Graphite Graphite 58G941
25 reviews

Nie przepadasz za ręcznym rąbaniem drewna do kominka? Ułatw sobie pracę z pilarką łańcuchową, dzięki której praca z drewnem będzie przyjemniejsza i lżejsza. Spójrz na przykład na Graphite 58G941.

Elektryczna czy spalinowa?

Rozglądając się za pilarką łańcuchową, musimy sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy wersję spalinową, czy elektryczną. Obie mają swoje plusy i minusy. Niewątpliwym plusem pilarki elektrycznej jest jej prosta budowa i stosunkowo niska waga. Aby dobrze działała, trzeba jedynie zwracać uwagę na prawidłowe napięcie łańcucha i poziom oleju w układzie smarowania. Jak to zwykle w przypadku urządzeń elektrycznych bywa, minusem jest ciągnący się kabel zasilający, który ogranicza nas podczas pracy jak i może zostać nieumyślnie przecięty. O tym czy wybierzemy pilarkę spalinową, czy też elektryczną warto zadecydować myśląc przez pryzmat częstotliwości jej późniejszego używania. Nie ma sensu kupować "spalinówki", jeśli tniemy drewno raz na jakiś czas. Wersja elektryczna będzie tańsza, łatwiejsza w konserwacji i lżejsza w użytkowaniu.

Wybór

Oczywiście, jeśli zawodowo pracujemy takim narzędziem lub mieszkamy w dużym budynku i często palimy w kominku, albo gdy głównym źródłem ciepła w domu jest kocioł na paliwa stałe, czyli na przykład na drewno. Wtedy pilarka spalinowa ma jak najbardziej sens. Pilarki spalinowe pozwalają osiągnąć większą moc roboczą oraz dłuższe prowadnice to podnosi efektywność urządzenia. To także duża swoboda użytkowania, nie musimy obawiać się kabel zasilający, a także mamy możliwość pracy z pilarką w lesie i innych miejscach, w których nie ma dostępu do źródeł prądu elektrycznego. Warto także dodatkowo zadbać, by była ona wyposażona w rozwiązania ułatwiające uruchamianie silnika napinania łańcucha oraz systemy niwelujące drgania, oczyszczające spaliny i zmniejszające hałas. To wszystko przyda nam się w eksploatacji. Niewątpliwą wadą pilarek spalinowych jest ich waga. W urządzeniu trzeba regularnie czyścić filtr powietrza i układ chłodzenia silnika. Dla niedoświadczonych problemem może być też samo tankowanie pilarki. Dwusuwowy silnik wymaga odpowiedniej mieszanki benzyny i oleju. Należy przykładać do tego dużą wagę i staranność.

Specyfika i konserwacja

To, jak długo i jak skutecznie pilarka będzie pracować, zależy od jakości prowadnicy i łańcucha. W zasadzie wybór uznanej marki gwarantuje, że pilarka i wszelkie jej elementy będą wykonane z dobrej jakości materiałów. Co do długości prowadnicy, nie wybierajmy tych najdłuższych. Do normalnego użytkowania wystarczy w zupełności pilarka o 30 centymetrowej prowadnicy. Warto pamiętać, że krótszym urządzeniem łatwiej operować. Aby pilarka pracowała bezproblemowo przez długi czas, należy ją odpowiednio konserwować. Zalecane jest też stosowanie wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych oraz odpowiednie smarowanie za pomocą specjalnych olejów do łańcucha, a także korzystanie z olejów do silnika. W przypadku wymiany jakichś elementów, ważne aby były to autoryzowane części zamienne. Kluczowy jest też naciąg łańcucha. Za ciasny spowoduje zniszczenie prowadnicy, za to za luźny może się zerwać lub w najlepszym razie ześlizgiwać się z prowadnicy. Do smarowania tego elementu warto dobierać oleje biodegradowalne lub preparaty mieszalne z wodą.

Bezpieczeństwo

Pilarka łańcuchowa nie jest bezpiecznym urządzeniem, zwłaszcza jeśli nie zachowamy środków ostrożności. Dlatego, zanim przystąpimy do cięcia, powinniśmy odseparować od nas zwierzęta, a dzieciom nakazać zachowanie dystansu i dopilnować, by nikt nie stał naprzeciwko nas, podczas cięcia. Pamiętajmy też o tym, aby nie używać pilarki w pomieszczeniach zamkniętych. Nie zapominajmy też o ochronie osobistej. Postarajmy się o kask z siatką na twarz i ochronnikami słuchu. Warto też zabezpieczyć stopy przed upadającym drewnem. Zakupmy więc ochronne obuwie z usztywnianą cholewą. Pamiętajmy, aby na czas pracy pilarką zdjąć wszelkie ozdoby z szyi, a także aby nie ubierać luźnej odzieży, która może się wkręcić w łańcuch. Piła powinna być włączona zanim rozpoczniesz cięcie. To może wydawać się oczywiste, jednak częstym błędem jest uruchamianie piły na drewnie, co może być nieprzyjemne w skutkach. Nie pracujmy siedząc na gałęziach, drabinach, chybotliwych stołkach i tym podobnych. Podczas pracy nie wolno unosić narzędzia ponad wysokość barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy łańcuch jest w ruchu. Warto też mieć kogoś w pobliżu, kto w razie czego udzieli nam pomocy.

Podsumowanie

Do wszelkiej cięższej pracy z materiałem jakim jest drewno, pilarka łańcuchowa jest idealna. Przydaje się zarówno gdy chcemy po prostu pociąć drewno do kominka, jak i pociąć belkę. Pilarka Graphite58G941, dodatkowo posłuży Ci podczas remontów, przy cięciu drewnianych prefabrykatów czy w pielęgnacji ogrodu lub sadu. Jeśli to urządzenie spełnia Twoje oczekiwania, znajdź je u nas w najlepszej cenie.

404 PLN
Graphite Graphite 58G874
25 reviews

Masz własną firmę budowlaną? Może potrzebujesz młota udarowego, który skutecznie pomaga w kuciu i burzeniu? Młot Graphite 58G874, jest dobrym przykładem takiego narzędzia.

Wybór młota

Przede wszystkim należy podzielić młoty udarowe na dwie kaegorie. Mamy więc młoty udarowe dla majsterkowiczów i dla profesjonalistów. Pierwsze są sprzętami dla entuzjastów. Są względnie tanie i dość mocne, chociaż nie wystarczą do działań profesjonalnych. Młoty profesjonalne, to sprzęt przeznaczony do stricte budowlanych. Sprzęt amatorski, czy dla entuzjastów, to młoty które przypominają wiertarki lub młotowiertarki. Takie urządzenie potrafi wiercić otwory w kamieniu czy betonie, dłutować i wkręcać śruby w drewnie, stali czy plastiku. Młoty profesjonalne są znacznie mocniejsze i większe od wersji dla majsterkowiczów. Minusem tych narzędzi jest jednak ich waga i gabaryty. Są dużo większe, cięższe i na dodatek dużo droższe od amatorskich, chociaż służą w sposób niezawodny fachowcom budowlanym przez długi czas.

Specyfika narzędzia

Jak w przypadku każdego sprzętu do pracy, istotna jest jego moc. Zwykły sprzęt dla majsterkowiczów może mieć moc około 600 W. Gdy szukamy narzędzia do domu, do majsterkowania czy małych remontów - będzie ono wystarczające. Młoty udarowe cechujące się mocą ponad 1000 W przeznaczone są do cięższych prac budowlanych. Dodatkowo posiadają regulacje prędkości obrotowej i udarowej, dzięki czemu idealnie sprawdzą się, podczas dużych obciążeń oraz pracy zmianowej. Warto zaznaczyć, że moc podawana w opisie przez producenta jest wartością pobieraną przez sprzęt z sieci energetycznej. Efektywna moc młota to niecałe 60% tej wartości. Można jednak spotkać producentów, którzy i tę wartość dokładnie podają w swojej specyfikacji. Młot Graphite 58G874 oferuje swoim użytkownikom moc 1250 W. Napięcie zasilania to w przypadku opisywanego modelu młota to 230 V. Model ten cechuje się energią udaru rzędu 10. Drugą cechą młotów jest prędkość obrotowa. Prędkość ta jest określana przy pracy bez obciążenia i najczęściej wynosi ona około 1000 rpm. Bardzo istotnym parametrem przy zakupie młota udarowego jest wielkość zaczepu dłuta lub wiertła. Najczęściej jest to 40 mm, chociaż są modele (najczęściej słabsze), które są przystosowane do dłut o średnicy tylko 25 mm. Wielkość ta jest domeną urządzeń z niższej półki.

Akcesoria

Najczęściej, kupując młot udarowy, otrzymamy z nim kilka niezbędnych akcesoriów. W paczce z narzędziem możemy znaleźć dodatkowy uchwyt, który po zamontowaniu na młocie pozwala lepiej go utrzymywać podczas pracy, czy pokrowce lub pudełka do wierteł i dłut. Czasami otrzymamy także specjalne wskaźniki głębokości wiercenia, dzięki którym mamy pełną kontrolę nad postępem naszych prac. Standardem w młotach udarowych są systemy tłumienia drgań odczuwanych przez użytkownika, regulowane ustawienie prędkości obrotowej czy liczby udarów. W niektórych modelach możemy znaleźć przydatne w korzystaniu ustawienia predefiniowane do konkretnych zadań.

