C o skutecznej rozdzielczości 24,3 megapiksela rejestruje obrazy, których piękno przewyższa wszelkie oczekiwania. Nowoczesna matrycy ma taki sam wymiar jak w większości lustrzanek cyfrowych. Duże rozmiary przekładają się na dużą czułość przy słabym oświetleniu i zaskakująco atrakcyjny wygląd nieostrych fragmentów obrazu. Do uzyskania szerszego zakresu czułości — od ISO 100 do 25 600 — przyczynia się budowa „gapless on chip", która eliminuje przerwy pomiędzy mikrosoczewkami na matrycy, a w połączeniu z niedużym poziomem szumów zapewnia świetną jakość obrazu, wyśmienite odwzorowanie szczegółów i płynne przejścia tonalne aż po same rogi kadru. Procesor obrazu BIONZ X wyjątkowo szybki, zaawansowany procesor obrazu Sony BIONZ X™ realizuje swoje zadania w czasie rzeczywistym. Odwzorowuje faktury i szczegóły tak, jak widzi je nieuzbrojone oko. W wyniku czego obrazy zwracają uwagę realistycznym wyglądem, plastycznością i bogactwem przejść tonalnych. Dopełniającą zaletą będzie niemal całkowita eliminacja szumów w obrazie, uzyskiwana dzięki ulepszonej, strefowej redukcji szumu. Technologia reprodukcji szczegółów zapewni bardziej detalowe odwzorowanie faktur, a technika kompensacji dyfrakcji umożliwi dokładniejsze uchwycenie detali przy drobnym otworze przysłony. Filmy w jakości Full HD Naciśnięcie przycisku MOVIE zapoczątkuje zapis filmu w wybranym formacie: 60p/50p, 60i/50i albo 24p/25p*. Nagrany obraz zwraca uwagę spektakularnym wyglądem, ostrością i brakiem szumu. Co pokaźne, w trakcie nagrywania ulepszony system Fast Hybrid AF zagwarantuje prędkie i precyzyjne nastawianie i śledzenie ostrości. Pełną kontrolę nad wyglądem obrazu zagwarantują tryby P/A/S/M, a funkcja Clear Image Zoom ułatwi uzyskanie lepszych zbliżeń. *NTSC/PAL Najszybszy na świecie system AF* udoskonalony system Sony Fast Hybrid AF podkreśla się rekordową prędkością i wyraźnie ulepszonym działaniem detektorów opartych na detekcji fazy i kontrastu. Na skutek czego pozwala niezwykle wyraźnie uchwycić każdy obiekt. Dzięki szybszemu odczytowi danych z przetwornika obrazu, sprawniejszemu procesorowi BIONZ X™, bardziej innowacyjnym algorytmom AF i zoptymalizowanemu sterowaniu silnikiem obiektywu system działa o mniej więcej 35% szybciej od swoich poprzedników. *Wśród aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami wyekwipowanymi w przetwornik obrazu o rozmiarze APS-C. Według stanu na 12 lutego 2014 r., badanie przeprowadzone przez Sony. Pomiar wewnętrzną metodą pomiarową przy zamontowanym obiektywie E PZ 16 – 50 mm F3,5-5,6 OSS IS. Zgodnie z wytycznymi Camera & Imaging Products Association. 179 pól AF rozmieszczonych w niemal całym kadrze Oprócz 25 pól opartych na detekcji kontrastu (prędki, inteligentny system AF), które większą szybkość i staranność działania, ulepszony system Fast Hybrid AF wykorzystuje na dodatek 179 nad wyraz starannych pól AF opartych na detekcji fazy, które pokrywają niemal połowę kadru. Pozwalają na one skrupulatniejsze śledzenie i rejestrowanie ruchomych obiektów bez względu na ich umiejscowienie w kadrze, jak lepsze rozpoznawanie typu sceny i rozmiarów obiektów. Zdjęcia seryjne w tempie 11 kl./s ze śledzeniem ostrości Jeśli fotografowany obiekt ekspresowo się porusza, w uchwyceniu najkorzystniejszego momentu pomaga tryb fotografii seryjnych w tempie 11 kl./s i udoskonalony system śledzenia ostrości. Sprawne śledzenia ostrości to zasługa pokrywającego znaczną część kadru, 179-polowego systemu Sony AF opartego na technologii wykrywania fazy. Funkcja Eye AF szczególnie precyzyjny system wykrywania oczu umożliwia ostre ujęcie twarzy osoby, która jest częściowo odwrócona od obiektywu, nawet przy niepokaźnej głębi ostrości. Oko, na które pozostała nastawiona ostrość, wyróznione zostanie w wizjerze zieloną ramką. Lepszy system śledzenia ostrości Dzięki rozwojowi systemów AF opartych na detekcji fazy system śledzenia ostrości cechuje się nieprzeciętną wcześniej starannością. Jego atuty to między innymi regulowanie strefy wyznaczania ostrości do rozmiaru obiektu oraz stałe używanie stosownego punktu AF. Tryb AF Właściwe dostosowany do tematu fotografie tryb nastawiania ostrości to gwarancja perfekcyjnej ostrości obrazu. α6000 jako pierwszy aparat z mocowaniem typu E zezwala na wykorzystanie trybu AF-A. Co więcej, wskazuje dynamiczne pola AF w dodatku w trybie AF-C. Dzięki temu użytkownik może prędko sprawdzić, czy ostrość jest nastawiana na właściwy obiekt. Wizjer OLED TruFinder™ o wysokiej rozdzielczości Jasny, precyzyjny wizjer OLED Tru-Finder™ pokrywa 100% kadru i pozwala na pokaźny podgląd każdej sceny. Nowy system optyczny z czterema dwustronnymi soczewkami asferycznymi gwarantuje obfity kąt widzenia (około 33°) i ostrość obrazu choćby w rogach kadru. Progresywna technika OLED zapewni także widoczne detaly, bogate przejścia tonalne i duży kontrast równocześnie w aktywnym, jak i stonowanym oświetleniu. Dopełniającą zaletą wizjera jest podgląd głębi ostrości, naświetlenia i innych efektów. W ręcznym nastawianiu i korygowaniu ostrości pomaga tryb MF Assist, który rozszerza znikomy fragment obrazu,, a także funkcja Peaking, służąca do wyróżniania ostro ujmowanych fragmentów obrazu. Całości dopełnia pięciostopniowa regulacja jasności, która pozwala przypasować wyświetlany obraz do panujących warunków. Efektywna, instynktowna obsługa elementy sterujące zoptymalizowano w taki sposób, żeby umożliwić instynktowną, wzorowaną na lustrzankach obsługę w trakcie podglądu obrazu w wizjerze. Pokrętło trybu pozwala momentalnie wybrać kciukiem żądany tryb fotografowania, a pokrętło sterujące i kółko sterujące umożliwiają nastawianie różnorodnych parametrów. Personalizowane przyciski Możliwość programowania funkcji poszczególnych przycisków umożliwia szybsze i komfortowojsze wykonywanie fotografii zgodnie z własnymi upodobaniami. Ogółem dostępnych jest 47 funkcji*, które można przypisywać do wszystkich 7 przycisków (w tym 2 przycisków funkcji użytkownika). Sam przycisk Fn może pełnić jedną z 12 wybranych funkcji. *Niektóre funkcje można przypisać wyłącznie do określonych przycisków Uchylny wyświetlacz LCD 3" Dodatkowym atutem w trakcie zdjęć będzie 3-calowy, uchylny wyświetlacz LCD, umożliwiający rejestrację obrazu z perspektywy ptakai żaby. Zważywszy na lekkość i funkcjonalność całego korpusu, uchylny wyświetlacz pokaźnie rozszerza możliwości realizowania fotografii. Personalizowany system obsługi System obsługi aparatu wykorzystuje dużo rozwiązań z modeli z mocowaniem typu A, dzięki czemu zagwarantuje sprawne działanie dostosowane do upodobań użytkownika. Wyświetlacz Quick Navi Pro mieści wszystkie najważniejsze ustawienia i zezwala na ich szybkie skorygowanie. Łatwy dostęp do używanych funkcji zagwarantuje także przycisk Fn. Atrybuty techniczne: rozmiary i waga - wymiary (szer. X wys. X gł.) - Około 120 x 66,9 x 45,1 mm - Waga - Z akumulatorem i kartą Memory Stick PRO Duo™: Około 344 g; sam korpus: Około 285 g Obiektyw - Mocowanie obiektywu - Obiektywy Sony z mocowaniem rodzaju E - Współpraca z obiektywami - Obiektywy Sony z mocowaniem typu