galeria książki Kroniki rodu Kane. Pakiet (9788364297441)
25 reviews

komplet trzech tomów kolekcji "Kroniki rodu Kane" CZERWONA PIRAMIDA Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane.

Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy" do British Museum, w nadziei iż uda mu się z powrotem scalić rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki.

Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane. By go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie.

Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów. OGNISTY TRON Odkąd bogowie starożytnego Egiptu zostali wyzwoleni we współczesnym świecie, Carter Kane i jego siostra Sadie znaleźli się w tarapatach.

Jako potomkowie Domu Życia Kane’owie są obdarzeni wyjątkowymi mocami, lecz przebiegli bogowie nie dali młodym magom czasu na opanowanie choćby podstawowych umiejętności. A byłyby bardzo konieczne – ich przerażający nieprzyjaciel, wąż chaosu Apopis rośnie w siłę.

Jeśli w ciągu kilku dni nie zdołają zapobiec jego uwolnieniu, nastąpi koniec świata. Innymi słowy: zwykły dzień rodziny Kane’ów.posiadać jakiekolwiek szanse w walce z siłami chaosu, rodzeństwo musi przywrócić do życia boga słońca Ra – to zadanie przekraczające wszystko, czego dokonał jakikolwiek mag.

Muszą odnaleźć trzy części Księgi Ra i nauczyć się zawartych w niej zaklęć. Och, nie wspomnieliśmy chyba, że nikt nie wie, gdzie Ra się znajduje. Krótko mówiąc: drugi tom „Kronik Rodu Kane" to nadzwyczajna przygoda.

CIEŃ WĘŻA Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak progresywnać ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, iż odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat – porządku – w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak niezwykle chaotyczny.

Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi uszkodzeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą niedługie życie i już czuje, iż jego siły słabną.

Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, aby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów? Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im sie powiedzie.

Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni. Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieprzerwanie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni zadowalającym dopełnieniem trylogii Kronik Rodu Kane.

60.69 PLN
Pakiet Czarna Seria I. - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 99,99 zł. (9788380152977)
25 reviews

Bestsellerowe skandynawskie kryminały W skład kompletu wchodzą: NA SPOKOJNYCH WODACH Jest upalny lipcowy poranek na Sandhamn. Ciało pana oplątane w rybacką sieć wypływa na ląd przy wschodnio-zachodnim brzegu wyspy Archipelagu sztokholmskiego. Tydzień później na wybrzeżu zostaje znalezione zmasakrowane ciało kobiety. Śledztwo prowadzi inspektor Thomas Andreasson z policji w Nacka. Co łączy tych dwoje z Sandhamn? I jakie sekrety skrywa śladowa społeczność? Czy Thomas dręczony cierpieniem po stracie nowonarodzonego dziecka i rozpadzie małżeństwa podoła skomplikowanej sprawie? nieprzewidzianie z pomocą przychodzi mu przyjaciółka z dzieciństwa Nora Linde, która spędza lato na wyspie. Policjanci pracują pod ogromną presją. Muszą odnaleźć sprawcę, zanim dojdzie do kolejnej tragedii… PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚĆ Trzynaście lat temu bestialsko zamordowano piętnastoletnią dziewczynę. Za zabójstwo skazano na dożywocie Stiga Ahlina, lekarza, który miał romans z ofiarą, a do tego był wcześniej podejrzany o molestowanie własnej córeczki. Mimo upływu czasu nikt nie zapomniał tej okrutnej zbrodni. Sophia Weber, młoda sztokholmska prawniczka, na prośbę swojej mentorki wraca do tej historii. Odkrywając nieprawidłowości w śledztwie sprzed lat, postanawia pomóc Ahlinowi i dowieść jego niewinności. Swoją decyzją ściąga na siebie niechęć wielu osób, a im bardziej zagłębia się w sprawę, tym więcej ma wątpliwości. Kim właściwie jest jej klient? Co zrobił? Czy kiedyś uda się jej poznać prawdę? ZAGADKI PRZESZŁOŚCI Zazdrosny mąż podejrzewa żonę o zdradę. Dwie siostry dokonują szokującego odkrycia. Szanowany prawnik prowadzi śledztwo w sprawie dawnego morderstwa. W tym samym czasie pewna pielęgniarka traci siostrzenicę, a starsza pani swoje koty… Te wszystkie sprawy spadają na barki prywatnego detektywa, Jacksona Brodiego. Były policjant, idealny dochodzeniowiec, przeżywa ciężkie chwile – otaczają go śmierć i intrygi, a na dodatek boryka się z rodzinnymi problemami. Mimo przeciwności losu, Brodie kontynuuje śledztwa. Ku swemu zaskoczeniu szybko dostrzega związek między sprawami!