Podsumowanie

W zakupie wielką rolę odgrywa oczywiście cena. Wpływają na nią oczywiście osiągi i typ młota udarowego, a także marka. Amatorski będzie dużo tańszy niż profesjonalny, chociaż też będzie słabszy. W przypadku, gdy chcemy sprzęt do pracy, do ciężkich budowlanych robót, zdecydowanie nie opłaca się stawiać na półśrodki. Podstawą dobrego narzędzia jest solidność wykonania i gwarancja, że nie zawiedzie, kiedy będzie w użyciu. Opisywany w tekście młot udarowy Graphite 58G874 zapewnia odpowiedni komfort pracy, a także bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

523 PLN
Graphite Graphite 58G116
25 reviews

Lubisz drobne domowe naprawy i przeróbki? Wymagasz od swoich narzędzi, że będą niezawodne i posłużą przez długie lata? Przeczytaj opis wkrętarki Graphite 58G116, sprawdź jej specyfikację techniczną i znajdź ją u nas w najkorzystniejszej cenie.

Wprowadzenie

Wkrętarka, to elektronarzędzie akumulatorowe, które cechuje się łatwością obsługi i wygodą użytkowania. Prezentowana wkrętarka, może więc przydać się każdemu, kto musi coś wkręcić lub zmontować z gotowych prefabrykatów. Wkrętarki znajdą zastosowanie tam, gdzie ważnym czynnikiem pracy jest nieskrępowana swoboda ruchu. A więc przy wszelkiego rodzaju pracach wykończeniowych czy majsterkowaniu, a nawet w modelarstwie. Urządzenia te, sprawdzają się wyśmienicie przy wkręcaniu różnego rodzaju śrub i wkrętów, w różnych stosunkowo miękkich materiałach. Niektóre modele oferują możliwość wiercenia w drewnie. Standardowo wkrętarki sprawdzą się przy pracy z drewnem oraz materiałami drewnopodobnymi, tworzywami sztucznymi, a także cienkimi blachami.

Specyfikacja i porady

Wybierając wkrętarkę sprawdźmy czy upatrzony przez nas model posiada regulację regulację momentu siły oraz prędkości z jaką jest w stanie wkręcać śruby. W przypadku tej pierwszej wartości, nie powinna być ona niższa niż 5 Nm. Jeśli wkrętarka ma nam służyć pomocą w trudno dostępnych miejscach, warto wybrać wkrętarkę kątową. Moment obrotowy - czy moment siły, bo i pod taką nazwą funkcjonuje to pojęcie, to w uproszczeniu siła urządzenia wyrażona w obrotach. Im większy moment obrotowy - tym mocniejsze i przyjemniejsze w pracy urządzenie. Z momentem obrotowym łączy się tez inny parametr, mianowicie napięcie. Im większe napięcie, tym większa moc urządzenia. Model 58G116 dysponuje napięciem 14.4 V.

Wskazówki dotyczące pracy

O czym powinniśmy pamiętać przy pracy wkrętarką? Przede wszystkim musimy dobrać prędkość do materiału, w którym chcemy umieścić wkręt czy śrubę. W przypadku wkręcania w otworach nie ma to aż takiego znaczenia i możemy używać wyższych prędkości. Jednak gdy stosujemy wkręty do drewna, warto zacząć od niższej prędkości i większego nacisku. Potem w miarę wkręcania można już zwiększać prędkość. Pracę może uprzyjemnić i ułatwić LED-owa dioda, która doświetli nam punkt wkręcania. Jeśli nie mamy doświadczenia z wkrętarkami, warto wyposażyć się w szybkozłączkę , która umożliwi nam bezproblemową wymianę bitów. Dobrze, gdy wkrętarka posiada także automatyczną blokadę wrzeciona. Dzięki temu nie uszkodzimy sprzętu ani akcesoriów.

Akumulator

W tym urządzeniu akumulator jest NiCd. Ciągłe przerywanie pracy w celu naładowania wiertarki jest najmniej pożądaną rzeczą w czasie np. remontu. Dlatego tak ważny jest akumulator i jego pojemność. Im większy, tym dłużej zasili nasze urządzenie i tym samym pozwoli nam lepiej pracować. Można kupić akumulatory z wbudowanym czujnikiem poziomu naładowania, które pomogą przewidzieć kiedy urządzenie będzie niezdolne do pracy. Ważną sprawą jest aby przed ładowaniem, wyczerpać całą moc akumulatora. Nie ładujmy baterii na zapas! Pamiętajmy także, że pełnię pojemności akumulator osiągnie po kilku pełnych ładowaniach. Zwykle od 3 do 5 ładowań. Model 58G116 cechuje się akumulatorem o pojemności 1.3 Ah. Czas ładowania baterii wkrętarki Graphite 58G116 to 5 h.

Akcesoria

Wkrętarka nie spełniałaby swojego zadania, gdybyśmy nie posiadali końcówek zdolnych do wkręcania. Służą temu różnego rodzaju bity. Możemy je kupić w wersjach jedno lub dwustronnych. Dla własnej wygody możemy wybrać także wersje namagnesowane, które skutecznie będą trzymały śrubki czy wkręty podczas pracy. Najczęściej przy zakupie wkrętarki otrzymamy kilka podstawowych bitów. Warto jednak zainwestować w kolejne, które przydadzą się szybciej niż nam się wydaje. Dodatkowo możemy nabyć także specjalną ładowarkę do szybkiego ładowania baterii. Jeśli często korzystamy ze swojego elektronarzędzia, warto także kupić dodatkowy akumulator, dzięki któremu będziemy mogli szybko, bez zbędnych przestojów wrócić do pracy.

Podsumowanie

Dobre narzędzie powinno być solidne, na narzędziach powinniśmy móc polegać. Opisywana wkrętarka, Graphite 58G116, zapewnia komfort pracy i duże możliwości, a także dobry stosunek jakości do ceny. Oszczędzi Ci ono czas oraz nerwy i sprawi, że remonty czy drobne prace domowe staną się przyjemnością.

208.41 PLN
Graphite Graphite 58G488
25 reviews

Praca z drewnem sprawia Ci frajdę? Możesz ułatwić sobie pracę dzięki doskonałej pile lub pilarce, których moc i możliwości pozwalają na szybką i bezproblemową obróbkę drewna. Takim narzędziem może być na przykład Graphite 58G488.

Wprowadzenie

Piły i pilarki są przystosowane do cięcia różnorodnych materiałów, np. drewna miękkiego i twardego, drewna warstwowego, płyt wiórowych, fornirowanych i laminowanych, sklejek, gipso-kartonu, płyt gipsowo-cementowych, tworzyw sztucznych. Nieduża pilarka czy piła, powinna się znaleźć na wyposażeniu każdego stolarza, montera mebli kuchennych czy nawet właściciela domu jednorodzinnego z zacięciem do majsterkowania.

Specyfika

Podstawowym parametrem takich narzędzi jest średnica zewnętrzna krawędzi zębów. Wymiar ten określa nominalną średnicę tarczy w pilarce i pile. Oba wymienione parametry muszą być takie same. Nie wolno mocować na urządzeniu innej tarczy czy ostrza niż o nominalnym wymiarze. Jeśli narzędzie ma inną średnicę mocowania niż otwór w pile, to można zastosować odpowiedni pierścień redukcyjny w celu solidnego osadzenia piły. Kształty zębów skrawających i powierzchni natarcia zębów wpływa na wydajność i jakość cięcia. Podstawowa zasada stosowania różnych kształtów ząbków jest następująca: proste zęby, trapezowe i szerokie, są przeznaczone do cięcia twardych materiałów – na przykład metali. Zęby naprzemian skośne służą do cięcia dokładnego drewna i materiałów drewnopochodnych. Wytrzymałość ostrzy jest zależna od rodzaju materiału zębów i wielu parametrów nadanych przez producenta, ale też w dużym stopniu zależy od użytkownika. Średnia trwałość ostrzy zębów to około 40 godzin łącznego czasu pracy piły. Żywotność piły jest większa i jest to łączny czas użytkowania po wielokrotnym ostrzeniu. Ostrza wykonane z tak zwanych węglików spiekanych, mogą być ostrzone około 20 razy. Ostrza zęba wykonane z węglików spiekanych, uważa się za nienadające się do użytku, jeśli zaokrągli się ono do wielkości R 0,1 mm. Można wtedy dokonać ostrzenia. Wykonuje się to obecnie na specjalnych maszynach wyposażonych w programy komputerowe do automatycznego ostrzenia. Ostrzenie piły z mocno zużytymi zębami oferowana jest za około 50% wartości nowego narzędzia, warto więc zastanowić się czy naprawdę się to nam opłaci. W tego typu narzędziach moc jest istotna. Dzięki niej możemy łatwiej poradzić sobie z różnego rodzaju drewnem i płytami drewnopodobnymi. Graphite 58G488, dysponuje silnikiem o mocy 1200 W. Napięcie w tym konkretnym modelu wynosi 230 V. Prędkość obrotowa, jest ważna w przypadku pilarek tarczowych. Im ona wyższa tym sprawniej narzędze poradzi sobie ze swoim zadaniem. Pilarka Graphite 58G488, dysponuje obrotami na poziomie 5000 rpm. Średnica tarczy to w tym przypadku 185 mm.