E Przetwornik obrazu - typ przetwornika - APS-C (23,5 x 15,6 mm); Exmor® APS HD CMOS - wydajna liczba pikseli - Około 24,3 megapiksela - ilość pikseli (całkowita) - Około 24,7 megapiksela - Format przetwornika obrazu - 3:2 - Ochrona przed kurzem - warstwa antystatyczna na filtrze optycznym i ultradźwiękowy mechanizm wibrujący Zoom - Inteligentny zoom (zdjęcia) - M: około 1,4x, S: około 2x - Zoom cyfrowy (fotografie) - L: około 4x; M: około 5,7x; S: około 8x - Zoom cyfrowy (filmy) - Około 4x Zapis (zdjęcia) - Format zapisu (fotografie) - JPEG (DCF 2.0, Exif 2.3, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3) - wymiar obrazu (piksele), 3:2 - L: 6000 x 4000 (24M), M: 4240 x 2832 (12M), S: 3008 x 2000 (6,0M) - rozmiar obrazu (piksele), 16:9 - L: 6000 x 3376 (20M), M: 4240 x 2400 (10M), S: 3008 x 1688 (5,1M) - rozmiar obrazu (piksele), panorama - szeroki kąt: pozioma 12 416 x 1856 (23M), pionowa 5536 x 2160 (12M), standardowa: pozioma 8192 x 1856 (15M), pionowa 3872 x 2160 (8,4M) - Tryby jakości obrazu - RAW, RAW+JPEG, JPEG Fine, JPEG kanon - Efekty zdjęciowe - Posteryzacja (kolor), posteryzacja (cz.-b.), kolor pop, zdjęcie retro, częściowy kolor (R,G,B,Y), obraz czarno-biały o wielkim kontraście, zabawkowy aparat (normalny, zimny, ciepły, zielony, purpuroworóżowy), high-key: miękki, miękka ostrość (silny, przeciętny, słaby), malowidło HDR (silny, przeciętny, słaby), obraz czarno-biały o bogatej gradacji, miniatura (automatyka, góra, środek (poziomo), dół, prawo, środek (pionowo), lewo), akwarela, ilustracja (silny, przeciętny, słaby) - fason twórczy - standardowy, żywy, neutralny, czysty, głęboki, jasny, portret, krajobraz, zachód słońca, scena nocna, jesienne liście, czarno-biały, sepia, pamięć stylów (1 – 6) (Kontrast (–3 do +3), Nasycenie odcieni (–3 do +3), Ostrość (–3 do +3)) - Funkcje zakresu aktywnego - Wyłączone, DRO (automatyka/poziom (1-5)), automatyka HDR (samoczynne zmiany ekspozycji, nastawianie zmian ekspozycji: od 1 EV do 6 EV z krokiem 1,0 EV) Zapis (film) - Format zapisu (film) - Zgodność z formatem AVCHD 2.0, MP4 - Kompresja filmu - AVCHD: MPEG-4 AVC / H.264, MP4: MPEG-4 AVC / H.264 - Format zapisu dźwięku - AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanały; Dolby® Digital Stereo Creator; MP4: MPEG-4 AAC-LC 2 kanały - Inne funkcje filmu - Długość śledzenia AF, prędkość napędu AF, samoczynne wydłużanie czasu otwarcia migawki, wyświetlanie danych HDMI® fotografie - Rozpoznawanie twarzy - Włączone/włączone (rejestracja twarzy)/wyłączone, rejestracja twarzy, wybieranie twarzy, maks. 8 - wykrywanych twarzy - Clear Image Zoom - Około 2x - Kompensacja cech obiektywu - Winietowanie, aberracja chromatyczna, zniekształcenia - Tryb wykrywania uśmiechu - Tak (3 stopnie) Nośnik danych - Obsługiwane nośniki nagrań - Karty pamięci Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick XC-HG Duo, SD, SDHC, SDXC Redukcja szumów - Redukcja szumów - Przy długich czasach ekspozycji: dostępna przy czasach migawki dłuższych aniżeli 1 s, Przy pokaźnych czułościach ISO: normalna/słaba - Wieloklatkowa redukcja szumów - Automatyka / ISO 100 do 51 200 Balans bieli - Tryby balansu bieli - samoczynny, światło dzienne, cień, chmury, wolfram, świetlówki (ciepła biel, zimna biel, biel dzienna, światło dzienne), lampa błyskowa, pod wodą, temperatura barwowa (2500 – 9900 K) i filtr kolorowy (G7 do M7 (15 stopni), A7 do B7 (15 stopni)), własny - Mikrokorekty automat. Balansu bieli - TakG7 do M7 (15 poziomów)A7 do B7 (15 poziomów) - Bracketing - 3 klatki, do wyboru poziom H/L Ostrość - Sposób nastawiania ostrości - Fast Hybrid AF (AF z detekcją fazy/AF z detekcją kontrastu) - sensor ostrości - Przetwornik Exmor® APS HD CMOS - Pola ostrości - 179 pól (AF z detekcją fazy) / 25 pól (AF z detekcją kontrastu) - Zakres czułości - EV 0 – 20 (przy odpowiedniku ISO100, z założonym obiektywem F2,8) - Tryb AF - samoczynny AF (AF-A), pojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C), DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczny - Inne funkcje - Przewidywanie ostrości, blokada ostrości, czujnik zbliżenia oka (tylko po założeniu adaptera LA-EA2 albo LA-EA4 (sprzedawanych oddzielnie)) - Światło wspomagające autofokus (AF Illuminator) - Tak (z zastosowanej diody LED) - Zasięg światła wspomagającego AF - Około 0,3 m – około 3,0 m (z założonym obiektywem E PZ 16 – 50 mm F3,5-5,6 OSS) Wizjer - rodzaj wizjera - Wizjer elektroniczny 1,0 cm (rodzaj 0,39"), kolorowy - ilość punktów - 1 440 000 punktów - Regulacja jasności (wizjer) - automatyczna, ręczna (5 ustawień od -2 do +2) - Regulacja temperatury barwowej - Ręczna (5 ustawień) - Pokrycie kadru - 100% - rozszerzenie - Około 1,07x (w przeliczeniu na format 35 mm: około 0,70x), obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, 1mstyle name="sup"-1/style - Korekcja dioptryczna - -4,0 do +3,0 mstyle name="sup"-1/style - Odległość od oka - Około 23 mm od soczewki wizjera; 21,4 mm od ramki wizjera przy -1 dioptrii style name="sup"-1/style(norma Camera & Imaging Products Association) - ekran wizjera - wyświetlacz graficzny, wyświetlanie wszystkich informacji, bez informacji, histogram LCD - typ ekranu - 7,5 cm (3,0"), panoramiczny TFT - pełna ilość punktów - 921 600 punktów - Regulacja jasności (LCD) - Ręczna (5 ustawień od -2 do +2), tryb słonecznej pogody - Regulacja kąta - Maksymalnie około 90° w górę, 45° w dół - Podgląd w czasie rzeczywistym efektów korekt (LCD) - Włączanie/wyłączanie - rozszerzanie obrazu przy nastawianiu ostrości - Tak (5,9x, 11,7x) - Wyróżnianie ostro ujmowanych fragmentów przy ręcznym nastawianiu ostrości - Tak (poziom: obfity/średni/mały/wył., kolor: biały/czerwony/żółty) - System obsługi Quick Navi - TAK Wi-Fi® - Oglądanie na smartfonie - TAK - Oglądanie na telewizorze - TAK - PlayMemories Camera Apps™ - TAK NFC - NFC - Sterowanie jednym dotknięciem, udostępnianie jednym dotknięciem Interfejs - Złącze komputerowe - Pamięć masowa, MTP, zdalne sterowanie z komputera - Wyjście HD - Złącze HDMI® micro (typu D), BRAVIA Sync (menu link), PhotoTV HD, Reprodukcja fotografii w formacie 4K - Stopka Multi Interface - TAK Inne - Pilot (sprzedawany oddzielnie), zdalne sterowanie z komputera - Obsługiwane systemy operacyjne - Windows Vista® SP2 (nie jest obsługiwana wersja Starter), Windows 7 SP1, Windows 8, - - Windows 8.1, Mac OS X (10.6 – 10.8) Dźwięk - Mikrofon - wbudowany mikrofon stereofoniczny - Głośnik - zastosowany, monofoniczny Drukowanie - Obsługiwane standardy - Exif Print, Print Image Matching III, ustawienie DPOF Zasilanie - Dostarczany akumulator - NP-FW50 - efektywność akumulatora (Camera & Imaging Products Association, zdjęcia) - Około 310 fotografii (wizjer) / około 360 zdjęć (monitor LCD) - sprawność akumulatora (Camera & Imaging Products Association, filmy) - W rzeczywistych warunkach: Około 60 minut (wizjer), około 60 minut (monitor LCD), zapis ciągły: Około 90 minut (wizjer), około 90 minut (monitor LCD) - Ładowanie wewnętrznego akumulatora - TAK - Zasilanie zewnętrzne - Zasilacz sieciowy AC-PW20 (sprzedawany oddzielnie)