43.19 PLN
Pakiet Czarna Seria II. - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 99,99 zł. (9788380152991)
25 reviews

Bestsellerowe skandynawskie kryminały W skład zestawu wchodzą: ANDALUZYJSKI PRZYJACIEL Życie Sophie Brinkmann – pielęgniarki i samotnej matki – diametralnie się zmienia, gdy poznaje Hectora Guzmana. Przystojny wydawca z Hiszpanii wzbudza jej zaufanie i pociąga ją w nieodparty sposób. Wkrótce zaczynają się spotykać. Sofie nie zdaje sobie sprawy, że Hector ma drugie niebezpieczne oblicze… Kobieta zostaje wplątana w walkę między światowymi organizacjami przestępczymi a szwedzką policją. Staje się pionkiem w niebezpiecznej grze. Będzie musiała poświęcić wszystko, w co wierzy, żeby ratować siebie i syna… NIEWIDZIALNY CZŁWOIEK Z SALEM Ostatnie dni lata. W sztokholmskim schronisku dla bezdomnych policja znajduje ciało zastrzelonej narkomanki. Światła radiowozów budzą mieszkającego w tej samej kamienicy zawieszonego w obowiązkach policjanta, Leo Junkera. Junker nie może jednak trzymać się z dala od tej sprawy – okazuje się, że morderstwo powiązane jest z jego własną niełatwą młodością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat, które na zawsze odmieniło jego życie. W ciemnych zaułkach miasta, opanowanych przez organizacje przestępcze, rozpoczyna się poszukiwanie zabójcy oraz prawdy o przeszłości Junkera… WODY duże Dag Lundmark, policjant i były kochanek komisarz Kerstin Holm, zostaje oskarżony o zastrzelenie afrykańskiego uchodźcy. Lundmark twierdzi, iż działał w obronie potrzebnej. Ze śledztwa wynika, że Afrykanin był szpiegiem w pewnej międzynarodowej firmie farmaceutycznej. Czy dlatego pozostał zabity? Kerstin postanawia rozpocząć pogoń za mordercą…

32.4 PLN
Kolekcja pośmiertnych portretów - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 99,99 zł. (9788380836334)
25 reviews

Nie da się zabić tego, co nie żyje! Koniec życia nie zawsze oznacza śmierć (no chyba iż ktoś akurat odrąbał ci głowę toporem). Czasami można zatrzymać się gdzieś… pomiędzy. Taki stan ma swoje oczywiste plusy, lecz też minusy, o czym przekonał się na własnej skórze Alkkenstan. Czarodziej, nie chcąc pogodzić się ze swoim nowym stanem, postanowił udać się po pomoc do dawno niewidzianego przyjaciela, którego profesja miała mu pomóc wrócić do świata (w pełni) żywych. Ta droga okazała się jednak widocznie dłuższa i trudniejsza, aniżeli Alkkenstan początkowo sądził… Chcecie wybrać się razem z nim w niezwykłą podróż, całkowitą wrażeń i niejednokrotnie czarnego humoru? Przyprawioną odrobiną innowacji, szczyptą krasnoludzkiego steampunku i krztyną karkonoskich legend? Odwróćcie książkę i otwórzcie ją na pierwszej stronie! Stało się oczywiste, iż sterowiec się rozbije. Afjara krzyknęła. Raz i drugi, a potem jej krzyk przeszedł w jeden długi, bezustanny wrzask, choć złodziejka była osobą, którą jako ostatnią można było podejrzewać o panikę w sytuacjach skrajnych. Nyteshad trzymający się schodów przeklinał pod nosem. Spokój zachował jedynie przytulony do relingu Alkkenstan, który zaśmiał się głośno i krzyknął do nekromanty: – Nie da się zabić tego, co nie żyje! Maciek Jakubski Rocznik 1976. Początkujeł przygodę z pisaniem jako dziennikarz: był redaktorem „CD-Action", na łamach którego występował pod pseudonimem eld, dla sportu pisze na Gol24.pl i publikuje felietony w „Retro". Linia pośmiertnych portretów to jego literacki debiut. W swej powieści chciał złamać szablony konwencjonalnej fantastyki – gatunku, którym kiedyś się fascynował.

20.2 PLN