Bezpieczeństwo

Jasnym jest, że takie narzędzia są niebezpieczne. Dlatego, zanim przystąpimy do cięcia, powinniśmy pozamykać zwierzęta, a dzieciom nakazać zachowanie dystansu i dopilnować, by nikt nie stał naprzeciwko nas na linii cięcia. Ważne - piłami spalinowymi nie powinno się pracować w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Pamiętajmy też o ochronie osobistej. Postarajmy się o kask z siatką na twarz i ochronnikami słuchu. Aby zabezpieczyć stopy przed ciężarem upadającego drewna, powinniśmy też mieć na nogach sztywne, twarde obuwie (buty robocze z usztywnianymi noskami). Nie pracuj nigdy w luźnej odzieży. Osoby z długimi włosami powinny je spiąć. Do pracy zdejmijmy też wszelkiego rodzaju wisiorki, ozdoby, krawaty i tym podobne. Piła powinna być włączona zanim rozpoczniesz cięcie. Nie wolno używać piły siedząc na gałęziach lub stojąc na chybotliwej drabinie. Podczas pracy nie wolno unosić narzędzia ponad wysokość barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy łańcuch jest w ruchu.Podczas cięcia giętkich gałęzi musisz uważać, aby któraś sprężynując nie uderzyła cię w twarz. Wskazane jest, aby w trakcie pracy towarzyszył ci ktoś, kto w razie problemów zdoła udzielić pomocy.

Podsumowanie

Jeśli często samodzielnie tniemy drewno do domowego kominka, niezbędny jest nam w podręcznym warsztacie sprzęt, który to ułatwi i przyspieszy. Pilarki i piły przydają się także w gospodarstwie domowym do przycinania krzaków i cięcia gałęzi drzew, a także podczas remontów - przy przecinaniu drewnianych elementów i nie tylko. Jeśli więc nosisz się z zamiarem kupna takiego sprzętu, sprawdź na przykład Graphite 58G488.

209 PLN
Graphite Graphite 58G486
25 reviews

Pracujesz z drewnem? Piła i pilarka, to dwa narzędzia, które dają Ci to czego potrzebujesz - a więc dużą moc roboczą, połączoną z prostotą obsługi i efektywnością. Graphite 58G486, jest właśnie takim narzędziem.

Wprowadzenie

Piły i pilarki to narzędzia świetnie sprawdzające się podczas cięcia najróżniejszych, względnie miękkich materiałów, takich jak drewno, sklejki, płyty wiórowe oraz pilśniowe i tym podobne. Takie narzędzia są idealne dla entuzjastów pracy z drewnem, a także stolarzy, monterów i majsterkowiczów.

Specyfika

Wyjściowym parametrem takich narzędzi jest średnica zewnętrzna krawędzi zębów. Wartości na ostrzach i te zapisane w specyfikacji danego modelu muszą być takie same. Nie wolno mocować na urządzeniu innej tarczy bądź ostrza niż o nominalnym wymiarze. Czasami można zastosować odpowiednie przejściówki, w formie pierścienia redukcyjnego. Trzeba to jednak sprawdzić w instrukcji danego narzędzia. Wszelkie parametry powinny być tam ujęte. Kształty zębów tnących i powierzchni natarcia zębów wpływa na wydajność, a zwłaszcza na jakość cięcia. Proste, trapezowe są przeznaczone do twardych materiałów, na przykład niektórych metali i twardego drewna. Zęby mniejsze, naprzemiennie umieszczone, pozwalają na dokładne cięcie stosunkowo miękkich i łatwych w obróbce gatunków drewna. Wytrzymałość ostrzy jest uwarunkowana rodzajem materiału zębów i wielu parametrów nadanych przez producenta, ale też w dużym stopniu zależy od użytkownika. Przyjmuje się, że dobre ostrze wytrzymuje około 40 roboczogodzin. Ostrza pił, można dodatkowo ostrzyć. Te wykonane z tak zwanych węglików spiekanych, mogą być ostrzone do 20 razy. Ostrza zęba wykonane z węglików spiekanych, uważa się za nienadające się do użytku, jeśli zaokrągli się ono do wielkości R 0,1 mm. Można to zrobić na specjalnych szlifierkach sterowanych komputerowo. Pamiętać też trzeba, że koszt takiej operacji może wynosić do 50% ceny nowego urządzenia, warto więc pomyśleć, czy jest to dla nas opłacalne. W urządzeniach mechanicznych istotna jest moc. Przekłada się ona bezpośrednio na łatwość obsługi i prostotę pracy z drewnem. Graphite 58G486, dysponuje silnikiem o mocy 1200 W. Napięcie w tym konkretnym modelu wynosi 230 V. Gdy szukamy pilarki tarczowej, warto też spojrzeć na wartość prędkości obrotowej. Im ona wyższa tym sprawniej maszyna poradzi sobie ze swoim zadaniem. Pilarka Graphite 58G486, dysponuje obrotami na poziomie 5000 rpm. Średnica tarczy to w tym przypadku 185 mm.

Bezpieczeństwo

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że takie narzędzia są niebezpieczne. Dlatego, zanim przystąpimy do cięcia, powinniśmy odseparować od nas zwierzęta, a dzieciom nakazać zachowanie dystansu i dopilnować, by nikt nie stał naprzeciwko nas na linii cięcia. Ważne - piłami spalinowymi nie powinno się pracować w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Pamiętajmy też o ochronie osobistej. Warto kupić kask z siatką na twarz i ochronnikami słuchu. Aby zabezpieczyć stopy przed upadającym drewnem, musimy też mieć na nogach sztywne, twarde obuwie (buty robocze z usztywnianymi noskami). Nie pracuj nigdy w luźnej odzieży. Osoby z długimi włosami powinny je spiąć. Do pracy zdejmijmy też wszelkiego rodzaju wisiorki, ozdoby, krawaty i tym podobne. Piła powinna być włączona zanim rozpoczniesz cięcie. Nie wolno używać piły siedząc na gałęziach lub stojąc na chybotliwej drabinie. Podczas pracy nie wolno unosić narzędzia ponad wysokość barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy łańcuch jest w ruchu.Podczas cięcia giętkich gałęzi musisz uważać, aby któraś sprężynując nie uderzyła cię w twarz. Warto, aby w trakcie pracy towarzyszył ci ktoś, kto w razie problemów zdoła udzielić pomocy.

Podsumowanie

Jeśli często samodzielnie tniemy drewno do domowego kominka, niezbędny jest nam w podręcznym warsztacie sprzęt, który to ułatwi i przyspieszy. Pilarki i piły przydają się także w gospodarstwie domowym do przycinania krzaków i cięcia gałęzi drzew, a także podczas remontów - przy przecinaniu drewnianych elementów i nie tylko. Jeśli więc nosisz się z zamiarem zakupu takiego sprzętu, sprawdź na przykład Graphite 58G486.

212 PLN
Graphite Graphite 59G806
25 reviews

Pracujesz z drewnem? Piła i pilarka, to dwa narzędzia, które dają Ci to czego potrzebujesz - a więc dużą moc roboczą, połączoną z prostotą obsługi i efektywnością. Graphite 59G806, jest właśnie takim narzędziem.

Wprowadzenie

Piły i pilarki są przeznaczone do cięcia różnorodnych materiałów, np. drewna miękkiego i twardego, drewna warstwowego, płyt wiórowych, fornirowanych i laminowanych, sklejek, gipso-kartonu, płyt gipsowo-cementowych, tworzyw sztucznych. Niewielka pilarka czy piła, powinna znaleźć miejsce w warsztacie każdego stolarza, montera mebli kuchennych czy nawet właściciela domu jednorodzinnego z zacięciem do majsterkowania.

Specyfika

Wyjściowym parametrem takich narzędzi jest średnica zewnętrzna krawędzi zębów. Rozmiar ten określa nominalną średnicę tarczy w pilarce i pile. Oba wymienione parametry muszą być takie same. Nie wolno mocować na wrzecionie pilarki innej tarczy lub ostrza niż o nominalnym wymiarze. Jeśli narzędzie ma inną średnicę mocowania niż otwór w ostrzu, to czasami można zastosować odpowiedni pierścień redukcyjny w celu solidnego zamocowania piły. Kształty zębów skrawających i powierzchni natarcia zębów wpływa na wydajność i jakość cięcia. Podstawowa zasada stosowania różnych kształtów zębów jest taka: zęby proste, szerokie oraz trapezowe, są przeznaczone do cięcia twardych materiałów – na przykład metali. Zęby naprzemian skośne służą do cięcia dokładnego drewna i materiałów drewnopodobnych. Trwałość ostrzy jest zależna od rodzaju materiału zębów i wielu parametrów nadanych przez producenta, ale też w dużym stopniu zależy od użytkownika. Średnia trwałość ostrzy wynosi około 40 godzin łącznego czasu pracy piły. Żywotność piły jest dużo większa i jest to łączny czas użytkowania po wielokrotnym ostrzeniu. Ostrza wykonane z tak zwanych węglików spiekanych, mogą być ostrzone około 20 razy. Ostrza zęba wykonane z węglików spiekanych, uważa się za nienadające się do użytku, jeśli zaokrągli się ono do wielkości R 0,1 mm. Można wtedy dokonać ostrzenia. Wykonuje się to obecnie na specjalnych maszynach wyposażonych w programatory do automatycznego ostrzenia. Ostrzenie piły z mocno zużytymi zębami oferowana jest za około 50% wartości nowego narzędzia, warto więc zastanowić się czy naprawdę się to nam opłaci. W tego typu narzędziach moc jest istotna. Dzięki niej możemy łatwiej poradzić sobie z różnego rodzaju drewnem i płytami drewnopodobnymi. Graphite 59G806 ma moc 1800 W.