2498 PLN
Canon Canon EOS M10
25 reviews


 • Wkrocz do świata aparatów z wymienną optyką i poznaj niezwykłe połączenie prostoty z najwyższą jakością gwarantowaną poprzez producenta Canon.
 • Aparat kompaktowy łączący jakość typową dla lustrzanek cyfrowych z niezwykłą prostotą i funkcjonalnością.
 • Aparat kompaktowy gwarantujący jakość charakterystyczną dla lustrzanek cyfrowych.
 • Piękno, prostota i kreatywność.
 • Możliwość podłączenia aparatu i udostępniania swych zdjęć bezprzewodowo.

Jakość lustrzanki cyfrowej w użytecznym aparacie

Kompaktowa budowa - jakość i możliwości lustrzanki cyfrowej w lekkim, stylowy i funkcjonalnym aparacie kompaktowym

solidna skuteczność
bardzo nastrojowe zdjęcia i filmy pełne szczegółów i barw dzięki 18-megapikselowej matrycy CMOS APS-C i procesorowi DIGIC 6.
świetne zdjęcia w słabym oświetleniu dzięki maks. Czułości ISO 12800, którą można zwiększyć dodatWymienne obiektywy

Zmień obiektyw i sprawdź świat z innej perspektywy. Do wyboru jest spora gama kompaktowych, a jednocześnie wszechstronnych obiektywów EF-M.
na dodatek można skorzystać z opcjonalnego adaptera mocowania EF-EOS M,
który pozwala na używanie obiektywów EF i EF-S.kowo do wartości 25600.

