Laptopy

Apple Macbook Air MMGF2Z

Apple

Autorska recenzja notebooka: MacBook Air 13 to kusząca alternatywa dla ultrabooków pracujących pod kontrolą systemu Microsoft Windows. To lekki i prędki laptop, który długo działa na baterii....

Dostępność w sklepach


Autorska recenzja notebooka:

MacBook Air 13 to kusząca alternatywa dla ultrabooków pracujących pod kontrolą systemu Microsoft Windows. To lekki i prędki laptop, który długo działa na baterii. Nieszablonową funkcjonalność zagwarantuje mu system operacyjny OS X i towarzyszący mu komplet oprogramowania.

Apple Inc. To producent znana z progresywności i wysokiej jakości oferowanych towarów. W skład oferowanego przez nią ekosystemu, oprócz usług i oprogramowania, wchodzi uznany przez klientów na całym świecie sprzęt elektroniczny. Wśród nich wynajdziemy m.in. Notebooki MacBook, komputery iMac i Mac i tablety iPad.

Smukła aluminiowa pokrywa unibody od lat zapewnia MacBookom elegancką prezencję oraz wysoką wytrzymałość. Model trzynastocalowy waży przy tym zaledwie 1,35 kg i ma tylko 17 mm grubości. Na ściankach bocznych mieszczą się dwa porty USB 3.0, ThunderBolt 2 pełniący jeszcze funkcję mini-DisplayPort, gniazdo słuchawkowe, czytnik kart SDXC i gniazdo zasilania w autorskiej technice MagSafe 2.

Pełnowymiarowa klawiatura jest zaopatrzona w podświetlenie i zapewnia wysoki komfort pisania. Towarzyszy jej znaczny touchpad z technologią multi-touch. Pozwala ona na wygodną obsługę interfejsu OS X za pomocą gestów.

lśniący wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala ma podwyższoną rozdzielczość 1440 x 900. Dzięki podświetleniu LED utrzymuje on wysoką jasność.

MacBook Air 13 jest wyekwipowany w jeden z nowoczesnych i produktywnych procesorów Intel Core i5 lub i7. Towarzyszą im prędkie dyski SSD z magistralą PCIe w kilku pojemnościach i 4 lub 8 GB RAM. Dobór konfiguracji sprzętowej jest ważny, ze względu na brak możliwości rozbudowy.

Pomimo konkretnych konfiguracji MacBook Air 13 ma niezwykle skromne zapotrzebowanie na energię. Zintegrowana z obudową bateria pozwala uzyskać nieprzeciętnie długi czas pracy, dochodzący choćby do 12 godzin.

Wyróżnikiem Apple jest nietrudny w obsłudze i stabilny system operacyjny OS X. Wraz z nim, każdy komputer tej firmy uzyskuje preinstalowany zestaw przydatnego oprogramowania. Podstawowa gwarancja dla Apple MacBook Air 13 to 12 miesięcy. Można ją zwiększyć przy pomocy AppleCare Protection Plan.

Apple MacBook Air 13 jest cieszącym oko, lekkim i nieprzeciętnie produkowanym laptopem. Jest na dodatek prędki, praktyczny i długo pracuje na baterii. Każdy, kto zdecyduje się go wybrać, będzie szczególnie zadowolony z jego funkcjonowania.