Bezpieczeństwo

Pilarka i piła nie są bezpiecznymi urządzeniami, zwłaszcza jeśli nie zachowamy środków ostrożności. Dlatego, zanim przystąpimy do pracy, powinniśmy pozamykać zwierzęta, a dzieciom nakazać zachowanie dystansu i dopilnować, by nikt nie stał naprzeciwko nas, podczas pracy. Pamiętajmy też o tym, aby nie używać ich w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Nie zapominajmy też o ochronie osobistej. Postarajmy się o kask z siatką na twarz i ochronnikami słuchu. Warto też zabezpieczyć stopy przed upadającym drewnem. Zakupmy więc ochronne obuwie z usztywnianą cholewą. Pamiętajmy, aby na czas pracy pilarką zdjąć wszelkie ozdoby z szyi, a także by nie ubierać luźnej odzieży, która może się wkręcić w łańcuch. Piła powinna być włączona zanim rozpoczniesz cięcie. To może wydawać się oczywiste, jednak częstym błędem jest uruchamianie piły na drewnie, co może być nieprzyjemne w skutkach. Nie pracujmy siedząc na gałęziach, drabinach, chybotliwych stołkach i tym podobnych. Podczas pracy nie wolno unosić narzędzia ponad wysokość barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy urządzenie jest włączone. Warto też mieć kogoś w pobliżu, kto w razie czego udzieli nam pomocy.

Podsumowanie

Do wszelkiej cięższej pracy z materiałem jakim jest drewno, pilarka czy piła jest idealna. Przydaje się zarówno, gdy chcemy po prostu pociąć drewno do kominka, jak i pociąć belkę. Graphite 59G806, dodatkowo posłuży Ci podczas remontów, przy cięciu drewnianych prefabrykatów czy w pielęgnacji ogrodu czy sadu. Jeśli to urządzenie spełnia Twoje oczekiwania, znajdź je u nas w najlepszej cenie.

658 PLN
Graphite Graphite 59G072
25 reviews

Szlifierka elektryczna to dobre narzędzie dla wszystkich majsterkowiczów i osób, które muszą pracować z wieloma materiałami. Zakup nowej szlifierki rozwiąże ten problem. Takim urządzeniem może być szlifierka GraphiteE 59G072.

Specyfikacja

Szlifierki kątowe to doskonałe urządzenia do właśnie szlifowania, cięcia i polerowania. Szlifierką z łatwością można wykonywać cięcia, w elementach drewnianych i metalu. Jest idealna zwłaszcza do wszelkich cięć, które należy wykonać "z ręki". Można nią też szlifować i polerować różnorodne powierzchnie. Nie kupujmy sprzętu oczami. Zwracajmy uwagę na parametry narzędzia, dzięki czemu unikniemy zbędnych rozczarowań podczas pracy. Takimi parametrami jest moc, długość przewodu zasilającego oraz opcja płynnego startu. O ich zastosowaniu decyduje tarcza, którą na urządzeniu zamontujemy. Moc silnika elektrycznego tej szlifierki będzie wystarczająca do najcięższych zadań, zarówno polerskich jak i opartych na cięciu twardych materiałów.

Użytkowanie i podsumowanie

Zatroszczmy się o bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz osób postronnych. Przygotujmy odpowiednio swoje miejsce pracy. Konieczne jest stosowanie ochronnych gogli, wskazane jest także stosowanie słuchawek ochronnych. Nie oszczędzajmy na ochronie, zawsze pracujmy w rękawicach ochronnych. Odpowiednie przygotowanie do pracy, oczyszczenie i zabezpieczenie materiału, nad którym mamy pracować, jest bardzo ważne. Nie zapominajmy o tym. Nie zdejmujmy osłony tarczy. Wbrew pozorom, może ona ochronić przed wieloma przykrymi wypadkami. Szlifierka GraphiteE 59G072, jest więc przykładem dobrego urządzenia za rozsądne pieniądze, które może znacząco podnieść Twój komfort pracy, a także umożliwić Ci cięcie i szlifowanie najróżniejszych powierzchni.

152.79 PLN
Graphite Graphite 59G824
25 reviews

Praca z drewnem sprawia Ci frajdę? Możesz ułatwić sobie pracę dzięki doskonałej pile lub pilarce, których moc i możliwości pozwalają na szybką i bezproblemową obróbkę drewna. Takim urządzeniem może być na przykład Graphite 59G824.

Wprowadzenie

Piły i pilarki to narzędzia świetnie sprawdzające się podczas cięcia najróżniejszych, względnie miękkich materiałów, takich jak drewno, sklejki, płyty wiórowe oraz pilśniowe i tym podobne. Takie narzędzia są idealne dla entuzjastów pracy z drewnem, a także stolarzy, monterów i majsterkowiczów.

Specyfika

Wyjściowym parametrem takich narzędzi jest średnica zewnętrzna krawędzi zębów. Wartości na ostrzach i te zapisane w specyfikacji danego modelu muszą być takie same. Nie wolno mocować na narzędziu innej tarczy czy ostrza niż o nominalnym wymiarze. Czasami można zastosować odpowiednie przejściówki, w formie pierścienia redukcyjnego. Trzeba to jednak sprawdzić w instrukcji danego narzędzia. Wszelkie parametry powinny być tam ujęte. Kształt krawędzi skrawających i powierzchni natarcia zębów wpływa na wydajność i jakość cięcia. Proste, trapezowe są przeznaczone do twardych materiałów, na przykład niektórych metali i twardego drewna. Zęby mniejsze, naprzemiennie umieszczone, pozwalają na dokładne cięcie stosunkowo miękkich i łatwych w obróbce gatunków drewna. Trwałość ostrzy jest zależna od rodzaju materiału zębów i wielu parametrów nadanych przez producenta, ale też w dużym stopniu zależy od użytkownika. Przyjmuje się, że dobre ostrze wytrzymuje około 40 roboczogodzin. Ostrza pił, można dodatkowo ostrzyć. Te wykonane z tak zwanych węglików spiekanych, mogą być ostrzone około 20 razy. Ostrza zęba wykonane z węglików spiekanych, uważa się za stępione, jeśli zaokrągli się ono do wielkości R 0,1 mm. Można to zrobić na specjalnych szlifierkach sterowanych komputerowo. Pamiętać też trzeba, że koszt takiej operacji może wynosić do 50% ceny nowego urządzenia, warto więc pomyśleć, czy jest to dla nas opłacalne. W urządzeniach mechanicznych istotna jest moc. Przekłada się ona bezpośrednio na łatwość obsługi i prostotę pracy z drewnem. Graphite 59G824, dysponuje silnikiem o mocy 1400 W. Napięcie w tym konkretnym modelu wynosi 230 V. Gdy szukamy pilarki tarczowej, warto też spojrzeć na wartość prędkości obrotowej. Im ona wyższa tym sprawniej maszyna poradzi sobie ze swoim zadaniem. Pilarka Graphite 59G824, dysponuje obrotami na poziomie 5000 rpm. Średnica tarczy to w tym przypadku 216 mm.

Bezpieczeństwo

Oczywistym jest, że takie narzędzia są niebezpieczne. Dlatego, zanim przystąpimy do cięcia, powinniśmy odseparować od nas zwierzęta, a dzieciom nakazać zachowanie dystansu i dopilnować, by nikt nie stał naprzeciwko nas podczas cięcia. Ważne - piłami spalinowymi nie powinno się pracować w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Pamiętajmy też o ochronie osobistej. Postarajmy się o kask z siatką na twarz i słuchawkami wygłuszającymi. Aby zabezpieczyć stopy przed ciężarem upadającego drewna, musimy też mieć na nogach sztywne, twarde obuwie (buty robocze z usztywnianymi noskami). Nie pracuj nigdy w luźnej odzieży. Osoby o długich włosach powinny je spiąć. Do pracy zdejmijmy też wszelkiego rodzaju wisiorki, ozdoby, krawaty i tym podobne. Piła powinna być włączona zanim rozpoczniesz cięcie. Nie wolno używać piły siedząc na gałęziach lub stojąc na chybotliwej drabinie. Podczas pracy nie wolno unosić narzędzia ponad wysokość barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy urządzenie jest włączone.Podczas ścinania giętkich gałęzi musisz uważać, aby ta nie odbiła i nie uderzyła cię w twarz. Warto, aby w trakcie pracy towarzyszył ci ktoś, kto w razie problemów zdoła udzielić pomocy.

Podsumowanie

Jeśli często samodzielnie tniemy drewno do domowego kominka, niezbędny jest nam w podręcznym warsztacie sprzęt, który to ułatwi i przyspieszy. Pilarki i piły przydają się także w gospodarstwie domowym do przycinania krzaków i cięcia gałęzi drzew, a także podczas remontów - przy przecinaniu drewnianych elementów i nie tylko. Jeśli więc nosisz się z zamiarem zakupu takiego sprzętu, sprawdź na przykład Graphite 59G824.