Piękno, prostota i kreatywność Dopracowana ergonomia zapewnia wygodną obsługę, a intuicyjny wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3 cali (1,04 mln punktów sRGB) odchyla się o 180,
dzięki czemu znakomicie spełni oczekiwania w sytuacji zdjęć autoportretowych.

Funkcja Twórcze wspomaganie! Tajniki fotografii staną się dużo bardziej przystępne dzięki trybowi twórczego wspomaganai,
który ułątwia eskperymentowanie z różnorodnymi ustawieniami na ekranie dotykowym,
umożliwiając podgląd efektów w czasie rzeczywistym oraz opisując ustawienia aparatu w prosty i zrozumiały sposób.

wyświetlacz dotykowy Regulacja osrości i wykonywanie fotografii po jednym dotknięciu ekranu dotykowego.
intuicyjny interfejs upraszcza obsługę menu i przeglądanie fotografii.

Hybrid CMOS AF II prędki, intensywny mechanizm AF pozwoli zarejestrować spontaniczne wydarzenia.

Możliwość podłączenia aparatu i udostępniania swych zdjęć bezprzewodowo nietrudne udostępnianie - udostępnianie fotografii i filmów jest istotnie proste dzięki modułom Wi-Fi i dynamic NFC,
za pomocą których można jednym dotknięciem skonsolidować aparat ze smartfonem, tabletem lub stacją Canon Connect Station.

Zdalne fotografowanie Opcja zdalnej obsługi pozwala na podgląd zdjęcia na żywo, dostęp do dotykowego AF oraz pełną regulację eskpozycji
z poziomu urzadzenia inteligentnego. Dzięki czemu fotografujący może łatwo znaleźc się w kadrze zdjęcia grupowego.

Proste tworzenie kopii zapasowych Funkcja synchronizacji obrazów zezwala na samoczynne i bezprzewodowe tworzenie kopii zapasowych fotografii w chmurze,
np. W serwisie irista albo Google Drive. Równocześnie można także synchronizować obrazy z komputerem i smartfonem.

perfekcyjny sposób na rozwijanie kreatywności i zdobywanie fotograficznego doświadczenia Zyskaj mistrzowską kontrolę
szybkie rozwijanie umiejętności fotograficznych i przejmowanie pełnej kontroli w miarę zyskiwania coraz większej pewności siebie
Rejestracja w 14-bitowym formacie RAW pozwala na najmocniej zaawansowaną obróbkę końcową.

Tryb autoportretu nadzwyczajne zdjęcia autoportretowe dzięki odchylanemu ekranowi dotykowemu i trybowi autoportretu,
który umożliwia uzyskanie efektu jasnej i przygładzonej skóry.

Tryb HDR/zdjęcia nocne z ręki Tryb HDR pozwala uchwycić jeszcze większy zakres odcieni w ujęciach o wysokim kontraście,
a dzięki trybowi zdjęć nocnych z ręki można robić perfekcyjne zdjęcia w słabym oświetleniu
bez potrzeby umieszczania aparatu na statywie czy jednostajnej powierzchni.

Filmowanie tak proste jak fotografowanie Rozwiązanie Hybrid CMOS AF II Touch AF zezwala na tworzenie nadzwyczajnych filmów Full HD (1080p)
nagrywanych z szybkością 30 kl./s w formacie MP4 i z płynną zmianą ostrości charakterystyczną dla tradycyjnych filmów.
Ostrość można także regulować ręcznie z dużą precyzją, korzystając z funkcji wzmocnienia krawędzi, która podświetla wyostrzone obszary.

Sterowanie ręczne obfita przysłona umożliwia uzyskanie atrakcyjnego efektu rozmycia tła,
a dzięki zmianie czasu naświetlania w trakcie filmowania można kontrolować przebieg filmu

parametry: MATRYCA ŚWIATŁOCZUŁA: rodzaj CMOS 22,3 × 14,9 mm
sprawna ilość pikseli
Około 18 megapikseli
Łączna ilość pikseli
Około 18,5 megapiksela
Współczynnik proporcji obrazu
3:2
Filtr dolnoprzepustowy
zaimplementowany/stały
Czyszczenie matrycy
zaimplementowany system czyszczący EOS
typ filtra kolorowego
odcień podstawowy

PROCESOR OBRAZU rodzaj DIGIC 6 OBIEKTYW

Mocowanie obiektywu
EF-M (obiektywy EF i EF-S zgodne po założeniu adaptera mocowania EF-EOS M)
Ogniskowa
Odpowiednik ogniskowej obiektywu 1,6x
Stabilizacja obrazu
Włączanie/wyłączanie stabilizatora obrazu w zgodnym obiektywie
aktywny stabilizator obrazu dostępny ze zgodnymi obiektywami

REGULACJA OSTROŚCI rodzaj System hybrydowego AF matrycy CMOS. Piksele detekcji fazy zastosowane w matrycę[18]
System/punkty AF
49 punktów AF (maks.)[15]
Zakres pracy funkcji AF
1–18 EV (przy 23°C, ISO 100, obiektyw EF-M 22mm f/2 STM)
Tryby AF
One-Shot AF i Servo AF
dobór punktu AF
wybór automatyczny (twarz+śledzenie), dobór ręczny (1-punktowy AF)
Wyświetlanie wybranego punktu AF
wyszczególnionie na monitorze LCD
blokowanie AF
Uruchamiana po naciśnięciu do połowy spustu migawki lub konfigurowalnego przycisku blokady AE
Oświetlenie wspomagające AF
przy pomocy diody LED oświetlenia wspomagającego
Ręczna regulacja ostrości
przystępna w menu aparatu, MF i AF+MF (ostrość ręczna w trybie One-Shot).
przystępne wzmocnienie krawędzi w trybie MF

REGULACJA EKSPOZYCJI Tryby pomiaru Pomiar przy użyciu matrycy światłoczułej w czasie rzeczywistym
(1) Pomiar wielosegmentowy
(2) Pomiar skupiony w centrum
(3) Pomiar punktowy
(4) Pomiar centralnie ważony uśredniony
Zakres pomiaru
1–20 EV (przy 23°C, ISO 100)
Blokada AE
samoczynna: w trybie jednokrotnego AF z pomiarem wielosegmentowym ekspozycji blokowanym po ustawieniu ostrości
Ręczna: uruchamiana przyciskiem blokady AE w trybach strefy twórczej.
Kompensacja ekspozycji
+/-3 EV z przyrostem co 1/3 stopnia
Czułość ISO(8)
AUTO (100–12800), 100–12800 z przyrostem co 1/3 stopnia[8]
Czułość ISO można zwiększyć do H: 25600
podczas filmowania: Auto (100–6400), 100–6400 (z przyrostem co 1/3 stopnia)