1091 PLN
Graphite Graphite 58G716
25 reviews

Lubisz drobne domowe naprawy i przeróbki? Wymagasz od swoich narzędzi, że będą niezawodne i posłużą przez długie lata? Sprawdź wkrętarkę Graphite 58G716, znajdź ją u nas w najkorzystniejszej cenie i czerp przyjemność z zakupów i domowego majsterkowania.

Wprowadzenie

Wkrętarka, to elektronarzędzie akumulatorowe, które cechuje się łatwością obsługi i wygodą użytkowania. Prezentowana wkrętarka, może więc przydać się każdemu, kto musi coś wkręcić lub zmontować z gotowych prefabrykatów. Wkrętarki znajdą zastosowanie tam, gdzie ważnym czynnikiem pracy jest nieskrępowana swoboda ruchu. A więc przy wszelkiego rodzaju pracach wykończeniowych czy majsterkowaniu, a nawet w innym hobby. Urządzenia te doskonale sprawdzają się przy wkręcaniu lub wykręcaniu śrub, a także wierceniu otworów w materiałach takich jak drewno (i wszelkie drewnopodobne}, plastik lub w cienkim metalu.

Specyfikacja i porady

Wybierając wkrętarkę sprawdźmy czy upatrzony przez nas model posiada regulację momentu obrotowego oraz prędkości z jaką jest w stanie wkręcać śruby. W przypadku tej pierwszej wartości, nie powinna być ona niższa niż 5 Nm. Jeśli wkrętarka ma nam służyć pomocą w trudno dostępnych miejscach, warto wybrać wkrętarkę kątową. Ten pierwszy parametr przekłada się bezpośrednio na efektywność pracy z urządzeniem. Moment obrotowy to, w uproszczeniu, siła wyrażona w ilości obrotach. Duży moment obrotowy - to duża moc wkręcania i wykręcania. To także większa łatwość i przyjemność z pracy. Z momentem obrotowym łączy się tez inny parametr, mianowicie napięcie. Im większe napięcie, tym wyższa moc urządzenia. Moc tej wkrętarki to 650 kW. Model 58G716 dysponuje napięciem 230 V.

Wskazówki dotyczące pracy

O czym powinniśmy pamiętać przy pracy wkrętarką? Przede wszystkim musimy dobrać prędkość do materiału, w którym chcemy umieścić wkręt czy śrubę. W przypadku wkręcania w otworach nie ma to aż takiego znaczenia i możemy używać wyższych prędkości. Jednak gdy stosujemy wkręty do drewna, warto zacząć od niższej prędkości i większego nacisku. Następnie w miarę wkręcania można już zwiększać prędkość. Pracę może uprzyjemnić i ułatwić LED-owa dioda, która doświetli nam punkt wkręcania. Jeśli nie mamy doświadczenia z wkrętarkami, warto wyposażyć się w szybkozłączkę , która umożliwi nam bezproblemową wymianę bitów. Dobrze, gdy wkrętarka posiada także automatyczną blokadę wrzeciona. Dzięki temu nie uszkodzimy sprzętu ani akcesoriów.

Akumulator

Ciągłe przerywanie pracy w celu naładowania wiertarki jest najmniej pożądaną sytuacją w czasie np. remontu. Dlatego tak ważny jest akumulator i jego pojemność. Im większy, tym dłużej zasili nasze urządzenie i tym samym pozwoli nam lepiej pracować. Można kupić baterie z wbudowanym czujnikiem poziomu naładowania, które pomogą przewidzieć kiedy urządzenie będzie niezdolne do pracy. Ważną sprawą jest aby przed ładowaniem, wyczerpać całą moc akumulatora. Nie ładujmy baterii na zapas! Pamiętajmy także, że pełnię pojemności akumulator osiągnie po kilku pełnych ładowaniach. Zwykle od 3 do 5 ładowań.

Akcesoria

Wkrętarka nie spełniałaby swojego zadania, gdybyśmy nie posiadali końcówek zdolnych do wkręcania. Służą temu różnego rodzaju bity. Możemy je kupić w wersjach jedno lub dwustronnych. Dla własnej wygody możemy wybrać także wersje namagnesowane, które skutecznie będą trzymały śrubki czy wkręty podczas pracy. Najczęściej przy zakupie wkrętarki otrzymamy kilka podstawowych bitów. Warto jednak zainwestować w kolejne, które przydadzą się szybciej niż nam się wydaje. Dodatkowo możemy nabyć także specjalną ładowarkę do szybkiego ładowania akumulatora. Jeśli często korzystamy ze swojego elektronarzędzia, warto także kupić dodatkowy akumulator, dzięki któremu będziemy mogli szybko, bez zbędnych zastojów wrócić do pracy.

Podsumowanie

Jeśli dużo majsterkujemy, chcemy mieć dobre narzędzia. To podstawa efektywnej pracy i niemal gwarancja jej doskonałego efektu. Prezentowana wkrętarka Graphite 58G716, na pewno zapewni komfort użytkowania, a dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości, okaże się trafionym zakupem. Oszczędzi Ci ono czas oraz nerwy i sprawi, że remonty czy drobne prace domowe będą przyjemnością.

145.99 PLN
Graphite Graphite 58G601
25 reviews

Lubisz drobne domowe naprawy i przeróbki? Zależy Ci na wysokiej jakości narzędzi, którym się posługujesz? Zestaw śrubokrętów to dla Ciebie za mało? Sprawdź wiertarkę Graphite 58G601, znajdź ją u nas w najkorzystniejszej cenie i czerp przyjemność z zakupów i domowego majsterkowania.

Wprowadzenie

Mobilność, lekkość pracy i małe wymiary są podstawowymi zaletami każdego narzędzia akumulatorowego, zwłaszcza wiertarek, dzięki którym możemy dokonać wielu napraw i przeróbek w domu. Poręczne wiertarki są zaprojektowane głównie do stosowania wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest swoboda ruchu i precyzja pracy. Dzięki baterii można pracować przez stosunkowo długi czas, nawet nie mając podłączenia do prądu. Zastosowanie tego urządzenia znajdzie się w praktycznie każdym domu, w którym od czasu do czasu trzeba wywiercić jakieś otwory. Wiertarki akumulatorowe świetnie sprawdzają się przy wkręcaniu lub wykręcaniu śrub. Sprawdzą się przy wierceniu otworów w materiałach takich jak drewno (i wszelkie drewnopodobne), tworzywa sztuczne lub w cienkim metalu. Niektóre modele oferują możliwość wiercenia w betonie, a to dzięki opcji udaru.

Specyfikacja i porady

W zależności od naszych potrzeb, warto rozważyć jaką wiertarkę - sieciową czy akumulatorową - potrzebujemy. Jeśli cenimy sobie wygodę i nie korzystamy jakoś bardzo często z takich urządzeń, możemy wybrać akumulatorową, która mimo że droższa, okazać się może dobrym wyborem. Jeśli z kolei wiertarka jest nam potrzebna często i przez długi czas, warto wybrać mocną, klasyczną "udarówkę" sieciową. Będzie mniej wygodna w użytku, ale będzie cały czas gotowa do pracy, bez konieczności doładowywania jej. Zwróćmy uwagę na moment obrotowy oraz wielkość akumulatora rozpatrywanej przez nas do zakupu wiertarki. Duży moment obrotowy - to duża moc i siła wiercenia. To także większa łatwość i przyjemność z pracy. W przypadku wiertarek, przydatne są również biegi, a więc regulacja prędkości i ilości obrotów urządzenia. Dzięki takiej formie regulacji, możemy dopasować obroty urządzenia do konkretnego zadania. Graphite 58G601, dysponuje mocą 400 W. Ilość biegów w modelu 58G601 jest wystarczająca do typowych zajęć domowych. W urządzeniu znajdziemy ich 2. Przez wzgląd na napięcie możemy podzielić dostępne na rynku urządzenia na dwa typy. Urządzenia o napięciu akumulatora około 10V, ze względu na swą niska moc, wykorzystywane są głównie jako wiertarki amatorskie, a wiercone otwory są z reguły w miękkich materiałach i o małych średnicach. Sprzęty z napięciem powyżej 15V, oferują także wiercenie otworów o różnej średnicy. Są one na tyle silne, że w większości najczęściej posiadają mechanizm udarowy służący do wiercenia otworów w cegłach, pustakach, betonie. Opisywana wiertarka ma napięcie 230 V.

Akumulatory i akcesoria

Pojemność akumulatora jest bardzo ważna, nikt nie chce przecież przerywać pracy, aby doładować swoje urządzenie. Dodatkowo możemy spotkać baterie wyposażone w sygnalizację stanu pojemności, a także z czujnikiem monitorującym stan całego urządzenia. Czas ładowania akumulatora wiertarki Graphite 58G601 h. Aby w pełni korzystać z możliwości urządzenia, warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria. Wiertła możemy dobierać według materiału, w którym zamierzamy wiercić oraz średnicy, która obsługuje dane urządzenie. Na każdym jest podana informacja, jakiej średnicy wiertła możemy stosować. Do kompletu, możemy nabyć specjalną ładowarkę, która umożliwia szybsze ładowanie baterii. Gdy często korzystamy z wiertarki, możemy pokusić się o zakup drugiego akumulatora, który w razie potrzeby będzie czekał w pogotowiu. Uchroni to przed niepotrzebnymi zastojami podczas wykonywanej przez nas czynności.

Podsumowanie

Podstawą dobrego narzędzia jest solidność wykonania i gwarancja, że nie zawiedzie, kiedy będzie używane. Opisywana w tym tekście wiertarka Graphite 58G601 zapewnia odpowiedni komfort pracy, a także bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Warto rozważyć zakup tego elektronarzędzia. Dzięki niemu zaoszczędzimy wiele czasu i nerwów podczas domowego majsterkowania czy remontów, a może nawet zaczniemy czerpać przyjemność z drobnych prac domowych czy remontów.

152.99 PLN
Graphite Graphite 58G602
25 reviews

Potrzebujesz solidnych i pewnych narzędzi do pracy? Wymagasz od swoich narzędzi, że będą niezawodne i posłużą przez długie lata? Poszukaj u nas najlepszej ceny dla wiertarki Graphite 58G602 i czerp przyjemność z zakupów oraz domowego majstrowania.

Wprowadzenie

Mobilność, lekkość pracy i małe wymiary są podstawowymi zaletami każdego narzędzia akumulatorowego, zwłaszcza wiertarek, dzięki którym możemy dokonać wielu napraw i przeróbek w domu. Wiertarki znajdą zastosowanie tam, gdzie ważnym czynnikiem pracy jest nieskrępowana swoboda ruchu. A więc przy wszelkiego rodzaju pracach wykończeniowych czy majsterkowaniu, a nawet modelarstwie. Wiertarki akumulatorowe idealnie sprawdzają się przy wkręcaniu lub wykręcaniu śrub. Sprawdzą się przy wierceniu otworów w materiałach takich jak drewno (i wszelkie drewnopodobne), plastik lub w cienkim metalu. Niektóre modele oferują możliwość wiercenia w betonie, a to dzięki opcji udaru.

Specyfikacja i porady

Zasilanie sieciowe czy akumulatorowe? Na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć przed wyborem sprzętu. "Udarówka" sieciowa będzie dużo tańsza niż jej odpowiednik akumulatorowy, a także pozwoli na dłuższą pracę. Wiertarka akumulatorowa, jest wygodniejsza i poręczniejsza w pracy, ale też jest droższa i szybko się wyładowuje. Musimy więc wybrać. Zwróćmy uwagę na moment obrotowy oraz wielkość baterii rozpatrywanej przez nas do zakupu wiertarki. Duży moment obrotowy - to duża moc i siła wiercenia. To także większa łatwość i przyjemność z pracy. W przypadku wiertarek, przydatne są również biegi, a więc regulacja prędkości i ilości obrotów urządzenia. Dzięki takiej formie regulacji, możemy dopasować obroty urządzenia do konkretnego zadania. Graphite 58G602, dysponuje mocą 400 W. Ilość biegów w modelu 58G602 jest wystarczająca do typowych zajęć domowych. W urządzeniu znajdziemy ich 2. Pod względem wysokości napięcia, wiertarki możemy podzielić na dwie grupy. Urządzenia o napięciu akumulatora około 10V, ze względu na swą niska moc, wykorzystywane są głównie jako wiertarki amatorskie, a wiercone otwory są z reguły w miękkich materiałach i o małych średnicach. Drugi typ od 15 V wzwyż, umożliwia także wiercenie w twardszych materiałach. Moc tych urządzeń umożliwia stosowanie biegów, których ustawienie jest zależne od średnicy wierconego otworu. Urządzenia te są na tyle silne, że w większości wyposażone są w mechanizm udarowy służący do wiercenia otworów w cegłach, pustakach, betonie. Opisywana wiertarka ma napięcie 230 V.

Akumulatory i akcesoria

Szacuje się, że przy pojemności akumulatora 2 Ah (amperogodziny) jedno ładowanie wystarcza na wkręcenie około 300 typowych wkrętów do montażu płyt gipsowo-kartonowych lub 250-300 otworów w miękkim materiale. Im bateria większa, tym lepsza. W niektórych modelach zastosowano czujnik ukazujący poziom naładowania akumulatora. Czas ładowania akumulatora wiertarki Graphite 58G602 h. Wiertarka nie spełniałaby swojego zadania, gdybyśmy nie posiadali końcówek zdolnych do wiercenia i wkręcania. Wiertła możemy dobierać według materiału, w którym zamierzamy wiercić oraz średnicy, która obsługuje dane urządzenie. Każda wiertarka posiada informacje jakiej średnicy wkręty można w niej zainstalować. Do kompletu, możemy nabyć specjalną ładowarkę, która umożliwia szybsze ładowanie akumulatorów. Jeśli często korzystamy z wiertarki, możemy pokusić się o zakup drugiego akumulatora, który będziemy mogli szybko zmienić i bez zbędnych zastojów wrócić do pracy.

Podsumowanie

Podstawą dobrego narzędzia jest solidność wykonania i gwarancja, że nie zawiedzie, kiedy będzie w użyciu. Opisywana w tym tekście wiertarka Graphite 58G602 zapewnia odpowiedni komfort pracy, a także bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Z tego powodu warto pomyśleć nad zakupem takiego urządzenia. Dzięki niemu zaoszczędzimy czas i nerwy, a może także zaczniemy czerpać przyjemność z drobnych prac domowych czy remontów.

152.99 PLN
Graphite Graphite 59G394
25 reviews

Chcesz wzbogacić swój skład narzędzi? Zakup nowej szlifierki może rozwiązać ten problem. Urządzenie GraphiteE 59G394 to narzędzie, które pomoże Ci dobrze przy szlifowaniu i polerowaniu najróżniejszych materiałów.

Specyfikacja

Szlifierki kątowe to doskonałe urządzenia do właśnie szlifowania, cięcia i polerowania. Szlifierką z łatwością można wykonywać cięcia, w elementach drewnianych i metalu. Jest idealna zwłaszcza do wszelkich cięć, które należy wykonać "z ręki". Można nią też szlifować i polerować różnorodne powierzchnie. Szukając dla siebie narzędzia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, które znacząco wpłyną na naszą wygodę i obsługę szlifierki. Takimi parametrami jest moc, długość kabla zasilającego oraz opcja płynnego startu. O ich zastosowaniu decyduje tarcza, którą na urządzeniu zamontujemy. Duża moc wystarcza, do bezproblemowej eksploatacji przez długi czas.

Użytkowanie i podsumowanie

Jak zwykle z wszelkimi narzędziami bywa, należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo i zdrowie podczas pracy. Konieczne jest stosowanie ochronnych gogli, wskazane jest także używanie ochraniaczy słuchu. Zaleca się także stosowanie rękawic ochronnych. Pamiętajmy też, by odpowiednio przygotować materiał do pracy, a także całe otoczenie, by niczego nie uszkodzić czy zabrudzić. Starajmy się nie korzystać ze szlifierki bez osłony ostrza. Jej demontaż może okazać się dla nas zgubny. Szlifierka GraphiteE 59G394, jest ciekawym narzędziem, za rozsądne pieniądze. Korzystanie z niego może Ci przynieść frajdę i skutecznie zachęcić do najróżniejszych form majsterkowania. Jeśli więc podoba Ci się ta propozycja, to poszukaj tego sprzętu w najlepszej cenie w naszej porównywarce. Jeśli wolisz inny sprzęt, sprawdź pozostałe w tej kategorii.

199.58 PLN
Graphite Graphite 59G335
25 reviews

Zastanawiasz się nad kupnem nowego narzędzia, które pozwoli Ci jeszcze przyjemniej majsterkować? Nowoczesna szlifierka da Ci możliwość łatwego obrabiania różnych materiałów. Takim urządzeniem może być szlifierka GraphiteE 59G335.

Specyfikacja

Szlifierki kątowe to uniwersalne i mocne narzędzia szlifowania, cięcia i polerowania. Szlifierką z łatwością można wykonywać cięcia, w elementach drewnianych i metalu. Jest idealna zwłaszcza do wszelkich cięć, które należy wykonać "z ręki". Można nią też szlifować i polerować różnorodne powierzchnie. Nie kupujmy sprzętu oczami. Zwracajmy uwagę na parametry narzędzia, dzięki czemu unikniemy zbędnych rozczarowań podczas pracy. Takimi parametrami jest moc, długość kabla zasilającego oraz opcja płynnego startu. O tym do czego możemy jej użyć, decyduje tarcza (ścierna, polerska bądź do cięcia), którą zamontujemy. Moc silnika elektrycznego tej szlifierki będzie wystarczająca do najcięższych zadań, zarówno polerskich jak i opartych na cięciu twardych materiałów.

Użytkowanie i podsumowanie

Zatroszczmy się o bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz osób postronnych. Przygotujmy odpowiednio swoje miejsce pracy. Konieczne jest stosowanie ochronnych gogli, wskazane jest także ochrona słuchu. Nie oszczędzajmy na ochronie, zawsze pracujmy w rękawicach ochronnych. Odpowiednie przygotowanie do pracy, oczyszczenie i zabezpieczenie materiału, nad którym mamy pracować, jest bardzo ważne. Nie zapominajmy o tym. Nie zdejmujmy osłony tarczy. Wbrew pozorom, może ona ochronić przed wieloma przykrymi wypadkami. Przykładowa, zaprezentowana GraphiteE 59G335, to urządzenie niedrogie i cechujące się dobrymi parametrami. Jeśli więc podoba Ci się ta propozycja, to poszukaj tego modelu w najlepszej cenie w naszej porównywarce. Jeśli wolisz inny sprzęt, sprawdź pozostałe urządzenia w tej kategorii.