MIGAWKA

typ Sterowana elektronicznie migawka szczelinowa
szybkość
30–1/4000 s z przyrostem co 1/3 stopnia (pełny zakres czasów naświetlania;
przystępny zakres zależy od trybu fotografowania)

BALANS BIELI
rodzaj samoczynny balans bieli przy użyciu matrycy obrazu
Ustawienia
samoczynny balans bieli, światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień,
światło żarówek, białe światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna
Kompensacja balansu bieli:
1. Niebieski/bursztynowy +/-9
2. Purpurowy/zielony +/-9
Balans bieli wg wzorca
Tak, realny zapis 1 ustawienia

wyświetlacz LCD

typ Odchylany ekran dotykowy LCD (TFT) o przekątnej 7,5 cm (3 cale). Format obrazu 3:2. Około 1 040 000 punktów.
Pole krycia
Około 100%
Regulacja jasności
Możliwość ustawienia na jednym z pięciu stopni
Opcje wyświetlania
Przełączanie przy pomocy przycisku INFO. Przycisk
(1) ekran szybkich nastaw
(2) Obraz Live View, bez danych
(3) Pełne dane o obrazie w trybie Live View
(4) Podstawowe dane o obrazie w trybie Live View
Podgląd głębi ostrości
Tak, przy pomocy konfigurowalnego przycisku filmowania

LAMPA BŁYSKOWA zaimplementowana lampa błyskowa GN (ISO 100, metry)
5
Pokrycie wbudowanej lampy błyskowej
do 15 mm ogniskowej (odpowiednik dla 35 mm: 24 mm)
Czas ładowania zaimplementowanej lampy
Około 3 s
Tryby
Wł. (autom. Ekspozycja lampy), wł. (ręcznie), synchr. Z długim czasem, wył.
Redukcja efektu czerwonych oczu
Tak
X-sync
1/200 s
Korekta ekspozycji lampy
+/- 2 EV z przyrostem co 1/3 stopnia
Blokada ekspozycji lampy
Tak
Synchronizacja błysku z drugą kurtyną
Tak

FOTOGRAFOWANIE

Tryby Tryb Inteligentna Scena Auto (zdjęcia i filmy), twórcze wspomaganie (zdjęcia i filmy),
hybrydowa automatyka, autoportret, portrety, krajobraz, niewiele znaczące odległości, sport, zdjęcia nocne z ręki, żywność, HDR,
efekt rybiego oka, efekt pogrubienia artystycznego, efekt akwareli, efekt miniatury (fotografie i filmy), efekt aparatu-zabawki,
miękka ostrość, ziarnisty cz.-b., programowa AE, preselekcja migawki, preselekcja przysłony, ręczny
Tryby filmowania: automatyczna ekspozycja w trakcie nagrywania, ręczna ekspozycja podczas filmowania
Style obrazów
automatyczny, charakterystyczny, portrety, krajobrazy, neutralny, dokładny, monochromatyczny, zdefiniowany poprzez użytkownika (x3)
Przestrzeń odcieni
sRGB
Przetwarzanie obrazu
Priorytet jasnych partii obrazu
automatyczny optymalizator jasności (4 ustawienia)
Redukcja zakłóceń długiego czasu naświetlania
Redukcja zakłóceń - high ISO (4 ustawienia + Multi Shot NR)
samoczynna korekcja jasności brzegów obiektywu i aberracji chromatycznej

Twórcze wspomaganie:
Rozmycie tła (5 ustawień)
Jasność (19 poziomów)
Kontrast (9 stopni)
Nasycenie (9 stopni)
Tonacja kolorów (19 stopni)
Monochromatyczny (wył. / czarno-białe / S (sepia) / B (niebieski) / P (fioletowy) / G (zielony))
Tryby migawki
Pojedynczy, ciągły, samowyzwalacz (2 s, 10 s, nastawa własna)
linia zdjęć
Maks. Około 4,6 kl./s przez około 1000 zdjęć JPEG, 7 fotografii RAW[16][19]

TRYB LIVE VIEW

Pole krycia Około 100% (w poziomie i w pionie)
Regulacja ostrości
Ostrość ręczna (5- albo 10-krotne powiększenie obrazu w dowolnym punkcie ekranu oraz wzmocnienie krawędzi);
autofokus: Hybrid CMOS AF II (twarz+śledzenie, 1-punktowy AF)
Opcje wyświetlania
powłoka siatki (x2), histogram, rozmaite proporcje obrazu

typ PLIKÓW

typ fotografii JPEG: niska kompresja, typowa kompresja (zgodność ze standardem Exif 2.30) /
Design rule for Camera File system (w wersji 2.0),
RAW: RAW (14-bitowe, format RAW marki Canon, wyd. 2),
DPOF (Digital Print Order Format) w wersji 1.1
Jednoczesne rejestrowanie zdjęć RAW + JPEG
Tak, RAW + różne kompresje JPEG
Format obrazu
RAW: (3:2) 5184 × 3456, (4:3) 4608 × 3456, (16:9) 5184 × 2912, (1:1) 3456 × 3456
JPEG 3:2: (L) 5184 × 3456, (M) 4320 × 2880, (S1) 2880 × 1920, (S2) 2304 × 1536, (S3) 720 × 480
JPEG 4:3: (L) 4608 × 3456, (M) 3840 × 2880, (S1) 2560 × 1920, (S2) 2048 × 1536, (S3) 640 × 480
JPEG 16:9: (L) 5184 × 2912, (M) 4320 × 2432, (S1) 2880 × 1616 (S2) 1920 × 1080, (S3) 720 × 408
JPEG 1:1: (L) 3456 × 3456, (M) 2880 × 2880, (S1) 1920 × 1920, (S2) 1536 × 1536, (S3) 480 × 480
wariant filmu
MP4 (obraz: MPEG-4 AVC/H.264; dźwięk: MPEG-4 AAC-LC (stereo))
rozmiar filmu
Full HD – 1920 × 1080 (29,97, 25, 23,976 kl./s)
HD – 1280 × 720 (59,94, 50 kl./s)
VGA – 640 × 480 (29,97, 25 kl./s)
Efekt miniatury – HD, VGA – (6, 3, 1,5 kl./s)
Hybrydowa automatyka – HD – (30 kl./s)
Długość filmu
Maks. Czas trwania 29 min 59 s; maks. Rozmiar pliku 4 GB
Foldery
świeże foldery mogą być wytworzone samoczynnie co miesiąc albo codziennie
Numery plików
(1) Narastająco
(2) samoczynne resetowanie