75.78 PLN
Graphite Graphite 58G528
25 reviews

Moc i dokładność pracy to dla Ciebie priorytety? Młotowiertarka dysponuje mocą, która pozwoli Ci szybko skuć ściany czy wywiercić otwory w betonie. Sprawdź propozycję młotowiertarki Graphite 58G528 i podejmij decyzję, czy wybierzesz właśnie ten sprzęt.

Użytkownie

Młotowiertarki, to mocne urządzenia stworzone z myślą o pracy ze ścianami i powierzchniami betonowymi, ceglanymi czy powstałymi z pustaków. Urządzenie to łączy w sobie zalety wiertarki i młota udarowego, dzięki czemu w jednym urządzeniu mamy zamknięte możliwości obu tych narzędzi. Jest to świetny wybór dla każdego, kto potrzebuje mocy wiertarki i siły młota. A wszystko to zamknięte w stosunkowo niedrogim urządzeniu. Wygoda obsługi narzędzia to podstawa. Młotowiertarki są zaprojektowane tak, aby maksymalnie wpłynąć na wygodę pracy. Wspierają nas w tym dodatkowe uchwyty, wsporniki, a także liczniki wiercenia czy prędkości wiercenia.

Specyfikacja

Zawsze, w przypadku urządzeń mechanicznych opartych na silniku, ważna jest ich moc. Gdy szukamy narzędzia do domu, do majsterkowania czy małych remontów, wystarczą nam sprzęty o mocy do 1000 W. Wartości te są dla nas wystarczające. Młotowiertarki, cechują się mocą 1000 W i więcej, a dodatkowo posiadają regulacje prędkości obrotowej i udarowej, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w budownictwie, podczas dużych obciążeń i na przykład pracy zmianowej. Miejmy na uwadze fakt, iż wartość mocy podanej przez producenta urządzenia, to ta pobierana przez sprzęt z sieci. Faktyczna efektywność jest mniej więcej o połowę niższa. Niektórzy producenci podają poza mocą ogólną, także rzeczywistą wartość mocy sprzętu. Dla narzędzi elektrycznych, tych, które za zadanie mają coś wkręcić, wykręcić czy wywiercić najważniejsza jest prędkość obrotowa. Z prędkością obrotową łączą się tez inne parametry takie jak napięcie i ilość biegów. Im większe napięcie, tym wyższa moc urządzenia. Biegi natomiast przydają się podczas pracy z różnymi materiałami. Dzięki takiej formie regulacji, możemy dopasować obroty urządzenia do konkretnego zadania.

Akcesoria

Standardem jest funkcja tłumienia drgań młota podczas działania. Również opcje regulacji prędkości obrotowej powinny się znaleźć się w możliwościach naszego nowego narzędzia. W niektórych modelach możemy znaleźć przydatne w korzystaniu ustawienia predefiniowane do konkretnych zadań. W zestawie z młotowiertarką, często otrzymujemy eleganckie opakowanie w formie otwieranej skrzynki lub walizeczki. W komplecie czasami możemy otrzymać dodatkowy uchwyt wspomagający pracę, pokrowce lub pudełka do wierteł czy dłut, a także specjalne wskaźniki głębokości wiercenia, dzięki którym mamy pełną kontrolę nad postępem naszych prac.

Podsumowanie

Przed zakupem, zastanówmy się czego tak właściwie potrzebujemy. Ceny młotowiertarek są bardzo różne, dlatego warto określić, czy opłaca się wydawać więcej czy też nie. W przypadku, gdy chcemy sprzęt do pracy, do ciężkich budowlanych robót, zdecydowanie nie opłaca się stawiać na półśrodki. Jeśli dużo majsterkujemy, chcemy mieć dobre narzędzia. To podstawa efektywnej pracy i niemal gwarancja jej doskonałego efektu. Prezentowana młotowiertarka Graphite 58G528, na pewno zapewni komfort użytkowania, a dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości, okaże się trafionym zakupem.

338 PLN
Graphite Graphite 59G392
25 reviews

Twoja stara szlifierka słabnie? Nowa, mocna szlifierka jest rozwiązaniem tego problemu. Takim sprzętem może być 59G392, od GraphiteE.

Specyfikacja

Szlifierki kątowe, zwane także "fleksem", to doskonałe urządzenia do cięcia, polerowania czy szlifowania. Narzędziem tym można ciąć i szlifować zarówno drewno jak i metale. Sprawdza się w sytuacjach, w których należy wykonać cięcie "z ręki". Wybierając takie narzędzie zwróćmy uwagę na kilka parametrów, które znacząco wpłyną na efektywność naszej pracy ze szlifierką, a także przełożą się na naszą wygodę. Nie kupujmy sprzętu oczami. Do tych parametrów należy moc, długość przewodu zasilającego a także opcja płynnego startu. O ich zastosowaniu decyduje tarcza, którą na urządzeniu zamontujemy. Obecna w tym urządzeniu moc jest wystarczająca do ciężych zadań, zarówno polerskich, a także tych opartych na cięciu twardych materiałów.

Użytkowanie i podsumowanie

Nie zapomnijmy zadbać o bezpieczeństwo swoje a także osób postronnych. Pamiętajmy o ochronnych okularach, a także słuchawkach bądź blokerach hałasu. Obligatoryjnie zaleca się stosowanie rękawic ochronnych. Przed rozpoczęciem pracy, przygotujmy także materiał, który będziemy obrabiać. Nie demontujmy ze szlifierki specjalnej osłony tarczy tnącej. Takie działanie może przynieść nam przykre konsekwencje w postaci urazów i zniszczeń otoczenia. Jeśli więc szukasz dobrego sprzętu do różnych prac z metalami, to GraphiteE 59G392 będzie trafnym wyborem.

184.57 PLN
Graphite Graphite 59G261
25 reviews

Zastanawiasz się nad kupnem nowego narzędzia, które pozwoli Ci jeszcze przyjemniej majsterkować? Nowoczesna szlifierka da Ci możliwość bezproblemowego obrabiania różnych materiałów. Takim urządzeniem może być szlifierka Graphite 59G261.

Specyfikacja

Szlifierki kątowe to doskonałe i mocne narzędzia szlifowania, cięcia i polerowania. Szlifierką z łatwością można wykonywać cięcia, w elementach drewnianych i metalu. Jest idealna zwłaszcza do wszelkich cięć, które należy wykonać "z ręki". Można nią też szlifować i polerować różnorodne powierzchnie. Nie kupujmy sprzętu oczami. Zwracajmy uwagę na parametry narzędzia, dzięki czemu unikniemy zbędnych rozczarowań podczas pracy. Takimi parametrami jest moc, długość kabla zasilającego oraz opcja płynnego startu. O tym do czego możemy jej użyć, decyduje tarcza (ścierna, polerska bądź do cięcia), którą zamontujemy. W Graphite 59G261 znajdziemy silnik, który cechuje się mocą 600 W W. Moc silnika elektrycznego tej szlifierki będzie wystarczająca do najcięższych zadań, zarówno polerskich jak i opartych na cięciu twardych materiałów.

Użytkowanie i podsumowanie

Zatroszczmy się o bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz osób postronnych. Przygotujmy odpowiednio swoje miejsce pracy. Konieczne jest stosowanie ochronnych gogli, wskazane jest także stosowanie słuchawek ochronnych. Nie oszczędzajmy na ochronie, zawsze pracujmy w rękawicach ochronnych. Odpowiednie przygotowanie do pracy, oczyszczenie i zabezpieczenie materiału, nad którym mamy pracować, jest bardzo ważne. Nie zapominajmy o tym. Nie zdejmujmy osłony tarczy. Wbrew pozorom, może ona ochronić przed wieloma przykrymi wypadkami. Graphite 59G261, to ciekawy przykład szlifierki za stosunkowo nieduże pieniądze, która przyda się zarówno majsterkowiczom jak i zawodowcom. Korzystanie z tego narzędzia może Ci przynieść frajdę i skutecznie zachęcić do przeróbek czy remontów.

609 PLN
Graphite Graphite 59G383
25 reviews

Pasjonujesz się majsterkowaniem? Nowoczesna szlifierka da Ci możliwość łatwego obrabiania różnych materiałów. Graphite 59G383 to sprzęt, który skutecznie wspomoże Cię w różnych zajęciach.

Specyfikacja

Szlifierki kątowe to uniwersalne i mocne narzędzia szlifowania, cięcia i polerowania. Narzędziem tym można ciąć i szlifować zarówno drewno jak i metale. Sprawdza się w sytuacjach, w których należy wykonać cięcie "z ręki". Wybierając takie narzędzie zwróćmy uwagę na kilka parametrów, które znacząco wpłyną na efektywność naszej pracy ze szlifierką, a także przełożą się na naszą wygodę. Do tych parametrów należy moc, długość przewodu zasilającego a także opcja płynnego startu. O tym do czego możemy jej użyć, decyduje tarcza (ścierna, polerska bądź do cięcia), którą zamontujemy. Moc jaką dysponuje ten sprzęt zdecydowanie wystarcza do spokojnej eksploatacji przez długi czas.