INNE FUNKCJE

Funkcje jednostkowe 5 funkcji jednostkowych z 13 ustawieniami, w tym 3 przyciski/komponenty z możliwością regulacji
Etykieta metadanych
dane o prawach autorskich (możliwość ustawienia w aparacie)
Ocena obrazu (0-5 gwiazdek)
Inteligentny detektor orientacji
Tak
zwiększenie podczas odtwarzania
1,5–10x w 10 krokach
Tryby wyświetlania
(1) Pojedynczy obraz z informacjami (konfiguracja 6-poziomowa)
(2) Pojedynczy obraz
(3) Indeks (6/12/42/110 obrazów)
(4) Przeskok wyświetlania
pokaz slajdów
Czas odtwarzania: 3/4/5/6/7/8/9/10/15/30 s
Powtórzenia: wł./wył.
Efekty przejścia: wył., blaknięcie
Histogram
Jasność: tak
RGB: tak
Ostrzeżenie o prześwietleniu
Tak
Usunięcie/zabezpieczenie obrazu
eliminowanie: pojedynczy obraz, zaznaczone obrazy, wybrany zakres, wszystkie obrazy
Ochrona: zaznaczone obrazy, wybrany zakres, wszystkie obrazy. Wyłączenie ochrony wszystkich obrazów
Kategorie menu
(1) Menu fotografowania (x5)
(2) Menu odtwarzania (x4)
(3) Menu nastaw (x4)
(4) Menu funkcji jednostkowych
(5) Moje menu
Kategorie menu
(1) Menu fotografowania (x5)
(2) Menu odtwarzania (x4)
(3) Menu nastaw (x4)
(4) Menu funkcji indywidualnych
Języki obsługi menu
25 języków: angielski, niemiecki, francuski, holenderski, duński, portugalski, fiński, włoski, norweski,
szwedzki, hiszpański, grecki, rosyjski, polski, czeski, węgierski, rumuński, ukraiński, turecki, arabski, tajski, chiński uproszczony, chiński klasyczny, koreański i japoński
Aktualizacja oprogramowania urządzenia
osiągalna aktualizacja przez użytkownika.

INTERFEJS

Komputer
Hi-Speed USB (zgodność z Mini-B)
Inne
Bezprzewodowa sieć LAN (IEEE802.11b/g/n; wyłącznie pasmo 2,4 GHz), z obsługą energicznego NFC[17]
Wyjście HDMI (zgodne z typem C/HDMI mini)

DRUKOWANIE BEZPOŚREDNIE Drukarki producenta Canon Kompaktowe drukarki fotograficzne firmy Canon i drukarki PIXMA obsługujące standard PictBridge
PictBridge
Tak (poprzez USB albo bezprzewodową LAN)

PAMIĘĆ MASOWA

typ
SD, SDHC, SDXC (zgodność z UHS-I)

OBSŁUGIWANE SYSTEMY OPERACYJNE Komputery PC i Macintosh Windows 10/8/8.1/7 z dodatkiem SP1[20]
Mac OS X 10.9/10.10

w przypadku połączenia Wi-Fi z komputerem za pośrednictwem narzędzia Image Transfer Utility:
jedynie Windows 10/8/8.1/7 z dodatkiem SP1
Mac OS X 10.9/10.10

ŹRÓDŁO ZASILANIA

Akumulatory 1 akumulator litowo-jonowy LP-E12
Żywotność akumulatora
Około 255 fotografii (temp. 23°C, AE 50%, FE 50%) [5]
Około 210 fotografii (temp. 0°C, AE 50%, FE 50%)
Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora
4 stopnie
Oszczędzanie energii
Monitor LCD wyłącza się po 10, 20, 30 s albo 1, 2, 3 min
automatyczne wyłączanie
Tryb Eco
Zasilanie i ładowarki
zestaw zasilający AC Adapter Kit ACK-E12, ładowarka LC-E12E

informacje FIZYCZNE

Środowisko pracy 0–40C, wilgotność do 85%
wymiary (szer. × wys. × dł.)
108 × 66,6 × 35 mm
Waga (tylko korpus)
Około 301 g (standard Camera and Imaging Products Association, łącznie z akumulatorem i kartą pamięci)