Użytkowanie i podsumowanie

Jak przed każdą pracą, należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo i zdrowie podczas pracy. Koniecznie używaj ochronnych okularów, a także stosuj ochronę słuchu. Przydadzą się także rękawice ochronne. Odpowiednie przygotowanie materiału, a także otoczenia do pracy także jest bardzo ważne. Pamiętajmy o tym. Powszechną praktyką jest zdejmowanie osłony tarczy. Nie warto jednak tego robić. Wprawdzie nie gwarantuje ona pełnej ochrony, jednak mimo to, może uratować nas przed uszkodzeniem ciała czy otoczenia. Szlifierka Graphite 59G383, jest więc przykładem dobrego urządzenia za rozsądne pieniądze, które może znacząco podnieść Twój komfort pracy i ułatwić obróbkę trudnych materiałów.

329 PLN
Graphite Graphite 58G127
25 reviews

Wymagasz solidnych i pewnych narzędzi do pracy? Szukasz niezawodnego i mocnego urządzenia do wiercenia i wkręcania? Poszukaj u nas najlepszej ceny dla wiertarko-wkrętarki Graphite 58G127 i czerp przyjemność z zakupów i domowego majsterkowania.

Wprowadzenie

Narzędzie przygotowane do pracy? W dodatku bez kabli i o wygodnych gabarytach? To brzmi nieźle, zwłaszcza, gdy chcemy przykręcić coś drobnego lub wywiercić mały otwór. Wiertarko-wkrętarki znajdą zastosowanie tam, gdzie ważnym czynnikiem pracy jest nieskrępowana swoboda ruchu. A więc przy wszelkich pracach wykończeniowych czy majsterkowaniu, a nawet w innym hobby. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe idealnie sprawdzają się podczas wkręcania i wykręcania różnego rodzaju śrub. A także przy wierceniu otworów w materiałach takich jak drewno (i wszelkie drewnopodobne}, tworzywa sztuczne lub cienkim metalu. Niektóre modele oferują możliwość wiercenia w betonie, a to dzięki opcji udaru.

Specyfikacja techniczna i porady

Zwróćmy uwagę na moment obrotowy oraz wielkość akumulatora rozpatrywanej przez nas do zakupu wiertarko-wkrętarki. Duży moment obrotowy - to duża moc i siła wiercenia czy wkręcania. To także większa łatwość i przyjemność z pracy. W przypadku wiertarek, czy wieratrko-wkrętarek, przydatne są również biegi, a więc regulacja prędkości i ilości obrotów urządzenia. Dzięki takiej formie regulacji, możemy dopasować obroty urządzenia do konkretnego zadania. Ilość biegów w tym urządzeniu jest wystarczająca do typowych zajęć domowych. W urządzeniu znajdziemy też pełną regulację obrotów w obie strony. Pod względem wysokości napięcia wiertarko-wkrętarki możemy podzielić na trzy grupy. Urządzenia o napięciu akumulatora do 10V ze względu na swą niska moc wykorzystywane są głównie jako wkrętarki, a wiercone otwory są z reguły w miękkich materiałach i o małych średnicach. Drugi typ, oprócz wkręcania, umożliwiają także wiercenie w twardszych materiałach. Moc tych urządzeń umożliwia stosowanie biegów, których ustawienie jest zależne od średnicy wierconego otworu. Ostatnim typem są wiertarko-wkrętarki o napięciu akumulatora 18V i większej, które są na tyle silne, że w większości wyposażone są w mechanizm udarowy, służący do wiercenia otworów w cegłach, pustakach, betonie. Szacuje się, że przy pojemności akumulatora 2 Ah (amperogodzin), jedno ładowanie wystarcza na wkręcenie około 300 typowych wkrętów do montażu płyt gipsowo-kartonowych. Im bateria większa, tym lepsza. W niektórych modelach zastosowano czujnik ukazujący poziom naładowania akumulatora.

Akcesoria

Wiertarko-wkrętarka nie spełniałaby swojego zadania, gdybyśmy nie posiadali końcówek zdolnych do wiercenia i wkręcania. Warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria, którymi są bity i wiertła. Te pierwsze to końcówki wkrętów, które służą do wkręcania najróżniejszych śrub i wkrętów. Bity są jedno lub dwustronne. Dla własnej wygody możemy wybrać także wersje namagnesowane, które skutecznie będą trzymały śrubki czy wkręty podczas pracy. Wiertła możemy dobierać według materiału, w którym zamierzamy wiercić oraz średnicy, która obsługuje dane urządzenie. Każda wiertarko-wkrętarka posiada informacje jakiej średnicy wkręty można w niej zainstalować. Do kompletu, możemy nabyć specjalną ładowarkę, która umożliwia szybsze ładowanie baterii. Jeśli często korzystamy z wiertarko-wkrętarki, możemy pokusić się o zakup drugiego akumulatora, który będziemy mogli szybko zmienić i bez zbędnych przestojów wrócić do pracy.

Podsumowanie

Podstawą dobrego narzędzia jest solidność wykonania i gwarancja, że nie zawiedzie, kiedy będzie używane. Opisywana w tym tekście wiertarko-wkrętarka Graphite 58G127 zapewnia odpowiedni komfort pracy, a także bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Z tego powodu warto pomyśleć nad zakupem takiego urządzenia. Dzięki niemu zaoszczędzimy czas i nerwy, a może także zaczniemy czerpać przyjemność z drobnych prac domowych czy remontów.

278.75 PLN
Graphite Graphite 59G321
25 reviews

Masz warsztat albo miejsce do majsterkowania? Nowa, mocna szlifierka jest rozwiązaniem tego problemu. Urządzenie Graphite 59G321 to narzędzie, które pomoże Ci dobrze przy szlifowaniu i polerowaniu najróżniejszych materiałów.

Specyfikacja

Szlifierki kątowe, zwane także "fleksem", to doskonałe narzędzia do cięcia, polerowania czy szlifowania. Szlifierką z łatwością można wykonywać cięcia, w elementach drewnianych i metalu. Jest idealna zwłaszcza do wszelkich cięć, które należy wykonać "z ręki". Można nią też szlifować i polerować różnorodne powierzchnie. Szukając dla siebie narzędzia powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, które znacząco wpłyną na naszą wygodę i obsługę szlifierki. Takimi parametrami jest moc, długość kabla zasilającego oraz opcja płynnego startu. O konkretnym zastosowaniu decyduje tarcza, którą możemy zamontować do danej pracy. Duża moc wystarcza, do bezproblemowej eksploatacji przez długi czas.

Użytkowanie i podsumowanie

Jak zwykle z wszelkimi narzędziami bywa, należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo i zdrowie podczas pracy. Konieczne jest stosowanie ochronnych gogli, wskazane jest także stosowanie słuchawek ochronnych. Dla bezpieczeństwa zaleca się także noszenie rękawic ochronnych. Pamiętajmy też, by odpowiednio przygotować materiał do pracy, a także całe otoczenie, by niczego nie uszkodzić czy zabrudzić. Starajmy się nie korzystać z urządzenia bez osłony ostrza. Jej demontaż może okazać się dla nas zgubny. Podsumowując, jeśli szukasz dobrego narzędzia do różnych prac, to Graphite 59G321 będzie trafnym wyborem.

99.33 PLN
Graphite Graphite 59G097
25 reviews

Twoja stara szlifierka zawodzi? Nowa, mocna szlifierka kątowa jest rozwiązaniem tego problemu. Takim sprzętem może być 59G097, od Graphite.

Specyfikacja

Szlifierki kątowe, zwane także "fleksem", to doskonałe urządzenia do cięcia, polerowania czy szlifowania. Narzędziem tym można ciąć i szlifować zarówno drewno jak i metale. Sprawdza się w sytuacjach, w których należy wykonać cięcie "z ręki". Wybierając takie narzędzie zwróćmy uwagę na kilka parametrów, które znacząco wpłyną na efektywność naszej pracy ze szlifierką, a także przełożą się na naszą wygodę. Nie kupujmy sprzętu oczami. Do tych parametrów należy moc, długość kabla zasilającego a także opcja płynnego startu. O konkretnym zastosowaniu decyduje tarcza, którą na urządzeniu zamontujemy. Obecna w tym urządzeniu moc jest wystarczająca do ciężych zadań, zarówno polerskich, a także tych opartych na cięciu twardych materiałów.

Użytkowanie i podsumowanie

Pamiętajmy by zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz osób postronnych. Nie zapomnijmy o ochronnych goglach, a także słuchawkach bądź blokerach hałasu. Obligatoryjnie zaleca się noszenie rękawic ochronnych. Przed rozpoczęciem pracy, przygotujmy także materiał, który będziemy obrabiać. Nie demontujmy ze szlifierki specjalnej osłony tarczy tnącej. Takie działanie może przynieść nam przykre konsekwencje w postaci urazów i zniszczeń otoczenia. Jeśli więc szukasz dobrego narzędzia do ciężkich prac z metalami, to Graphite 59G097 będzie trafnym wyborem.

202 PLN