1349 PLN
Nikon Nikon D7200
25 reviews

Aparat Nikon D7200 proponuje wysokiej klasy technikę przetwarzania obrazu w zaskakująco znikomej obudowie. Aparat został wyekwipowany w matrycę o rozdzielczości 24.2 mln pikseli zapewniającą unikatową jakość , a także nagrywanie filmów w Full HD w rozdzielczości 1080/60p nawet w niezwykle niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Jeśli fotografia jest Twoją pasją, ta lustrzanka jest dla Ciebie. W dodatku aparat oferuje możliwość przesyłania fotografii dzięki łączności Wi-Fi i NEC. Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24.2 mln pikseli zagwarantuje wierne obrazy o żywych kolorach, znikomej ilości szumów i płynnych przejściach tonalnych. Wysoka czułość ISO (100-6400) z możliwością manualnego zwiększenia do odpowiednika ISO 25 600 przy pomocy ustawienia Hi2. Pozwala na użytkowanie krótszych czasów otwarcia migawki w sytuacji fotografii o obszernej liczbie detalów przy niewielkiej ilości szumów w trakcie fotografowania szybko poruszających się obiektów lub wykonywania zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Proponuje ustawienie automatyczny wybór ISO. Mechanizm obróbki obrazu EXPEED 4: zezwala na widocznie rozszerzą ogólną produktywność aparatu i pozwala uzyskać wspaniałe rezultaty. Pozwala na doskonałe odwzorowanie obrazu i poszerza zakres czułości ISO i umożliwia nagrywanie filmów z większą liczbą klatek na sekundę. Trwała konstrukcja: Body lustrzanki D7200 skonstruowano z myślą o pracy w niełatwych warunkach - jest wytrzymały na działanie pyłu i wody oraz na upadki. Podwyższoną solidność gwarantują góra i pokrywy tylne korpusu tworzone ze stopu magnezu. Ponadto moduł migawki przetestowano w 150 tys. Cykli pracy. 100-procentowe pokrycie kadru w wizjerze przy rozszerzeniu około 0,94x, które zezwala na dokładne komponowanie fotografii. Dwa gniazda kart pamięci SD: obszerniejsza elastyczność w trakcie fotografowania. Karty w drugim gnieździe można używać po zapełnieniu pierwszej karty. Można także zapisywać fotografie i filmy na oddzielnych kartach. Zgodność z kartami rodzaju SDXC. Szczególnie skrupulatny, 51-punktowy system autofokusa z 15 czujnikami krzyżowymi pośrodku kadru. Pozwala na szybkie i skrupulatne pokrycie autofokusem w całym kadrze. Cztery tryby pól AF, w tym śledzenie 3D, zapewniają dużą ostrość choćby wtedy, gdy obiekt nie znajduje się w środku kadru albo porusza się lub nieprzewidywalnie. Detektor RGB z 2016 pikselami zagwarantuje istotnie precyzyjne wyniki pomiaru ekspozycji i dostarcza precyzyjne dane do systemu rozpoznawania scenerii, który optymalizuje ustawienia ekspozycji, autofokusa i balansu bieli bezpośrednio przed zwolnieniem migawki, co umożliwia realizowanie ostrych fotografii. Tryb fotografii seryjnych z szybkością 7 kl./s: Można fotografować z prędkością do 6 kl./s w formacie DX i do 7 kl./s w trybie kadrowania 1,3x. Pokaźny bufor pamięci w aparacie pozwala zarejestrować do 27 fotografii w 12-bitowym formacie RAW i nawet do 100 wysokiej jakości fotografii w formacie JPEG w jednej szybkiej serii. Funkcja nagrywania filmów D-Movie - filmy w rozdzielczości full HD (1920 x 1080): oddzielny przycisk nagrywania pozwala na rejestrowanie nadzwyczajnych plików wideo w wysokiej rozdzielczości (HD) z dźwiękiem. Tryb AF-F zagwarantuje stałą ostrość podczas filmowania, zaś aparat umożliwia nagrywanie dźwięku w jakości stereo za pomocą mikrofonu zewnętrznego. Proste funkcje edycji zezwalają na modyfikowanie plików wideo w aparacie. Wielki monitor LCD z hartowanego szkła o wysokiej rozdzielczości (920 tys. Punktów) i przekątnej 3.2 cala przystępne zapoznanie się z podstawowymi informacjami na temat aparatu oraz wygodne przeglądanie i edytowanie fotografii i filmów. Obsługa technologii NFC: daje możliwość prostego przesyłania fotografii do urządzenia inteligentnego z funkcją NFC. Starczy zetknąć aparat D7200 z urządzeniem inteligentnym, by przesłać zdjęcie wyświetlane na ekranie LCD aparatu. W pakiecie znajduje się nieznaczny i uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy AF-S DX NIKKOR 18-140 f/3.5-5.6G ED VR do cyfrowych lustrzanek formatu DX firmy Nikon. Wyposażony w system redukcji drgań, zniża skutki drgania aparatu, spowodowane przez robienie fotografii z ręki, tym samym eliminując rozmycie obrazu i zapewniając jednostajny obraz w wizjerze. Dzięki zastosowaniu silnika VR marki Nikon, autofokus działa prędko i bezgłośnie.

3949 PLN
Canon Canon EOS M3
25 reviews

Swoboda ekspresji
produktywność i funkcjonalność. Kreatywność i wygoda. Aparat EOS M3 łączy jakość lustrzanki cyfrowej i funkcjonalność aparatu kompaktowego. Ciesz się nadzwyczajnymi zdjęciami w każdym miejscu.

Uchwyć niesamowite detale

Rejestrowane fotografie i filmy są pełne szczegółów, odcieni i atmosfery, choćby w warunkach słabego oświetlenia, dzięki matrycy CMOS APS-C o rozdzielczości 24,2 MP i czułości ISO do 12800 (możliwość rozbudowy do 25600).

przenośna wydajność lustrzanki cyfrowej
Dzięki przyjemnej w noszeniu kompaktowej, lekkiej i stylowej obudowie model EOS M3 pozwala mieć przy sobie wszystkie możliwości lustrzanki cyfrowej, wraz z wymiennymi obiektywami.

Łatwy w obsłudze dotykowy interfejs

Wielokrotnie nagradzany, funkcjonalny interfejs z instynktownym ekranem dotykowym (1040 tys. Punktów sRGB) do ustawiania ostrości i wykonywania fotografii jednym dotknięciem, obsługi menu i przyjemnego oglądania obrazów. Wyświetlacz odchyla się do góry o 180˚ (przydatne do autoportretów) i w dół o 45˚, a to pozwala wykonywać zdjęcia z góry.

Bądź spontaniczny. Szybka i energiczna regulacja ostrości

instynktowne reakcje i swobodne rejestrowanie intensywnych wydarzeń dzięki seriom fotografii w pełnej rozdzielczości z prędkością 4,2 klatek na sekundę — nawet w trybie RAW.

szybki, precyzyjny autofokus
Regulacja ostrości choćby 6,1-krotnie szybciej niż w pierwotnym modelu EOS M dzięki zaawansowanemu systemowi Hybrid CMOS AF III. Szybkie i precyzyjne blokowanie autofokusa generuje niezwykle ostry obraz dzięki 49 punktom AF rozmieszczonym na całym kadrze, obejmującym 80 procent kadru w pionie i 70 procent kadru w poziomie.

Łatwe udostępnianie
Udostępnianie twórczości jest proste. Można prosto przesyłać obrazy i filmy do smartfonów, tabletów lub stacji Canon Connect Station przy pomocy funkcji Wi-Fi i NFC, a następnie ekspresowo wysyłać do serwisów społecznościowych lub oglądać na pokaźnym ekranie telewizora.

Twórcze wspomaganie
Obudź w sobie artystę dzięki twórczemu wspomaganiu, które łatwe kontrolowanie ustawień aparatu przy pomocy ekranu dotykowego. Można zobaczyć podgląd zmian w czasie rzeczywistym, poznawać ich przełożenie na konwencjonalne ustawienia aparatu, a choćby zapisywać i udostępniać ulubione ustawienia.

Pełna ręczna regulacja
Pełna, ekspercka kontrola w dowolnej chwili dzięki rozwiązaniom, takim jak poręcznie umieszczone pokrętło przednie, pokrętło korekty ekspozycji i rozbudowane funkcje niestandardowe zezwala na przypasowanie do swojego stylu fotografowania. Rejestracja w 14-bitowym formacie RAW pozwala na najszczególniej innowacyjną obróbkę końcową.

Rozbudowa systemu
Zmień obiektyw i przejrzyj świat z innej perspektywy. Wybierz spomiędzy szerokiej gamy obiektywu EF-M albo użyj jednego z 70 obiektywów zaprojektowanych dla lustrzanek cyfrowych EOS przy pomocy adaptera mocowania EF-EOS M. Dodaj inne opcjonalne akcesoria, takie jak lampy błyskowe EOS Speedlite, wizjer elektroniczny lub mikrofon zewnętrzny.

Filmowanie w sposób zbliżony do fotografowania
Nagrywanie filmów w najwyższej jakości Full HD (1080p) z szybkością 30 kl./s w formacie MP4 i prędki, płynny autofokus dzięki zaawansowanemu systemowi Hybrid CMOS AF III. Dotykowy AF w filmach pozwala tworzyć płynne, kinowe efekty powolnej zmiany ostrości, a wzmocnienie krawędzi przy ręcznej regulacji ostrości eksponuje ostre obszary ujęcia.

Filmowanie w trybie ręcznym
Nagrywaj stanowczo twórcze filmy tak łatwo, jak robisz fotografie, dzięki ręcznej regulacji czasu naświetlania, przysłony i czułości ISO. Twórz ujęcia z małą głębią ostrości za pomocą szerokich ustawień przysłony albo zmieniaj czas otwarcia migawki podczas filmowania, żeby regulować przepływ obrazu.

Aplikacja Canon EOS M3 Companion
Udoskonal swoje umiejętności fotograficzne! Aplikacja EOS M3 Companion wprowadzi Cię w świat twórczego fotografowania. Poznasz tajniki konfiguracji aparatu, nauczysz się zapisywać i udostępniać obrazy i ekspresowo zaczniesz robić niesamowite fotografie.


W zestawie obiektyw EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM
Ten znikomy, uniwersalny i poręczny obiektyw zmiennoogniskowy 15-45 mm jest doskonały do fotografii i filmów. Pozwala na rejestrowanie wszelkiego — od rewelacyjnych pejzaży i ładnych portretów po intensywną akcję. Idealne uzupełnienie aparatów EOS M.

Wszechstronność nieprzeciętna dla użytkowników aparatu EOS M
Ten wysokiej jakości obiektyw zmiennoogniskowy z zakresem ogniskowych 15–45 mm i 7-listkową krągłą przesłoną świetnie nadaje się do zdjęć artystycznych. Uchwycisz wszystko — od wyśmienitych pejzaży poprzez ładne portrety z miękkim rozmyciem tła po dynamiczne ujęcia ruchu.

praktyczny dzięki lekkiej, składanej i stylowej konstrukcji
użyteczny obiektyw można wziąć ze sobą w podróż — wykorzystuje 3 komponenty asferyczne w celu zapewnienia wysokiej jakości obrazu pomimo istotnie kompaktowej konstrukcji. Znikomy, składany korpus waży zaledwie 130 g i ma długość wyłącznie 44,5 mm. Stylowa pokrywa produkowana z aluminium nieprzeciętnie komponuje się z aparatem EOS M.


Pozostałe cechy matrycy

- Współczynnik proporcji obrazu: 3:2
- Filtr dolnoprzepustowy: zaimplementowany/stały
- Czyszczenie matrycy: wbudowany system czyszczący EOS
- typ filtra kolorowego: kolor podstawowy


Pozostałe cechy wyświetlacza

- typ: Odchylany ekran dotykowy LCD (TFT) sRGB ClearView II o przekątnej 7,5 cm (3 cale). Format obrazu 3:2. Około 1 040 000 punktów. Pojemnościowy, panelowy
- Pole krycia: Około 100%
- Kąt widzenia (poziomo/pionowo): Około 170°
- Regulacja jasności: Możliwość ustawienia na jednym z pięciu stopni


Funkcje specjalne

- Funkcje indywidualne: 6 funkcji niestandardowych z 17 ustawieniami, w tym 7 programowalnych przycisków/części sterujących
- Etykieta metadanych: informacje o prawach autorskich użytkownika (możliwość ustawienia w aparacie)
- Ocena obrazu: 0-5 gwiazdek
- Inteligentny detektor orientacji: Tak
- rozszerzenie w trakcie odtwarzania: 1,5–10x w 10 krokach


Akcesoria w komplecie

- Obiektyw EF-M 15-45mm
- Ładowarka
- Bateria
- kabel USB
- Karta gwarancyjna
- Instrukcja obsługi


Akcesoria opcjonalne

- Wizjer:Opcjonalny wizjer elektroniczny EVF-DC1, (0,48 cala), format obrazu 4:3, około 2 360 000 punktów, pokrycie 100%
- Futerały/paski: Futerał na korpus EH27-CJ, Pasek na szyję EM-E2
- Obiektywy: EF-M (obiektywy EF i EF-S zgodne po założeniu adaptera mocowania EF-EOS M)
- Lampa błyskowa: Canon Speedlite (w tym 90EX, 270EX II, 320EX, 430EX II, 580EX II, 600EX, 600EX-RT, lampa błyskowa Macro-Ring-Lite MR-14EX II, lampa błyskowa Macro Twin Lite MT-24EX, wyzwalacz lamp błyskowych Speedlite Transmitter ST-E2, wyzwalacz lamp błyskowych Speedlite Transmitter ST-E3-RT), kabel zdalnej stopki aparatu OC-E3, uchwyt Speedlite Bracket, SB-E2, Pilot zdalnego sterowania/wężyk spustowy, Pilot zdalnego sterowania RC-6
- Inne: kabel interfejsu IFC-400PCU, przewód HDMI HTC-DC100


Pozostałe cechy

Drukowanie bezpośrednie:
Drukarki firmy Canon: Kompaktowe drukarki fotograficzne firmy Canon i drukarki PIXMA obsługujące kanon PictBridge


Przysłona

- f/3.5-6.3
- niewielki otwór przysłony: 22–40(38)
- ilość listków przysłony: 7

2149 PLN